• İstirahat Raporu Sorgulama Nasıl Yapılır?


  İstirahat raporu nasıl yapılabileceği hakkında detaylı bilgiye yazımızdan ulaşabilirsiniz. İstirahat raporu; kişilere hastalık sebebi ile verilmekte olup ayakta ve yatan hasta olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Rapor için verilecek olan ücret tedavi şekline göre farklılık göstermektedir. Raporu alan kişinin en kısa zamanda işveren kişiye bu raporu iletmesi gerekmektedir. Rapor işverenin eline geçtikten sonra işveren tarafından online istirahat raporu girişinin yapılacağı Sosyal Güvenlik Kurumu üzerinden sisteme eklenmesi gerekmektedir. Sistemde herhangi bir problem yaşanır ise işveren tarafından Sosyal Güvenlik Kurumuna raporun tesliminin yapılması gerekmektedir.


  İstirahat Raporu Nedir?

  İstirahat raporu Sosyal Sigortalar Kurumuna bağlı olarak çalışan herkesin alabileceği bir rapor türüdür. Çalışan kişinin rahatsızlanma / hastalık gibi sebepler ile hastanede tedavi gördüğünü ve bir süre çalışamayacak durumda olduğunu gösteren bir belgedir. Bu belgede raporun veriliş amacı ve kaç gün süre ile verildiği yer almaktadır. Ayrıca veren doktorun adı, imzası ve kaşesi de raporda yer alan bilgiler arasında bulunmaktadır. İstirahat raporu alan işçilerin bu raporu işverenlerine iletmeleri gerekmektedir. İşverenlerine raporu iletmek için 3 iş günleri bulunmaktadır.

  İstirahat Raporu Hakkında

  İstirahat raporu sebebi ile verilen paranın yatması için belli şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. Bu şartları yerine getiren kişilere istirahat rapor parası verilmektedir. İstirahat raporu için para almak isteyen kişilerin doldurması gereken prim günleri bulunmaktadır. Bu prim günlerini dolduran kişiler istirahat raporu aldıkları takdirde, rapor parası talebinde bulunabilmektedir. Aksi takdirde kişiler rapor için para alamamaktadır.

  İstirahat Rapor Parası Neden Verilir?

  İstirahat rapor parasının veriliş amacı rapor alan ve bir süre çalışamayacak durumda olan işçiyi mağdur etmemektedir. Yatakta ya da ayakta tedavi gördüğü için istirahati istenen işçinin, raporlu olduğu süre boyunca maaşı kesintiye uğrayacaktır. Çalışmadığı günler için raporu bulunduğundan dolayı ödemeyi Sosyal Güvenlik Kurumu üstlenecek ve işçiye raporlu olduğu gün için günlük ödeme yapacaktır. Rapor paraları her sene belli oranlarda artış göstermektedir. Rapor parasının amacı ise işçiyi mağdur etmemektir.

  İstirahat Rapor Parası Alma Şartları Nelerdir?

  İstirahat rapor parası almak için belli şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. Bu şartları yerine getiren vatandaşlar istirahat raporu aldıkları zaman Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından ödeme alabilmektedir. İstirahat raporu için gerekli olan şartları şu şekilde sıralayabiliriz;

  Sponsorlu Bağlantılar


  • İstirahat raporu alan ve Sosyal Güvenlik Kurumundan ödeme yapılmasını bekleyen bir kişinin rapor öncesindeki 1 yılın prim ödemesinin yapılması gerekmektedir. Son 1 yıl içindeki ödeme yapılması gereken prim gün sayısı ise 90’dır. 90 günlük prim ödemesi bulunan kişiler istirahat raporu parasından faydalanabilmektedir.
  • Alınan rapor eğer 1 ya da 2 gün ise bu kısa süreli raporlar için Sosyal Güvenlik Kurumundan iş göremezlik rapor parası alınamamaktadır.
  • Doktor tarafından verilen istirahat raporunda hastalık sebebinin açık bir şekilde yer alması gerekmektedir. Ayrıca raporun imzalı ve kaşeli olması, doktorun adının görünmesi de istenen şartlar arasında yer almaktadır.
  • Bir hastalık sebebi ile verilen bu raporlar da eğer size koyulan hastalık teşhisi yok ise Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından iş göremezlik rapor parası ödemesi yapılmamaktadır.
  • Alınan istirahat raporunun 3 iş günü içinde işverene verilmesi gerekmektedir. Eğer işveren yok ise Sosyal Güvenlik Kurumuna raporun ibrazının yapılması şarttır.
  • Ayrıca iş göremezlik raporunun hangi Sosyal Güvenlik Kurumuna ibraz edildiği de oldukça önemli ve dikkat edilmesi gereken bir konudur. İş göremezlik raporu alan bir kişinin bu raporu hastanenin bağlı olduğu değil sizin bağlı olduğunuz Sosyal Güvenlik Kurumuna bildirmesi gerekmektedir.

  İstirahat Raporu Nasıl Alınır?

  İstirahat raporu bir hastaneye, hastalık sebebi ile gidip muayene olduktan sonra verilmektedir. İstirahat raporunun verilmesi doktora ve hastanın durumuna bağlıdır. Eğer hastanın bir hastalığı var ise ve teşhis konuşmuş ise doktor tarafından istirahat raporu verilmektedir. İstirahat raporu, geçici iş göremezlik raporu olarak da bilinmektedir. Ancak geçici olabileceği gibi kalıcı iş göremezlik raporları da mevcuttur.

  İstirahat Rapor Parası Nasıl Alınır?

  İstirahat rapor parasının alınması için belli şartlara uyum sağlamak gerekmektedir. Bu şartlara uyum sağlayan kişiler Sosyal Güvenlik Kurumundan geçici iş göremezlik rapor ödeneği almaktadır. Ancak rapor için gereken şartları yerine getirmeyen kişiler bu ödenekten faydalanamamaktadır. İstirahat rapor parası ödemesi için doktor tarafından verilen raporun Sosyal Güvenlik Kurumuna verilmesi gerekmektedir. Sosyal Güvenlik Kurumuna iletilen rapor incelendikten sonra sisteme eklenmekte ve yürürlüğe dahil olmaktadır. Geçici iş göremezlik raporu Sosyal Güvenlik Kurumuna bildirildikten sonra ödenek alınmaktadır.

  İstirahat Raporu Yatakta Tedavi ve Ayakta Tedavi

  İstirahat raporu yatakta tedavi ve ayakta tedavi olmak üzere iki kategoriye ayrılmaktadır. Bu iki kategori kapsamında verilen rapor için Sosyal Güvenlik Kurumu ayrı ödemeler yapmaktadır. Ayakta tedavi için günlük gelire göre ödeme yapılmaktadır. İşveren tarafından işçiye sunulan günlük gelir miktarının üçte ikisinin ödemesi yapılmaktadır. Yatarak tedavi gören kişilere ise işvereni tarafından verilen günlük ücretin yarısı kadar ödeme yapılmaktadır. Ödemeleri Sosyal Güvenlik Kurumu yapmakta olup rapor ödeneğinin işveren ile herhangi bir bağlantısı bulunmamaktadır. SGK istirahat raporu için ödeme yapabilen tek yasal kurumdur.

  İstirahat Raporu Hangi Hesaba Yatar?

  İstirahat raporu Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yatırılmakta olan bir ödenektir. Ödeneğin veriliş amacı kişiyi mağdur etmemek ve geçici çalışmama süresi boyunca desteklemektedir. İstirahat raporu PTT şubesine yatmaktadır ancak Sosyal Güvenlik Kurumunun anlaşmalı olduğu bankalara da yatabilmektedir. Sosyal Güvenlik Kurumu geçici iş göremezlik raporu ödemelerini genellikle anlaşmalı olduğu Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası aracılığı ile yapmaktadır. Ancak Ziraat Bankası hesabı bulunmayan işçiler için PTT üzerinden ödeme yapılmasını sağlamaktadır.

  İstirahat Rapor Parası Sorgulama

  İstirahat rapor parası sorgulama Ziraat Bankası üzerinden yapılabileceği gibi PTT aracılığı ile de yapılabilmektedir. Ziraat Bankası müşteri hizmetleri, internet bankacılığı, mobil bankacılık ya da ATM üzerinden sorgulama yapılabilmektedir. Ayrıca telefon bankacılığı aranarak ya da şubeye giderek de rapor parası sorgulaması kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Geçici iş göremezlik rapor parası sorgusu PTT üzerinden de yapılabilmektedir. PTT şubesini arayarak ya da şubeye giderek sorgulama yapılabilmektedir. Ayrıca Sosyal Güvenlik Kurumu ile iletişime geçerek de rapor parasının hangi aşamada olduğu ve ne zaman yatacağına ilişkin bilgiler öğrenilebilmektedir.

  Rapor Parasını E- Devlet İle Sorgulama

  Rapor parası sorgusu e- Devlet Kapısı aracılığı ile de yapılabilmektedir. E- Devlet Kapısına Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası ve e- devlet şifresi ile giriş yapmak yeterli olacaktır. Dilerseniz diğer giriş seçenekleri kullanarak da sistemi kullanmaya başlayabilirsiniz. E- Devlet sistemine giriş yaptıktan sonra Sosyal Güvenlik Kurumu menüsü aracılığı ile rapor parası sorgulaması yapılabilmektedir. Site içinde arama yapmak için ise sağ üst köşede yer alan arama motorunu kullanarak Sosyal Güvenlik Kurumu geçici iş göremezlik rapor parası sorgusunu yapabilirsiniz.

  SGK Borç Sorgulama Nasıl Yapılır?

  Sigorta İçin Gerekli Evraklar Nelerdir 

  Kimler İsteğe Bağlı Sigortalı Olur?
  tıkla sorunu sor

  İstirahat Raporu Sorgulama Nasıl Yapılır? İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  1. Şahin dedi ki:

   İyi günler iş kazası geçirdim ayakta çatlak meydana geldi ve işyerine WhatsApp gonderdim raporu getirmene gerek yok dedi ve sonra bildirim yapmadı onaylamadı raporu ben rapor parası almadigim zaman iflas etmiş olurum bu parayı nasıl alırım ve işyeri için tazminat açabilir miyim dava yani 1 yıldır çalıyorum

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    İşyerinin raporu onaylama zorunluluğu var. Siz bildirmemiş dahi olsanız SGK sisteminden raporun onaylanması ile ilgili bildirim geliyor iş yerinize onaylamazlar ise sgk ya şikayette bulunup onaylanmasını sağlayabilirsiniz.

  2. ümmühan dedi ki:

   merhaba iyi günler. ben 31 ekimde burun ameliyatı oldum. 16 gün rapor verdi doktor. rapor param yatmayınca sgk yı aradım. iş yeri raporu bildirmemiş dediler. iş yeriyle görüştüğümde de biz bildirdik hastane bildirmemiş olabilir dediler. hastaneyi aradığımda bana bir bilgi vermediler. bugün sgk dan aradılar tekrar 3 gün içinde bildirilmezse rapor parasını vermeyeceklerini söylediler. ne yapmalıyım?

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    işyeriniz siteme doğru girmiş ise muhakkak hastanede sıkıntı vardır. Hastaneye giderek işlemlerinizi yaptırmanızı tavsiye ederiz.

  3. mehmet bayar dedi ki:

   merhaba 3/12/2018 10/12/2018 e ayak parmağım çıktı için rapor aldım rapor parası nasıl alınıyor teşekkür ederim

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Rapor ödemeniz 08/02/2019 TARİHİNE KADAR YAPILIR.

  4. Ömer cavdar dedi ki:

   Iyi gunler ben 31.10.18 de 30 gun istirat ve30.11.18 de ikinci 30 gun istirat raporu verildi rapor parasini ne zaman alabilirim

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Ocak ayının 8-14 ü arasında kontrol edebilirsiniz.

  5. Emre dedi ki:

   1 Kasımda istifa ettim. İhbar süresinden iş arama süresi düşüldükten sonra 13 Aralık 2018 son iş günü bildirdi özlük işleri. Geçen hafta 2 gün SGK raporu aldım. İhbar süresi/Son çalışma günü değişir mi?

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    İhbar süresinde aldığınız rapor. İhbar bitiş tarihini değiştirmez.

  6. Ibrahim dedi ki:

   Meraba ben bir hafta sureyle rapor aldim kontrollu rapor ve bir hafta sonunda doktor bu raporu bir hafta daha uzatti ikinci raporu alalı uc gun oldu ama ben iyilestim artik bu ikinci haftalık kontrollu raporu iptal ettirebilirmiyim mumkunmu sizce

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Hayır iptal ettirme hakkınız bulunmuyor.

  7. Birol dedi ki:

   Merhaba benim 19.10.2018 tarihinden itibaren 1 ay rapor um var ama raporda ise başlama tarihi yazmıyor tekrar ayin kacinda is basi yapmam gerekiyor teşekkür ederim

  8. Fatih dedi ki:

   07.11.18 15.11.18 Tarihleri arasinda raporluyum nzmn iş başi yapmam lzm

  9. Mustafa Karadağ dedi ki:

   Merhaba 06.11.18 15.11.18 Tarihlerinde raporluyum işe nezaman başlamaliyim

  10. cumali dedi ki:

   merhaba eşim hamile 32 haftada 24 eyllde çalışabilir raporu aldık.daha sonra 10 ekimde çalışamaz raporu aldık ama sgk sisteminde ve iş veren sisteminde 24 rapor girişi olarak görünüyor sadece denildi.çalışamaz raporunun başlangıç tarih görünmüyor neden?

  11. Cihankaya dedi ki:

   Raporparasini ne zaman 22gunluknekadaralirim

  12. Ebru dedi ki:

   Merhaba ,

   25.10.2018 27.10.2018 tarihleri arasında raporluyum.Rapor ücreti alabilirim.Teşekkürler.

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Kurum 2 günlük rapor ücretlerini ödemiyor.

  13. Adem dedi ki:

   Ekim 7 – kasim 5 arasi rapor aldim 15 gunu gecti raporum gozukmuyor

  14. osman duymaz dedi ki:

   merhaba
   24-09-2018/
   02-10-2018 tarihleri arasında raporum var ancak 22-10-2018 tarihinde 170 i arayıp sorgulattığımda sistemde gözükmediği söylendi
   raprumu sisteme nasıl işletebiliriz?

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    İşyerine onay için bildirim geliyor. İşyeri onayladıktan sonra sistemde görebilirsiniz. Yarın tekrar kontrol edin.

  15. kemal dedi ki:

   merhaba,
   17.09.2018 ile 22.09.2018 tarihleri arasında raporum var. fakat iş görmezlik raporu sorgulattığımda görünmüyor .kasım ayı itibari ilemi görünecektir sizce ? saygılarımla

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    10. ayın 23 ünden sonra sistemde gözükecektir.

  16. FEVZİ dedi ki:

   iyi çalışmalar alınan raporlar ne zaman işyeri sistemine düşer.
   E-DEVLETTEN aldığımız raporları ne zaman görebiliyoruz.

  17. ÇİĞDEM dedi ki:

   İYİ GUNLER 04.10.2018 İLE 13.10.2018 TARİHLERİ ARASINDA RAPORLUYDUM VE 18.10.2018 TARİHİNDE İŞVERENİM TARAFINDAN İŞ AKDİME SON VERİLDİ .BU 10 GUNLUK RAPOR E DEVLETTEN KONTROL ETTİĞİM ZAMAN GÖRÜNMÜYORUM SİGORTAMIN BAGLI OLDUGU SGK YI ARADIM FAKAT İLETİŞİM SAĞLAYAMADIM BU KONU HAKKINDA BENİ BİLGİLENDİRİRMİSİNİZ. İYİ ÇALIŞMALAR DİLERİM.

  18. cihan dedi ki:

   merhaba 21.09.2018 tarihinde ameliyat olmam nedeni ile hastane yatışım oldu 25.09.2018 tarihinde taburcum gerçekleşti. 30.10.2018 tarihine kadar kontrollü raporum bulunuyor sgk dan ödememi hangi ayda alacağım bilgi verebilirsenin çok memnun olurum.

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Büyük olasılıkla bu ay 8-14 ü arasında çıkmayacağından. 11 ayın 8-14 ü arasında alabilirsiniz.

  19. Elif dedi ki:

   Merhaba 26-28 haziran arası rahatsızlandığım için istirahat raporu aldım farklı bir haztaneden 28 haziran 32. Haftamın dolduğu gün olduğundan çalışamaz raporumu aldım. İlk 3 günün ücreti postaneye yattı fakat analık raporumun ücreti raporlar çakıştığı için ilk raporum iptali isteniyor bu konuda bilgi alabilir miyim ödemesi yapılmış rapor iptal edilebilir mi

  20. Emre dedi ki:

   Merhaba 30 Ağustos bisikletten dustum, acile gittim. 5 eylüle kadar kontrollü rapor verdi. 5 Eylül’de ameliyat oldum 6 ekime kadar çalışır rapor verdiler.simdi e devlet sisteme bakıyorum. 4 Eylül/19 Eylül istirahat rapor parası onaylanan görünüyor. Anlamadığım benim 30 Ağustos takı rapor parası ne oldu,ve niye 16 günlük rapor parası görünüyor. Ne yapmam gerekli tesekkurler

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    İşyeriniz raporu onayladı ise sistemde gözükmesi gerekmektedir. Alo 170 sgk hattından bilgi alabilirsiniz.

  21. Hasan dedi ki:

   09.08.2018amaliyat oldum 09.09.2018 da raporun bitti e devletten sorguluyorum rapor parasını gorunmuyor

  22. Bülent DEMİR dedi ki:

   24.06.2018 tarihinde iş kazası geçirdim 04.07.2018 tarihine kadar rapor verdi raporumu pazar günü olduğu için 25.06.2018 olarak başladı 05.07.2018 tarihinde kontrolüm vardı şehir dışında çalıştığım için raporumu alıp beni memlektime gönderdiler 06.07.2018-08.07.2018 tarine kadar aile sağlık hekiminden yine rapor aldım iş yeri 07.07.2018 de çıkışı mı vermiş istifa olarak göstermiş istifamı ben imzalamadım aylığım 3.600 tl olup 1.600 tl üstünden prim gösterdiler ve rapor parasını hala alamadım raporumu kaybetmişler 170 i aradığımda baş hekim onaylamış iş yeri bildircek diyor iş yeri raporun görünmüyor diyor 27.08.2018 tarihine kadar süresi varmış bildirmedi şimdi ben ne yapmaylım maaşımı da yatırmadılar temmuz ayı parası için 54 tl maaş yatırmışlar . işe başlama tarihim işe 21.06.2018 arabulucu ile konuştum yanaşmadılar sanırım mahkeme düşeceğiz sonunda

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Buradan bu konuda fikir verebilmemiz zor. İşyerinin çıkış vermesi de kanuni değil. İyi bir iş hukuku avukatı ile dava açın. Aynı zamanda raporlarınızı da ekine koyarak durumu dilekçe ile işyerinin bağlı bulunduğu sgk ya verin. Elden kabul etmezler ise İadeli taahhütlü olarak posta yolu ile gönderin.

  23. Volkaner dedi ki:

   Merhaba! Ben haziran 26 sında iş kazası gecirdim acıl 3 gun rapor verdi 26-27-28 devamında 29/06/2018 gunu poliklinge gittim ordada 29dan itibaren 10 gun rapor verdi yine devam ettirilerek 9 gun onunda akabinde 1 ay rapor verildi en son onunda devamında 17 gun rapor verildi 3 eylülde bitiyor kontrole gidecem sıkıntı su ben 26-27-28 hazıran 3 gunluk para aldım dahada almadım işyeri agustos 17 de siteme gireriz dedi 27 agu aradım sisteme girdik dedi sonra 170 aradım sistemde rapor gorünmüo dedi sonra uzatmalı rapor oldugu için ssk rapor bitiminde pra verir dedi şimdi 17 agustosda işyeri raporu onaylayıp sisteme girdi araya bayram girdi kac gun sonra sisteme düşüyor işyerinin göndersiği acaba eger gercekden rapor bitince odeme yapıyorsa benim daha 5-6 ay daha iyi olmak için mecburı zamana ihtiyacım var ben kiracıyım elektrik su kira kredi kartı borcu cocukların okul masrafını karsılyamam tas toprakmı yıyecez tsk cevab için şimdiden

  24. ALİ RIZA TÜRK dedi ki:

   17 temmuz 2018 iş kazası yaşadım firma doktoru acil e sevk etti.Devlet hastahanesinde Röntgen filminde sol ayak bileğinde kırık tespit edildi.Doktor 6 gün rapor verdi.İş yeri yetkilisine rapor aldığımı bildirdim.Ayağım alçıda kaldı 6 gün ..Rapor bitimi iş başı yaptım ve raporumu verdim.İş yeri ay sonu 6 gün ücretimi kesdi ve İş göremezlik ücreti için e-devlete girdiğimde ödeme gözükmüyor. İş yeri bildirmemiş olabilirmi benmi raporu vermekde geç kaldım.Bu durumda tazminat davası açabilirmiyim.Tam olarakda iyileşmedim ..Teşekkür eder hayırlı çalışmalar dilerim.

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Siz raporunuzu işyerine vermeseniz bile sistemden işyerinize düşer. Bu nedenle rapor sonrası bildirim sorun teşkil etmez. Eylül ayının 8-14 ü arasında ödemeniz yapılır.

  25. Sude dedi ki:

   Merhaba 11 gun once raporum bitti fakat 170 i aradigimda isvereniniz bildirim yapmamis olabilir dedi firmam ile gorustugumde bildirimi 11 gun once yaptigini soyledi e devletten bakiyorum fakat gorunmuyor.Sisteme dusmemistir dendi bilgisi olan varsa yazabilirmi 11 gun gecti ev gecindiren bir insanim ve hala paranin yatmasini bekliyorum 170 gun icinde kontrol edin diyor 11 gundur

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Rapor ödemeniz Eylül ayının 8-14 ü arasında yapılır.

  26. Ali Koç dedi ki:

   19.07.2018-28.09.2018 tarihleri arası 10 günlük rapor aldım.İş veren kaç gün içinde SGK ya raporu bildirmelidir.Eğer bildirmezse ne yapmam lazım.

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Rapor işyerinizin sistemine otomatikmen düşer işyeri onaylamak zorunda ağır cezaları var bu nedenle zamanında onaylayacaktır.

  27. Ayse dedi ki:

   Dogum sonrası raporum henüz ödenmedi eşim benim yerime gidip başvursa olurmu

  28. murat dedi ki:

   şlm benim rapor başlangıç tarıhim 25.06.2018 1(ay)iştirahati şonunda kontrolune ittifakla karar verilmiştir yazıyor işbaşı tarihi yazmıyor ancak 25.07.2018 de 1 ay dolmuş oluyor doktor 31.07.2018 tarıhınde kontrole çagırdı aradaki 6 gün için rapor yazdırmam mı gerekiyor

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Siz rapor bittiği gün kontrole gidin. Kontrole gitmeden rapor yazdırımazsınız. Boşuna paranız kesilmesin. 31 temmuzu beklemeyin

     1. erkan demir dedi ki:

      47 gunluk rapor hesaplama

  29. Tayfun dedi ki:

   Mrb. Acie gittim ve doktor bana 3 günlük rapor verdi ama ben istemedim ve istemiyorum da. Acaba bu raporun iptali olabilir mi teşekkürler.

  30. belgin dedi ki:

   lütfen bana bilgi verinnnnnn

  31. Eren dedi ki:

   Merhaba bugün ameliyat icin yatis islemi yaptilar ama e devletten goremiyorum

  32. MİNE dedi ki:

   26.06.2018 AYAKTA BAŞLAMA 28.06.2018 AYAKTA BİTİŞ RAPORU 29.06.2018 DA ÇALIŞIYOR İSE RAPORU KAÇ GÜNLÜK OLUR

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    26,27 ve 28 i olarak 3 gündür.

  33. Mirac dedi ki:

   Raporum 26.06.2018 de basladı 28.06.2018 “ayakta bitiş tarihi” ne zamn iş başı yapmalıyım?

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    29/06/2018 tarihinde işe başlamalısınız.

    1. Seda dedi ki:

     Merhaba raporumun ne zaman bittiğini unuttum e devletten de bulamadım ne zaman bittiğini nereden öğrenebilirim ?

  34. hüseyin dedi ki:

   2 aylık raporum var dızımden amelıyat oldum ne kadar alırım.ne zaman yatar hesabıma.

  35. pınar dedi ki:

   rapor ödemesı kac gun içinde olur

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Raporun bitimini takip eden ayın 8-14 arasında ödeme yapılır.

  36. tuba dedi ki:

   merhaba
   çalışanıma ait iş göremezlik raporu 14.05.2018-11.08.2018 tarihleri aralığında.. sgk sistemi rapor bitiş tarihinden önce onaylamamıza izin vermiyor..
   mayıs haziran ve temmuz ayları için sgk sisteminde rapor onaylanmamış gözükecek..
   ceza yansıması açısından sorun yaşanır mı?
   her ay düzenli posta ile iş görmezliği göndermem gerekir mi sigortaya?
   teşekkür ederim

  37. tolga zan dedi ki:

   27.03.2018 tarihinde rapor aldım 02,04,2018 tarihinde raporum bitti e devletten baktığım zaman hiçbir bilgi çıkmıyor eski 2013 yılındaki ödenen rapor parası gözükmekte fakat sigorta günüme baktığımda mart ayı 26 gün sigortam yatmış

   ( 26 günlük maaş yattı )

   e devletten herhangi bir banka hesabım yok ptt ile ilgili ödenen bir tutarda yok şirket ssk ya bildiri yapmamış olabilirmi

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    İşyerine uyarı mesajı geliyor. Onlarda görüp sistemden onaylıyor. Alo 170 hattını arayarak durumunuz hakkında bilgi alabilirsiniz.

  38. Muzaffer Çimen dedi ki:

   29 ocak 2018 de Kalp By Pass ameliyatı oldum. 04 Şubat 2018 de taburcu oldum. Geçici iş görememezlik raporumu öğrenmek istiyorum.

  39. Ahmet kok dedi ki:

   Ağız ve diş sağlığı merkezinden iki gün rapor aldım iş yerime geldiğimde bana raporumun sistemde görülmediğini söylediler ne yapmalıyım ?

  40. Ahmet dedi ki:

   Merhaba bir mali yılda geçici işçi olarak(5 ay 29gün) çalışmaktayım. 15 kasım 2017 tarihinde çıkışım yapıldı günüm dolduğu için (SGK 30 numaralı kod askıya alındı)
   Bu sene 1 Mart’ta işe girişim yapıldı doktor 5 Mart’tan itibaren 60 gün rapor verdi bu duruma göre rapor parası alabilirmiyim?

  41. Mühmin dedi ki:

   istirahat raporum onaylanmış mı onaylanmışsa ne zaman nerde kaç tl alaçam

  42. krts dedi ki:

   merhaba,
   hastaneden 3 günlük almış olduğum raporu kaybettiğim için şirkete bildirmedim. bordromdanda raporlu günlerim düşülmemiş. bugün ptt den msj geldi ödemeniz yapılmıştır diye şirkete bildirmelimiyim. şirket sisteminde görünüyor mudur? aradan 1 ay geçti sorun olur mu?

  43. ibrahim aksoy dedi ki:

   Merhabalar Ben ameliyat oldum ve 5 şubatta oldum 10 gün rapor aldım ve işe döndüm 1 gün çalıştıktan sonra doktoruma gittim 5 gün daha verdi yani aynı ay içerisinde 15 gün almıs oldum rapor ödemesi için sgk yı aradıgımda sistemde raporunuz gözükmüyor dendi hastaneyi aradım sisteme girdik sgknın görmesi lazım denildi ve bugün 12 mart ve hala bi işlem yok nedeni ne olabilir sizce

   1. Huseyin dedi ki:

    Ayni sikinti bendede var subatta ameliyet oldum mayis bitecek hala ses yok

  44. Merve dedi ki:

   Doğum öncesi iş göremezlik raporumu devlet hstanesinden aldım dogumu özel de gercekleştircem dogum öncesi raporu özel hastne kapatıp yerine dogum sonrası rapor yazabiliyor mu? Doğum öncesi ii göremezlik raporum iş yerinde elimde olması mı gerekiyordu?

  45. Merve dedi ki:

   Merhaba suan dogum öncesi iznimdeyim raporumu iş yerine teslim ettim ayakta bitiş tarihim dogum yapmadıgım için yazmıyordu raporda. Dogum yaptıktan sonea nası kapatılıyor rapor

  46. Serkan dedi ki:

   Ben bugün doktora gittim bana 5 gün rapor verdi ama ben iş yerine vermedim bide raporu nasıl iptal ettirebilirim

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Raporlar artık sistemden otomatikman düşer. Siz rapor vermeseniz de işyeri görür. Raporu iptal ettiremezsiniz.

  47. Mert Can dedi ki:

   Ameliyat olduğum için 2 gün yatarak 1 gün ayakta olmak üzere 3 günlük rapor aldım.

   iş yerim 3 günlük para kesti.

   Devlet bunun ne kadarını ödemesi gerek.

   iş yerim 3 günün 1 gününü 1 gününde %75’ini alacaksın dedi.

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    3 günün 2 gününü ödemeyecek 1 gününde brüt maaşın 2/3 ünü ödeyecektir.

  48. Emre ARABACI dedi ki:

   Merhabalar
   Ameliyat için 15 günlük rapor aldım.İşyeri raporu onayladı ama halen e devletimde iş göremezlik ödemesini göremiyorum.

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    E devlette ödemeye yakın raporunuz gözükecektir.

  49. mustafa eray dedi ki:

   16.02.2018-26.02.2018 arası 10 gün rapor aldım işyeri yaklaşık bende 810 tl para kesmiş.brüt maaşım(2530) ne kadar rapor parası alırım ?

  50. Yener ŞEN dedi ki:

   Merhabalar, İşverenin kendisine ait analık istirahati raporunu ilgili hastane sisteme girdiğini söylüyor. Ancak SGK müdürlüğü raporu göremiyor. İşverenin yapması gereken ek bir onay yahut bildirim var mı, E devlet üzerinden ya da başka bir şekilde? Teşekkürler.

  51. feyza dedi ki:

   merhaba yeşil kartlıyım özel hastaneden aldığım 10 günlük sağlık raporu e devletten gözükür mü ?

  52. anıl kutlu dedi ki:

   farklı hastanelerden 2+2 toplamda 4 gün rapor aldım. hastanenin sisteme raporu girmediği gözüküyor. hastaneyi arayınca da geçmişe dönük sisteme giriş yapılmayacağını söylediler. böyle bir durum var mıdır? maaşta 2 günlük kesinti oldu.

  53. savas dedi ki:

   Merhaba ben rapor aldım özel hastaneden işverenin hastaneyi arayı 10 günden 4 güne düşürMuş raporu çalışanlar sonradan haber verdi şimdi aynı şeyi tekrar yaşamak istemiyorum raporu alınca hemen kapattım şansım varmı üzerinde değişiklik olmasın diye

  54. ozkan dedi ki:

   selamın aleykum doktordan 1 günlük istirahat raporu yazdırdım ama yazıcısı çalışmadı için çıktı veremedı ben çıkarta bılırymıyım acaba çıktısını alabılırmıyım e devletten ve nerden almalıyım cıktıyı

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Rapor aldığınız günü işyeri sistemde görebilir.

  55. Gürcan YİĞİT dedi ki:

   Efendim 04.11.2017 tarihinde 7 gün rapor aldım, rahatsızlığım devam ettiği için peş peşe üç kez daha 10’ar gün rapor verildi. 03.01.2018 tarihine kadar aralıksız 37 gün raporluyum olarak geçecek. Ancak rahatsızlığım halen devam ediyor. Ücretli rapor süresini 6 hafta olarak biliyorum. 3 ocak’ta Doktor muhtemelen yine rapor yazacak. Bundan sonra raporlulukta geçen süre için ücret ödeniyor mu? Veya benim ne yapmam gerekiyor? Şimdiden teşekkürler.

  56. Özlem dedi ki:

   Merhabalar ben 30 gunluk rapor aldim ve rapor bitimi isten ayrilmak istiyorum bu durumda rapor parasi alabiliyor muyum ?

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Özlem Hanım merhaba,

    İşten çıksanız da rapor paranız ödenecektir.

  57. Yusuf kocakuzu dedi ki:

   Rapor bas lama bitis tarihlerinin tamamini ogrene bilirmiyim ve ucretim yatmismi ogrenmek istiyorum

  58. Yusuf kocakuzu dedi ki:

   Merabalar ben yusuf kocakuzu rapor ucretim yatmismi ogrenmek istiyorum.ve heyet raporu bittikce alabiliyormuyum

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Yusuf Bey merhaba,

    Raporlarınızın durumunu E devlte şifresi ile rapor sorgulama modülünden öğrenebilirsiniz.

  59. Burak dedi ki:

   Merhabalar eşim hamile. 35. haftadayız. 37.haftaya kadar çalışabilir raporu aldık. Fakat bu hafta farklı bi rahatsızlıktan dolayı üroloji bölümünden 4 günlük rapor aldık. Bu çalışabilir raporu süresi içerisinde 4 günlük istirahat raporu aldığımız için çalışabilir raporumuz iptal mi oluyor ? Geri kalan 2 haftamızı çalışabilir miyiz?

  60. İLKNUR TAŞAN dedi ki:

   Ayakta başlama tarihi :13.11.2017
   Ayakta bitiş tarihi :14.11.2017
   Ne zaman işe baslamam lazım

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    15/11/2017 tarihinde işe başlamalısınız.

  61. Özlem dedi ki:

   Merhaba bugun dokyor bana 2 gunluk rapor yazdi Ayakta başlama tarihi 09.11.2017 Ayakta Bitiş tarihi 10.11.2017 hangi tarihte işbaşi yapmalıyım.

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Özlem Hanım Merhaba,

    İşe başlangıç tarihiniz 11/11/2017 dir.

  62. Sinan dedi ki:

   Merhaba.29 Ekim 2017 pazar gunu motorsiklet kazasi gecirdim ve 10 gun rapor aldim.Raporda is basi tarihinin hangi gun olduguna bakamadik.Ayin kacinda is basi yaparim.Pazar gunu 29 ekim oldugu icin o gun haricmi sayilmistir rapor gunu.Ona gore raporu uzatmaya gidecegim cunku.

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Sinan Bey merhaba

    10 günlük raporunuza tatil günleri dahildir. Raporlar iş günü değil gün olarak verilir. 29 Ekim i de sayarak 8 Kasımda işbaşı yapmalısınız. İş yeri de bu şekilde rapor girişinizi yapmıştır. Eğer raporunuzda kontrol gözüküyor ise 8 Kasımda kontrole gitmeniz gerekir.

    1. Sinan dedi ki:

     Sagolun tesekkurler.

  63. ahmet dedi ki:

   28.09 tarihinde 30 gün rapor aldım ameliyat oldum 30.09 tarihinde iş yerinden çıkışım verildi.kaç gün rapor ücreti alabilirim ilaveten rapor odeneğim halen e devlette gözükmüyor

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Ahmet bey merhaba,

    30 gün rapor aldıysanız 28 günlük rapor ücreti alırsınız. İş yerinizin raporu onaylayıp onaylatmadığını kontrol edin. Onaylamadılar ise İş yerinin bağlı bulunduğu SGK ya raporunuzla müracaat edin

    1. Alper Ateş dedi ki:

     Raporlu iken çıkış verilebiliyor mu? Benim sorularıma niçin hala cevap vermediniz sayın danışma birimi cevap verirseniz sevinirim. Alper ateş

  64. Aynur dedi ki:

   Merhaba benim raporum ekimin 12sinde bitti rapor param ne zaman yatar 170 arayıp sordugumda raporun hangi aşamada oldugunu göremediklerini söylüyorlar sistem çalışması varmış e devlettede bir şey görünmüyor.

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Aynur Hanım merhaba,

    Rapor paraları genellikle raporun bittiği ayı takip eden ayın 8-14 ü arasında ödenmektedir.

  65. Alper Ateş dedi ki:

   İyi günler . Sorum daha önce işde çalışırken iş veren tarafından işten çıkarıldı ve bu sebepten dolayı 8 ay işsizlik maaşı aldım 8 ayın sonunda yeni işe girdim ve 42 iş günü çalıştıktan sonra akşam kendi evimde kaza geçirerek kolumu kırdım. İlk olarak 20/10/2017 ile 29/10/2017 tarihli rapor verildi sonra ameliyat edilerek tekrar 30/10/2017 ile 28/11/2017 tarihli 1 ay daha heyet raporu verildi. 1 sorum bu raporların parası ödenirmi 2 sorum 1. Verilen raporum şirkete gözüküyor denildi ama e nabız sisteminde raporlar bölümünde gözükmüyor ( 1 aylık rapor gözüküyor) bu raporun sistemde olduğunu kesin nerden öğrenebilirim. 3 sistemde olan raporları iş yerinin onaylaması gibi bir durum olabilirmi olursa ödeme olmazmı bu durumda ne yapmam lazım elimde 4 bu raporları ne zaman öderler cevaplarınız ve ilginiz için tşk.

  66. Celil YILDIZ dedi ki:

   29.07.2017 Tarihi ile rapor baslangıcım ve 101 gün raporluyum nezam işe baslaya bilirim

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    7 Kasımda iş başı tarihiniz görünüyor. Zaten raporunuzda da çalışacağınız tarih yazar.

  67. taner dedi ki:

   merhaba is yerimle görüştüm biz onayladık dedi aca sizin dediginiz gibi 8-14 arasımı yatar son bisey daha 170 aldığım raporu nasil göremez sistemde gözükmezmi

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    İşyeri onayladığı takdir de Alo 170 hattının görmesi gerekiyor. Kasım ayının 8-14 ü arasını bekleyin. sonuç çıkmaz ise rapor aldığınız hastaneden sisteme işlenip işlenmediğine dair teyit alın. Sorun ya hastanededir yada işyerinde.

  68. taner dedi ki:

   merhaba 25.09.2017 baslangıc 05.10.2017 bitis nezaman alırım parayı bide 170 aradım rapor gözükmüyor dedi sistemde nasıl oluyor böle

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    İşyeri insan kaynakları servisiyle irtibata geçin raporu onaylayıp onaylamadıklarını sorgulayın. Raporunuz onayladıktan sonra Kasım ayı 8-14 ü arası rapor paranız yatar.

  69. hilmi sahin dedi ki:

   merhaba,
   25.09.2017 tatihinde kalp krizi sonucu hastaneye kaldirildim.27.09.17 tarihinde taburcu edildim ve 1 ay rapor verdiler.raporda heyet yaziyor.27.10.17 tarihinde raporum bitiyor.ancak tam iyilesmedim ve 2 hafta daha rapor almak istiyorum.rapor suremden bir gun once 26.10.17 tarihinde dr kontrolum var.o tarihte de raporlu oldugum icin raporumu uzatmama engek bir durum var mi?suan raporlusun diyip uzatmama ihtimalleri var mi? cunku 28 i cumartesi gubune denk gekiyor.cumartesi gunleri calisiyorum.ise gidip pazartesi tekrar dr a gidip rapor mu almak zorundayim

  70. Umuthan dedi ki:

   Merhaba 09.10.2017 tarihinden itibaren 1 aylık rapor verildi rapor ne iş yerimde nede e devletten görüntüleniyor ne yapmam gerekiyo rapor sonunda kontrolüm var

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Rapor aldığınız hastane ile görüşün giriş yapmış mı? Giriş yaptı ise işyerinin sistemden görmesi gerekiyor.

  71. Tugba dedi ki:

   Merhaba 15 eylulde calisabilir raporu aldik ama bize belge vermediler fakat e devletten baktigimizz da o tarihte istirat gorunüyor yani calisamaz raporumu verilmis bize sgk primi de 15 gun yatmis ama bize calisabilir raporu verdigini soylemisti doktor ne yapmamiz gerek dogum parasi alamayacagiz eger öyleyse

  72. Muh9arrem dedi ki:

   14.09.2017 20.09.2017 raporluydum. E devlette gorunmuyor suan ne zaman alabirim e devlette ne zama gorunur

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    İşyerinin rapor girmesi için bitiminden itibaren 5 gün süresi mevcut. Giriş yaptıktan sonra Kurum onayını takiben ay sonuna kadar görebilirsiniz.

  73. Metin dedi ki:

   18/07/2017 tarihinde iş kazasından özel hastaneye yatışım yapıldı aynı gün ameliyat oldum 19/07/2017 tarihinde taburcu oldum doktorum kontröl lü 60 gün rapor verdi rapor param ne zaman yatar bilgilendirirseniz çok memnun olurum ayın 08/ 14 arasında ödeme yapıldığı söyleniyor benim rapor da 15/09/2017 tarihinde bitiyor ödeme 10 cu aya sarkarmı

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Metin Bey,

    Rapor ödemeleri rapor bitim tarihini takip eden ayın 8-14 ü arası atmaktadır. Sizin ödemeniz de 10. ayda yatacaktır.

  74. Merve dedi ki:

   Ayakta baslama tarihi 25.08.2017
   Ayakta bitis tarihi 26.08.2017
   Ne zaman is basi yaparim

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merve Hanım merhaba,

    İşbaşı tarihiniz 27/08/2017 tarihidir.

  75. Ayşegül dedi ki:

   Merhaba.
   Rapor paramı zamanında almadığım için emanete alındı. 170 i arayarak talep oluşturdum. Talebimin sonçlandığına dair mesaj geldi. Bankaya gönderildiğini banka ise paranın hesapta olmadığını söylüyor. Edevletten baktığımda hala emanette görünüyor. 1 aydır bu işlem için banka ve 170 i her gün arıyorum.

  76. ismail aras dedi ki:

   Selamun aleykum ben 14.06.2017 tarinde is kazasi gecirdim ve 3 ay rapor aldim ayri ayri ama 2 ay gecti halen maas alamadim ne zaman alirim

  77. ss dedi ki:

   Rapor başlangıç tarihi 10.08.2017 ayakta bitiş tarihi 12.08.2017 olan bir kişi işe ne zaman başlamalı. Ayakta bitiş tarihi işe başlama tarihi mi ?
   Teşekkürler

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Raporlar ayakt ve yatarak olmak üzere iki şekilde hazırlanır. Raporlarda çalıabilir tarihi ayrıca belirtilir. Eğer belirtilmemiş ise rapor bitiş tarihinden 1 gün sonrası işbaşı tarihidir. Yani sizin raporunuza göre işbaşı tarihiniz 13/08/2017 tarihidir.

  78. Ahmet dedi ki:

   07.08.2017 tarihinde rapor aldim raporda ayakda baslama tarihi 07.08.2017 ayakda bitis tarihi 12.08.2017 yaziyor 12.08.2017 tarihinde is basi yapmam gerekiyormu ?

  79. Ayşe dedi ki:

   03.08.2017 de raporum bitiyor ve yeni rapor almam gerekiyor du.ameliyat için 01.08.2017 de hastaneye yatış yapıldı.ameliyat ertelenince 03.08.2017 de tekrar hastaneden çıkış yapılarak rapor yazıldı çıkış tarihi olan 03.08.2017 ye.şimdi hastane raporu işleyemediğini söyledi.sgk ya gönderecekmiş.rapor ödemesi ve kaydı için sıkıntı yaşar mıyım?e devlette işlenmiş görünmüyor.yardımcı olurmuşsunuz sıkıntı yaşarmıyız

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Ayşe Hanım,

    Bazı rapor işlemlerinin merkezden düzeltilmesi gerekebiliyor. Düzeltme işlemini 01/08/2017 tarihinden çalışabilir tarihine kadar tek rapor şeklinde düzelteceklerdir. Bu yüzden raporunuz e devlette gözükmüyor olabilir. Takip edip sonucu yazarsanız konu hakkında yardımcı olmaya çalışalım

  80. Hakan dedi ki:

   Merhaba.
   1- 03.07.2017-13.07.2017 10 gün rapor aldım. 13’ü iş başı. 18.400 TL 3 aylık brüt maaş. 90 gün çalışma. Ne kadar para alırım.
   2- Raporu edevlet üzerinden göremiyorum. Aile hekimi ve iş yeri girişleri 4 Temmuz’da yaptı. Nereden takip edebilirim.
   3- Bir de raporu ilk 2 günü kesinti olmaz deniyor, doğru mudur?
   Teşekkürler.

  81. Meryem dedi ki:

   Merhaba 04.07.2017 de hastane yatışım 10.07.2017 itibari ile de taburcu ve 45 gün istirahat raporum var ne kadar ücret alırım. 3 aylık prim gün 69 gün 3 aylık brüt maaş 11.500 ikramiye3 aylık 5000 tl

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    3 aylık maaşınıza ikramiyeleri ekleyerek aylık ortalama ücretiniz bulunur. Bu bulunan ücret 30 güne bölünüp günlük ücret bulunur. bu günlük ücretin 7 günlük hastanedeki süreniz yatarak geçtiğinden 1/2 sini çarparak, kalan 45 günü ise 2/3 oranında çarparak bulabilirsiniz.

  82. burak dedi ki:

   merhaba haziran 14’ünde 5 gün istirahat aldım ama e devlet üzerinden göremiyorum ne yapmam gerekiyor

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Rapor aldığınız hastanenin sisteme girip girmediğini kontrol edin. Daha sonra işyerinizin bilgi girişi yapıp yapmadığını kontrol ettirin.

  83. Ahmet yilmaz dedi ki:

   Merhaba ben devlet memuruyum. Ayagimdaki kiriktan ötürü 30 gun rapor aldim ve istirahatimi memelekettimde gecirdim. Ancak raporum haftasonu bittigi icin 2 gün önce 15 gün daha rapor aldım. Şuan çalıştığım kurum e-rapor getirmemi istedi. Hastaneyle iletisime gectigimde ise hastane calisani raporun bitmeden rapor aldigin icin e-rapor verilemiyor diyor. Boyle bisey mumkun mu ? Mumkunse eger neden bana o zaman rapor verildi ?

  84. Gökçe Odabaş dedi ki:

   Ayağım çatladığı için ilk olarak 02.07.2017-11.07.2017 (10 gün) daha sonraki muayenede 12.07.2017-02.07.2017 (21 gün) daha rapor aldım. Bu ay maaş alamadım. SGK ödemeyi ne zaman yapar. Yardımcı olursanız sevinirim.

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    02/07/2017-11/07/2017 tarihli raporunuz Ağustos ayının 8-14 ü arasında sonraki 21 günlük raporunuz 8. aya sarktığından ödemeniz de eylül ayına sarkabilir.

  85. tuncer kuş dedi ki:

   12 mayıs 2016 tarihinde iş kazası geçirdim ve elimde ciddi derecede yanıklar meydana geldi plastik cerrahi doktoru 16mayıs 2016 günü bana 25 gün rapor verdi ve ondan öncesinde 3 gün rapor verilmişti acil serviste iş yeri zamanında iş kazası bildirimi yapmadağından rapor parasını almamda sıkıntı yaşarmıyım..ve halen çalışamıyor durumdayım.

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    İşyeri iş kazası bildirimi yapmamış olsa da hastalık istirahatinden dolayı rapor paranızı alırsınız.

  86. yucel dedi ki:

   Merhaba ben yakın zamanda bir fıtık ameliyatı geçirdim. Hastaneden bana 2 ay rapor yazdılar. Yaptığım is çok ağır bir iş olmadığından 2. hafta iş yerine gitttim raporlu olduğum için çalışamayacağımı söylediler. Doktorla görüştüğümde bir ay sonra muayene ye gel iyileşmişsen kalan bir ayı iptal ederiz dedi, bir ay sonra gittiğimde doktorum iptal edip yazı yazdı, ben raporum iptal olacak diye beklerken sekreterlikten bana bunun sgk ya girildiğini iptal olamayacağını söylediler. Emekli çalışan olduğum için çalışmadığım güne ödeme de alamıyorum. Raporun kalan kısmını iptal edebilmek için ne yapmam gerekir?

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Hastane sekreterliği mi iptal etmedi. Eğer çalışabilir raporu aldıysanız işyeriniz çalışabilir tarihinden itibaren sigortanızı devam ettirmesi gerekir

    1. yucel dedi ki:

     Evet hastane sekreterliği raporumu iptal etmedi. Bana Ankara’ ya ulaştı gibilerinden birşeyler söyledi ve iptal edilemeyeceğini söyledi.
     İptal edebilmemin bir yolu var mı?

  87. Filiz Deniz dedi ki:

   Merhaba . İstirahat raporum ilk olarak 10 gün daha sonra da 2 kez olmak üzere 7 şer gün daha verildi.2.raporda bitiş tarihinin altında kontrol yazıyordu 3.rapora da işbaşı yazılmış ve heyet yaziyordu. rapor yazildiktan bir kac gun sonra doktora gittim ve 2 haftaya kadar anca iyilesebilicegimi soyledi bu yuzden bi rapor daha almam gerekiyor ancak son raporumda işbaşı yazdigi icin isyerim beni is cizelgesinde çalışmak üzere belirtmiş ve raporu yazanlarda 3 rapordan sonra mecburen işbaşı diye yazıldığını daha sonra tekrar rapor alabileceğimi söyledi bu durumu pek anlayamadım yardimci olursaniz sevinirim.

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Hastalıktan dolayı Rapor düzenlenirken raporun bitiş tarihinden itibaren iş başı yapılacak tarih belirtilir. Hastalık devam ediyorsa tekrar rapor düzenlenir. Herhangi birşey yapmanıza gerek yok Hastane rapor yazmak zorunda ve siz de yazılan raporu iş yerinize bildireceksiniz.

  88. Gokhan dedi ki:

   Ben 03.05.2017 tarıhınde ıs kazası gecırdım.sol kolum kesıldı amelıyat oldum.tentom amelıyatı.raporum parca parca verıldı.10 gun 10 gun toplamda 1 ay raporluydum.bnkadan rapor paramı almaya gttıgımde kaydın gozukmuo yatmamıs dedıler.170 aradım ordada herangı bı kaydım gozukmuyormus.ıs yerıyle gorustum kaynarca ssk yı ara dedıler raporların otonatık blgısardan olmadıgı ocın manuel olarak verıldıgı ıcın gorunmuyor dedıler.kayıtlara ıs kazası dglde atlı vaka dıe yazdırdılar.senı magdur etmıcez dedıler kbul ettım. Sımdı ıse maasıda vermıyorlar sureklı bahane arıyorlar.yardımcı olurmusunuz ne yapmam gerekıyor.

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Raporlarınızın bir nüshası elinizde ise Kuruma durumu bildirin. Normalde iş yerinizin sistemden giriş yapması gerekiyordu girmemişlerdir. Elinizde raporunuz yok ise Tedavi gördüğünüz hastaneden talep edebilirsiniz. Sistemden tekrar çıkarabilirler. iş kazası ilgili durumu en yakın iş kura şikayette bulunabilirsiniz. Alo 170 SGK şikayet ve danışma hattına da şikayetinizi bildirebilirsiniz.

  89. Sezin dedi ki:

   Merhaba ben şuan çalışmıyorum herhangi bir gelirim yok. Çalıştığım dönemde 09.03.2014 – 14.03.2014 tarihleri arasında istirahat raporu almıştım. Şuan bana daha geçen gün istirahat raporunuz işvereninizce “Çalıştı” olarak onaylandığı için 74,60TL borcunuz çıkmıştır 30gün içinde ödeyin diye Sgkdan yazı geldi. Bunu ödeyecek durumum yok şuan. Nasıl itiraz edebilirim. İtiraz hakkım varmı? Bilgi verip yardımcı olursanız çok sevinirim.

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Size yazı gelen kuruma eğer çalışma yapmadıysanız. Bu yazıyı ekine koyarak çalışmadığınıza dair dilekçe ile müracaat ediniz.

  90. Umit dedi ki:

   2016 aralık ayından 1 ay 5 günlük raporum var ve halen yatmadı işverene soruyorum biz bildirdik,sgk ya soruyorum bildirim olmamış diyor ne yapmam gerekiyor kaymakamlığa gitsem onlar çözüm bulurmu acaba..!

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    İşyeriniz bildirdiği konusunda ısrar ediyorsa bildirim evraklarını talep edip sgk ya dilekçe ile ibraz edin. İşyeriniz evrak konusunda zorluk çıkarıyorsa sgk nın bildirim evraklarını istediğini belirtin. Çözüme ulaşamazsanız enyakın iş kur müdürlüğünden yardım alabilirsiniz.

  91. Muhammet dedi ki:

   Kolay gelsin öncelikle ben 17.03.2017 23.03.2017 tarihleri arası rapor aldım ama doktor bana sözlü olarak 5 gün istiharat verdi rapor kağıdını istediğim sekreter bana raporu bilgisayardan girdiğini çalıştığın yer göre bilir dedi ve ben 22.03.2017 iş başı yaptım iş başı yaptığım gün bana iş yüzünden tutanak tutuldu para cezası kesildi ve raporumun sistemde gözükmedigini söyleyip raporu getirmemi istediler raporu aldığım hastaneye gidip verilen raporun sistemden gözükmedigini söyleyip kağıt olarak vermesini istedim ve raporu aldığımda raporumun devam ettiğini gördüm ertesi gün 23.03.2017 ise gitmedim bana tutulan tutanak bilmeden çalıştığım raporlu güne yani 22.03.2017 tarihine denk geliyor acaba tutulan tutanağın geçerliliği varmı raporlu çalıştığım günün bildirildiğini nasıl öğrenirim 7 gün için nekadar rapor parası yatar brüt maaşım 2800 TL ilginiz için teşekkür ediyorum

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    İşyeri mi size tutanak tutup para cezası kesti ? Eğer öyle ise tutulan tutanak hükümsüzdür. ayrıca işyerinin size ceza kesme gibi bir kanuni hakkı yoktur. Çünkü raporunuzu rapor gün sonununda bildirebilirsiniz. Kanun bu konuda ”Raporun onaylanıp işverene düşmesi ve istirahatin bitiminden 5 iş günü içerisinden çalışılmadığı bildirilmezse İdari Para Cezası uygulanmaktadır” der. Size raporu zamanında bildirmediğiniz bahane ederek vaya gelmediğinizi sebep göstererek ceza kesme hakkı yoktur. Alacağınız rapor parası ise ilk 2 günü kurum ödemez 5 günlük 2800/30 : 93,33 93,33 ün 2/3 ü :62,22 tl yapar. Sonuç olarak 62,22*5 gün : 311,11 tl rapor parası alırsınız.

    1. Muhammet dedi ki:

     Bana doktor 5 gün raporlu sun dedi Raporum bitti sanıp iş başı yaptim ama benim raporun sistemden gözükmedigini söyledi Şef iş cıkışı raporu kağıt olarak çıkarmaya gittiğimde 7 gün olduğunu gördüm yani ben 24 ünde iş başı yakacakken 22 sinde iş başı yaptım raporumun devam ettiğini görünce 23 undede işe gitmedim tutulan tutanak raporlu olduğum gün yani 22 sinde performans yüzünden tutuldu savunma olarak belimdeki rahatsızlığın neden olduğunu yazdım ayrıca tutulan tutanağın raporlu bilmeden çalıştığım güne denk geldiğini İnsan kaynaklarına söylemiştim şuan ne yapmam gerekiyor

     1. Danışma Birimi dedi ki:

      Merhaba,

      Sizin hiç bir şey yapmanıza gerek yok. Tutanak yok hükmündedir. Tutanakları sebep gösterip işten çıkarırlarsa dava açıp her türlü kazanırsınız. Canınızı sıkacak bir durum yok.

  92. batu dedi ki:

   sağlık ocağından aldığım raporu kaybettim bu ekrandan görebilirmiyim

  93. Ahmet dedi ki:

   Merhaba ben 10+10+10 şeklinde rapor aldım… İst. Üniversite den.. ama en son rapordan daha sonra hastaneye gitmedim. Acaba bu sorun olur mu.?

  94. Mustafa civelek dedi ki:

   Az once 2 gun rapor aldim fakat persembe gununden cuma gunune kadar istirahatlidir yaziyor fabrikayla bi sorun yasarmiyim

  95. MUSTAFA KOÇ dedi ki:

   MRB. BEN HASTANEDEN 10 GÜNLÜK RAPOR ALDIM AMA RAPORU KAYBETTİM HASTANEDEN YENİDEN ALABİLİRMİYİM

  96. MEHMET KAYNAR dedi ki:

   Eşim doğum raporu aldı iki parçada ilk olarak 06.02.2017 tarihinde doğum izni başladı ikinci raporun bitiş tarihi ise 31.05.2017 işe başlama 01.06.2017 doğum raporları benim bildiğim kadarıyla 112 gün olması gerekirken bu raporların toplamı 115 oluyor benim anladığım kadarıyla 19.02.2017 tarihinde hastaneye yatış 21.02.2017 tarihinde de hastaneden çıkış yapıldı doğum için bu aradaki giriş ve çıkış tarihleri ikinci raporda gözüküyor bu hastanede gecen üç günlük kısım doğum raporundan sayılmıyor ise ne olarak geçiyor bana yardımcı olabilirmisiniz

  97. Esma dedi ki:

   merhaba ben tarım ilçe müdürlüğünde sözleşmeli mühendis olarak çalışıyorum.11.01.2017 tarih başlangıçlı 13.01.2017 bitişli üç günlük rapor aldım. Yalnız sistemde halen raporum gözükmüyordu. Bugün 01.03.2017 tarihinde dairedeki arkadaşlar manuel olarak raporumun girİşini yaptılar ancak görüştüğümüz yetkililer raporun belli bir zaman aralığında girilmesi gerektiğini ,bu zaman aralığında girilmediği için ceza kesilebileceğini söylediler. Bu konu hakkında ne yapmamız gerekir? Ceza kesilebilir mi?

  98. ŞAFAK dedi ki:

   MRB. BEN ŞAFAK BAYSAL AYIN 7SİNDEN 17SİNEKADAR RAPORLUYDUM RAPOR PARAMI NEZAMAN YATAR ACABA VE NEREYE YATAR

   1. SGK Merkezi dedi ki:

    Raporunuzun içeriğini bilmediğimizden dolayı lütfen Alo 170 SGK DANIŞMA HATTI nı arayarak bilgi alınız.

  99. İbrahim dedi ki:

   Raporun 4 Şubat’ta bitiyor.8 Şubat’ta kadar parayı bankadan alabilirmiyim

   1. SGK Merkezi dedi ki:

    Detaylı bilgi için lütfen ALO 170 SGK DANIŞMA HATTI nı ARAYINIZ

  100. Ahmet dedi ki:

   Merhaba,
   3 hafta önce rahatsızlandım ve poliklinik doktoru 5 gün rapor verdi aynı gün içinde rahatsızlığım arttı ve başka bir hastanede yoğun bakımda 4 gün yattım hastaneden çıkınca yoğun bakımda yattığım hastanede beş gün rapor verdi fakat iki raporda ne e devlette görünüyor ne de iş yerim görebiliyor. sebebi nedir acaba yardımcı olabilirmisiniz

   1. SGK Merkezi dedi ki:

    Özel durumunuzdan dolayı lütfen ALO 170 SGK DANIŞMA HATTI nı ARAYINIZ

  101. durmuş dedi ki:

   bügün gittim açile doktara dedim 2 gün rapor ver bilgi işlemdeki bayan ayakta başlama tarihi 15.1.2017.ayakta bitiş tarih 16.1.2017 n zaman iş başlıyacagım

   1. SGK Merkezi dedi ki:

    Detaylı bilgi için lütfen ALO 170 SGK DANIŞMA HATTI nı ARAYINIZ

  102. Ahmet dedi ki:

   Raporun sistemden onaylanıp onaylanmadığını nasıl öğrenebilirim

   1. SGK Merkezi dedi ki:

    İSTİRAHAT RAPORU SORGULAMA sayfasına gidiniz
    Diğer sorularınız için lütfen ALO 170SGK DANIŞMA HATTI nı ARAYINIZ

  103. sami çalışkan dedi ki:

   Merhaba acilden 3 günlük rapor aldım ve raporun bittiği gün tekrar 10 günlük rapor aldım ve raporumu uzattım. Normalde 3 günlük aldığım rapor için ödemede 2 günlük ücret kesilir. Acaba10 günlük raporumdan da 2 günlük ücret kesilir mi?

   Teşekkürler

   1. SGK Merkezi dedi ki:

    İSTİRAHAT RAPORU SORGULAMA sayfasına gidiniz.
    AYRICA Detaylı bilgi için lütfen ALO 170 SGK DANIŞMA HATTI ‘nı ARAYINIZ

  104. ilhan yılmaz dedi ki:

   ben ilhan yılmaz 100/44 raporum var 3910 gün prim var 18 ssk yasına marta gırıyom gecici veya sürekli işgörmezli geliri baglanırmı cvp

  105. Turgut dedi ki:

   Acık istırahat aldım hastaneden bunu ben iyileşmeden sonlandırılırmı raporum devam ediyormu

   1. SGK Merkezi dedi ki:

    Rapor takibiniz için ALO 170 SGK danışma hattını ARAYINIZ

  106. Emine dedi ki:

   13.07.2016 – 16.08.2016 arası doğum öncesi çalışır raporum var hastane tarafından ekrana işlenmiştir.17.08.2016 dan sonra çalışamaz raporuma başlatmam gerekirken o gün erken doğum yaptım ve raporum 17.08.2016-06.12.2016 arasında doğum sonrası olarak işlendi ve işyerinden onaylandı.Ama doğum öncesi rapor ssk ekranında işyeri onaylayamadığı için rapor paramı alamamaktayım.Bunun için nasıl bir yol çizmem hakkında yardımcı olabilir misiniz.
   iyi çalışmalar

  107. Mert Durmaz dedi ki:

   Iyi günler 15.12.2016 tarihinde rapor aldim bitis tarihi 16.12.2016 yazıyor bu rapor 16 sını kapsıyor mu iş başı ne zaman olur

   1. SGK Merkezi dedi ki:

    16 Aralıkta başlar

  108. Gül dedi ki:

   Merhaba ben doğum için rapor aldım 32. Haftada. Raporluyken sigorta yatarmı ? Yatarsa iş yerimi yatırır ?

  109. Barış dedi ki:

   Eylül ayında 20 günlük heyet raporu aldım ve aynı gün raporun çıktısını işyerime teslim ettim. Ancak edevlet üzerinde rapor bilgilerini göremiyorum. İşyeri de giriş yapıldığını söylüyor. Ne yapmam gerekir?

  110. mustafa dedi ki:

   Benim babam 10 aydır yatalak ve 10 aydir raporlu.raporu 12. Ayda bitecek işe gidemez durumda rapor suresini uzatirlarmi

  111. Recep aslan dedi ki:

   Önceden rapor parası alınmış beye emanete alınmış durumlar iş görmemezlikten bakıma biliniyordu ama şuan sayfaya baktığım zaman sisteme kayıtlı iş göremezlik ödemesi bulunmuyor diyo

  112. Emine pala dedi ki:

   Merhabaa ben eylül ayında ameliyat oldum 1 haftalık raporum vardı daha sonra uzatıldı o bi hafta sistemde ziraat bankasına yatırıldı diye gözüküyordu diğerine sadece ücreti yazıyordu ziraat bankasına gittim eve kart göndereceğiz dediler şimdi sistemde iki raporumda gözükmüyor e devlette sisteme kayıtlı ödemem yok yazıyor bikaç gün önce vardı nasıl oluyo bu iş anlamadım?

  113. Ayseeee dedi ki:

   Raporum 22 ekim de bitiyor 22 ekim cumartesi gününe geldiği için ben ise pazar günümü başlamak lazım yoksa pazartesimi özel sektörde calisiyorum

  114. Satı eker dedi ki:

   Haziran ayında ameliyat oldum o zamandan beri rapor paramı anlamıyorum ne yapmalıyım

   1. Satı eker dedi ki:

    Hazirandan beri rapor paramı alamıyorum ne yapmam gerek

  115. Fuat Gül dedi ki:

   Kalp ameliyatından sonra iki aylık iş görmezlik raporunu hastane elden vermediğinden ve sistem üzerinden SGK ya bildireleceğinden dolayı, şahsıma işverenemin tarafından ödeme yapılamıyor. SGK nın sisteminden E Devlet üzerinden rapor görünmüyor. İşverenim de raporu sistemde görmeden maaşımı çıkaramıyor. Ne yapmam gerekir, lütfen beni yönlendirebilmisiniz. Saygılarımla.

  116. Emre dedi ki:

   Merhaba ben 2 hafta önce ameliyat oldum 2 ayrı rapor aldim ilkinde hasta yatış tarihi 19.08.2016 yazıyor ayakta baslama tarihi 24.08.2016 bitis tarihi 01.09 ikinci rapor baslama 02.09 bitis 11.09
   Rapor baslama tarihi 24.08.2016 ama yatış tarihi 19.08 benim rapor parası yatıs tarihi 19.08.2016 dan itibaren mi islenecek yoks 24 den mi başlıyacak

  117. Nusrettin dedi ki:

   31 08 de rapor aldım fakat bitiş tarihini göremiyorum.

  118. süleyman erol dedi ki:

   iki adet raporum var biri 30 günlük digeri 15 günlük bunların parasını alamadım hastaneye gidiyorum hersey normal dıyor muhasebecı sıstemde göremıyorum onun ıcın onaylıyamıorum dıyor sgk ya gıtım bıldırım yapılmamıs diyor sorun nerde ben cözemedim e devletten bakıyorum bırşey göremıyorum
   rapor tarıhleri 20.05.2016_19.06.2016
   20.06.2016_04.07.2016

  119. Yasin Yılmaz dedi ki:

   bu gün için raporluyum internetten nasıl görüntülerim e devlet vs. ?

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    E-Devlet üzerinden rapor durumunuzu öğrenebilirsiniz.

    1. duran karaarslan dedi ki:

     rapor tariini nasıl ogrenırım

  120. Ümit dedi ki:

   Merhaba ben 13.05.2016 ile 13.06.2016 arasi raporum vardi bitti hastane uzatti raporu 20 gun daha 13.06.2016 ile 03.07.2016 arasi fakat diger raporumun odemesi e devlette gozukmuyor acaba sonradan aldigim 20 gunluk raporun ucreti ile beraber mi yatacak acaba sorumu cevaplarmisiniz tesekkurler

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    E-Devlete raporların işlenmesi uzun sürebiliyor. Raporunuz ile ilgili detaylı bilgi için Alo 170 SGK hattını arayabilirsiniz.

  121. Recep dedi ki:

   20.06.2016-30.06.2016 tarihleri arası 10 gün istiraht yazıyor 30.06.2016 kontor işarateli.bu durumda 30 unda ben işbaşı mı yapmam gerekli

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Detaylı bilgi için Alo 170 SGK hattını arayabilirsiniz.

  122. Esat baykal dedi ki:

   Merhabalar 01/06/2016——20/06/2016 tarihleri aradında 20 gün is göremezlik raporum var raporum bitti ayın 21 inde işbaşı yaptım lakin edevlette göremiyorum bu konuda beni bilgilendikirmisiniz

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Detaylı bilgi için Alo 170 SGK hattını arayabilirsiniz.

  123. fatih dedi ki:

   09.05.2016 Tarihinde Menisküs Ameliyatı Oldum Ve 1 Aylık Rapor Verildi.. İş Görmezlik Ücretim E-Devlet Sistemine Halen Düşmemiş Sürekli Bakıyorum Nezaman Alabilcem Çok Merak Ediyorum

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Rapor bitiminden sonra 1 ay içerisinde yatmaktadır. Detaylı bilgi için Alo 170 SGK hattını arayabilirsiniz.

  124. hatice dedi ki:

   merhabalar ben özelde çalışıyorum şuan gebeyim doktorum çalışabileceğimi söylediği için 32 haftada çalışabilir raporu aldım ancak daha sonrasında tahmini 10 gün sonra bir risk yaşadım ve bunun üzerine doktorum bana heyet raporu verdi şimdi merak ettiğim husus bu heyet raporu benim doğum öncesi izin hakkımdan mı düşecek yoksa ayrımı değerlendirilecek bu husus da beni bilgilendirebilirseniz çok memnun olucam .Şimdi den çok teşekkürler iyi çalışmalar

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Doğum öncesi izniniz düşmez. Yani 34.haftada izne çıkarsanız kalan izin süreniz doğum sonrasına eklenir.

  125. ferahim dedi ki:

   30.03.2015 ile 05.04.2015 tarihleri arasında e-devlet sisteminde 300,67 tl işgörememezlik ödeneği görünmektedir.fakat emanete alınmış.ödeme varmı ve nasıl alabilirim.teşekkürler

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    SGK müdürlüklerine giderek talep etmeniz halinde ödeneği alabilirsiniz.

  126. Sadullah dedi ki:

   05.05.2016 tarihinde 30 günlük raporum vardı bitiş tarihi 03.06.2016 şuan yeni bir rapor yazıldı 30 günlük lakin bir oncekinin rapor parası gözükmüyor e devletten.. 170 hattinida aradım rapor gorunuyor ama sisteme henüz yatmamis dediler..
   Bu konuda bilgi alabilir miyim?

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Bu konuda en detaylı bilgiyi alo 170 SGK hattında alabilirdiniz. İlgili SGK müdürlüğü ile iletişime geçebilirsiniz.

  127. Vedat dedi ki:

   iyi günler elimde başlama 02.032016 bitiş 27.04.2016 ve baslama 28.04.2016 bitiş 25.05.2016 olmak üzere 2 rapor var bitmiş. fakat hala ücret bankaya gönderilmedi? daha önceki raporlarımda örneğin 1inde bitiyosa 8inde bankaya gönderiliyordu param. bu aksamanın nedeni nedir?

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Detaylı bilgi için Alo 170 SGK hattını arayabilirsiniz.

  128. Emine dedi ki:

   28.01.2013 ve 09.08.2013 evrak tarihli rapor ücretleri e devlet te emanete alındı olarak görünüyor. size telefon ile ulaşamıyorum. bankaya yatırılması konusunda bana yardımcı olabilir misiniz?
   teşekkürler iyi çalışmalr

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    İlgili SGK müdürlüğüne giderek durumunuzu belirtmeniz gerekmektedir.

  129. CİHAN dedi ki:

   MERHABA,
   MAYIS AYINDA 5 GUN RAPOR ALDIM ANCAK RAPORUM ONAYLANMAMIŞ GÖZÜKÜYOR..

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Detaylı bilgi için Alo 170 SGK hattını arayabilirsiniz.

  130. Furkan dedi ki:

   01.03.2016 hastane yatış 06.03.2016-15.03.2016 arası rapor verildi fakat rapor parası hâlâ yatmadı ne yapmam lazım

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Hata yapılmış olabilir. İlgili SGK müdürlüğüne giderek durumunuzu belirtebilirsiniz.

  131. Murat Can Kuru dedi ki:

   Merhaba,

   Babam emekli fakat gemide çalışıyor. Bir kaza sonucunda rapor aldı raporların çıktısını firmaya göndermem gerekiyor nereden temin edebilirim.

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Hastaneden almanız gerekir.

  132. Mert dedi ki:

   Aldıgımız raporu işyerine bildirmemiz gerekiyor mu ?

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Evet bildirmeniz gerekir.

  133. Mert dedi ki:

   10 günlük rapor aldım e-devlette görünmüyor nasıl bakabilrim rapora?

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Durumunuzu Alo 170 SGK hattından detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

  134. Ali fuat hatip dedi ki:

   İs görmezlikten raporu aldim fakat hastane bana cikti vermedi işyeri raporu gorebilirmi yada daha sonra cikti alabilirmiyim

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Hastane SGK’ya bildirmektedir. Ancak iş yerininde bilgilendirilmesi gerekir. Detaylı bilgi için Alo 170 SGK hattını arayabilirsiniz.

  135. Meryem dedi ki:

   Merhaba ben 01.02.2016 tarihinde dogum iznine çıktım dogum bitiş tarihini e devletten nasıl görebilirim ? Teşekkürler

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Toplam 16 hafta izniniz bulunmaktadır.

  136. Hadis dedi ki:

   2015 şubat ayında ameliyat olmuştum 18 günlük rapor verdiklerini söylemişti şişli kolan hastanesi rapor sistemde gözükmüyor ne yapmam gerekiyor.teşekkür ederim

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Hastanede sisteme işlenmemiş olabilir. Raporu veren doktor ile görüşmeniz gerekir.

  137. muhsin dedi ki:

   12.05.2016..baş31.05.2016.bitiş rapor aldım rapor parası ne zaman alırım verapor bitiminde ben neyapmam gerekiyor 20 günlügün sgk danparasını alacam ….teşekkür ederim

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Rapor bittikten sonra rapor paranızı alabilirsiniz.

  138. mehmet dedi ki:

   ayın 1 nden 27 sine kadar rapor aldım ama ödemede toplamda 6 gün raporlu gözüküyorum nedeni nedir?

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Detaylı bilgi için Alo 170 SGK hattını arayabilirsiniz.

  139. mehmet dedi ki:

   iş kazasi raporu aldım 36 gün biteli 9 gün oldu ama e devlette sigorta parası gözükmüyor neden acaba bilen varmı

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Raporun geçmesi uzun sürebilmektedir. E-Devletten kontrol edebilirsiniz.

  140. soner dedi ki:

   nisanın 25 de 10günlük rapor aldım bu raporumun ne zaman bittini nasıl ogrene bılırım

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    E-Devlette rapor ile alakalı detaylar görünmektedir.

  141. funda dedi ki:

   hastaneden dktor bana 2 gunluk rapor verdi fakat yazıcı bozuk oldgu ıcın cıktı alamadık.doktor raporun ışlendiğini soyledi ama şirketın ekranında gozukmuyor.raporu nasıl öğrenebilirim

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    SGK müdürlüklerine iletilmişse E-Devletten görebilirsiniz.

  142. Ahmet dedi ki:

   10 martta 20 günlük rapor aldım raporum 29 martta bitti rapor paramı ne zamn alabilirim raporum hala görüüyor

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Rapor bittikten sonra 45 günlük bir süre içerisinde alabilirsiniz, Ahmet Bey.

  143. cihan dedi ki:

   10 günlük bir istirahat aldım istirahat raporum dün bitti türkiye.govdan iş görmezlik ödemem gözükmüyor yardımcı olurmusunuz

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    E-Devletten görebilirsiniz, Cihan Bey.

  144. önder peker dedi ki:

   22.03.2016 – 31.03 .2016 tarihi 10 gün rapor aldım rağor parası için başvurdum mayısta gel dediler çok uzun süre değilmi başvuru süresi

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    1 aylık süreyi geçtiği için mayıs demeleri normaldir.

  145. safiye huyver dedi ki:

   Ameliyat dan dolayı 30 gun rapor aldım ancak raporumu uzatacak rapor bitis tarihi 07.04.2016 ise. Baslama tarihi 8 nisan 1 aylik rapor parasini almak icin ise gitmem gerekiyomu yoksa gitmeden raporu uzatip sonradan mi alacam tsk

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Rapor bittikten sonra 1 aylık bir süre içerisinde alabilirsiniz.

  146. emrah altundağ dedi ki:

   işgörememzlık ucretı emanete alındı dıyo nasıl bı yol ızlemem gerekıyo

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    SGK Müdürlüklerine başvurabilirsiniz.

  147. Alper dedi ki:

   60 gün raporluyum 20.03.2016 da bitiyor raporum dakat E devlet iş görmezlik ödeme de göremiyorum rapor bitince mi sisteme düşüyor acaba

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Rapor bittikten sonra görünecektir, Alper Bey.

    1. Hidayet dedi ki:

     Raporları e-devletde 1 haftadır göremiyorum geçmiş raporları görüyordum hiçbiri gözükmüyor

    2. Hidayet dedi ki:

     1 ekimde doğum rapor bitti doğum parası yatması hala

  148. MEMET YILMAZ dedi ki:

   İŞÇİ DOĞUM SONRASI İŞE BAŞLAYACAK İŞ GÖREMEZLİK RAPORU 01,02,2016 TARİHİNDE BİTİYOR 02/02/2016 İŞE BAŞLAYACAK BUNUNLA İLGİLİ E BİLDİRİM NASIL YAPACAĞIM

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Detaylı bilgi için Alo 170 SGK hattını arayabilirsiniz, Mehmet Bey.

  Sorunuzu Yazın