emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Bandrol Sorgulama

Bandrol Sorgulama

Bu yazımızda siz değerli okurlarımız ile bandrol sorgulama işleminizi nasıl yapacağınız konusunda bilgileri paylaşacağız. Trafikte bulunan araçlar için düzenlenmiş ve uyulmasının zorunluğu olduğu bazı kurallar bulunmaktadır. Bunlar devlet kontrolü altında yapılan işlemlerdir. Motorlu taşıtların trafikte bulunduğu sürelerde ödemesi gereken ve bunlardan bazılarının düzenli olarak gerçekleştirilmesi istenen vergiler bulunmaktadır. Araçtan araca göre özelliklerine, kullanım türüne gibi çeşitlerine göre miktarı değişen bu vergiler belirli aralıklar ile devlet tarafından tahsil edilir. Düzenli olarak vergilerin ödenmesi ve sağlanan online hizmetler sayesinde bu vergilerin kontrollerinin yapılması gerekmektedir. Çünkü trafiğe çıkan araçlar için yapılması gereken trafik araç muayenesi ve bandrol ödeme işlemleri olarak 2 önemli maddeden biri olması sebebi ile denetiminin yapılması önemlidir. Sorgulama işlemleri düzenli olarak yapılmalı ve ödenmeyen borçlar ödenmelidir. Motorlu taşıtlar vergisi, vergi tahsili yapan kurumlar tarafından karşılığında bandrol verilmesi sebebi ile bandrol sorgulama işlemi olarak geçmektedir. Bu işlem ile birlikte ödenememiş vergi borçlarınızın olup olmadığını görebilir aynı zamanda kredi kartı ile ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Gelir İdaresi Daire Başkanlığı’nın araç sahipleri için sağladığı online hizmetlerden bir tanesi olan İnternet Vergi Dairesi sistemi sayesinde sorgulama işleminizi güvenli bir şekilde istenilen bazı bilgilerin girilmesi ile birlikte kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Yazımızın devamında bandrol sorgulama işleminizi nasıl gerçekleştireceğiniz konusunda detaylı bilgileri bulabilirsiniz.

Bandrol Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Bandrol sorgulama işleminizi online olarak İnternet Vergi Dairesi sitesi üzerinden güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bu şekilde motorlu taşıtlar verginiz hakkında bilgi sahibi olabilir işlemlerinizi yapabilirsiniz. Bandrol sorgulama işlemi için öncelikle yazımızın sonunda bulunan bağlantı adresine tıklayınız. İlk gelen sayfada resimde ok ile gösterilen ilk seçeneği seçiniz.

bondrol sorgulama1

Açılan sayfada resimde belirtilen alanlara aracınızın plaka bilgisini girip sonrasında özel plakaya durumunuzu “Evet” ya da “Hayır” olarak seçiminizi yapmanız gerekmektedir. Devamında ise T.C. kimlik numaranızı veya vergi kimlik numaranızı giriniz. Sonrasında tescil tarihini ilgili alanlara giriniz. Resimde de gördüğünüz üzere belirtilen çerçevenin altında bulunan kırmızı ile belirtilmiş alandaki bilgileri okuyabilirsiniz. Son olarak bilgilerinizi kontrol edip “Tamam” butonuna tıklayınız.

bondrol sorgulama2

Bu şekilde vergileriniz hakkında bilgi sahibi olup yapılması gerekli olan işlemleri tespit edebilirsiniz.

Bandrol Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.