• SGK İş Göremezlik


  Sosyal Güvenlik Kurumu vatandaşların yaşayacakları farklı sağlık sorunları dolayısıyla mağduriyet yaşamaması için verilen bir  maddi yardım türüdür. SGK iş göremezlik ödeneği vatandaşlara Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından belirlenen koşullar ile verilmektedir.


  Belirlenmiş olan şartlar içerisinde iş kazası ve meslek hastalığı, iş göremezliğin oluştuğu tarihten önce bir sene içerisinde doksan gün prim ödenmiş olması, hamilelik halinde yine aynı şekilde olduğu tarihten önce bir sene içerisinde doksan prim ödenmesi gibi şartlar bulunmaktadır. Bu şartlara uyan vatandaşlar SGK iş göremezlik ödeneği alabilme hakkına sahip olmaktadır.

  SGK iş göremezlik ödeneği almak için vatandaşların kuruma başvuru yapması gerekmektedir.

  SGK İş Göremezlik Sorgulama

  SSK iş göremezlik ödeneği sorgulama işlemleriniz için yazının altında verdiğimiz bağlantıya tıklamanız gerekmektedir. Yönlendirildiğiniz sayfa içerisinde sizden kimlik doğrulama işlemini yapmanız istenecektir.

  Kimlik doğrulama işleminden sonra T.C. kimlik numarasını ve PTT şubelerinden aldığınız E-Devlet şifresini girmelisiniz. Ama bir E-Devlet şifrem yok diyorsanız herhangi bir PTT şubesine giderek başvurunuz karşılığında E-Devlet şifrenizi alabilirsiniz. Daha sonra sisteme giriş yaparak işleminizi tamamlayınız.

  Sponsorlu Bağlantılar


  SGK İş Göremezlik Ödeneği Sorgulamak İçin TIKLAYINIZ!
  tıkla sorunu sor

  SGK İş Göremezlik İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  1. Adem dedi ki:

   iyi günler 27/07/2017 tarihinde iş kazası geçirdim 78 günlük istirahat raporum vardı. İş yerinin muhasebesi raporları girdi ve iş göremezlik ödemesinini PTT den alcağımı söyledi. E-devlete bakıyorum kaydınız yok diyor iş göremezlik ödeneğinde. Acaba bir süresi mi var ne zaman yatacağı hakkında.

  2. DİLEK DEMİR dedi ki:

   BEN İKİ YILDIR AYNI İŞ YERİNDE ÇALIŞMAKTAYIM.SU AN 1 AYLIK HAMILEYIM. DOĞUM YAPTIĞIM DA İŞSİZLİK PARASI ALABİLİYOR MUYUM VE HAKLARIMIZ NELERDİR? ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM..

   1. Aykut Otu dedi ki:

    Gerekli bilgilere yanda verdiğimiz linke tıklayarak ulaşabilirsiniz. http://www.ssk.biz.tr/ssk-dogum-parasi/

  3. DAVUT SEÇİLMİŞ dedi ki:

   BEN MERSİNDEN KATILIYORUM ÖNCELİKLE İYİ GÜNLER DİLİYORUM 2005 /12/22 TARİHİNDE BİR İŞ KAZASI GEÇİRDİM İŞ KAZASINDAN DOLAYI MAĞDURUM HANGİ HASTANEYE GİTSEM BANA 13 ORANINDA RAPOR VERİLİYOR AMA GERÇEKTEN BIRAKIN ÇALIŞMAYI BEŞ DAKİKA AYAKTA DURAMIYORUM. ARTIK SOSYAL HAYATIMI ETKİSİ ALTINA ALMIŞ DURUMDA ,DAVA AÇMIŞIM 2008` DE HALA BITMEMİŞ BENIM AYAĞIM TÜKENMEK ÜZERE EĞER GEREKENLER YAPILMAZSA AYAĞIMI KESECEM BENIMLE ALAY EDIYORLAR BENIMDE BİR GURURUM VAR HANİ TAHSİLİN VAR MI DESENİZ TAHSİLİM ORTA OKUL MEZUNUYUM ŞU AN AYLIK 103 MILYON ALIYORUM AMA EVLENME ÇAĞINA GELMİŞİM BUNUNLA MI GEÇİNECEM MALÜLİYET ORANIM DÜŞÜKSE O ZAMAN NIYE ÇALIŞAMIYORUM . BENIM ANLAMADIĞIM DİĞER KONUYSA BİLİRKİŞİ DİYORSUNUZYA HAKİKATEN BİRŞEY BILMIYOR BENIM KEŞİFE GELDIKLERINDE BENIM KAZAGEÇİRDİĞİM NOKTAYI GEREKSIZ OLDUĞUNU SÖYLÜYOR AMA SİZE ALLAHIN ÜZERİNE YEMIN EDERIM KI GEREKSIZ DE3DIKLERI YER BENIM KAZA GEÇIRDIĞIM YERDI AMA BİLİRKİŞİ EFENDİ ALLAHI TANIMAZ OLDU .DINLEMEZ OLDULAR, KENDİ BİLDİKLERINI RAPORLAMIŞ VE BANA KUSURUMUN YÜZDE ELLİ OLDUĞUNU SÖYLEDI. AVUKATIM BU DÜNYA DA HAKKIMI KIM YEMIŞSE SGK MÜDÜRÜMÜ BİLİRKİŞİLER Mİ ONU BILEMEM ONU ANCAK ALLAH BILIR ŞUAN BABAM BANA BAKIYOR SIZE NEREYE KADAR BAKACAK SİZLERDEN RICA EDIYORUM BU KONUYA BIR EL ATSANIZ ILGILENSENIZ BENI ÇOK SEVINDIRIRSINIZ SAYGILARIMI ARZ EDERIM

   1. Aykut Otu dedi ki:

    Beyefendi öncelikle geçmiş olsun. Ancak bizim resmi kurumlarla bir alakamız yoktur. Biz sadece yönlendirici görevi üstlenen bir internet sitesiyiz. Bu konu hakkında ne yazık ki bir şey yapamayız.

  Sorunuzu Yazın