emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

E-Devletten Kasko Poliçe Sorgulama

E-Devletten Kasko Poliçe Sorgulama

İnternetin hayatımızda büyük yer edinmesiyle birlikte resmi işlemlerde artık internet üzerinden yapılabilir hale geldi. Kamu kurumlarının, bakanlıklara bağlı kurumların ve bakanlıkların internet üzerinden vatandaşa bilgi sağlayabildiği işlem yapmasına olanak sağladığı sisteme E-Devlet deniyor. Elektronik Devlet de denilen bu sisteme kayıt PTT kurumlarından alınan E-Devlet şifresi ile yapılabiliyor. E-Devlet üzerinden tüm bakanlıklara ulaşabildiğimiz gibi sisteme bankaların da yavaş yavaş eklenmeye başladığı görülmekte.

Tramer trafik poliçe sorgulama Sisteme erişimi sağlamak için PTT kurumundan aldığınız şifre ile sisteme giriş yaptıktan sonra çıkan ekranda şifrenizi kendinize özel olacak şekilde yeniden belirlemeniz isteniyor. Bu kısımda şifreniz kolay çözülemeyecek ve unutmayacağınız bir şifre olmalı çünkü bu şifre ile tüm resmi işlemler yapılabiliyor ve unuttuğunuzda yenilemeniz için tekrar PTT ye ücret ödemeniz ve şifre almanız gerekiyor. Kasko değer sorgulama için Şifrenizi kendinize özel olarak belirledikten sonra sisteme giriş yapmış oluyorsunuz. Giriş yaptığınızda ekranın sol tarafında bulunan hizmetler kısmını göreceksiniz. Hizmetler kısmında A dan Zye kamu kuruluşları ve hizmetleri sıralanmış durumdadır.

E-Devlet sisteminde Hizmetler kısmına girdikten sonra Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezine gelip oradan kasko poliçe sorgulamayı seçiyorsunuz. Seçimi yaptıktan sonra sorgulamak istediğiniz plakayı aralarında boşluk bırakmadan yazarak sorgula butonuna basınız. Kasko fiyat sorgulama işlemi bu şekilde sonuçlanmış oluyor.

Bu yöntemin haricinde bir diğer yöntem ise Trafik ya da kasko poliçesinin işlemde olduğunu bu hizmet aracılığı ile kontrol edebilirsiniz. Aynı zamanda poliçenin hangi tarihte biteceğini ve trafik poliçesine uygulanmış hasarsızlık indirimini sorgulamak amacıyla: TRAFIK veya KASKO yazıp, bir boşluk bırakın, plakayı yazıp, TURKCELL, AVEA, VODAFONE hatlarından 5664’e yollayın. Araca hakkında poliçe bilgisi anında cep telefonunuza gelsin.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.