Sorgulamalar

İstirahat Raporu Sorgulama Nasıl Yapılır?

SGK istirahat raporu sorgulama nasıl yapılabileceği hakkında detaylı bilgiye yazımızdan ulaşabilirsiniz. İstirahat raporu; kişilere hastalık sebebi ile verilmekte olup ayakta ve yatan hasta olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Rapor için verilecek olan ücret tedavi şekline göre farklılık göstermektedir. Raporu alan kişinin en kısa zamanda işveren kişiye bu raporu iletmesi gerekmektedir. Rapor işverenin eline geçtikten sonra işveren tarafından online istirahat raporu girişinin yapılacağı Sosyal Güvenlik Kurumu üzerinden sisteme eklenmesi gerekmektedir. Sistemde herhangi bir problem yaşanır ise işveren tarafından Sosyal Güvenlik Kurumuna raporun tesliminin yapılması gerekmektedir.


İstirahat Raporu Nedir?

İstirahat raporu Sosyal Sigortalar Kurumuna bağlı olarak çalışan herkesin alabileceği bir rapor türüdür. Çalışan kişinin rahatsızlanma / hastalık gibi sebepler ile hastanede tedavi gördüğünü ve bir süre çalışamayacak durumda olduğunu gösteren bir belgedir. Bu belgede raporun veriliş amacı ve kaç gün süre ile verildiği yer almaktadır. Ayrıca veren doktorun adı, imzası ve kaşesi de raporda yer alan bilgiler arasında bulunmaktadır. İstirahat raporu alan işçilerin bu raporu işverenlerine iletmeleri gerekmektedir. İşverenlerine raporu iletmek için 3 iş günleri bulunmaktadır.

İstirahat Raporu Hakkında

İstirahat raporu sebebi ile verilen paranın yatması için belli şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. Bu şartları yerine getiren kişilere istirahat rapor parası verilmektedir. İstirahat raporu için para almak isteyen kişilerin doldurması gereken prim günleri bulunmaktadır. Bu prim günlerini dolduran kişiler istirahat raporu aldıkları takdirde, rapor parası talebinde bulunabilmektedir. Aksi takdirde kişiler rapor için para alamamaktadır.

İstirahat Rapor Parası Neden Verilir?

İstirahat rapor parasının veriliş amacı rapor alan ve bir süre çalışamayacak durumda olan işçiyi mağdur etmemektedir. Yatakta ya da ayakta tedavi gördüğü için istirahati istenen işçinin, raporlu olduğu süre boyunca maaşı kesintiye uğrayacaktır. Çalışmadığı günler için raporu bulunduğundan dolayı ödemeyi Sosyal Güvenlik Kurumu üstlenecek ve işçiye raporlu olduğu gün için günlük ödeme yapacaktır. Rapor paraları her sene belli oranlarda artış göstermektedir. Rapor parasının amacı ise işçiyi mağdur etmemektir.

İstirahat Rapor Parası Alma Şartları Nelerdir?

İstirahat rapor parası almak için belli şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. Bu şartları yerine getiren vatandaşlar istirahat raporu aldıkları zaman Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından ödeme alabilmektedir. İstirahat raporu için gerekli olan şartları şu şekilde sıralayabiliriz;

 • İstirahat raporu alan ve Sosyal Güvenlik Kurumundan ödeme yapılmasını bekleyen bir kişinin rapor öncesindeki 1 yılın prim ödemesinin yapılması gerekmektedir. Son 1 yıl içindeki ödeme yapılması gereken prim gün sayısı ise 90’dır. 90 günlük prim ödemesi bulunan kişiler istirahat raporu parasından faydalanabilmektedir.
 • Alınan rapor eğer 1 ya da 2 gün ise bu kısa süreli raporlar için Sosyal Güvenlik Kurumundan iş göremezlik rapor parası alınamamaktadır.
 • Doktor tarafından verilen istirahat raporunda hastalık sebebinin açık bir şekilde yer alması gerekmektedir. Ayrıca raporun imzalı ve kaşeli olması, doktorun adının görünmesi de istenen şartlar arasında yer almaktadır.
 • Bir hastalık sebebi ile verilen bu raporlar da eğer size koyulan hastalık teşhisi yok ise Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından iş göremezlik rapor parası ödemesi yapılmamaktadır.
 • Alınan istirahat raporunun 3 iş günü içinde işverene verilmesi gerekmektedir. Eğer işveren yok ise Sosyal Güvenlik Kurumuna raporun ibrazının yapılması şarttır.
 • Ayrıca iş göremezlik raporunun hangi Sosyal Güvenlik Kurumuna ibraz edildiği de oldukça önemli ve dikkat edilmesi gereken bir konudur. İş göremezlik raporu alan bir kişinin bu raporu hastanenin bağlı olduğu değil sizin bağlı olduğunuz Sosyal Güvenlik Kurumuna bildirmesi gerekmektedir.

İstirahat Raporu Nasıl Alınır?

İstirahat raporu bir hastaneye, hastalık sebebi ile gidip muayene olduktan sonra verilmektedir. İstirahat raporunun verilmesi doktora ve hastanın durumuna bağlıdır. Eğer hastanın bir hastalığı var ise ve teşhis konuşmuş ise doktor tarafından istirahat raporu verilmektedir. İstirahat raporu, geçici iş göremezlik raporu olarak da bilinmektedir. Ancak geçici olabileceği gibi kalıcı iş göremezlik raporları da mevcuttur.

İstirahat Rapor Parası Nasıl Alınır?

İstirahat rapor parasının alınması için belli şartlara uyum sağlamak gerekmektedir. Bu şartlara uyum sağlayan kişiler Sosyal Güvenlik Kurumundan geçici iş göremezlik rapor ödeneği almaktadır. Ancak rapor için gereken şartları yerine getirmeyen kişiler bu ödenekten faydalanamamaktadır. İstirahat rapor parası ödemesi için doktor tarafından verilen raporun Sosyal Güvenlik Kurumuna verilmesi gerekmektedir. Sosyal Güvenlik Kurumuna iletilen rapor incelendikten sonra sisteme eklenmekte ve yürürlüğe dahil olmaktadır. Geçici iş göremezlik raporu Sosyal Güvenlik Kurumuna bildirildikten sonra ödenek alınmaktadır.

İstirahat Raporu Yatakta Tedavi ve Ayakta Tedavi

İstirahat raporu yatakta tedavi ve ayakta tedavi olmak üzere iki kategoriye ayrılmaktadır. Bu iki kategori kapsamında verilen rapor için Sosyal Güvenlik Kurumu ayrı ödemeler yapmaktadır. Ayakta tedavi için günlük gelire göre ödeme yapılmaktadır. İşveren tarafından işçiye sunulan günlük gelir miktarının üçte ikisinin ödemesi yapılmaktadır. Yatarak tedavi gören kişilere ise işvereni tarafından verilen günlük ücretin yarısı kadar ödeme yapılmaktadır. Ödemeleri Sosyal Güvenlik Kurumu yapmakta olup rapor ödeneğinin işveren ile herhangi bir bağlantısı bulunmamaktadır. SGK istirahat raporu için ödeme yapabilen tek yasal kurumdur.

İstirahat Raporu Hangi Hesaba Yatar?

İstirahat raporu Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yatırılmakta olan bir ödenektir. Ödeneğin veriliş amacı kişiyi mağdur etmemek ve geçici çalışmama süresi boyunca desteklemektedir. İstirahat raporu PTT şubesine yatmaktadır ancak Sosyal Güvenlik Kurumunun anlaşmalı olduğu bankalara da yatabilmektedir. Sosyal Güvenlik Kurumu geçici iş göremezlik raporu ödemelerini genellikle anlaşmalı olduğu Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası aracılığı ile yapmaktadır. Ancak Ziraat Bankası hesabı bulunmayan işçiler için PTT üzerinden ödeme yapılmasını sağlamaktadır.

İstirahat Rapor Parası Sorgulama

İstirahat rapor parası sorgulama Ziraat Bankası üzerinden yapılabileceği gibi PTT aracılığı ile de yapılabilmektedir. Ziraat Bankası müşteri hizmetleri, internet bankacılığı, mobil bankacılık ya da ATM üzerinden sorgulama yapılabilmektedir. Ayrıca telefon bankacılığı aranarak ya da şubeye giderek de rapor parası sorgulaması kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Geçici iş göremezlik rapor parası sorgusu PTT üzerinden de yapılabilmektedir. PTT şubesini arayarak ya da şubeye giderek sorgulama yapılabilmektedir. Ayrıca Sosyal Güvenlik Kurumu ile iletişime geçerek de rapor parasının hangi aşamada olduğu ve ne zaman yatacağına ilişkin bilgiler öğrenilebilmektedir.

E-Devlet Üzerinden SGK İstirahat Raporu Sorgulama Nasıl Yapılır ?

SGK istirahat raporu sorgulama işlemini e-devlet internet üzerinden kolaylıkla yapılabilmektedir. Bunun için yapılması gereken adımlar:

 • E-Devlet sayfasına giriş için gerekli bilgiler girilerek giriş yapılır.
 • C. Kimlik Numarası ve E-Devlet Şifresi yazılarak sisteme giriş yapılır.
 • E-hizmetler menüsüne tıklanır.
 • 4A/4B İş göremezlik Ödemesi Görme sayfasından detaylı bilgi alınabilmektedir.

Rapor Parasını E- Devlet İle Sorgulama

Rapor parası sorgusu e- Devlet Kapısı aracılığı ile de yapılabilmektedir. E- Devlet Kapısına Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası ve e- devlet şifresi ile giriş yapmak yeterli olacaktır. Dilerseniz diğer giriş seçenekleri kullanarak da sistemi kullanmaya başlayabilirsiniz. E- Devlet sistemine giriş yaptıktan sonra Sosyal Güvenlik Kurumu menüsü aracılığı ile rapor parası sorgulaması yapılabilmektedir. Site içinde arama yapmak için ise sağ üst köşede yer alan arama motorunu kullanarak Sosyal Güvenlik Kurumu geçici iş göremezlik rapor parası sorgusunu yapabilirsiniz.

SGK Borç Sorgulama Nasıl Yapılır?

Sigorta İçin Gerekli Evraklar Nelerdir 

Kimler İsteğe Bağlı Sigortalı Olur?

İlgili Makaleler

344 Yorum

 1. Slm
  04.10.2019….10.10.2019
  Tarıhleri arasında raporluyum
  Fakat iş verenim 10.10.2019 günü işe başlayacaksın diyor.
  Bende kendisine
  04.10.2019 rapor başlama alınan tarih..
  10.10.2019 rapor bitiş son günüm.
  11.10.2019 işe Başlama tarihim diyorum kim haksız bilgi verirmisiniz benı 10.10.2019 tarıhınde işe başlatacaklar.
  Bilgin verirseniz sevinirim teşekkürler.

 2. Mrb iyi geceler ben 16.07.2019 tarihinde rapor aldım 20 günlük raporum bitince iş başı yaptım ama hastane raporumu sgk sisteminde onaylatmamış hastaneye gittim onaylattırmak için ve bi hata yaptılar tekrar 20 günlük bi rapor yazmışlar ve bende bu raporu iptal etmek istiyorum ne yapmam gerekiyo tşk ederim şimdiden

 3. Merhaba ben Hasan 08.07.2019 dan 17.07.2019 tarihine kadar hastanefe yatarak 18.07.2019 tarihinden 07.08.2019 tarihine kadar ayakta rapor aldım ancak e devlette falan gözükmüyor neden olabilir ve rapor parası ne zaman yatar acaba şimdiden kolay gelsin.

 4. Merhabalar 20 günlük rapor aldim üniversite hastanesinden gögüs cerrahisi olarak bölüm yazıyor ama teşhis yazmiyor yinede rapor parası alabilirmiyim alamazsamda tekrar aynı doktora gidip düzelttirebilirmiyim.saygılar

 5. Merhaba ben temmuzun 1 den 3 kadar rapor aldım 3 günlük rapor ayın 8 deyiz e devlete gözükmiyo ayın 8 ben bunun parasını ala bilirmiyim ? Bide bireysel emeklik vardı benim 3 aylık 76 TL kesinti vardı işten çıktım ayın 8 de gün 6tıçı ayında bu parayı nasıl ala bilirim yardım

 6. Ben 08.07.2019 tarihinden07.08.2019 tarihli rapor aldım.Ama e- devlette gözükmüyor neden olabilir acaba yada ne zaman görünür.

 7. merhaba, ben ağır bir ameliyat geçirdiğim için 24 nisan – 24 haziran arası raporluydum. iş yerimle konuştuğumda 15 gün önce raporun onaylandığını söylediler. fakat e-devlette ne e imzalı istirahat raporu ne de rapor ödeme bölümünde kaydınız bulunmuyor diyor. bir yerde hata mı var yoksa biraz zaman alıyor mu sisteme yansıması?

 8. Merhabalar ;
  17.07.2019 hastaneye yatış 21.07.2019 hastaneden çıkış.
  22.07.2019 ayakta rapor başlangıç , 10.08.2019 ayakta rapor bitiş tarihim var. E devletten raporumu görüntüleyemiyorum.Şirketim raporumu onaylamadıgı için mi yoksa başka bir sebebi mi var.
  Son olarak ta rapor ücretimi raporum bittikten sonra mı alabiliyorum ne zaman alabilirim?
  Teşekkür ederim kolay gelsin.

 9. Merhaba ben yaklasık 1 ay rapor aldım edevlet ten rapora baktıgımda tarih olarak sadece işbaşı kontrol tarihi yazıyor31.07.19 diye ben bu tarihtemi işe başlamalıyım yoksa ertesi günmü

 10. Merhaba. Cumartesi günü ritim holtere taktırdım. Rapor istediğim de sisteme giriş olamayacağı için rapor vermeyeceklerini söylediler. Şirketime ilettiğim de orginal raporun zaten sisteme düşecek dedi. Bu nasıl oluyor? Rapor vermediler sisteme nasıl düşecek?

 11. Merhaba hamileliğimin 32.haftasında çalışamaz raporu aldım.
  İş yerinin muhasebecisine mail olarak attım. Muhasebeci raporu en geç kaç gün içerinde SGK müdürlüğene başvurmalıdır.

 12. Merhaba;

  Rapor Sona Erme Tarihi 10/06/2019 üzerinden 10 gün geçti Kontrole gitmediğim için Rapor parası yatırılmamış.

  Bu parayı işveren kesmiş.Rapor parası almak için ne yapmalıyım ?

  1. Merhaba,

   Mevcut durumda işyeriniz 3 güne kadar sistemde görür ve onaylar. sonrasında E devletten görebilirsiniz.

 13. Merhaba elimde çatlak olduğu için 20 günlük raporum var 10 gün sonra firma değişikliği olucak çalıştığım yerde bu işe devam yada raporlu oldugum ıcın sıkıntı yaratırmı?

 14. Ayakta başlama 12.06.2019
  Ayakta bitiş 14 .06.2019
  Ben ne zaman iş başı yapmış olacağım ve şirket maaştan kesinti yapiyormu

 15. 15.05.2019 tarihinde 30 günlük rapor aldım ve iş yerinin muhasebesine bildirdim fakat e-devlet üzerinden baktığımda eski tarihli raporum görünüyor son aldığım rapor görünmüyor.

 16. Gece vardiyasında çalışıyorum 3 gün rapor aldım
  Ayın 22.başlangıç bitiş 24 hangi günün gecesi iş başı ypmam gerekli.

 17. Merhabalar ben 02 04 2019 da iş kazası geçirdim 30 05 2019 raporun bitiyor şirket bu raporu aylık boldum diyor bu mümkün mü ve 2500 TL maaş alıyorum ne kadar para yatar bı bilgi alabilirmiyim

 18. AYAKTA BAŞLAMA TARİHİ 09-05-2019
  AYAKTA BİTİŞ TARİHİ İSE.10-5-19
  BUŞEKLİDE OLUNCA İŞYERİ NE KADAR KESİCEK MAAŞINDAN
  bilgi alabilirmiyim rica etsem

  1. Merhaba ayakta başlama tarihi 26.09.2019 ayakta bitiş tarihi 27.09.2019 yazan rapor aldım.ise başlama tarihim nedir? Tskler ıtı calismalar

 19. 27.4.2019 dan 29.4.2019 kadar 3 gün acil doktoru rapor verdi 30.4.2019 doktor muayenesiyle 10 .4.2019 kadar 10 gün raporluyum calisma kısmında kontrol yazılı 11 4.2019 cumartesi oluyor kontrole ayın 10 damı gitmem gerekiyor yoksa pazartesi mi

 20. Iyi günler. Ben askerim ameliyat oldum izinliyken. Ameliyatım iznim biitiği gün oldum. ve iki gün hastahanede yattım ama bana rapor hastahane çıkiş tarihinden sonra yaziĺmiş napmam gerekiyor ve cezai işlem uygulanabilir.

 21. Merhaba ben işsizlik maaşi için başvurdum ve son 3 ayda eksigin var dediler ama hepsi raporlu dedim raporları istediler bu raporları nerden alabilirim geçmişe dönük raporlar yani nerden cıkarta bilirim?

 22. Merhabalar; Hastanede yatarak 7 günlük bir tedavi gördüm üzerinden 15 gün geçti fakat e devlet üzerinden raporumu sorguladığımda rapor gözükmüyor ne yapmam gerekir sizce? Teşekkürler saygılar.

 23. Online Protokol No Nereden Belirleniyor?
  Ve Örneğin İstirahat Raporunu Okula Devamsızlık İçin Verdiğimizde Online Protokol No’ya mı Bakıyorlar Yoksa Raporun Gününe mi?
  Cevaplarsanız Çok Memnun Olurum. Şimdiden Teşekkürler…

 24. emekliyim iş göremez rapor üçreti almıyorum bu rapor rapor sahibine bağlı kişi raporu iptal edebilirmi

 25. öğretmenim doktora gidiyor.doktor raporu sistemden görebilirler deyip rapor evrağını vermiyor.Şimdi öğretmenimin raporunu hangi sistemden çıkarabilirim.

 26. MERHABA

  İşyerinde çalışan personelim asönserde arkadaşına yetismeye çalışırken sendeleyip düşmüş kendi bir anlık dikkatsizliği yüzünden hastanenin acil servisinde ufakbir ezilme olduğunu söylemiş dokor rapor vermemiş aynı gün içinde çalıştı tekrar personel.
  fakat hastane kayıtlarına iş kazası girişmiş .Personele iş kazas tutanağı adli vaka raporu düzenlenip onaylatılmıyor.
  Kaza tarihi 13.01.2019 hastane kayıtlarında .İşvereninde bilgisi olmadığı için bildirim yapılmadı.
  hastane 20.04.2019 tutanak tutup personele imzalatıyor.
  İşvereninde dolayısıyla 20.042019 tarihinde haberi var.
  20.04.2019 tarihindeki tutanağa göre giriş yapsak ceza gelirmi?

 27. Merhaba ben duzceden ayakta baslama tarihi 19.04.2019 ve 20.04.2019 ayakta bitis tarihi yazan bir rapor aldim hangi hun isbasi olurum saygilar…

  1. Merhaba,

   Raporunuz 20/04/2019 tarihinde bitiyor. 21/04/2019 işyeri tatil ise 22/04/2019 tarihinde işbaşı yapmalısınız.

 28. Merhaba gebeyim grip oldum bundan dolayı rapor aldığımda rapor günümden düşer mi? Bununla ilgili araştırmalar yaptım net bir bilgi göremedim kadın doğumcum KBB den alabilirsin demişti.

 29. Merhaba 15.03.2019 29.03.2019 tarihleri arasında raporum var alo 170 ı aradım ısverenı arayın basvuru yapmısmı ogrenın dedı ısverenı aradım basvuru yaptıklarını soyledı tekrar 170 i aradım bugun basvuru olusturdum tahminen ne zman yatar rapor ucreti bilgilendirirsenız sevinirim

 30. Merhaba raporum 15 nisanda bitiyor raporumu uzatacağım ama raporu ayın 15 inde mi yoksa 16 sında mı almam gerekiyor teşekkür ederim

 31. Dün bana 4 gunluk rapor verildi acilden ama bana rapor ciktisi verilmedi e devlet uzerindende bunu goremiyorum is yerim sistemde bunu görebilir mi. Genelde rapor ciktisi verirlerdi is yerine onu iletirdim

 32. Merhaba Efendim 3 gün rapor aldım ve bidaki hafta da 3 gün rapor aldım aynı ay içinde 1 gün dha rapor aldım bunun hesabını nasıl yaparız efendm kaç para yatar maaşım agiyle birlikte 2550

 33. Merhaba onceki gun 4 gunluk bi rapor yazildi bana ama e devlette bunu göremiyorum bana ciktida verilmedi
  Is yerime hep cikti kagidi goturuyorum doktorum sistemde onlar görur dedi ne yapmaliyim

 34. Mart ayı içinde 3 gün ayrı bi 3gün daha rapor aldım ne kdar ücret alırım veya kaç günü verirler

 35. Martın 15 inden başlayan nisanın 15 inde biten raporum var ben ayın 16 sında mı işe başlamam gerekiyor teşekkür ederim şimdiden

  1. Merhaba,

   Rapor son günü 15 Nisan ise evet 16 sında işbaşı yapmanız gerekiyor.

 36. Merhaba 10 subatta dogum yaptin e devlette hala raporum gözükmüyor dogum sonrasi isyerim onaylama yapmiyor galiba nereye sikayet edebilirim 4 mayista bitiyor raporum

 37. Selam aleyküm kolay gelsin ben 27 02 2019 tarihinde rapor aldım ve raporun bitiş tarihi 31 03 2019 dur ben iş yerine raporumu verdim onlar bildirdi sgkya bu durumda ben nezaman rapor parasını alabilirim

 38. Merhaba
  Mart’ın 11i ile 18 arasi kontrollu rapor.18 i ile 25i arasi yine rapor bunların ucretleri ayrı ayrı tarihlerdemi yatar ne zaman yatar ve ikisi birliktemi yatar ?

  1. Merhaba,

   Daha yeni almışsınız bir kaç gün içinde düşer. Hafta sonu olduğu için düşmemiştir.

 39. Merhaba, benim 1 aylık raporum var işten çıkıp başka işe girmek istiyorum,raporu iptal etme hakkım varmı yada ne yapabilirim

 40. merhaba ,
  benim iş kazası raporum var 05.01.2019-03.02.2019 tarihleri arasında toplam 30 gün ama ödeme yapılmadı. 10 günlük 3 adet rapor var hepsinde iş kazası yazmasına rağmen ilk raporum hastalık olarak kayıtlara girmiş ve diğer 2 raporum onaylanmamış söylendi bunun için ne yapabilirim ???

 41. Merhaba 20 günlük rapor aldım sgk ya gidip sisteme girişini yaptırdım işverene göster demediler. Raporun bitiş tarihinde işverene yarın çalışabilirim diye bildirin sonrada bizi arayın ödemeyi konuşalım dediler . Bana kesin ödeme yapılır mı yada raporu inceleyip öylemi onay veriyorlar . Birde e devlette isgormezlik raporunu görmedim rapor un süresi bittikten sonra mı görünecek

 42. Mrb 14 /12 /2018 de işkazası geçirdim haftasonuna geldiği için doktor çalışmıyosan tatilse rapor almana gerek yok pazartesi yani haftabaşı 17 /12/2018de(2)günsonrada19/12/2018 (3)gün rapor aldım iki ayı geçti sonradan aldığım 3gün.sistemde var oda arşive alınmış hastaneden 2günü işkazası olarak. Düzelttik demesine rağmen hala durum aynı paramı. Alamıyorum ne. Yapmalıyım

 43. Marhaba benim 1 aylık raporum vardı raporum bitti rapor parasının ne zaman yatacağını nasıl öğrenebilirim

 44. Merhaba. Ayakta bitiş tarihi olarak yazılan tarih ise başlama tarihi mi yoksa son istirahat günü müdür? Bu nerede yazar?

 45. Merhabalar,
  Aşağıdaki raporlarımı kimin ödemesi gerektiği hakkında bilgilendirirseniz çok memnun olurum.
  1- 02.01.2019 -.04.01.2019 (SGK TARAFINDAN ÖDENDİ.)
  2- 06.01.2019 – 07.01.2019 (2 GÜNLÜK RAPOR- İŞVEREN/SGK ÖDEMEDİ)
  3- 08.01.2019 (1 GÜNLÜK RAPOR- İŞVEREN/SGK ÖDEMEDİ)

  2 ve 3. Maddelerdeki raporlarım bir gün ve iki günlük ayrı ayrı raporlar olduğu için SGK ödemeyip, işverenin mi ödemesi gerekiyor?
  Yoksa raporların tarihi arka arkaya olduğu için 3 gün ediyor ve SGK mı ödemesi gerekiyor?

  Şimdiden Teşekkürler.

 46. Merhaba,
  10 günlük raporluyum ve işyerim SGK sisteminden raporu onayladı fakat e-devlet ile giriş yapınca raporu sorguladığım zaman istirahat raporunuz bulunmamaktadır diyor. Raporume e-devletten göremiyorum. Sebebi ne olabilir acaba? Teşekkürler

 47. Merhaba ben 3 kere rapor aldım 2 tanesi 2 günlük biri ise 1 günlük bunun ücretini sigortadan alabilirmiyim , iş yeri 5 günlük kesinti yapıyor cunku

  1. Merhaba,

   SGK 2 günden sonraki raporların ödemesini yapıyor. dolayısı ile rapor ödeneği yapılmaz.

 48. merhaba 3 adet raporum var tarihleri 12.01.2019-16.01.2019/17.01.2019-23.01.2019/23.01.2019-29.01.2019
  ödemelerini ne zaman alırım

  1. Merhaba,

   Yüksek ihtimalle Mart ayınının 8-14 ü arasında hesabınıza yatar.

  2. iyi günler benim 05.03.2019 dan 15.03.2019 bitiş tarihli rapor parası ne zaman alırım

 49. Merhaba 28.01.2019 tarihinde 45 günlük rapor aldım 30.01.2019 tarihinde heyet raporu olarak Raporun çıkacağını söyledi hastane Ben bu raporu nerede görebilirim rapor parasını nasıl alabilirim?

 50. 23.01.2019 da ayağımı kestim acile gittim 4 gün rapor aldım tedavi devam ettiğinden 20 günlük rapor aldım .05.02.2019 a kadar isgoremezlik odememi ne zamn alırım? Saygılar.

 51. Merhaba ben 07.01.2019 ile 16.01.2019 arası raporum vardı iş yerim bildirim yapmış ama ben kontrole gittmedigim için sisteme düşmemiş ne yapmalıyım

 52. İyi günler ben sgkli calisanim .32. haftalık hamileyim ve raporu aldım hastaneden ama bana başhekim.imzalayacak demediler . Sistemde görünüyor dediler . Ödenek almam için.sorun yaratır mı yoksa imzalatmam gerekir.mi ?

 53. Kolay gelsin 30 günlük heyet raporu sonucu çalışır olarak görünüyor. Rapor bitim tarihinde yeniden heyet raporu verilecek. Yazan durum çalışır olduğu için 1 gün işe gitmem gerekir mi? Direk yeniden rapor alabilir miyim?

 54. İyi günler el tarak kemiğim kırıldı 10.12.2018 tarihinde 30 gün rapor aldım sonrasında 9.1.2019 tarihinde bir hafta daha rapor aldım 16.01.2019 işe başladım raporum sistemde görünmüyor ve rapor parasını ne zaman alabilirim Tşk ederim

 55. İyi günler iş kazası geçirdim ayakta çatlak meydana geldi ve işyerine WhatsApp gonderdim raporu getirmene gerek yok dedi ve sonra bildirim yapmadı onaylamadı raporu ben rapor parası almadigim zaman iflas etmiş olurum bu parayı nasıl alırım ve işyeri için tazminat açabilir miyim dava yani 1 yıldır çalıyorum

  1. Merhaba,

   İşyerinin raporu onaylama zorunluluğu var. Siz bildirmemiş dahi olsanız SGK sisteminden raporun onaylanması ile ilgili bildirim geliyor iş yerinize onaylamazlar ise sgk ya şikayette bulunup onaylanmasını sağlayabilirsiniz.

 56. 10.12.2018 tarihinde 30 gün rapor aldım sonrasında 09.01.2019 tarihinde dr. 7 gün daha rapor verdi ayın 16 sında işe başladım e devletten baktığımda rapor sistemde görünmüyor ne yapmam gerekir ücret ne zaman yatar acaba tşkler

 57. Selamün aleyküm ben bir iş kazası geçirdim hastaneden verilen raporların üç tanesi iş kazası değilde hastalık olarak girilmiş ve bu raporlardan ödeme alamadım düzeltmek için hastaneye gittim ama geçmiş tarihli olduğu için olmadı üzerinden 7 ay gibi bir süre geçti bunun için ne yapmalıyım

 58. Merhabalar 03.12.2018 09.12.2018 tarinde rapor aldım 31.12.2018 de yattı iyi güzel 10.12.2018 de raporum yenilendi 18.12.2018 kadar ama hala ödeme olmadı iş yeri işledik diyor SSK ya gidiyorum iş yerine söyle işlesinler diyo napacagımı bilmiyorum yardım edermisiniz.

 59. 28.11.2018 tarihinde amelyat oldum yani 28.11.2018 tarihinde raporum başladı 29.12.2018 tarihinde raporum bitti ve 30.12.2018 de iş yerinden çıkış aldım yani işi bıraktım e devlette hiç birsey gozukmuyor ne zaman hesabima yatar ocak ayı içerisinde alırmıyım

 60. iyi gunler bu ayın 2 sınde rapor aldım 10 gnluk ıs yerınde sıstemde gozukmuyo dedıler ama hastaneyı aradım hastanenın sıstemınde gozukuyo dedı iş erındekı sısıtemde neden goukmuyor ne yapmayılım ??

 61. Iyi günler ben 11.11.2018-15.11.2018 tarifleri arasında yalancı doğum nedeniyle 1 gün hastanede yatış yapıp 12.11.2018 fe taburcu oldum, 13.11 2018 de işyerine 5 günlük rapor kağıdını verdim. Işveren sistemde raporu göremediği için manüel olarak raporumu işlemiş ama hastane raporu onaylamadığı için sgk sistemine düşmemiş 02.01.2019 tarihinde hastaneyle görüşüp raporumu sisteme işlettim. Işverenim cezalı ödeme olarak raporun sisteme düştüğünü söyledi. Sanki hastane değil de işveren raporu geç onaylamış gibi. Rapor paramı ne zaman alabilirim e devlette hala isgoremezlik odeme bilgisi bulunmamaktadır yazıyor. 19.11.2018 de dogum iznine ayrılmış olup,05.12.2018 tarihinde dogum yaptım. Diğer bütün raporlarım sistemde görünüyor. Raporlu gunlerin kesintisinj işveren yapmış ne zaman rapor paramı alabilirim. Nerden alabiirim?

 62. Rapor başlangıç tarihi 28.12.2018
  Rapor bitiş tarihi 29.12.2018
  İşbaşı tarihi 30.12.2018
  Raporda bu şekilde yazıyor ben işe nezaman gitmeliyim 29 bitiş tarihimi 30 undamı teşekkürler

  1. İyi akşamlar ben Nisan ayının 19’unda rapor aldım askerim 29 unda mı görev başında olmam gerekiyor yoksa 28 inde mi saygılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı