ref: refs/heads/v3.0
emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Pert Kaydı Sorgulama

Pert Kaydı Sorgulama
02.05.2016

İnternet üzerinden kurumların sağladığı online hizmetler ile dakikalar içerisinde işlem yapabilirsiniz. Bu işlemler araç sorgulamaları içinde geliştirilmiş olup çoğu uygulamalar hizmete sunulmuştur. İkinci el araç alım satım işlemlerinde özellikle alınan aracın geçişte hangi işlemler üzerinden geçtiği konusunda bilgi edinmek önemlidir. Böyle durumlarda alınacak olan malın sağlamlığı konusunda güvenilir bir yerden bilgi alınması gerekmektedir. Bu bilgilere göre aracın geçişte yaşadığı bir kaza sonucu pert kaydı tutulmuşsa eğer bu kayıtlara erişebilirsiniz. Kısa bir süre önceye kadar kurumlara giderek yapmak durumunda olacağınız pert kaydı sorgulama işlemi online olarak Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi üzerinden sorgulama yapılacak olan kişiler için üç farklı seçenek sunulmuştur. Bu seçenekler üzerinde istenen bilgileri girerek işlemleri dakikalar içerisinde gerçekleştirebilirsiniz. Yazımızın devamını okuyarak pert kaydı sorgulama işleminizi nasıl yapacağınız konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Pert Kaydı Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Pert kaydı sorgulama işlemini hem cep telefonunuz üzerinden mobil olarak gerçekleştirilebilmektedir. Online olarak gerçekleştirebilmek için  Tramer’in resmi internet sitesi üzerinden Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi sistemi yardımı ile kolaylıkla yapabilirsiniz.

Pert kaydı sorgulama işleminizi yapabilmek için öncelikle yazımızın sonunda bulunan bağlantı linkine tıklayınız. Siz değerli okurlarımız ile paylaştığımız bağlantı linke tıkladığınızda gelecek olan resmi sayfada bulunan sorgulama seçenekleri olan Plaka ve Sigortalı T.C. Kimlik No ile Sorgulama, Plaka ve Sigortalı Vergi Kimlik No ile Sorgulama ve Plaka ve Sürücü T.C. Kimlik No ile Sorgulama dilediğinizi seçip istenen bilgileri yazmanız gerekmektedir. Daha sonraki adımda ise “Resimdeki karakterleri giriniz” yazan alana bu bölümün aşağısında gösterilen kısma güvenlik kodunu yazınız. Son olarak ise “Ara” butonuna tıklayarak tamamlamış olursunuz.

Aynı zamanda cep telefonunuzdan pert kaydı sorgulama işleminizi gerçekleştirmek için kısa mesaj göndermeniz gerekir. SMS kısmında aracınızın şasi numarasını yazıp boşluk bırakıp motor numarasını yazdıktan sonra 5664’e göndererek işleminizi yapma şansınız vardır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.