SSK

SSK RAPOR PARASI

SSK sorgulama işlemleri, birkaç yıl öncesine kadar oldukça zorlu ve vakit alan işlemler olarak sigortalılar için olduğu kadar, kurumlar açısından da oldukça büyük yük oluşturmaktaydı. Örneğin bir rapor parası sorgulama veya alma işlemleri için kurumların merkezlerine gitmek ve gerekli bürokratik evrakları hazırlamak, bunları kuruma sunmak ve cevabı beklemek oldukça büyük zaman ve işgücü kaybına neden olmaktaydı. Bu ve buna benzer birçok bürokratik işlem, uzun altyapı çalışmaları sonucunda, günümüzde e-devlet sistemi üzerinden oldukça basit ve hızlı şekilde yapılabiliyor.


Gelişen ülkemiz, ilerleyen teknoloji ve kavramsal değişiklikler, artan nüfus ve buna bağlı olarak hızla artmakta olan sigortalı sayısı, sosyal güvenlik sistemimizin, sürekli olarak değişim ve yeniliklere açık bir kurum olmasını zorunlu kılmaktadır. Bu durumun farkında olan yönetimlerin attıkları adımlar sayesinde oluşturulan e-devlet sistemi, devletimizin tüm kurumlarını kapsayan ve online olarak internet üzerinden hizmet sunabilen gelişmiş bir sistem.

SSK, Emekli sandığı ve Bağkur olarak farklı hizmet alanlarındaki vatandaşlarımızın sigortalılık hizmetlerini sağlayan kurumların, aynı çatı altında birleştirilmesi ve altyapısal olarak yapılan birçok değişiklik sonucunda, günümüzde birçok bürokratik işlem internet üzerinden online olarak çok kısa sürelerde ve rahatça yapılabiliyor. Özel sektör çalışanlarının, sağlık ve sigortalılık hizmetlerini sunmakta olan SSK sigortalıları, günümüzde tüm diğer sosyal güvenlik kurumları gibi, SGK üzerinden hizmet almaya devam ediyorlar. Bu sebeple tüm SSK’ lılar, tüm işlemlerini e-devlet üzerindeki SGK bölümünden gerçekleştirebiliyorlar.

SSK sorgulama işlemleri, birçok sorgulama türüyle en fazla sigortalı sayısına sahip olan kurum açısında, hem sigortalıya hem de kuruma ağır bir yük oluşturmaktaydı, online olarak yapılabilen SSK sorgulama işlemi sayesinde bugün artık hem kurumun ağır yükü hafiflemiş, hem de sorgulamalar konusunda büyük zaman kaybı yaşayarak, emekler vermek zorunda kalan sigortalılar rahat bir nefes almış durumdalar. Sadece rapor parası sorgulama işlemi için bazı durumlarda saatler, bazı durumlarda günler harcayan sigortalılar, artık internet üzerinden rapor parası ile ilgili her türlü sorgulamayı birkaç dakika içerisinde gerçekleştirebiliyorlar.

Kurumun internet üzerindeki tüm faaliyetleri ile ilgili olarak hazırlamış olduğumuz web sitemiz, aynı zamanda sosyal güvenlik sistemimizle ilgili olarak yaşanan tüm yenilikler ve gelişmelerle ilgili olarak hazırlanmış ve güncelliğini koruyan en geniş kapsamlı web sitesidir. Tüm kanun değişikliklerini eş zamanlı olarak takip eden uzmanlarımız aracılığıyla, en doğru bilginin en kısa zaman içerisinde ve tüm detaylarıyla kullanıcılarımıza ulaşmasını sağlıyoruz. SSK ve SGK’ ya dönüştükten sonraki SSK ile ilgili her türlü ayrıntıya kolaylıkla ulaşabileceğiniz web sitemiz, tüm kurumların sigortalılıkları ile ilgili olarak en detaylı bilgi havuzunu hizmetinize sunmaktadır.

Web sitemizi ziyaret ederek SSK sorgulama işleminin internet üzerinden nasıl yapılabildiğini, bu işlem için gerekli tüm verilerin neler olduğunu, e-devlet üzerinde SSK sorgulama yapabilmek için ne tür şartların oluşması gerektiği gibi her türlü detay bilgiye ulaşabilirsiniz. Rapor parası uygulamaları, işlemleri, nasıl sorgulanacağı, rapor parası alabilmek için gereken şartlar gibi sigortalılarımızı ve sosyal güvenlik sistemimizi ilgilendiren her türlü konuyu geniş boyutta ele alan web sitemiz, Kullanıcılarına en nitelikli ve kaliteli hizmeti sunabilmek amacıyla özel bir şekilde tasarlanmıştır.

Hazırladığımız özel kategorize sistemimiz sayesinde aradığınız tüm bilgilere en kısa süre içerisinde ulaşabilmenizi sağlamaya çalışan yönetici kadromuz, alanlarında uzmanlaşmış olan büyük ve güçlü bir ekipten oluşmaktadır. Sosyal güvenlik sistemimizi her yönüyle ele almaya ve en güncel bilgileri, tüm yasal değişiklikleri eş zamanlı olarak tarafınıza ulaştırmaya gayret göstermektedir.

 

İlgili Makaleler

5 Yorum

    1. Raporunuzun içeriğini bilmediğimizden dolayı lütfen alo 170 SGK hattını arayınız

  1. Doğum izninde iken ıkı aylık rapor paramı alamadım 2 3 yıl önce Çalışan memurunuz çalışır almanız gerekir derken başka bir memur kontrol alınması gerekir demesinden dolayı ,Çalışanların verdiği yanlış bilgiden dolayı mağdur kalmış durumundayım.Bakanlığa mı nereye başvuru yapabilirim.

  2. ben bypuss ameliyatı oldum sıkıntılarım varve ben halen raporluyum ama rapor parası bankalara geç gönderiliyor bu neden kaynaklanıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu