emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Araç Sigorta Sorgulama

Araç Sigorta Sorgulama

Sigorta herhangi bir sorun karşısında canınızı ve malınızı koruma altına alan, hasarınızı karşılayan bir yapılandırmadır. Araç sigortası trafiğe çıkan tüm araçların yaptırması zorunlu olduğu bir işlemdir. Trafikte araçların sorunsuz bir şekilde ulaşımını gerçekleştirmesi ve oluşacak olan kazalarda da en zararsız bir şekilde tamamlanması için gereklidir. Araç sigortası herhangi bir kaza durumunda kazaya karışan araçlarda mağdur olan tarafa hasarın karşılanması olanağı sağlanır. Bu şekilde kazada suçu olmayan kişinin mağduriyeti önlenmiş olur. Trafiğe çıkmadaki kurallardan biri olan trafik sigortası aracın türüne, kullanım amacına göre değişiklik gösteren bir durum olup kaza zamanında oluşacak olan hasarın size olan etkilerini azaltır. Araç sigorta sorgulama takibi araç sahipleri tarafından kontrol edilmesi gereken bir durumdur. Kaza durumunda araç sahiplerini koruyacak olan araç sigortası her yıl düzenli olarak yenilenmesi gerekmektedir.

Sigorta işlemleri devlete bağlı olmadığı için yaptıracağınız yere göre sigorta fiyatları değişiklik göstermektedir. Aynı zamanda düzenli olarak kontrolü internet üzerinden kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Araç sigorta sorglama işlemi sayesinde artık hiçbir kuruma gitmeden sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Sorgulama işlemi için sizden bazı bilgileri girmeniz istenir. Girelen bilgiler sayesinde aracınızın sigortası ile ilgili bilgilere erişebilirisiniz. Online olarak Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi web sitesi üzerinden ya da E-Devlet sistemi üzerinden sorglamanızı gerçekleştirebilirsiniz. SBGM üzerinden yapacağınız işlemlerinizde 3 farklı şekilde sorgulama imkanı sunulmaktadır. Plaka ve T.C. Kimlik Numarası ile Sorgulama, Plaka ve Vergi Kimlik No ile Sorgulama ve Sigorta Bilgileri ile Sorgulama seçenekleri ile işlem yapma olanağınız vardır. Yazımızın devamında her iki yöntem ile araç sigortası sorgulama işleminizi nasıl gerçekleştireceğiniz konusunda detaylı bilgilere erişebilirsiniz.

Araç Sigorta Sorgulama İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir?

Araç sigorta sorgulama işleminizi Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi üzerinden yapabilmek için aşağıda vereceğimiz bağlantı adresine tıklayınız. Sonrasında gelen sayfada Plaka ve T.C. Kimlik Numarası ile Sorgulama seçeneği ile işleminizi yapmak için plakanızı ve T.C. kimlik numaranızı girmeniz yeterli olcaktır. Sonrasında en sonda bulunan karakterleri girerek “Ara” butonuna tıklayınız.

aaa

Plaka ve Vergi Kimlik No ile Sorgulama seçeneği ile işleminizi yapmak için plakanızı ve vergi kimlik numaranızı girmeniz gerekir. Ardından resimde bulunan karakterileri girip “Ara” butonuna tıklarak işleminizi tamamlayabilirsiniz. 3. seçenek olan Plaka ve Vergi Kimlik No ile Sorgulama ile işleminizi gerçekleştirmeniz için sigorta şirketi, acente no, poliçe no ve yenileme numaralarını girmeniz gerekir. Aynı şekilde karakerleri doğru bir şekilde girerek “Ara” butonuna tıklayınız. Bu seçeneklerden biri ile işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Araç Sigorta Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ !

E-Devlet Sistemi İle Araç Sigorta Sorgulama Nasıl Gerçekleştirilir?

Araç sigorta sorgulama işlemini E-Devlet sistemi üzerinden gerçekleştirmek için öncelikle yazımızın sonunda bulunan bağlantı adresine tıklayınız. Gelen sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız.

baa

Sonrasında T.C. kimlik numarası ve E-Devlet şifrenizi girmeniz gerekir. Son olarak “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayarak araç sigorta sorgulamanızı tamamlayabilirsiniz.

E-Devlet Sistemi ile Araç Sigorta Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ !

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.