• 0 Araç Trafik Sigortası

  Yaşantımıza daha iyi şartlar altında devam etmek için bazı kolaylıkları tercih ederiz. Örneğin belirli bir para birikimi yaptıktan sonra artık vatandaşlar ulaşımda kendi araçlarını tercih etmek isterler. Devletin toplu taşıma araçlarında çekilen zorluklardan kurtulmanın en güzel yanı da budur. Bir yerden başka bir yere giderken kullanacak olduğunuz toplu taşıma araçlarından kurtulmak için alınan çok çeşitli araçlar vardır. Trafiğe çıkacak olduğunuz bu araçların ise mutlaka denetimi gerçekleştirilir. Bu denetimin gerçekleştirilmesi ile beraber vatandaşların alacak oldukları araçlar ile ilgili yaptırmaları gereken işlemler vardır. Bunlardan ilki de trafik sigortasıdır. Trafikte yer alabilmeleri için tüm araçların mutlaka sigorta yaptırması gerekir. Ancak elbette ikinci el araç almayı düşünüyorsanız böyle bir şart yoktur. Sıfır araç diye adlandırılan hiç kullanılmamış araçları satın alan kişiler mutlaka bu sigortaları yaptırmak zorunda kalırlar. 0 Araç Trafik Sigortasının nasıl yapılacağına dair detaylı bilgilere yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.


  Sıfır Araç Sigortası Nasıl Yaptırılır?

  Yeni model araçların sigortaları yaptırılmadan trafiğe çıkarılmasının imkânı yoktur. Dolayısıyla yeni araç sahibi olan her kişinin 0 Araç Trafik Sigortasını mutlaka kısa sürede yaptırmaları gerekir. Bu sigortanın yapılmasındaki en büyük neden herhangi bir kaza esnasında karşı tarafın hasarını güvence altına almaktır. Üçüncü kişilerin hasarını aldıkları zararları telafi etmek için zorunlu trafik sigortasını mutlaka yaptırmaları gerekir. Karayolları Trafik Kanunu’na göre araç sahiplerinin her yıl düzenli olarak trafik sigortalarını yaptırmaları gerekir. Aksi halde sigortaları yaptırılmayan araçlar trafiğe çıkamaz. Her yıl yenilenmesi gerekir. Sigortası yaptırılmayan bir araç eğer trafikte yer alırsa ve de trafik polisleri tarafından bu durum fark edilirse araca el konulur. Bu durumda araç trafikten men edilir. Bu nedenle sigorta konusunda araç sahiplerinin çok dikkatli olması gerekir. Kasko sigorta bu konuda sizlere yardımcı olacaktır. Bütçenize en uygun kaskonuzu yaptırarak rahat bir şekilde trafikteki yerinizi alabilirsiniz.

  Eğer sizler de araçlarınızın trafikte alıkoyulmasını istemiyorsanız araç sigortalarını zamanı geçmeden yaptırın. Öncelikle araç sigortası için sıra alarak bu işlemi kolayca yapabilirsiniz. Aracınıza verilen bir muayene günü olur. Bu muayene gününde de araçlarınız tüm denetimlerden geçer. Böylelikle trafiğe çıkmasında bir sorun olup olmadığı tespit edilir. Her yıl bu denetim tekrarlanır. İlk araç alımında da bu işlem aynı şekilde yapılır. Sıfır araç trafik sigortası işlemi işte bu kadardır.

  Sıfır Araçlar İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir?

  Yeni araç alımının ardından insanlar sıfır araçlarını sigorta ettirirler. Sigorta işlemlerinin neler olduğu ve nasıl yaptırıldığı yukarıda belirtilen yazımızda ayrıntılı bir şekilde anlatılmıştır. Şimdiyse bu sigorta işlemi için hangi belgeler gereklidir onları açıklayacağız. Sıfır araçlar için ruhsat düzenlemesi işlemi gerekir. Zorunlu trafik sigortasını mutlaka yaptırmaları gerekir. Dolayısıyla da aracın ruhsatı olmadan trafik sigortası poliçesi hazırlanabilmektedir.

  Trafik sigortasının yapılabilmesi için de tescil belge seri no alanının kesinlikle doldurulması gerekir. Aksi halde birtakım sorunlarla karşılaşılmaktadır. Bu işlemin yapılması için aracın motor numarası, şasi numarası ve model yılının sigortasına yer almalıdır. Geri kalan ihtiyaçlarınıza özel araç sigortası için 444 24 00’ı arayabilirsiniz. Aklınızda bulunan 0 araç trafik sorusu ile ilgili tüm soru işaretlerini bu şekilde giderebilirsiniz.

  Sponsorlu Bağlantılar
  tıkla sorunu sor

  0 Araç Trafik Sigortası İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  Henüz yorum yapılmamış.

  Sorunuzu Yazın