emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Ak Sigorta Hasar Dosyası Sorgulama

Ak Sigorta Hasar Dosyası Sorgulama
14.02.2022

Ak Sigorta araç hasar dosyası görüntüleme işlemleri şirkete ait fiziki ve dijital işlem kanalları üzerinden yapılabilir. Yapay zeka alanında geliştirilen son teknolojilerden yararlanarak web sitesi üzerinden “Hasar Sorgulama Asistanı” hizmetini devreye alan şirket, sorgulama işlemleri için mevcut alternatiflerini artırarak müşterilerine alternatifli ulaşmayı sürdürmektedir.

Müşteriler, araç hasar bilgilerine ulaşmak için gerçekleştirecekleri Ak Sigorta hasar dosyası sorgulama işlemleri için şu alternatiflere sahiptir:

 1. En yakın Ak Sigorta acentesi üzerinden
 2. Ak Sigorta Hasar Sorgulama Asistanı (Yardım Merkezi)
 3. Benim Aksigortam İnternet Şubesi
 4. SBM Hasar Dosyası Sogulama
 5. Ak Sigorta Müşteri Hizmetleri

Ak Sigorta Yardım Merkezi (Sorgulama Asistanı) Üzerinden Hasar Dosyası Sorgulama

Ak Sigorta yardım merkezinden hasar dosya görüntüleme işlemlerinde makine öğrenimi destekli “Hasar Sorgulama Asistanı” aracılığı ile işlem yapılabilir. Basit birkaç işlem ardından yardım merkezi üzerinden ulaşabildiğiniz çevrimiçi asistan aracılığı ile sorgulama işleminizi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Araç hasar dosyanıza ulaşmak için Ak Sigorta Yardım Merkezine erişim ve devamında gerçekleştirilecek işlem basamakları şu şekildedir:

 1. https://aksigorta.com.tr/ adresine giriş yapın
 2. Ana sayfaya ulaştığınızda, aşağıda gösterildiği gibi sayfanın en üstünde yer alan “Yardım Merkezi” sekmesine tıklayın.
aksigorta sorgulama1

Ulaştığınız Ak Sigorta Yardım Merkezi sayfasında, aşağıda kırmızı çerçeve içinde gösterilen “Hasar Dosyası Sorgula” simgesine tıklayın.

aksigorta sorgulama2

Sorgulama için ulaştığınız ve şirket tarafından ADA ismi verilen sorgulama asistanı aracılığı ile işleminizi yapabilirsiniz. Öncelikle aşağıda gösterildiği gibi “Bilgi almak istediğiniz numarayı biliyor musunuz?” sorusuna “Evet” yanıtını verin. Soruyu yanıtlamanın ardından mesaj yazma alanına dosya numarasını yazın ve işlemi sonuçlandırın.

aksigorta sorgulama3

Ak Sigortam İnternet Şubesinden Hasar Dosyası Sorgulama

Ak Sigorta online şubeden hasar sorgulama işlemleri için bankanın “Benim Ak Sigortam” ismi ile hizmete aldığı internet şube kullanılabilir. Benim Ak Sigortam sayfası üzerinden Ak Sigorta anlaşmalı kurum ve acente bilgisine ulaşabilir, ücretsiz verilen hizmetlerin neler olduğunu öğrenebilir ya da poliçe ve borç görüntüleme gibi işlemlerinizi dakikalar içerisinde sonuçlandırabilirsiniz.

Ak Sigorta İnternet Şubesi üzerinden hasar dosyasını görüntülemek için takip etmeniz gereken işlem adımları şu şekildedir:

 1. https://benimaksigortam.aksigorta.com.tr/ adresine giriş yapın.
 2. Sisteme giriş yapmak için aşağıda gösterildiği gibi kullanıcı girişi yapmanız gereklidir. İstenen bölümlere TC kimlik numaranızı, doğrulama kodunuzu ve doğum tarihinizi girin, bilgi girişi sonrası “TAMAM” butonuna tıklayarak giriş yapın. Daha önce üyelik almadıysanız “Bireysel Yeni Üyelik” ya da “Kurumsal Yeni Üyelik” sekmeleri aracılığı ile işleminizi sonuçlandırabilirsiniz.
aksigorta sorgulama4

Giriş ardından açılan sayfada üst menüde yer alan ve aşağıda gösterilen “Hasar Dosya Görüntüleme” sekmesine giriş yapın.

aksigorta sorgulama5

Yukarıda anlatıldığı şekilde gerekli işlemleri takip ederek internet şubesi üzerinden Ak Sigorta hasar dosyası sorgulama işlemi neticelendirebilirsiniz. Bireysel internet şubesi üzerinden yukarıda değinildiği gibi form ve dokümanlara, poliçe bilginize, Ak Sigorta acentelerine ve Ak Sigorta anlaşmalı kurumlar bilgisine ulaşabilirsiniz.

SBM Ak Sigorta Hasar Dosyası Sorgulama

SBM üzerinden Ak Sigorta hasar dosya görüntülemesi kurum tarafından hayata geçirilen “Sigortam 360” hizmeti aracılığı ile yürütülür. Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi (SBM) tarafından hayata geçirilen Sigorta 360 uygulaması aracılığı ile sigorta şirketinden bağımsız olarak araca ait hasar sorgulaması yapılabilmektedir.

SBM üzerinden ücretli olarak plaka ve şasi numarası ile hasar sorgulama yapılabilmektedir. Sorgulama ücreti ise 14 TL’dir. Plakadan araç hasar sorgusu şu şekilde yapılır:

 1. “arac-sorgula” adresine giriş yaparak sorgulama sayfasına ulaşın.
 2. Seçiminizi aşağıda gösterildiği gibi “Plaka ile Sorgula” olarak seçin ve istenen alana araç plakasını boşluksuz olarak girerek “SORGULA” butonuna tıklayın.
aksigorta sorgulama6

Sorgulamanın tamamlanabilmesi için üye girişi yapılması gereklidir. Yukarıda anlatılan işlemler öncesi giriş yapılmadığında, ikinci işlem adımı ardından aşağıda gösterilen ekran açılır. “ÜYE GİRİŞİ” butonuna tıklayarak üyelik oluştururken kullanılan e-posta adresini ve şifre kullanılarak giriş yapılır ve sorgulama tamamlanır.

aksigorta sorgulama7

Araç şasi numarası ile hasar sorgulama işlemi aşağıdaki gibi gerçekleştirilir:

 1. Yukarıda paylaşılan “Plaka ile hasar sorgulama” adresine giriş yapın.
 2. Açılan sayfada aşağıda gösterildiği gibi “Şasi Numarası ile sorgula” seçeneğini işaretleyin ve istenen alana araç şasi numarasını girerek “SORGULA” butonuna tıklayın.
aksigorta sorgulama8

Ak Sigorta En Yakın Acente Nereden Öğrenilir?

En yakın Ak Sigorta acentesinin yerini öğrenmek için şirketin web sitesi üzerinden sorgulama yapabilirsiniz. Ak Sigorta acenteleri, hasar dosya sorgulaması yapabileceğiniz yetkili merkezlerdir. En yakın Ak Sigorta acentesinin adresine ulaşmak için şu işlemleri takip edebilirsiniz:

 1. https://www.aksigorta.com.tr/anlasmali-kurumlar/acenteler adresine giriş yapın.
 2. Açılan sayfada sol menüde yer alan ve aşağıda gösterilen bölümde açılır menüde “En Yakın Acenteler” seçimini yapın ve sırası ile ikam ettiğiniz il ve ilçeyi seçerek “ARA” butonuna tıklayın.
aksigorta sorgulama9

Sorgulama sonrası aşağıda paylaşılan ekrandan takip edilebileceği gibi belirttiğiniz il ve ilçede bulunan Ak Sigorta acentelerine ulaşabilirsiniz. Aşağıda İstanbul Arnavutköy için örnek arama yapılmıştır. Siz de yaşadığınız il ve ilçede arama yaparak sonuç ekranından adresine ulaştığınız Ak Sigorta acentesine ulaşabilir ve hasar dosya sorgulaması yapabilirsiniz.

aksigorta sorgulama10

Ak Sigorta Hasar Dosyası Nasıl Açılır?

Ak Sigorta hasar dosyası açma işlemleri için en yakın Ak Sigorta acentesinden, Ak Sigorta müşteri hizmetlerinden ya da Yardım Merkezi üzerinden ulaşılan ve “ADA” ismi verilen çevrimiçi robot asistan üzerinden destek alabilirsiniz.

Dilerseniz Ak Sigorta anlaşmalı servislere müracaat ederek aracınızı tamir ettirmenin yanında hasar bildirimi işlemlerinin yürütülmesini sağlayabilirsiniz. Ak Sigorta Yardım Merkezi aracılığı ile hasar bildirimi yapmak için takip etmeniz gereken işlem sıralaması şu şekildedir:

 1. yardim-merkezi/ada-yardim-merkezi adresine giriş yaparak doğrudan yardım modülüne ulaşın.
 2. Açılan ekranda aşağıda gösterildiği gibi “Aracım” simgesi altında yer alan onay kutucuğunu işaretleyin ve “YARDIM AL” düğmesine tıklayın.
aksigorta sorgulama11

Açılan ve aşağıda görsel ile örneklendirilen ekranda “Hasar Bildirimi ve Gerekli Bilgiler” seçimini yaparak yine “YARDIM AL” butonuna tıklayın.

aksigorta sorgulama12

İşleme devam etmek için poliçesine sahip olduğunuz Ak Sigorta ürünü seçin ve yine “Yardım Al” butonuna tıklayın.

aksigorta sorgulama13

Hasar nedenini aşağıdaki gibi seçin ve “YARDIM AL” butonuna tıklayarak işlemi tamamlayın.

aksigorta sorgulama14

Yapılan işlem sonrası karşı karşıya kaldığınız soruna ilişkin tamamlamanız gereken prosedürlere ulaşabilirsiniz. Hasarı kayıt altına almanız, Ak Sigorta ile iletişime geçmeniz, aracınızı en yakın servise götürerek gerekli hasar bildirim belgelerini teslim etmenizi anlatan bu işlemleri tamamlayarak hasar dosyası açtırabilirsiniz.

Ak Sigorta Hasar Dosyası İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Ak Sigorta’dan talep edilen hasar dosyası belgeleri şunlardır:

 • Sigorta poliçesinin aslı ve fotokopisi,
 • Hasarın kayıt altına alındığı tutanak,
 • Ruhsat fotokopisi,
 • Ehliyet fotokopisi.

Ak Sigorta Anlaşmalı Servis Sorgulama Nasıl Yapılır?

Ak Sigorta anlaşmalı servisler listesine “anlasmali-kurumlar/acenteler” adresi üzerinden ulaşabilirsiniz. En yakın Ak Sigorta anlaşmalı araç servisine ulaşmak için paylaştığımız adresi tıklayın ve aşağıda görsel ile anlatıldığı gibi il ve ilçe seçimini yaparak, listeye ulaşın:

aksigorta sorgulama15

Ak Sigorta Müşteri Hizmetleri Üzerinden Hasar Dosyası Sorgulama Nasıl Yapılır?

Ak Sigorta çağrı merkezinden hasar dosya sorgulaması 444 27 27 numaraları aranarak ya da WhatsApp üzerinden yapılır. İlgili yöntemler üzerinden ulaştığınız müşteri hizmetleri temsilcisine adınızı, soyadınızı, TC kimlik numaranızı ve hasar dosya numaranızı ileterek Ak Sigorta hasar dosyası sorgulama işlemini tamamlayabilirsiniz.

E-Devlet Araç Kasko ve Sigorta Sorgulama

Trafik Cezaları ve Kural İhlal Ücretleri

Köprü, Otoyol ve Tünel Ücretleri

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.