SGK

T.C ile SGK Rapor Parası Sorgulama

T.C. ile SGK rapor parası sorgulama işlemi ile rapor paranızın yatırılıp yatırılmadığına ilişkin bilgi edinebilirsiniz. Rapor parası; hastalık, kaza gibi iş göremezliğe neden olan durumlarda ödenir. Rapor almak her çalışanın hakkıdır. Kendinizi iş yapamayacak kadar hasta hissettiğinizde ya da farklı bir sağlık sorununuz olduğunda rapor hakkını kullanabilirsiniz. T.C. ile SGK rapor parası sorgulama işlemi neticesine göre bu hakka bağlı olarak alacağınız paranın yatırılma durumunu öğrenebilirsiniz.

Rapor alan çalışanlar, hekimler tarafından uygun görülen süre boyunca işe gitmez. Bu sayede iyileşmek için gerekli sürede dinlenerek tekrar iş yapabilir duruma gelirler. Bu süre boyunca çalışanlar iyileşmeleri için gereken tedaviye de devam eder. Böylece kendi ihmalkârlıklarından dolayı rapor süresinin uzaması gibi durumlar ortaya çıkmaz.

T.C. İLE SGK RAPOR PARASI SORGULAMA

T.C. ile SGK rapor parası sorgulama için e-Devlet’i ziyaret etmeniz gerekir. e-Devlet üzerinden adınıza yapılan ödemeleri görebilirsiniz. Ödemelerinizi sorgulamak pek çok açıdan avantajlıdır. Bazı kişiler rapor parasını almayı unuttukları için hastalık ve kaza döneminde maddi açıdan sıkıntı yaşayabilir. Aynı zamanda rapor parasının belirli bir ödenme süresi olduğu için kişiler bu hakkını kaybedebilir.

Sorgulama için e-Devlet şifrenizi bilmeniz gerekir. Dilerseniz e-Devlet’e giriş için diğer yöntemleri de kullanabilirsiniz. İnternet bankacılığı, e-imza, mobil imza kullanabileceğiniz diğer yöntemlerdir.

e-Devlet Üzerinden SGK Rapor Parası Sorgulama

e-Devlet üzerinden SGK rapor parası sorgulama için turkiye.gov.tr adresine giriş yapmalısınız. Giriş işlemlerini aşağıda gösterilen ekrandan gerçekleştirebilirsiniz.

Raporunuza ilişkin öğrenebileceğiniz bilgiler arasında; ödeme durumu, tutar, rapor başlangıç tarihi, bankaya paranın ulaştığı tarih gibi detaylar yer alır. Bu detayları inceledikten sonra banka şubelerine paranızı çekmek için müracaat edebilirsiniz. Bu ekrandan öğrenebileceğiniz diğer bilgiler ise raporlarınıza ilişkindir.

Yukarıda gösterilen ekranda “Detay” seçeneğine tıkladığınızda rapor sürelerine ilişkin detaylara ulaşabilirsiniz.

SGK Rapor Parası Ne Zaman Yatar?

SGK rapor parasının yatırılma zamanı raporunuzun sisteme işlenmesinden itibaren on beş gündür. Raporlu olduğunuz işvereniniz tarafından sisteme girilir. Sisteme gerekli girişler yapıldıktan sonra en fazla on beş gün içerisinde paranız yatırılır.

SGK Rapor Parası Ne Zamana Kadar Alınabilir?

SGK rapor parasının alınma süresi 2 aydır. Rapor parası yattığı tarihten itibaren iki ay içerisinde alınmadığı takdirde Sosyal Güvenlik Kurumuna iade edilir. İade edilen paraları almak için tekrar kuruma yazılı olarak müracaat etmeniz ve dilekçe yazmanız gerekir. Bu nedenle ödemelerinizi SGK üzerinden takip etmenizde ve ödemenin akıbetini öğrenmenizde fayda vardır.

SGK Rapor Parası Nereye Yatar?

SGK rapor parasının yatırılma yeri PTT şubeleridir. PTT şubelerinin yanı sıra banka hesabınız üzerinden de ödeme almanız mümkündür. Bunun için e-Devlet üzerinden şahıs ödemeleri banka hesabı tanımlama işlemini gerçekleştirmelisiniz. E-Devlet’e giriş yaptıktan sonra arama alanına “Şahıs ödemeleri banka hesabı tanımlama” yazdığınızda karşınıza ilgili kısım çıkar.

Bu kısımda sol üst tarafta bulunan “Yeni Hesap Tanımlama” seçeneğine tıkladığınızda karşınıza banka seçimi yapacağınız bölüm gelir.

Yukarıdaki ekrandan banka seçiminizi yaptığınız takdirde hesap numaranız otomatik olarak sistemde görünür. İstediğiniz hesap numarasını seçtikten sonra “Sorgula” kısmına tıklayarak banka hesap numaranızı şahıs ödemeleri için kullanmaya başlayabilirsiniz.

SGK Rapor Parası Ödemesini Kim Alabilir?

SGK rapor parası ödemesi sadece ilgili şahıslara yapılır. Yani başka birisinin sizin adınıza bu ödemeyi alması mümkün değildir. Bu durum ancak tek bir koşul altında söz konusu olabilir. O da sizin başka birine ödemeyi alması için vekâlet vermenizdir. Hastalığınızın bankaya gitmenizi engelleyecek kadar kötü olması halinde böyle bir yola başvurabilirsiniz. Ödemeyi aldıktan sonra banka şubesine hiç gitmeden aldığınız parayı başka bir bankaya aktarabilir ya da online olarak borçlarınızı ödeyebilirsiniz.

Covid 19 Hastaları SGK Rapor Parası Alabilir mi?

Covid 19 hastalarının SGK rapor parası alması mümkündür. Covid 19 teşhisi konan hastaların bu durumu, kimlik numaralarına işlenir. Bulaşıcı hastalık taşıyan kişiler karantinaya alındığı için rapor alma ve işverene teslim etme şansları yoktur. Bu nedenle teşhis konulduğu anda doğrudan raporlu sayılırlar. Rapor süresi karantina süresi kadar uygulanır. Sigortalı karantina süresinin bitmesiyle beraber işine devam eder.

SGK Rapor Parası Nasıl Hesaplanır?

SGK rapor parasının hesaplanması için ilk önce brüt gelirinizi bilmeniz gerekir. Üç aylık brüt gelir miktarı toplandıktan sonra son üç aydaki prim gün sayısına bölünür. Elde edilen sonuç ise toplam raporlu olunan gün sayısı ile çarpılmalıdır. Ayakta tedavi söz konusu ise çıkan sonucu 2 ile çarpmanız ve ardından üçe bölmeniz gerekir.

En Fazla Kaç Günlük SGK Rapor Parası Alınır?

En fazla SGK rapor parası alınabilecek gün sayısına ilişkin bazı sınırlamalar söz konusudur. Rapor iş yeri hekimi tarafından verildiyse 2 günden fazla olamaz. Tek seferde alınacak bir rapor ise 10 günden fazla olamaz. Raporda belirtilen hususlar arasında rapor süresinin bitiminde kontrol öngörülmüşse raporun uzatılması mümkün olabilir. Bu durumda da uzatma süresi 20 günü geçmemelidir.

Sigortalının hastalığı neticesinde yirmi günün üzerinde bir rapor yazılması gerekiyorsa sağlık kurulu onayı gerekir. Bir yıl içerisinde aynı doktor tarafından en fazla kırk günlük bir rapor alınabilir. Bunun üzerinde bir istirahate ihtiyaç varsa yine sağlık kurulu tarafından rapor düzenlenmelidir.

Analık Halinde Rapor Parası Kaç Gün Ödenir?

Analık halinde rapor parasının ödenmesi normal hastalık sürelerinden farklıdır. Analık halinde doğumdan önceki 8 hafta ve doğumdan sonraki 8 hafta kadın sigortalı, izinli sayılır. Çoğul gebelik söz konusu ise doğumdan önceki süreye 2 hafta daha eklenir. Anne olmayı bekleyen kadın sigortalılar, doğum öncesinde son üç haftaya girinceye kadar çalışabilir. Kullanılmayan izin süreleri ise doğumdan sonra kullanılabilir. Kadın sigortalı bu süreler boyunca rapor parası alabilir.

Kadın sigortalılar bu sürelerin üzerine doktor tarafından uygun görülmesi halinde ek raporlar da alabilir. Bebeğin ya da annenin herhangi bir hastalığının olması durumunda, doktor tarafından anneye yasal izin süreleri tamamlandığında rapor verilebilir. Bu sayede anne tamamen işe dönebilecek duruma gelinceye kadar izin hakkını kullanır.

Rapor Parası Alınmazsa Ne Olur?

Rapor parası alınmazsa Sosyal Güvenlik Kurumuna iade edilir. Bu durumda rapor parasını alabilmek için dilekçe yazarak kuruma başvuruda bulunmanız gerekir. Başvurunuzu bağlı olduğunuz Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğüne yapmalısınız. Kuruma yaptığınız başvuruda paranın tekrar PTT’ye ya da ilgili bankaya yatırılmasını istemelisiniz.

Rapor parasının alınmaması halinde Sosyal Güvenlik Kurumuna iade edilmesi durumu, sadece PTT’ye yapılan ödemeler için söz konusudur. Eğer para doğrudan banka hesabınıza yatırıldıysa istediğiniz zaman çekme hakkınız vardır.

Sürekli İş Göremezlik Durumunda Rapor Parası Alınabilir mi?

Sürekli iş göremezlik durumunda rapor parası yerine sürekli iş göremezlik ödeneği alınır. İş kazası geçiren sigortalının durumunun süreklilik arz ettiğinin doktor raporuyla kanıtlanması halinde sürekli iş göremezlik ödeneği bağlanır. Bu ödenekten yararlanmak için sigortalının meslekte kazanma gücünü en az %10 oranında kaybetmesi gerekir. Aynı zamanda bu kaybın iş kazasına ya da meslek hastalığına bağlı olması da şarttır.  

Hastalık Nedeniyle İşçinin İşten Çıkarılması Mümkün mü?

Hastalık nedeniyle işçinin işten çıkarılması bazı durumlarda söz konusu olabilir. Örneğin; gebe kadın işçinin işten çıkarılması yasaktır. Ancak kanser gibi devamlı bir hastalığı olan kişilerin sık sık rapor alması ve işini aksatması gibi durumlarda işten çıkarılmaları mümkündür. T.C. ile SGK rapor parası sorgulama işleminin yanı sıra yasal haklarınızın da bilincinde olarak işverene karşı kendinizi savunabilirsiniz.

SGK Rapor Parası Ne Zaman Yatar, Nereden Alınır?

SGK İş Göremezlik Rapor Ödeneği Nasıl Alınır?

Aile Hekiminden (Sağlık Ocağı) Sağlık Raporu

Shares:

383 Yorumlar

 • Samet
  24.12.2023

  Ben kaza geçirdim iş yerinde .kaval kemigim kırıldı iş kazası yazdirmadik .patron bı söz verdiydi bende tamam dedim .herneyse .maaşım 17000 ama sigortadan 8333 yatıyor neden acaba

  Cevapla
 • Rüveyda demir
  23.04.2023

  Rapor param ne zaman yatar

  Cevapla
 • Sadık
  30.11.2022

  26 gündür rapor parası yatmadı

  Cevapla
  • Danışma Birimi
   30.11.2022

   Merhaba,

   Rapor ödemeleri rapor bitiş tarihini takip eden 30 gün içinde ödenmektedir.

 • Mesut
  28.09.2022

  Merhaba ameliyat olduğum için 5 gün yatarak 45 gün ayakta tedaviden raporluyum raporum e devletten gözüküyor raporum bitti ödenek ne zaman ve ne kadar yatar maaşım 5500 yardımcı olursanız sevinirim

  Cevapla
 • Didem
  29.08.2022

  Merhaba ben 3ay İŞKUR üzerinden kursiyer olarak iş yerimde çalıştım sonra çalıştığım işyeri 16 gün yatırdı sigortamı daha sonra hastalık olarak 2ay rapor aldım fakat 89günde kaldığı için rapor parasını alamadım tekrar işe başladım bu yatan sigorta daha önceki sigorta gün sayısına eklenir mi çünkü tekrardan rapor alacam şunu belirtmek istiyorum aldığım önceki iş görememezlik raporu değil raporda hastalık yazıyor şimdiden teşekkür ederim

  Cevapla
 • Hasan
  24.06.2022

  17.05.2022 den 20.05.2022 hastaneden yattım 21.05.2022 ile 22.05.2022 ayakda tedavi gördüm böyle raporlu olduğum da bana ne kadar yatar asgari ücret 4250 tl maaşım 790 tl kesinti oldu bu rapordan 24.06.2022 olduğu halde rapor param yatmadı ne zaman yatar bu rapor ücreti

  Cevapla
 • Selahattin
  04.06.2022

  Merhaba 23nisan 02mayis arası raporluyum 170 ardim işveren bildiride bulunmuş ama gün belirtmemi nasıl oluyor tam anlayamadım

  Cevapla
 • Celal ilhan
  20.04.2022

  Merhaba ben 14/04/2022 ve 08/05/2022 arası hastaneden ishraat raporu aldım iş yerine ulaştırdim işleme konuldu iş veren tarafında ve devlette görünüyorda rapor parası alma hakkım var mı ve ne zaman alabilirim

  Cevapla
 • Sena
  10.03.2022

  Merhaba ben 22.12.2021 işe giriş tarihim ve geçtiğimiz ay covid oldum rapor param yatar mı

  Cevapla
 • Serkan
  25.02.2022

  Rapor Öncesinde 1,5 yıllık çalışma hayatımda var kesintisiz aynı yerde. 18.01.2021 tarihinde 10 günlük raporluydum. Başta yatmadı yetkilileri aradım yatar denildi üstüne düşmedim öyle dedikleri için ama aradan bı sene geçti ne e devlette gözüküyor ne bana bı ödeme yapıldı. Şuan parasız kaldım aklıma geldi nasıl alabilirim bu parayı

  Cevapla
 • Fuat demir
  23.02.2022

  Merhaba Ocak 2. Ocak 9. Arası covıtten raporluyum. E devletten rapor gözüküyor ama ısgoremezlık kısmında hıc bır şey yok 25 gün oldu halen param yatmadı 170aradım. Bekleyın dıyolar. Sırketten onaylamış gözüküyor ne yapmalıyım

  Cevapla
  • Danışma Birimi
   23.02.2022

   Merhaba,

   Rapor bitimini takip eden bir ay içinde çoğunlukla rapor ödemeleri yapılmaktadır. Biraz daha beklemenizi tavsiye ederiz.

  • Selenay Açar
   17.03.2022

   Merhaba ücretiniz yattı mı?

 • Fevzi tercan
  12.01.2022

  İş kazası geçirdim asgari ücret maaşım 20 gün rapor aldım nekadar para alabilir

  Cevapla
 • Doğan Sevinir
  05.01.2022

  Merhaba ben ıs kazası geçirdim 17 ve 19 yatarak 20 ve ayın18zıne kadar ayakta raporum var orta ıkı parmak bırıncı boğumdan kesıldı Rapor parası ne kadar alabılırım toplamda 1ay raporum var

  Cevapla
 • Mustafa
  14.12.2021

  Merhaba iki firmada çalışıyorum trafik kazası yaptım iş kazasi 30 gün rapor aldım firmanın diyeri bizde çalışırken kaza yapmadigin için onay veremeyiz diyor aksi taktirde ceza gelir bize diyor rapor biteli 3 hafta oldu hala onay vermiyorlar vere rapor arşive kaldırılmış ne yapmam lazım rapor paramı alabilmem icin tsk

  Cevapla
 • Mesut
  01.12.2021

  23.07.21 tarihinde trafik kazası geçirdim o günden bu yana çalışma engelim devam ettiği için 5. Raporum başladı dün itibariyle ilk 2 ayın rapor ücretini aldım ama 3. Ve 4. Rapor ücretim yatmadı düzenli kredi borcum var ödeyemiyorum zorluk çekiyorum yardımcı olurmusunuz.

  Cevapla
 • Mustafa
  19.11.2021

  Merhaba iki ayri firmada sgk li calisiyom birinde ful diyerinde part is kazasi yaptim 25 gun rapor aldim iki firmadanda rapir parasi alcam yoksa tekmi

  Cevapla
  • Danışma Birimi
   22.11.2021

   Merhaba,

   İki firmadan da rapor girişiniz yapılacak. Buna göre yatan toplam brüt primden ödem yapılacaktır.

 • Mustafa
  19.11.2021

  Merhaba kolay gelsin 23.10.2021 is kazasi ysptim onuncu ayin 23 onbirinci ayin 2 si rapor aldim bu bitti konturole gittim bir ongun daha aldim buda bitti bir ongun daha aldim 3800 pirim var 3 aylik birut maasim toplami 18745 90 sgk var ne kadar alirim vede biten rapor paralari yatmadi hala raporum var 11 . 24 du bitiyo tesrkkurler yardim ederseniz

  Cevapla
 • ahmet
  18.11.2021

  Merhabalar 40 günlük istirahat raporum vardı bittiği gün 10 günlük rapor daha aldım bu 10 günlükten yine ilk 2 gün kesinti yapılırmı yoksa rapor devam ediyor gibi mi hesaplanır ?

  Cevapla
 • Ufuk
  15.11.2021

  18 Ekim 27 Ekim tarihleri arası raporlu idim 15 Kasım oldu hala rapor param yatmadı neden 22 ekimde raporu ssk ya bildirdik

  Cevapla
  • Danışma Birimi
   18.11.2021

   Merhaba,

   Rapor bitim tarihini takip eden 1 ay içinde rapor ödeneği yatırılmaktadır.

 • Gökhan
  02.11.2021

  2017 yılından itibaren aktif olarak sigortam mevcut 2019 yılına ait 2 günlük raporum var rapor ücreti sistemde gözüküyor banka bilgisi kayıtlı olmasına rağmen ödenek kağıdın da banka bilgisi gözükmediği için rapor parasını kendi tanımlamış olduğum banka hesabına aktarımını gerçekleştire miyorum bununla ilgili olarak nasıl bir yol izlemem gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler ?

  Cevapla
 • saniye
  20.10.2021

  Neden böyle bir 5510 sayılı bor kanun çıkartılmış insan covid oluyor evde yatıyor sanki keyf içinmi ise gitmiyor bari geriye donuk sigorta olsa 90 gun tamam derim zaten insanlar is bulamiyor calissin calisan sigorta yaptirmiyo neyapacagimizi bilemez olduk hergun farklı bir madde ekleniyor

  Cevapla
  • Esmanur
   25.12.2021

   Merhabalr ben 24/11 /21 de kovıt olup 06/12/21 karantınam bıttı cakısıyorumda 2 aydır. İş gorememzlık alabıleckmıyım?

 • Mert
  15.10.2021

  Merhabalar,
  20.09.2021 ile 03.10.2021 tarihleri arasında raporluydum. Aynı tarihlerde yakınımda raporluydu onun rapor ücreti yatti ama henüz benimki yatmadı. Ve e devlette is göremezlik te raporlarda gözükmüyor. İstirahat raporları kısmında gözüküyor. Acaba ne zamana yatacaktır rapor parası veya yatmamasındaki sebep nedir

  Cevapla
 • Simay
  08.10.2021

  Merhaba trafik kazasi gecirdim.adlı vaka olarak kayitlara geciyor.raporumda
  İki gün kesinti yaşanirmi ve raporum 30 gun örnek 10 gün 20 gün şeklinde parca parça alabilirmiyim

  Cevapla
 • soner
  05.10.2021

  2 yıl kısa çalışma ödeneğinde maaş aldım. 2 aydır normal çalışıyorum oğlumun corona testi pozitif çıktığıiçin 14 gün istirahat verdiler. ama sgk kurumu geriye dönük 90 gün primim olmadığı için rapor parası ödemiyor. hiç bir hakkımız yokmu bu durumda

  Cevapla
  • Danışma Birimi
   05.10.2021

   Merhaba,

   Maalesef son 1 yıl içinde 90 gün prim şartını sağlamanız gerekmektedir. Pandemi nedeni ile oluşan mağduruyetlerle ilgili bir çalışma yapılmadı.

 • Sami
  27.09.2021

  İş kazası ile günlük ne kadar para alabilirim

  Cevapla
 • Nejdet bilem
  24.09.2021

  Merhabalar benim 1 aylık raporum çalsmyrm ama vestel fabrikasında sigortalı olarak gösterilyrm bi 15 günlük girdi çıktı olmuş sigortamda acaba bana bu raporun parasını dewlet ödemi rica etsem bir bilgi verrmsniz..

  Cevapla
 • Bayram
  05.09.2021

  06.08.2021/25.08.2021 arası covit 19 raporluyum 3500 net maaşım var ne kadar rapor parası alabilirim

  Cevapla
  • Danışma Birimi
   06.09.2021

   Merhaba,

   Brüt maaşınız 5000 tl civarındadır. İlk iki günün ödemesi yapılmaz 12 günlük yaklaşık 1350 tl ödeme yapılır

 • Osman
  27.08.2021

  Merhaba ben iş kazası geçirdim 25 günlük iş kazası raporum var net maaşim 4800 tapar parası ne kadar alabilirim yardımcı olursanız sevinirim ?

  Cevapla
  • Danışma Birimi
   27.08.2021

   Merhaba,

   Verdiğiniz bilgilere göre 6750 civarında bir brüt maaşınız var. 25 günlük raporda eğer ayakta geçirdiyseniz 3/2 si ödenecek ve hesaplamamıza göre yaklaşık 3750 civarı bir ödenek çıkabilir.

 • Necdet
  25.08.2021

  5000 tl maaş alıyorum ve sigortam maaş üzerinden gösteriliyor 10 günlük rapor parası ne kadar alırım acaba

  Cevapla
  • Danışma Birimi
   26.08.2021

   Merhaba,

   5.000 Tl net maşın brütü yaklaşık 7.000 TL dir buna göre yapılacak hesaplamaya göre 2 günlük kesintiyle 1250 TL civarında bir ödenek çıkabilir.

  • Simay
   06.10.2021

   Merhaba trafik kazasi gecirdim.adlı vaka olarak kayitlara geciyor.raporumda
   İki gün kesinti yaşanirmi ve raporum 30 gun örnek 10 gün 20 gün şeklinde parca parça alabilirmiyim

  • Danışma Birimi
   07.10.2021

   Merhaba,

   Eğer iş kazası değilse 2 günün ödemesi yapılmaz. Adli kazalarda tamamı ödenir diye bir durum yok. Rapor 30 günlük ise parça parça ödenmez. Rapor tarihini takip eden 30 gün içinde ödenir.

  • Taner
   10.08.2022

   Yeni asgari ucret rapor ucretini etkiler mi ?
   Ben 12mayısdan beri raporluyum kanserlik surecinden dolayı.

  • Danışma Birimi
   11.08.2022

   Merhaba,

   Rapor ücreti ödenirken son 1 yılın ortalaması alınmaktadır.

 • emre
  05.07.2021

  2ay yatarak 1 ay ayakta toplam 3 aylık raporum var. raporu aldıkdan sonra işyerime götürmedim. işi bıraktığım için işyerine gitmedim işverene vermedim. yinede rapor parası alabilrmiyim.?

  Cevapla
 • Selim
  16.06.2021

  Merhaba 90 günlük raporum var iş kazası yatarak tedavi gördüm maşşım 3000 lira ne kadar rapor parası alırım

  Cevapla
  • Danışma Birimi
   16.06.2021

   Merhaba,

   Yatarak tedavide brüt maaşın yarısı ödeniyor. 3000 net maaşınızın brütünüzün 4.200 olduğunuzu hesaplarsak 90 günlük 6.300 tl civarında bir ödeme çıkacaktır

 • Ahmet
  03.01.2021

  Merhabalar 04.12.2020 tarihli 14 gün raporum var ardından 10 artı 10 farklı hastaneden raporum var.toplam 34 gün yani sigorta başlangıcım 06.11.2020. Enson çalıştığım yerden 30.10.2019 sigorta çıkışım olmuştu şimdi edevletten 3 raporumda gözüküyo acaba rapor parası alabilecekmiyim ve nekadar alırım ayrı ayrımı yatar şimdiden tskrler

  Cevapla
  • Danışma Birimi
   04.01.2021

   Merhaba,

   Hizmet akdine bağlı olarak çalışan sigortalılar, yani 5510 sayılı Kanunun 4. madde 1. fıkrasının (a) bendi kapsamındaki sigortalı çalışanlar ve Kanunun 5. maddesine göre haklarında bazı sigorta kolları uygulanabilen sigortalılar, iş görmezlik ödeneği alabilmeleri için iş görmezlik başlangıç tarihinden önce ki 1 yıl içerisinde minimum 90 günlük sigorta primi bildirilmiş olması gerekmektedir.

   Verdiğiniz bilgilere göre son 1 yıl içinde 90 gün primi sağlayamıyorsunuz. Rapor ödemeniz yapılmayabilir.

 • Yaşar Günay
  03.01.2021

  iyi günler pandemiden dolayı 14 gün karantinadaydık bürüt maaşım 3600 tl civarı ne kadar para alırım teşekkür ederim

  Cevapla
  • Danışma Birimi
   04.01.2021

   Merhaba,

   Çalışan hastalar gerek karantina gerek tedavi süresince istirahat raporlarına istinaden hastalık sigortası kapsamında istirahat sürelerinin 3. Gününden itibaren geçici iş göremezlik ödeneğinden (rapor parası) yararlanabileceklerdir. Bu nedenle alabileceğiniz rapor parası 12 günlük olacak ve brüt maaşınızın günlüğe düşen ücretin 2/3 ünü alabileceksiniz sonuç olarak 3600 tl brüt maaş ile 960 tl civarında bir rapor ödeneği yatacaktır.

 • İsmail
  23.12.2020

  Merhaba ben amleyat olduğum için raporluyum 09.11.2020 & 23.12.2020 tarihleri arasında 45 gün raporluyum nekadar ücret alırım acaba yardımcı olursanız sevinirim. Bürüt maaşım 10.ay 1900 9.ay 3800 8.ay 4500 TLdir çalışma günüm 73 gündür

  Cevapla
 • Lutfi çelik
  16.11.2020

  20/10/2020 ile 02/11/2020 temaslı olduğum için raporlu oldum son üçayda brüt 11200tl ve 55gün prim yatmış nekadar alırım ne zaman yatar saygılar

  Cevapla
  • Danışma Birimi
   19.11.2020

   Merhaba,

   14 günlük 1900 tl civarı ödenek yatacaktır.

 • yahya
  04.11.2020

  asgari ücretliyim iş kazasından 40 gün raporluyum kac lira ödeme alırım

  Cevapla
  • Danışma Birimi
   06.11.2020

   Merhaba,

   Asgari ücrete göre 2622 tl civarında rapor ödemesi yapılır.

 • Hande
  02.11.2020

  Merhaba ,
  Benim 10 günlük raporum var covid den dolayı PTT ye rapor param yattiginda babam alabilir mi parayı benim mi almam lazım

  Cevapla
 • Ali
  14.10.2020

  Merhaba ; Ayakta : 25.08.2020 ile 13.09.2020 arası iş göremezlik raporum var. İşveren bu süre aralığında rapor onaylaması yapmamış.Rapor onayını 24.09.2020 tarihinde yapıyor,fakat 15.10.2020 itibariyle hala e-devlette 4a/4b iş göremezlik raporunda paranın yatıp yatmadığını göremiyorum.Brüt maaşım 4,000 TL ve raporum 20 günlük , bu durumda ptt den para ne zaman alabilirim ve ne kadar ücret alabilirim , teşekkür ederim.

  Cevapla
  • Danışma Birimi
   16.10.2020

   Merhaba,

   Rapor ödemeleri rapor bitiş tarihini takip eden 30 45 gün arasında yapılmaktadır. ay sonuna kadar ödemenizin yapılacağını düşünüyorum. Brüt 4000 tl maaş ile 1.777 tl civarında bir rapor ödemesi alabileceksiniz.

 • Hakan
  02.10.2020

  İy günler 15 günlük raporum var kaç para yatar hesabima

  Cevapla
 • serkan
  01.10.2020

  rapaor param postaneye yatırılmış e devlet ve sgk da aktif görünüyor postaneden çekemiyorun neden acaba

  Cevapla
  • Danışma Birimi
   01.10.2020

   Merhaba

   Konu ile ilgili Alo 170 ten destek alabilirsiniz.

 • Fatma
  01.10.2020

  Merhaba benim raporum 13 temmuzda başladı 4 ekime kadar devam ediyor 2600 tl maaşım ne kadar rapor parası alırım.

  Cevapla
  • Danışma Birimi
   01.10.2020

   Merhaba,

   Verdiğiniz bilgilere göre 84 günlük bir rapor mevcut 2600 tl maaşın brütü 3.300 TL civarında olur buna göre de 6.160,00 TL civarında bir rapor ödemesi yapılacaktır.

 • furkan narin
  22.09.2020

  Bürüt maaşım 2900 15 gün rapor aldım acaba bana ne kadar ücret yatar

  Cevapla
  • Danışma Birimi
   22.09.2020

   Merhaba,

   966 Tl civarında bir ödeme çıkacaktır.

 • Ramazan
  01.09.2020

  Omuzunda kırık oldu 30 gün rapor aldım ne kadar ücret alırım

  Cevapla
 • Murat
  18.08.2020

  Merhaba. 07.04.2020 tarihinden beri rahatsızlığımdan dolayı ara vermeden her rapor bitiminde yeni raporum yazıldı. Son raporum 10.08.2020 tarihinde yazıldı. Rapor parası hesaplanırken son 3 aya bakılıyor ve ben o tarihlerde raporlu olduğum için ücret ve prim sıfır haliyle. Bu son raporumun parası hesaplanırken hangi tarihteki prim gün ve ücretini dikkate almalıyım ?

  Cevapla
  • Danışma Birimi
   18.08.2020

   Merhaba

   Raporlu olunmayan son 3 tam ayın ortalaması alınmaktadır.

 • Kübra
  14.08.2020

  Merhabalar. Ben 18 temmuz 19 ağustos 2020 arası rapor almıştım ama, halen ücreti yatmadı 17ü i aradım dosya arşive gönderilmiş dendi. Neden olabilir bu durumda ödenmeyecek mi

  Cevapla
 • Dürdane
  12.07.2020

  Özel bir hastanede çalışyorum iş kazası geçirdim şimdilik 17 günlük rapor verildi daha sonrasında nasıl bir tedavi olacağını bilmiyorum diz kapağın kırıldı rapor ücreti ne kadar ödenir acaba

  Cevapla
  • Danışma Birimi
   13.07.2020

   Merhaba,

   Yatarak tedavide brüt maaşınızın 1/2 si ayakta tedavilerde 2/3 ü yatmaktadır. Brüt maaşınızı belirtmediğiniz için hesaplama yapamıyoruz.

 • İmdat
  22.05.2020

  Merhaba ben 15.04. 2020 28.04.2020 tarihleri arasında hastanede yattım. Yattığım süre zarfında başhekim den rapor istedim. Oda ben halledecem deyip çıkış gününe kadar erteledi, çıkış günüde kimse ilgilenmedi ve çıkışımız verildi. Çalıştığım iş yerimde hastanede yattigim için çıkışımı vermeyip aylığımı tam yatırdı. Şuanda da elimde rapor olmadığı için iş yerim yatırdığı parayı geri istiyor. Benim bu durumda ne yapmam lazım. Ayrıca o raporu alabirmiyim.

  Cevapla
  • Danışma Birimi
   22.05.2020

   Merhaba,

   Hastane bölüm sekreterliğinden raporunuzu alabilirsiniz. Yattığınız sürenin raporunu verirler. Başvurunuzu yapın.

  • Hatun AYDINALP
   23.06.2021

   Merhaba 20 gunluk raporum var 3577 maaşım rapor parası ne kadar ytr

 • Ahmet Oğuz Yavuz
  13.04.2020

  Merhabalar,

  27.02.2020 – 28.03.2020 iş kazasından dolayı rapor aldım fakat param yatmadı e nabız sisteminde raporum kayıtlı iş yeri bildirim yapmış ve son olarak 170i aradım takip numarası verdiler ama halen bir sonuç alamadım e devlet üzerinde iste sonuç bulumadı diyor acil yardım lütfen.
  Takip no…: 70448308

  Cevapla
  • Danışma Birimi
   14.04.2020

   Merhaba,

   Rapor ödenekleri rapor bitimini takip eden 30 gün içinde ödenir. 28 ine kadar yatması gerekir.

 • Emre
  06.04.2020

  05.08.2019- 05.11.2019 tarihleri arasında ameliyatıma bağlı olarak raporum bulunmakta.Bu tarihler arasında rapor paramı almış bulunmaktayım. Ancak iş yerimde devam eden Toplu İş sözleşmesinden dolayı artan saat ücretimden kaynaklanan rapor fark parasının hesaplanması nasıl olmaktadır,bilgilendirirseniz sevinirim.
  Sözleşme geçerlilik tarihi 01.09.2019 dan itibaren başlamaktadır. Toplam 66 günlük rapor fark ödemesi beklemekteyim. Konu hakkındaki görüşünüz nedir, ve ne kadar ücret alırım.Saygilarimla iyi calismalar.Zamdan önceki brüt maaşım 4200tl.
  Zam orani %17
  Teskkur ederim hatırlattığıniz icin

  Cevapla
 • Emre
  05.04.2020

  05.08.2019- 05.11.2019 tarihleri arasında ameliyatıma bağlı olarak raporum bulunmakta.Bu tarihler arasında rapor paramı almış bulunmaktayım. Ancak iş yerimde devam eden Toplu İş sözleşmesinden dolayı artan saat ücretimden kaynaklanan rapor fark parasının hesaplanması nasıl olmaktadır,bilgilendirirseniz sevinirim.
  Sözleşme geçerlilik tarihi 01.09.2019 dan itibaren başlamaktadır. Toplam 66 günlük rapor fark ödemesi beklemekteyim. Konu hakkındaki görüşünüz nedir, ve ne kadar ücret alırım.Saygilarimla iyi calismalar.

  Cevapla
  • Danışma Birimi
   06.04.2020

   Merhaba,

   Toplu sözleşme şartlarınızı ve brüt maaş tutarınızı bilemediğimiz için hesaplama şansımız bulunmamaktadır.

 • abdurrahman
  24.03.2020

  merhaba
  ne kadar para yatar acaba askeri üçretle bi calışanım
  Hastane Yatış Tarihi: 02.03.2020 Hastane Çıkış Tarihi: 03.03.2020
  Ayakta Başlama Tarihi: 04.03.2020 Ayakta Bitiş Tarihi: 13.03.2020

  Cevapla
  • Danışma Birimi
   25.03.2020

   Merhaba,

   2 gün kesintili olarak toplamda 620 tl civarında bir ödeme yapılır.

 • Merve
  11.03.2020

  Merhaba, 3 yıldır bir iş yerinde çalışıyorum. Sözleşmemi askeri ücret üzerinden imzaladım ama maaşım yaklaşık 2 bin TL daha fazla. Gebeliğim sebebiyle 3 gün hastenede yattım hemen sonrasında da doktor 7 gün rapor verdi. Bu durumda benim ne yapmam lazım ve maddi olarak ne kadar geri alabiliyorum. Sözleşmemdeki ücrete göre mi yoksa aldığım maaşa göre mi hesaplanıyor. Teşekkürler…

  Cevapla
  • Danışma Birimi
   12.03.2020

   Merhaba,

   Sözleşmedeki maaşa göre değil. Resmi olarak aldığınız son 3 ayın brüt maaşın ortalamasına göre ödeneğiniz hesaplanır. Brüt maaşın 2/3 ünü hesaplanması ile ödenek alabilirsiniz.

 • Demir
  06.03.2020

  Merhaba işe gireli 1.5 ay oldu. Hastaydım doktora gittim 3 gün rapor verdi Daha önce sigorta pirimim yok. Sigorta karşılayacak dedi işveren ama e devletten baktığımda maaş ödemesi çıkmıyor. Ne yapmam gerekiyor?

  Cevapla
  • Danışma Birimi
   06.03.2020

   Merhaba,

   Öncesinde 90 gün yok ise sgk ödeme yapmaz. Raporlu olduğunuz dönemde işyerininde ödeme yapma zorunluluğu yok.

 • Berat
  05.03.2020

  Merhabalar,
  Ben 17.02.2020 de ameliyat için hastaneye yattım 24.02.2020 de taburcu oldum ve 09.03.2020 de bana iş başı verildi. Son 3 ayda devamsızlığım yok ve son 3 ay toplam brüt ücretim 36919,82 TL. Ne kadar rapor parası alırım ve ne zaman alabilirim bilgi verebilir misiniz?

  Teşekkürler/iyi çalışmalar.

  Cevapla
  • Danışma Birimi
   05.03.2020

   Merhaba,

   21 günlük rapor verilmiş. Bunun 7 günü yatarak olacağından brüt maaşın % 50 si yatacak bu 7 günün 2 günü sgk tarafından ödenmez dolayısıyla günlük ücretiniz 1025 tl yatarak kalan 14 gün ise 2/3 den yani 3828 tla yatar yani toplam yaklaşık 4853 tl civarında bir ödeme yapılır.

 • Kutal
  23.02.2020

  Merhaba benim 2016 yılana ait 3 tane raporum var ücretini hâlâ alamadım e devlette bilgi yok yazıyor iş yeri rapor ücretini ödemedi ama sgk ya gittim iş yeriyle anlaşmamız var ödemesi gerekiyor dediler raporlar 2-3 günlük değil 10-7-7 günleri sgk iş yeri anlaşması mümkün mü ben ödeme alamadım 170 i arıyorum kimsenin umurunda değil farklı bilgiler veriyorlar napmam gerekiyor sizce tşk.

  Cevapla
  • Danışma Birimi
   25.02.2020

   Merhaba,

   İşyeri ile anlaşması olan sgk şimdiye kadar hiç duymadım. Cimere konu ile ilgili şikayet yazın.

 • Gülşen
  22.02.2020

  Merhaba
  24 Aralık 2019 da doğum yaptım 12 aralıkta doğum iznine çıkmıştım yalnız rapor ücretim henuz yatmadi. sgk yi aradim bilgi alamadim. 112 günlük ödenek alamayacakmiyim ne zaman yatar.

  Cevapla
  • Danışma Birimi
   25.02.2020

   Merhaba,

   Doğum rapor ödenekleri doğum öncesi ve sonrası olarak yatmaktadır. İlk 8 haftalık rapor doğumdan sonra. İkinci 8 haftalık rapor ise rapor bitimini takip eden ay da yatar.

 • Burcu kaya
  19.02.2020

  Merhabalar 14 ocak itibari ile 37.hafta doğum öncesi çalışamaz raporu aldım. Doğum tarihim 29.01.2020 sgk dan alacağım ödeneğin başlangıç tarihi doğum tarihim olarak gözüküyor. 14 ocak itibari ile raporun başlaması gerekmez miydi

  Cevapla
  • Danışma Birimi
   19.02.2020

   Merhaba,

   ilk rapor başlangıcı ve doğum sonrası ikiye bölünmüş olabilir. ikinci raporun tarihini görüyor olabilirsiniz. Alo 170 i arayıp bilgi alabilirsiniz.

 • Safiye
  12.02.2020

  Merhaba 31 ekim 2019 a kadar aktif sigortali olarak calistim. Isten ayrildigimda 16 haftalik hamileydim. 24 hafta 5 gun olduğumda 3 ocakta tekrar sigortam yatmaya basladi . Su an 23 subatta 32 hafta olacagim 32 hafta oldugum gun 3 ocaktan.itibaren hesaplandiginda 52 gunluk sigortam olacak calisamaz raporu alirsam 32 de analik odenegi alabilirmiyim. Yoksa aradaki kasim aralik ayi bosluk oldugu icin alamazmiyim 37. Haftaya.kadar calismam mi gerekir ? . Hesaplama yapilirken hangi aylar baz alinarak yapilir. Lutfen cevaplarsaniz sevinirim.

  Cevapla
  • Danışma Birimi
   13.02.2020

   Merhaba,

   Normal doğuma göre nisan ayında doğum yapacağınız gözüküyor. Bu durumda 31 ekim 2019 tarihine kadar aktif sigortalığınızda dahi 90 gün varsa rapor alıp doğum rapor ödeneğini alırsınız yani 2019 nisan ile 2020 nisan arasında toplam 90 gün prim var ve rapor aldığınız tarihte aktif sigortalı olduğunuz için rapor ödeneği alırsınız. Kanunda son çalıştığınız yerden 90 gün şartı yok.

 • Gamze murat
  04.02.2020

  07.01.2020 32 hafta gebelik calisamazlik raporu aldim dogum tarihi hastane kayitlarina gore 03.03.2020 olarak gozukuyor 2.958 lira burut maasla calisiyordum dogum sonrasi ne kadar sgk dan ucret alirim teşekkür ederim..

  Cevapla
  • Danışma Birimi
   04.02.2020

   Merhaba,

   112 günlük 7360 l civarında bir ödeme alacaksınız.

 • Ünsal
  31.01.2020

  Merhaba ben ocak 14 de 1 ay rapor aldım ödeme ne zaman gerçekleşir teşekkürler

  Cevapla
  • Danışma Birimi
   31.01.2020

   Merhaba,

   Şubatın 10 ile 20 si arasında ödemeniz gerçekleşir.

  • Samet
   21.06.2022

   30/05/2022 de doğum iznine çıktım daha param yatmadı rapor gozukuyor

 • Musa arslan
  28.01.2020

  Merhaba
  İşsizlik maası alırken rapor alınması sonucu rapor parası alınabilir mi

  Cevapla
  • Danışma Birimi
   30.01.2020

   Merhaba,

   Rapor aldığınız tarihte uzun vadeli sigorta kollarına bağlı aktif sigortalı olmadığınız için rapor ödeneği ödenmez.

 • Aydın
  26.01.2020

  5 aylık hamileyim bir işyerinde çalışmaktayım bugün çıkışımı aldım yarın başka bir iş yerinde sskli calisacam doğum parası haklarım ölürmü doğuma 3 buçuk ay kaldı veya nasıl bir yol izlemeliyim.

  Cevapla
  • Danışma Birimi
   27.01.2020

   Merhaba,

   Hayır doğum izni haklarınız devam eder. Önemli olan sigortalık durumunuzun devam ediyor olması ve 32. hafta rapor alacağınız zaman aktif olması. Rapor ödemesi alabileceksiniz.

 • Hakan
  15.01.2020

  Kolay gelsin iyi çalışmalar. Ben emekliyim ama bir özel şirkette çalışmaktayım. Geçtiğimiz ay hastalandım 3 gün rapor verdi doktor ve iş yerim bu 3 günü benden kesti. Rapor parasını alabiliyor muyum acaba. Alıyorsam evrak olarak ne götürmem gerekir

  Cevapla
  • Danışma Birimi
   16.01.2020

   Merhaba,

   Emekli çalışanlar maalesef rapor ödeneği alamamaktadır.

 • Gulseren
  15.01.2020

  Merhaba ben 3gunluk rapor aldım ancak işyeri benden raporlu olduğum halde kesinti yaptı sorduğumda 2gune kadar kesinti olmuyo 3gun olanlar kesiliyo dendi böyle bir şey varmı bu konu hakkında bilgi verebilirmisiniz rica etsem.

  Cevapla
  • Danışma Birimi
   15.01.2020

   Merhaba,

   İş yeriniz kendisi kural belirlemiş. Kesinti olması doğru. Ancak İş kazası ve doğum raporu hariç tüm hastalık raporlarında ilk 2 gün kurum tarafından ödenmez. Eğer iş yeri isterse öder. Ama iş yerinin 2 günü ödeme yükümlülüğü bulunmuyor.

 • Ömer
  11.01.2020

  Merhaba 2 aralık 2019 ‘da 9 gün rapor aldım rapor parası ne zaman yatar

  Cevapla
  • Danışma Birimi
   13.01.2020

   Merhaba,

   Bu hafta sonuna kadar yaması beklenir.

 • Seyma
  16.12.2019

  Merhabalar
  2013 yılından beri işlediğim iş yerim var.eylul 2019 da doğum yaptim.dogum oncesi ve doğum sonrası raporlarımı aldım.21 aralıkta doğum sonrası raporum bitiyor.bagkur borcumu doğum sonras9nda odeyemedigim için doğum parasını alamiyorum.sorum su
  Is yerimi kapatıp bagkur borcumuda ödersem doğum rapor parasını yine alabilirmiyim.yani bu hakkım kaybolur mu

  Cevapla
  • Danışma Birimi
   16.12.2019

   Merhaba,

   Raporunuzun olduğun tarihte borcunuzun olmaması gerekir. Geriye dönük ödeme alamazsınız.

 • mete
  10.12.2019

  merhabalar 17.09.19-15.11.19 arasında ameliyat sebebiyle 2 aylık raporum bulunmaktaydı. raporu çıktığı gibi işyerime ilettim. rapor bittiminden beri çalışmaktayım. ayın 18 inde alo 170 den aktivasyon başvurusu da oluşturdum. ama işlemi bitirmiyorlar. e-devlet den de henüz gözüken hiç bir şey yok. ortalama olarak ne zaman sonuçlanır sizce?

  Cevapla
  • Danışma Birimi
   12.12.2019

   Merhaba,

   İşlemler rapor bitimini takip eden 30 -45 gün arasında sonuçlanır. Biraz daha beklemeniz gerekecek.

 • ali
  09.12.2019

  merhaba ben elimden ameliyat oldum 7 gün artı 5 gün rapor aldım ama para yatmadı 170 aradım ama dosyanız arsive kaldırılmıs dedi acaba nasıl bşr yol izlemem gerek arsive kaldırıldı nedemek

  Cevapla
  • Danışma Birimi
   10.12.2019

   Merhaba,

   İşyerinizle görüşün raporunuzu onayladılar ise rapor bitimini takip eden 1 ay içinde ödeme yapılır.

 • Tahir
  08.12.2019

  İyi günler kolay gelsin.

  Benim 11.10.2019 da kırıktan dolayı 20Gün kontrollü ikinicisinde 15 gün kontrollü raporum bulunmakta. 17.12.2019 da uzatmadan bitecek. Benim sorum şu 2019 da 85 gün çalışmam gözüküyor bu yıl. Ama kasım ayında 10 günde çalışmam var 20 aralıkta kasım primi yatacağı için 17sinde rapor bitiminde 85 gün çalışma görünür ödeme yapılmaz diye korkuyorum. O 10 gün hesaplanırmı

  Cevapla
 • Funda
  28.11.2019

  Merhaba eşim rahatsızlığından dolayı raporluyfun ilk raporu 02.09.2019 biti aynı gün tekrar 12.09.2019 tarihine kadar rapor verildi maaş bodrosunda 15 gün normal 3 gün hafta tatili 1 gün mazeret izni 11 gün istirahat olarak görünüyor ve hala rapor parası yatmadı alo 170 aradığımızda 18 gün prim yattığını 10 rapor göründüğü 2 gün ise kayıp olarak göründüğünü ondan paranın yatmayacğını söylüyor neden yatmıyo bu durumda ne yapılmalı yardımcı olurmusunuz

  Cevapla
  • Danışma Birimi
   29.11.2019

   Merhaba,

   9. ay rapor parası 11. ayın başında yatmalıydı gecikmiş. Kanunen raporların ilk 2 günü ssk tarafından yatırılmıyor. İşverenin de ödeme gibi bir zorunluluğu yok.

  • Funda
   30.11.2019

   Ben zaten iki günü sormuyorum iş yerinin insiyatifine kalan Bi durum olduğunu biliyorum benim sorduğum 11 günlük rapor parasının yaramadığı 6 yıldır aynı iş yeri 90 günlük primle alakalı sıkıntıda yok ilk rapor yattı ikinci raporu yatmıyo ve 170 hatı yAtmıyacağını söylüyor neden yatmadığını ve bu durumda nereye başvurulmalı

  • Danışma Birimi
   02.12.2019

   Merhaba,

   Yatması gerekir. Yatmaması için ya işyerinin ya da hastanenin raporu sistemde onaylamaması gerekir. Başka türlü yatmamamsı mümkğn değil. Nden yatmadığını bir daha 170 e sorun

 • Guven
  21.11.2019

  Merhaba rapor parasi e devlette merkeze gonderildi yaziyor ziraat bankasi hesabim tanimli ne zaman para hesabima aktarilir iyi calismalar

  Cevapla
  • Danışma Birimi
   22.11.2019

   Merhaba,

   Ödeme adımına geçmesi 10 günü bulabilir.

 • Kartal
  21.11.2019

  29.10.2019 – 17.11.2019 tarihleri arasinda raporum var. E devlette rapor ucreti gozukuyor yanliz bilgi yok yaziyor alo 170 i aradigimda en kisa surede odeme yapilir diyorlar en kisa sure ne kadar diyorum en kisa sure diye ayni cevabi aliyorum neden kesin bir tarih verilmiyor hastayiz calisamiyoruz ustune maddi olarak magdur oluyoruz rapor param ne zaman yatar lutfen yardimci olurmusunuz iyi calismalar

  Cevapla
  • Danışma Birimi
   21.11.2019

   Merhaba,

   Rapor E devlette görünüyor ise 1 hafta içinde ödemeniz yatar

  • Kartal
   21.11.2019

   Tekrardan merhAba e devlette rapor parasi gozukuyot odeme ve banka bilgisinde bilgi yok yaziyor sadece insallah dediginiz gibi bir haftaya yatar iki aya yakin suredir maas alamadim rapordan dolayi eldeki birikimde bitti devletin bu konuya biraz onem vermesi gerekli insanlar zaten hasta birde ustune maddi sıkıntı yasiyorlarlar rapor parasini alana kadar

 • Kartal
  20.11.2019

  29.10.2019 – 17.11.2019 tarihleri arasinda raporum var. E devlette rapor ucreti gozukuyor yanliz bilgi yok yaziyor alo 170 i aradigimda en kisa surede odeme yapilir diyorlar en kisa sure ne kadar diyorum en kisa sure diye ayni cevabi aliyorum neden kesin bir tarih verilmiyor hastayiz calisamiyoruz ustune maddi olarak magdur oluyoruz rapor param ne zaman yatar lutfen yardimci olurmusunuz iyi calismalar

  Cevapla
  • Danışma Birimi
   30.12.2019

   Merhaba,

   Rapor ödemeleri Raporun bitimini takip eden 1 ay içinde yapılır. Aralık sonuna doğru ödemeniz yapılacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir