SGK

2020 TC İle SGK Rapor Parası Sorgulama Nasıl Yapılır ?

2020 yılında TC ile SGK rapor parasını sorgulayabilmek için 4 farklı yöntem bulunmaktadır. Telefon aracılığı ile veya ilgili kurumlara giderek sorgulama yapılabilmektedir. Ortalama 2 hafta içerisinde rapor parasının ödeme işlemleri tamamlanmaktadır. Rapor parası tutarı; tedavi yöntemine, raporun verilme nedenine, rapor süresine, son 3 aylık brüt aylığın tutarına göre değişiklik gösterebilmektedir.


Rapor Parası Başvurusu Yapabilecek Olanlar Kimlerdir?

Rapor parası alabilecek olanlar şu şekildedir:
 • İş kazası yaşayanlar rapor parası için başvuruda bulunabilmektedirler.
 • Hamile çalışan anneler, doğum sebebi ile rapor parası alabilmektedir.
 • Meslek hastalığı nedeni ile rapor alınması durumunda, rapor parasına başvuru yapılabilmektedir.
 • İstirahat gerektiren bir rahatsızlığın yaşanması halinde; rapor parası alınabilmektedir.

Rapor Parası Başvurusu İçin İstenen Şartlar Nelerdir?

Rapor parası almak için gerekli koşullar aşağıda açıklanmıştır:
 • Alınan raporun uzman bir doktor tarafından verilmesi ve kabul edilebilmesi için gerekli şartları sağlaması gereklidir.
 • Geçici iş göremezlikten sayılan rahatsızlıklardan birinin yaşanmış olması ve raporun bu yüzden alınması gereklidir.
 • Rapor parası almak isteyenlerin başvuru yaptıkları tarihten önceki bir yıl içerisinde en az 90 prim günlerinin ödenmiş olması gerekmektedir.
 • Bağımsız çalışanların rapor parası alabilmeleri için rapor parasına konu olan rahatsızlıklarının yatarak tedavi gerektirmesi istenmektedir. Bu durum doğum nedeni ile rapor parası alacak olanlar için geçerli değildir. Ayrıca prim borçlarının olmaması talep edilmektedir.

Rapor Parası Başvurusu Nasıl Gerçekleştirilmelidir?

Rapor parası başvurusu için izlenmesi gereken adımlar aşağıda sıralanmıştır:
 • Tam teşekküllü bir devlet hastanesi aracılığı ile rapor alınmalıdır. Medusa sistemi ile beraber hastanelerdeki raporlara Sosyal Güvenlik Kurumu kolayca ulaşabilmektedir.
 • Alınan raporun işveren teslim edilmesi gereklidir.
 • İşveren kendisine verilen raporu 5 gün içerisinde e-rapor sistemi aracılığı ile Sosyal Güvenlik Kurumu’na bildirmelidir. 5 günlük süreyi geçiren işverenler için ise cezai işlem uygulaması yapılmaktadır.
 • Rapor Sosyal Güvenlik Kurumu’na ulaştıktan sonra değerlendirme süreci başlamaktadır. Sigortalının şartlara uyum sağlayıp sağlamadığı değerlendirilmektedir.
 • Rapor parası almaya hak kazananların alabilecekleri ödenek tutarı hesaplanmaktadır.
 • Hesaplanan tutar Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından rapor sahibi adına hesaba yatırılmaktadır.

Rapor Parası Sorgulama Yöntemleri Nelerdir?

Rapor parasını sorgulamak için takip edilebilecek adımlar aşağıda verilmiştir:
 • Alo 170 hattı ile rapor parası sorgulanabilmektedir.
 • E-devlet sisteminden rapor parası sorgulaması yapabilmek mümkündür.
 • PTT şubesine giderek rapor parası sorgulaması yapılabilmektedir.
 • SGK’nın telefon numarasını arayarak veya kuruma giderek rapor parası sorgulanabilmektedir.

Telefon Aracılığı İle Rapor Parası Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Telefon ile rapor parası sorgulamak için yapılması gerekenler aşağıda belirtilmiştir:
 • Alo 170 hattının aranması gerekmektedir. Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından hizmete sunulan bu hat aracılığı ile çalışanların iş hayatlarına yönelik bilgiler öğrenilebileceği gibi, prosedür ile ilgili de bilgi edinilebilmektedir.
 • Arama yapıldıktan sonra karşıdaki temsilciye rapor parasını sorgulamak istendiği söylenmelidir.
 • Sorgulama işleminin yapılabilmesi için kimlik bilgileri verilmelidir. Gerekli bilgiler verildikten sonra sorgulama sonucu söylenmektedir.

SGK TC İle Rapor Parası Nasıl Sorgulanır?

SGK Rapor parasınızı TC kimlik numaranız ile sorgulamak için;

 • İlk önce E-Devlet sistemine giriş yapmanız lazım.
 • T.C Kimlik numaranızı girerek sorgulama yapabileceğiniz bir servis bulunmuyor.
 • E-Devlet sistemine şifreniz ile giriş yaparak “4ab İş Gremezlik Ödemesi” sayfasına gitmeniz gerekiyor.
 • Açılan sayfada tüm rapor parası dökümanlarınıza erişebilirsiniz.

E-Devlet Sistemi İle Nasıl Rapor Parası Sorgulanır?

E-devlet ile rapor parası sorgulaması için uygulanması gereken adımlar aşağıdadır:

 • https://www.turkiye.gov.tr web sitesine giriş yapılmalıdır.
 • İlgili sorgulama Sosyal Güvenlik Kurumu aracılığı ile yapılmalıdır. Bu yüzden ana sayfada sağ üst köşedeki size nasıl yardım edebilirim kısmına Sosyal Güvenlik Kurumu yazarak veya hizmetlerden Sosyal Güvenlik Kurumu’nu bularak işleme devam edilebilmektedir.
 • Kurum ile ilgili yapılabilecek işlemlerin listesi içerisinden 4A/4B İş Göremezlik Ödemesi Görme seçeneğine tıklanmalıdır.
 • Açılan sayfadan kimlik doğrulaması yapılmalıdır. PTT şubesinden 2 TL karşılığında alınan e-devlet şifresi ve T.C. kimlik numarası ile giriş yapmak dışında 4 farklı giriş yöntemi daha bulunmaktadır.
 • Açılan sayfadan rapor parası ile ilgili istenen bilgilere ulaşılabilmektedir.

E-Devlet Rapor Parası Sorgulamak İçin TIKLAYINIZ

PTT Şubesinden Rapor Parası Nasıl Sorgulanır?

PTT aracılığı ile rapor parasının sorgulanabilmesi için kimlik belgesi ile beraber PTT şubesine gitmek gereklidir. Rapor paraları PTT şubelerine yatırılmaktadır. Ortalama 15 gün gibi kısa bir süre içerisinde para aktarımı gerçekleşmektedir. Bu süre içerisinde diğer sorgulama yöntemlerinden farklı olarak; PTT aracılığı ile paranın yatıp yatmadığı direkt öğrenilebilmektedir.

Rapor Parası Ne Kadar Sürede Çekilmelidir?

Rapor parasının çekilebilmesi için verilen süre 2 aydır. 2 aylık süre, rapor parasının PTT hesabına aktarılması ile başlamaktadır. 2 ay içerisinde paranın çekilmemesi durumunda, Sosyal Güvenlik Kurumu’na para geri aktarılmaktadır.

Rapor Parası Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Rapor parası hesaplaması yapılabilmesi için sigortalı çalışanın son 3 aylık brüt maaşının, rapor alma nedeninin, tedavi yönteminin ve aldığı raporun gün sayısının bilinmesi gerekmektedir. Hesaplama yapılırken öncelikle son 3 aylık brüt maaş, son 3 ayın toplam gün sayısına bölünmelidir. Bu sayede günlük brüt maaş hesaplanabilmektedir. Ardından ayakta mı yoksa yatarak mı tedavi gördüğü belirlenmelidir. Ayakta tedavi görecek olanlar, günlük brüt ücretlerinin üçte ikisi kadar para alabilmektedirler.

Yatarak tedavi görecek olanlarda ise bu oran ½’dir. Ardından bulunan sonuçların rapordaki gün sayısı ile çarpılması gereklidir. Çıkan sonuç ise alınacak olan rapor parasıdır. Ancak çarpılacak olan gün sayısı raporda belirtilen gün sayısı ile birebir aynı olmayabilmektedir. İş kazası geçirenler için direkt olarak rapordaki gün sayısı baz alınmaktadır. Ancak diğer nedenler ile rapor parası alacak olanlar için raporda belirtilen gün sayısının 2 eksiği üzerinden hesaplama yapılmalıdır.

Rapor Parası Hesaplama Örnekleri Nelerdir?

Rapor parası örnekleri şunlardır:
 • Geçirilen bir rahatsızlık nedeni ile 3 günlük rapor alınması durumunda; yapılan ödeme 1 günlük ödeme olmaktadır. Ayakta tedavi görenlere 1 gün için 65.40 TL, yatarak tedavi görenlere ise 49.05 TL ödeme yapılmaktadır. Aynı sürede raporu iş kazası nedeni ile alanlar ise 3 günlük ödeme almaktadırlar. Dolayısı ile ayakta tedavi ücretleri 196.20 TL, yatarak tedavi ücretleri ise 147.15 TL olmaktadır.
 • 10 gün rapor alan sigortalı eğer bu raporu hastalık nedeni ile alıyor ise 8 günlük ödeme almaktadır. Ayakta tedavi için 523.20 TL ve yatarak tedavi için de 392.40 TL ödeme yapılmaktadır. İş kazası için ödeme alacak olanlara ise rapor süresinin tamamı kadar ödeme yapılmaktadır. Ayakta tedavi olunması durumunda 654 TL ve yatarak tedavi durumunda ise 490.50 TL ödeme yapılmaktadır.

Doğum Rapor Parası Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Doğum rapor parası hesaplanırken öncelikle doğum yapılan tarihten önceki 1 yıl içerisindeki toplam prim sayısı hesaplanmalıdır. Ardından prim sayısı prim gününe bölünmelidir ve günlük rapor parası bulunmalıdır. Doğum ayakta tedaviye dahil olduğu için bulunan günlük ücretin üçte ikisi hesaplanmalıdır. Tekil doğum yapacak olan anneler için çıkan sonuç 112 ile çarpılmalıdır. Çoğul doğum yapacakların ise 126 ile çarpması gereklidir. Elde edilen sonuç alınacak olan doğum rapor parasıdır.

Kimler Rapor Parası Alabilir?

Sigortalı olarak çalışan kişilerin bazı rahatsızlıklar akabinde iş gücünü kaybetmesi ve çalışamayacak duruma gelmesi ya da iş kazasından kaynaklı olarak iş görmez duruma gelmesi halinde bu kişiler rapor parası alabilir. Aynı zamanda kadın çalışanlar hamilelik süreçlerinden kaynaklı olarak da rapor parası alabilir. Fakat bu kişilerin rapor parası alması için uzman doktor tarafından onaylı olan rapora ihtiyaçları vardır.

Rapor Parası Ne Zaman Alınır?

Kişilerin raporu işveren tarafından Sosyal Güvenlik Kurumu’na bildirildikten sonra geçen 2 haftalık süreç içerisinde bu kişiler rapor paralarını alabilir. bu hususta rapor parası alacak olan kişilerin dikkat etmesi gereken en temel nokta rapor parasının yatırıldığı tarihin üzerinden 2 ay gibi bir süre geçmeden paranın alınmış olmasıdır. Aksi takdirde rapor parasının Sosyal Güvenlik Kurumuna ya da emanet hesaplarına yatırılması söz konusu olabilir.

Rapor Parası Nereden Alınır?

Başvurusu akabinde rapor parası almaya hak kazanan kişiler başvurunun ardından geçen 2 haftalık süreç içerisinde rapor paralarını PTT şubelerinden çekebilir. Kişilerin 2 ay içerisinde bu rapor paralarını çekmesi gerektiği unutulmamalıdır.

İş Kazası Rapor Parası Nasıl Alınır?

Sigortalı olarak çalışan kişiler mesleklerini icra ederken iş kazası geçirmesi durumunda rapor parası alabilmek için öncelikle söz konusu çalışana doktor tarafından verilen onaylı raporun işverene ya da ilgili departmana iletilmesi gerekmektedir. İşveren ile ilgili departman bu sağlık raporunu 5 gün içerisinde sisteme eklemelidir. Sonrasında bu rapor incelemeye alınır ve koşullara uymayan herhangi bir duruma rastlanmadığı takdirde kişiler iş kazası akabinde rapor parası almaya hak kazanır.

Rapor Parası Kaç Günde Yatar?

Rapor parasının yatırılması öncelikli olarak rapor parası başvurusu ile alakalıdır. Yani doktordan alınan raporun işverene ya da ilgili departmana teslim edilmesi, işverenin ya da ilgili departmanın bu raporu sisteme girmesi ve SGK tarafından incelenen rapora onay çıkması süreci hesaba katılmazsa, kişinin rapor parası almaya hak kazanması durumunda 2 hafta içerisinde rapor parası PTT şubelerine yatırılır. Fakat başvuru süreci ne kadar geçen günler eklendiğinde kişi iş kazası geçirdikten sonra başvuru süreci ile birlikte en geç 3 hafta içerisinde rapor parasını almış olur.

İlgili Makaleler

313 Yorum

 1. Merhaba. 07.04.2020 tarihinden beri rahatsızlığımdan dolayı ara vermeden her rapor bitiminde yeni raporum yazıldı. Son raporum 10.08.2020 tarihinde yazıldı. Rapor parası hesaplanırken son 3 aya bakılıyor ve ben o tarihlerde raporlu olduğum için ücret ve prim sıfır haliyle. Bu son raporumun parası hesaplanırken hangi tarihteki prim gün ve ücretini dikkate almalıyım ?

 2. Özel bir hastanede çalışyorum iş kazası geçirdim şimdilik 17 günlük rapor verildi daha sonrasında nasıl bir tedavi olacağını bilmiyorum diz kapağın kırıldı rapor ücreti ne kadar ödenir acaba

  1. Merhaba,

   Yatarak tedavide brüt maaşınızın 1/2 si ayakta tedavilerde 2/3 ü yatmaktadır. Brüt maaşınızı belirtmediğiniz için hesaplama yapamıyoruz.

 3. Merhaba ben 15.04. 2020 28.04.2020 tarihleri arasında hastanede yattım. Yattığım süre zarfında başhekim den rapor istedim. Oda ben halledecem deyip çıkış gününe kadar erteledi, çıkış günüde kimse ilgilenmedi ve çıkışımız verildi. Çalıştığım iş yerimde hastanede yattigim için çıkışımı vermeyip aylığımı tam yatırdı. Şuanda da elimde rapor olmadığı için iş yerim yatırdığı parayı geri istiyor. Benim bu durumda ne yapmam lazım. Ayrıca o raporu alabirmiyim.

  1. Merhaba,

   Hastane bölüm sekreterliğinden raporunuzu alabilirsiniz. Yattığınız sürenin raporunu verirler. Başvurunuzu yapın.

 4. Merhabalar,

  27.02.2020 – 28.03.2020 iş kazasından dolayı rapor aldım fakat param yatmadı e nabız sisteminde raporum kayıtlı iş yeri bildirim yapmış ve son olarak 170i aradım takip numarası verdiler ama halen bir sonuç alamadım e devlet üzerinde iste sonuç bulumadı diyor acil yardım lütfen.
  Takip no…: 70448308

  1. Merhaba,

   Rapor ödenekleri rapor bitimini takip eden 30 gün içinde ödenir. 28 ine kadar yatması gerekir.

 5. 05.08.2019- 05.11.2019 tarihleri arasında ameliyatıma bağlı olarak raporum bulunmakta.Bu tarihler arasında rapor paramı almış bulunmaktayım. Ancak iş yerimde devam eden Toplu İş sözleşmesinden dolayı artan saat ücretimden kaynaklanan rapor fark parasının hesaplanması nasıl olmaktadır,bilgilendirirseniz sevinirim.
  Sözleşme geçerlilik tarihi 01.09.2019 dan itibaren başlamaktadır. Toplam 66 günlük rapor fark ödemesi beklemekteyim. Konu hakkındaki görüşünüz nedir, ve ne kadar ücret alırım.Saygilarimla iyi calismalar.

  1. Merhaba,

   Toplu sözleşme şartlarınızı ve brüt maaş tutarınızı bilemediğimiz için hesaplama şansımız bulunmamaktadır.

 6. merhaba
  ne kadar para yatar acaba askeri üçretle bi calışanım
  Hastane Yatış Tarihi: 02.03.2020 Hastane Çıkış Tarihi: 03.03.2020
  Ayakta Başlama Tarihi: 04.03.2020 Ayakta Bitiş Tarihi: 13.03.2020

  1. Merhaba,

   2 gün kesintili olarak toplamda 620 tl civarında bir ödeme yapılır.

 7. Merhaba, 3 yıldır bir iş yerinde çalışıyorum. Sözleşmemi askeri ücret üzerinden imzaladım ama maaşım yaklaşık 2 bin TL daha fazla. Gebeliğim sebebiyle 3 gün hastenede yattım hemen sonrasında da doktor 7 gün rapor verdi. Bu durumda benim ne yapmam lazım ve maddi olarak ne kadar geri alabiliyorum. Sözleşmemdeki ücrete göre mi yoksa aldığım maaşa göre mi hesaplanıyor. Teşekkürler…

  1. Merhaba,

   Sözleşmedeki maaşa göre değil. Resmi olarak aldığınız son 3 ayın brüt maaşın ortalamasına göre ödeneğiniz hesaplanır. Brüt maaşın 2/3 ünü hesaplanması ile ödenek alabilirsiniz.

 8. Merhaba işe gireli 1.5 ay oldu. Hastaydım doktora gittim 3 gün rapor verdi Daha önce sigorta pirimim yok. Sigorta karşılayacak dedi işveren ama e devletten baktığımda maaş ödemesi çıkmıyor. Ne yapmam gerekiyor?

  1. Merhaba,

   Öncesinde 90 gün yok ise sgk ödeme yapmaz. Raporlu olduğunuz dönemde işyerininde ödeme yapma zorunluluğu yok.

 9. Merhabalar,
  Ben 17.02.2020 de ameliyat için hastaneye yattım 24.02.2020 de taburcu oldum ve 09.03.2020 de bana iş başı verildi. Son 3 ayda devamsızlığım yok ve son 3 ay toplam brüt ücretim 36919,82 TL. Ne kadar rapor parası alırım ve ne zaman alabilirim bilgi verebilir misiniz?

  Teşekkürler/iyi çalışmalar.

  1. Merhaba,

   21 günlük rapor verilmiş. Bunun 7 günü yatarak olacağından brüt maaşın % 50 si yatacak bu 7 günün 2 günü sgk tarafından ödenmez dolayısıyla günlük ücretiniz 1025 tl yatarak kalan 14 gün ise 2/3 den yani 3828 tla yatar yani toplam yaklaşık 4853 tl civarında bir ödeme yapılır.

 10. Merhaba benim 2016 yılana ait 3 tane raporum var ücretini hâlâ alamadım e devlette bilgi yok yazıyor iş yeri rapor ücretini ödemedi ama sgk ya gittim iş yeriyle anlaşmamız var ödemesi gerekiyor dediler raporlar 2-3 günlük değil 10-7-7 günleri sgk iş yeri anlaşması mümkün mü ben ödeme alamadım 170 i arıyorum kimsenin umurunda değil farklı bilgiler veriyorlar napmam gerekiyor sizce tşk.

  1. Merhaba,

   İşyeri ile anlaşması olan sgk şimdiye kadar hiç duymadım. Cimere konu ile ilgili şikayet yazın.

 11. Merhaba
  24 Aralık 2019 da doğum yaptım 12 aralıkta doğum iznine çıkmıştım yalnız rapor ücretim henuz yatmadi. sgk yi aradim bilgi alamadim. 112 günlük ödenek alamayacakmiyim ne zaman yatar.

  1. Merhaba,

   Doğum rapor ödenekleri doğum öncesi ve sonrası olarak yatmaktadır. İlk 8 haftalık rapor doğumdan sonra. İkinci 8 haftalık rapor ise rapor bitimini takip eden ay da yatar.

 12. Merhabalar 14 ocak itibari ile 37.hafta doğum öncesi çalışamaz raporu aldım. Doğum tarihim 29.01.2020 sgk dan alacağım ödeneğin başlangıç tarihi doğum tarihim olarak gözüküyor. 14 ocak itibari ile raporun başlaması gerekmez miydi

  1. Merhaba,

   ilk rapor başlangıcı ve doğum sonrası ikiye bölünmüş olabilir. ikinci raporun tarihini görüyor olabilirsiniz. Alo 170 i arayıp bilgi alabilirsiniz.

 13. Merhaba 31 ekim 2019 a kadar aktif sigortali olarak calistim. Isten ayrildigimda 16 haftalik hamileydim. 24 hafta 5 gun olduğumda 3 ocakta tekrar sigortam yatmaya basladi . Su an 23 subatta 32 hafta olacagim 32 hafta oldugum gun 3 ocaktan.itibaren hesaplandiginda 52 gunluk sigortam olacak calisamaz raporu alirsam 32 de analik odenegi alabilirmiyim. Yoksa aradaki kasim aralik ayi bosluk oldugu icin alamazmiyim 37. Haftaya.kadar calismam mi gerekir ? . Hesaplama yapilirken hangi aylar baz alinarak yapilir. Lutfen cevaplarsaniz sevinirim.

  1. Merhaba,

   Normal doğuma göre nisan ayında doğum yapacağınız gözüküyor. Bu durumda 31 ekim 2019 tarihine kadar aktif sigortalığınızda dahi 90 gün varsa rapor alıp doğum rapor ödeneğini alırsınız yani 2019 nisan ile 2020 nisan arasında toplam 90 gün prim var ve rapor aldığınız tarihte aktif sigortalı olduğunuz için rapor ödeneği alırsınız. Kanunda son çalıştığınız yerden 90 gün şartı yok.

 14. 07.01.2020 32 hafta gebelik calisamazlik raporu aldim dogum tarihi hastane kayitlarina gore 03.03.2020 olarak gozukuyor 2.958 lira burut maasla calisiyordum dogum sonrasi ne kadar sgk dan ucret alirim teşekkür ederim..

  1. Merhaba,

   Rapor aldığınız tarihte uzun vadeli sigorta kollarına bağlı aktif sigortalı olmadığınız için rapor ödeneği ödenmez.

 15. 5 aylık hamileyim bir işyerinde çalışmaktayım bugün çıkışımı aldım yarın başka bir iş yerinde sskli calisacam doğum parası haklarım ölürmü doğuma 3 buçuk ay kaldı veya nasıl bir yol izlemeliyim.

  1. Merhaba,

   Hayır doğum izni haklarınız devam eder. Önemli olan sigortalık durumunuzun devam ediyor olması ve 32. hafta rapor alacağınız zaman aktif olması. Rapor ödemesi alabileceksiniz.

 16. Kolay gelsin iyi çalışmalar. Ben emekliyim ama bir özel şirkette çalışmaktayım. Geçtiğimiz ay hastalandım 3 gün rapor verdi doktor ve iş yerim bu 3 günü benden kesti. Rapor parasını alabiliyor muyum acaba. Alıyorsam evrak olarak ne götürmem gerekir

  1. Merhaba,

   Emekli çalışanlar maalesef rapor ödeneği alamamaktadır.

 17. Merhaba ben 3gunluk rapor aldım ancak işyeri benden raporlu olduğum halde kesinti yaptı sorduğumda 2gune kadar kesinti olmuyo 3gun olanlar kesiliyo dendi böyle bir şey varmı bu konu hakkında bilgi verebilirmisiniz rica etsem.

  1. Merhaba,

   İş yeriniz kendisi kural belirlemiş. Kesinti olması doğru. Ancak İş kazası ve doğum raporu hariç tüm hastalık raporlarında ilk 2 gün kurum tarafından ödenmez. Eğer iş yeri isterse öder. Ama iş yerinin 2 günü ödeme yükümlülüğü bulunmuyor.

 18. Merhabalar
  2013 yılından beri işlediğim iş yerim var.eylul 2019 da doğum yaptim.dogum oncesi ve doğum sonrası raporlarımı aldım.21 aralıkta doğum sonrası raporum bitiyor.bagkur borcumu doğum sonras9nda odeyemedigim için doğum parasını alamiyorum.sorum su
  Is yerimi kapatıp bagkur borcumuda ödersem doğum rapor parasını yine alabilirmiyim.yani bu hakkım kaybolur mu

  1. Merhaba,

   Raporunuzun olduğun tarihte borcunuzun olmaması gerekir. Geriye dönük ödeme alamazsınız.

 19. merhabalar 17.09.19-15.11.19 arasında ameliyat sebebiyle 2 aylık raporum bulunmaktaydı. raporu çıktığı gibi işyerime ilettim. rapor bittiminden beri çalışmaktayım. ayın 18 inde alo 170 den aktivasyon başvurusu da oluşturdum. ama işlemi bitirmiyorlar. e-devlet den de henüz gözüken hiç bir şey yok. ortalama olarak ne zaman sonuçlanır sizce?

  1. Merhaba,

   İşlemler rapor bitimini takip eden 30 -45 gün arasında sonuçlanır. Biraz daha beklemeniz gerekecek.

 20. merhaba ben elimden ameliyat oldum 7 gün artı 5 gün rapor aldım ama para yatmadı 170 aradım ama dosyanız arsive kaldırılmıs dedi acaba nasıl bşr yol izlemem gerek arsive kaldırıldı nedemek

  1. Merhaba,

   İşyerinizle görüşün raporunuzu onayladılar ise rapor bitimini takip eden 1 ay içinde ödeme yapılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu