• Plakadan Borç Sorgulama


  Plakadan Borç Sorgulama

  Trafiğe çıkan tüm araçların yapması gereken bazı ödemeleri bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi motorlu taşıtlar vergisidir. Düzenli olarak ödenmesi gereken ve periyodik olarak takip edilmesi gereken durumlardandır. Aynı zamanda trafikte kural ihlali durumunda araca yazılan trafik cezaları da ödeme işlemleri arasındadır. Aracınızın ödeme işlemlerini gerçekleştirmediğiniz durumlarda borçlarınıza gecikme zammı da eklenerek daha fazla miktar ödemek durumunda kalabilirsiniz. Bu gibi problemlerle karşılaşmamak için plakadan borç sorgulama işlemi ile aracın üzerinde bulunan borçlarınızı görebilir önlem alabilirsiniz. Aynı zamanda borcunuz varsa ödeme işlemi de gerçekleştirme imkanınız vardır.


  Araç alım satım işlerinde araç hakkındaki bilgilerin doğruluğu önemlidir. Alan kişi tarafından satıcıdan aldığı bilgiler haricinde aracın vergi borçları ya da trafik borçları gibi plakası üzerinde bulunan ödemelerinde kontrol edilmesi önemlidir. Araç alım satım işlemlerinde bu araçların üzerinde borç bulunması satış işlemlerine engel teşkil etmektedir. Bu borçların olması durumunda araç satışı gerçekleşemez. Bu sorgulama işlemi için kurumlara gitmenize gerek yoktur. Gelir İdaresi Başkanlığı’nca resmi web sitesi üzerinden sunulan İnternet üzerinden Vergi Dairesi online hizmeti sayesinde dakikalar içerisinde güvenli bir şekilde plakadan borç sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. 2. el araç satış işlemlerinde araç hakkındaki borç bilgilerine bu sistem sayesinde anında ulaşabilirsiniz. Yazımızın devamında plakadan borç sorgulama işleminizi nasıl ve nereden yapacağınız konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz.

  Plakadan Borç Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

  Plakadan borç sorgulama işleminizi İnternet Vergi Dairesi online hizmeti ile şifresiz olarak kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Yazımızın devamında bulunan bağlantı linkine tıklayarak ilk önce sisteme erişmeniz gerekmektedir. Bağlantı linkine tıkladıktan sonra açılan sayfada sizden bazı bilgilerin girilmesi istenir. İlk olarak açılan sayfada resimde gösterildiği üzere sorgulama yapılacak olan aracın plakasını girmeniz gerekir. Sonrasında plakanın özel olup olmadığına göre “evet” ya da “hayır” olarak belirtmeniz gerekmektedir. Sayfanın devamında T.C. kimlik numaranız ya da vergi kimlik numaranızı girmeniz istenir. Ardından sorgulama yapılan aracın trafiğe çıkış izin tarihini belirten tescil tarihini belirtilen alana giriniz. Son olarak ise bilgileri kontrol edip “tamam” butonuna tıklamanız işleminiz yeterli olacaktır.

  araç bandrol

  Bu şekilde adımları doğru bir şekilde uyguladığınız taktirde sorgulama yapılan aracın borç bilgilerine rahatlıkla erişebilirsiniz.

  Sponsorlu Bağlantılar

  Plakadan Borç Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!   tıkla sorunu sor

  Plakadan Borç Sorgulama İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  Henüz yorum yapılmamış.

  Sorunuzu Yazın