• 2018 -Doğum Yardımı Ne Kadar, 2018 – Doğum Yardımı Şartları Nelerdir


  Doğum yardımı parası Devletin yeni doğan vatandaşlarına yani bebeklere sunduğu bir hak ve onlara karşı bir yükümlülüğü olmasının yanında dünyaya gelen yeni vatandaşa bu yardım ile hoş geldin mesajı verilmektedir. Bu nedenle bebeklere sağlanan bu hakkın belirlenen süre zarfında herhangi bir vakit kaybına, hak kaybına ve ihmale sebebiyet vermeden anne ve babalar tarafından yapılan yardımın bebek için yapıldığının bilincine sahip olunarak alınması gerekir. Her sene güncellemenin yapıldığı konu hakkında yeni yılda sorulan soruların başında Doğum Yardımı Ne Kadar 2018, Doğum Yardımı Şartları 2018 gelmektedir.

  2018 – Doğum Yardımı Ne Kadar, 2018 – Doğum Yardımı Şartları Nelerdir

  Yardım için Aile ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından ödenen tutar doğum yapmış olan anne adına PTT aracılığı ile ödenmektedir. Söz konusu parayı sadece anne çekebilmekte ve anne adına bir başkasına bu ödeme yapılmamaktadır. Doğum yardımını almak için belirli bir eğitim düzeyine sahip olmak, belirli bir işe sahip olmak, belirli mekanlarda yaşıyor olmak gibi ayırt edici şartlar bulunmamaktadır. Yazıda bahsi geçen 2018 – Doğum Yardımı Ne Kadar, 2018 – Doğum Yardımı Şartları konusu Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafınca ödenen tutar ve bu tutarın ödenmesi için gerekli olan şartlardan ibarettir.

  Anne çalışıyor mu yoksa çalışmıyor mu, zengin mi fakir mi gibi şartlar bulunmaksızın diğer şartları taşıyan her anne müracaatta bulunabilir. Doğum yapmış olan bir anne tarafından söz konusu yardımın alınabilmesi için gerekli başvurunun anne tarafından yapılması gerekir. Bebeğin sağ olarak doğmuş olma şartı arandığı için ölü doğan bebeklere yönelik doğum yardımı yapılmamaktadır. O nedenle Doğum Yardımı Ne Kadar 2018, Doğum Yardımı Şartları 2018 kapsamında yeni ve sağ bebek doğumu yapmış tüm anneler bu yardımı alabilmektedir. Yalnızca Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan anneler bahsi geçen avantajdan yararlanabilmekte, yabancı uyruklu anneler ile göçmen olan anneler bu haktan yararlanamamaktadır.

  Sponsorlu Bağlantılar

  Doğum Yardımı Ne Kadar 2018, Doğum Yardımı Şartları 2018 kapsamında ilçe sınırları içinde yaşayan anneler kaymakamlıklara bağlı bulunan sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı aracılığı ile müracaat edebilmektedirler. İl merkezlerinde ikamet edenler ise aile ve sosyal politikalar il müdürlüğüne başvuru yapabilirler. Ayrıca memur olarak çalışan anneler çalıştıkları kurumun insan kaynakları birimine, personel dairelerine ya da var ise özlük servisi birimine başvuru yapabilmektedirler. Başvuru için süre kendisi için doğum yardımı talep edilen çocuğun doğumundan itibaren geçecek 5 sene içinde olabilmektedir. Süreyi geçirenler için herhangi bir ödeme yapılması söz konusu değildir.

  Ancak konu ile ilgili düzenlemeye göre 15 Mayıs 2015 ve sonraki tarihlerde doğan çocuklar için yardım talepli başvuru yapılabilir. Doğum Yardımı Ne Kadar 2018, Doğum Yardımı Şartları 2018 çerçevesinde başvuru yapacak olanlar yukarıda bahsedilen tarihten önce doğan çocukları için 5 yıl geçmemiş olsa bile müracaatta bulunamazlar. Sözü edilen tarih ve sonrasında doğanlar için 5 yıllık sürenin içinde yer alan ve annenin istediği herhangi bir zamanda müracaat hakkı vardır. Her çocuk için bir defa doğum yardımı ödemesi yapılır. Üç çocuğa kadar doğum yardımı başvurusu yapılabilir ve bunun sonucu olarak da ilgili kurum tarafından ödeme gerçekleştirilir.

  Güncel Doğum Yardımı Ne Kadar 2018, Doğum Yardımı Şartları 2018

  Birinci çocuk için Doğum Yardımı Ne Kadar 2018, Doğum Yardımı Şartları 2018 yılında ödemeyi gerçekleştirecek olan kurum tarafından herhangi bir değişiklik yapılmadığı takdirde 300 TL olarak ödenecektir. Bu miktar 2 inci çocuk için 400 TL, 3 üncü çocuk için 600 TL olarak ödenmektedir. Bunun dışında ayrıca ikiz olarak doğan çocuklar için de farklı miktarda ödeme söz konusu olmaktadır. Söz gelimi 3 üncü doğumda ikiz çocuğunuz olmuş ise 600 TL yerine ilgili kurum hesabınıza 1000 TL ödeme yapmaktadır. 14 Mayıs 2015 ve öncesinde doğanlar için doğum parası ödemesi yapılmaz.

  Doğum yardımı başvurusu, aynı adlı form doldurulup anne ve yardıma konu olan çocuğunun kimlik fotokopisi ile birlikte yukarıda sözü edilen birimlere yapılabilir. Söz konusu birimler tarafından Doğum Yardımı Ne Kadar 2018, Doğum Yardımı Şartları 2018 kapsamında ilgili birimlere teslim edilen evraklar üzerinde görevliler tarafından gerekli olan inceleme yapılıp annenin hesabına PTT aracılığı ile hak edilen miktarda ödeme yapılacaktır. Bu konuda daha fazla detaylı bilgi almak için 144 ve 183 numaralı hatlar yardımdan yararlanmak isteyen kişiler tarafından aranabilmektedir. 15 Mayıs 2015 ve sonrasında ikinci çocuğunuz doğmuş ise bu çocuğunuz için 400 TL yardım alabilirsiniz.

  Üç çocuğa sahip olan anne tarafından üç çocuğu için Doğum Yardımı Ne Kadar 2018, Doğum Yardımı Şartları 2018 yılı içinde başvuru yapıldığı takdirde ilgili kurumun bu anneye ödeyeceği toplam tutar 1300 TL olacaktır. Birinci çocuk için ödeme yapıldı, ikinci çocuk ölü doğduğu için ödeme yapılmadı ise üçüncü çocuk adına ne kadar yardım ödemesi yapılır? diye sorulduğu takdirde bu soruya verilecek cevap olarak en son doğanın 3 üncü değil ikinci çocuk olarak değerlendirileceği ve ikinci çocuğa verilecek olan miktar yani 400 TL’nin ödeneceğini söyleyebiliriz. Ödemeler genellikle her ayın 10’unda gerçekleştirilir.

  Doğum Borçlanması Hesaplamak İçin Aşağıda ki Linke Giderek İşlemlerinizi Yapabilirsiniz.

  https://www.ssk.biz.tr/2013-dogum-borclanmasi-hesaplam/  tıkla sorunu sor

  2018 -Doğum Yardımı Ne Kadar, 2018 – Doğum Yardımı Şartları Nelerdir İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  Henüz yorum yapılmamış.

  Sorunuzu Yazın

  Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.