SGK

E-Devlet Üzerinden SGK İstirahat Raporu (Parası) Sorgulama

Online olarak da gerçekleştirilebilen SGK istirahat raporu (parası) sorgulama işlemleri için e-Devlet sistemi aktif olarak kullanılabilmektedir. E-Devlet sisteminde yapılan sorgulama sonucunda rapor ayrıntıları ve ödeme bilgilerine ulaşmak mümkündür.

SGK İstirahat Raporu Nedir?

SGK istirahat raporu, çeşitli nedenlerden dolayı hasta olan ve bunu sağlık kuruluşlarınca onaylatan çalışanlara verilmektedir. Sosyal Güvenlik Kurumu sistemine kayıtlı olan her çalışan SGK istirahat raporundan yararlanabilmektedir. Rapor, hasta olan çalışanın iş göremeyeceği günleri ve hastalığının tedavi sürecini kapsamaktadır. Kişinin çalışmayacağına dair delil niteliğinde olan bu raporun geçerli olabilmesi için raporun kaç günlük olduğu, veriliş nedeni, hastalık teşhisi, doktor ya da uzman sağlık çalışanının imzası ve kaşesinin rapor üzerinde eksiksiz bir şekilde yer alması gerekmektedir. Çalışan kişinin ilgili raporu 5 iş günü içerisinde işverene iletmesi gerekmektedir.

SGK İstirahat Raporu Parası Nedir?

Sosyal Güvenlik Kurumu’na bağlı olan SSK ve BAĞ-KUR sigortalı çalışanlar, gerekli yasal yükümlülükleri ve bazı şartları sağladıkları takdirde, SGK istirahat raporu parası almaya hak kazanmaktadırlar. Hak kazanan kişiler, raporlu oldukları süreç içerisinde belirli bir miktar ödeme almaktadırlar. Çalışan kişinin işe gelemediği günlerde mağdur olmaması adına Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından verilen SGK istirahat raporu parası için kişilerin rapor sahibi olması ve bunu işverene iletmesi gerekmektedir. İşveren tarafından Sosyal Güvenlik Kurumu’na ibraz edilen raporun onaylanması halinde çalışana belirli bir ücret ödemesi yapılmaktadır.

SGK İstirahat Raporu Parası Neden Verilmektedir?

SGK istirahat raporunun verilme sebeplerinin en önemlisi, belirli bir süreliğine çalışamayacak olan işçinin bu süre zarfında ihtiyaçlarını karşılayabilmesi ve mağdur edilmemesidir. Ayakta tedavi ve yatakta tedavi olmak üzere ikiye ayrılan SGK istirahat raporu parasının tutarı, her yıl artış göstermektedir.

Ayakta Tedavide SGK İstirahat Raporu Parası Ne Kadardır?

Çalışan kişilerin SGK istirahat raporu alabilmesi için ayakta tedavi ya da yatakta tedavi seçeneklerinden birini görüyor olması gerekmektedir. Bu iki tedavi şekline yapılan rapor parası ödemesi birbirinden farklılık göstermektedir. Ayakta tedavi sürecinde ödenmesi gereken SGK istirahat raporu parası, çalışanın günlük ücretinin üçte ikisi kadardır. Bu ödemeler Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yapılmaktadır. Bu nedenle işverenin mutlaka istirahat raporunu ilgili yerlere iletmesi gerekmektedir.

Yatarak Tedavide SGK İstirahat Raporu Parası Ne Kadardır?

SGK istirahat raporunun alınabilmesi için gerekli olan tedavi yöntemlerinden biri olan yatarak tedavide, rapor parası alınan maaş miktarına göre değişkenlik göstermektedir. Yatarak tedavi gören çalışanlar, evde ya da ayakta tedavi gören çalışanlardan daha az ödeme almaktadırlar. Yatakta tedavi gören kişilere ödenecek olan SGK istirahat raporu parası, günlük ücretin yarısı kadardır. Günlük ücreti Sosyal Güvenlik Kurumu’na eksik bildirilen kişilerin parası daha az yatacaktır.

SGK İstirahat Raporu Alma Şartları Nelerdir?

SGK istirahat raporunun alınabilmesi ve gerekli ödemelerin çalışan kişilere yapılması içim bazı şartlar ve yükümlülükler bulunmaktadır.

İstirahat raporu ve ödemesi alabilmek için gerekli olan şartlar şunlardır:

 • İstirahat raporu sahibi olan bir çalışanın Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan raporlu olduğu süre boyunca ücret alabilmesi için rapor aldığı günden önceki 1 yıllık süreç içerisinde belirli bir prim gün sayısının ödenmiş olması gerekmektedir. Ödenmesi gereken prim günü sayısı 90 olarak belirlenmiştir. Rapor tarihinden önceki 1 sene içerisinde en az 90 günlü prim yatırmış olan kişiler rapor ücreti almaya hak kazanmaktadırlar.
 • Alınan istirahat raporunun süresi 1 ya da 2 gibi kısa süreli ise bu istirahat raporları için Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan ödeme alınmamaktadır. Ödeme yapılmamasının nedeni işverenin bu raporları kişinin maaşından kesmemesidir.
 • Sağlık kuruluşlarındaki uzman doktorlar tarafından hazırlanan SGK istirahat raporunda, çalışanın neden iş göremeyeceği, hangi teşhiste bulunulduğu raporda ayrıntılı bir şekilde yer almalıdır. Aynı raporun ilgili doktor tarafından imzalı ve kaşeli olması gerekmektedir. Bu şartları sağlamayan raporlar Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından onaylanmamakta ve kişilere ödeme yapılamamaktadır.
 • Alınan istirahat raporunun 5 iş günü içerisinde işveren tarafından e-Rapor sistemine girilmesi ve Sosyal Güvenlik Kurumu’na bildirilmesi gerekmektedir. Eğer işveren yok ise kişinin bizzat kendisinin Sosyal Güvenlik Kurumu’na ibraz etmesi gerekmektedir.

SGK İstirahat Raporu Nasıl Alınır?

SGK istirahat raporu, sağlık kuruluşları tarafından yapılan ayrıntılı muayene sonucunda verilmektedir. Raporun verilmesi kişinin hastalığına, hastalığın ilerleme derecesine ve uzman doktorun vereceği karara bağlıdır. Uzman doktor tarafından uygun görüldüğü takdirde kişiler SGK istirahat raporuna sahip olabilmektedirler. Aynı rapor iş göremezlik raporu olarak da bilinmektedir. SGK istirahat raporu sorgulaması sonucunda kişiler raporlarına erişebilmektedirler.

SGK İstirahat Raporu Parası Nasıl Ödenir?

SGK istirahat raporunun parasının ödenmesi için, çalışan kişinin ilgili raporu işverene teslim etmesi gerekmektedir. İşveren tarafından da Sosyal Güvenlik Kurumu’na bildirilen rapor, burada incelenmekte ve bir sorun görülmemesi halinde onaylanmaktadır. Sosyal Güvenlik Kurumu’na ibraz etmiş olan raporların ödemeleri genellikle 15 gün içerisinde yatırılmaktadır.

SGK istirahat raporunun yatırılması için banka hesapları ya da PTT aracı olarak kullanılmaktadır. Sosyal Güvenlik Kurumu ile anlaşmalı bankalardan birinde banka hesabı olan ve bu hesabını kuruma tanımlatmış olan kişilerin ödemesi bu hesaplara yapılmaktadır. Sosyal Güvenlik Kurumu’nda herhangi bir tanımlı banka hesabı bulunmayan kişilerin ödemeleri PTT kurumuna yapılmaktadır. Ödeme işlemlerinden sonra çalışan kişiler, SGK tarafından SMS ya da e-posta yolu ile bilgilendirilmektedirler.

SGK Anlaşmalı Olduğu Bankalar Hangileridir?

Sosyal Güvenlik Kurumu’nun anlaşmalı olduğu ve istirahat raporu ödemelerinin yapılabildiği banka hesapları ve bankalar şunlardır:

 • Ziraat Bankası
 • Vakıf Bank
 • TEB (Türkiye Ekonomi Bankası)
 • Burgan Bank
 • Halk Bank
 • Ak Bank
 • Fiba Bank
 • Şeker Bankası
 • Garanti Bankası

Bu bankalardan herhangi birinde banka hesabı bulunan ama Sosyal Güvenlik Kurumu’na hesabını tanımlatmamış kişiler, e-devlet sistemi üzerinden banka hesabı onaylatma işlemlerini gerçekleştirebilmektedirler.

SGK İstirahat Raporu Parası Nasıl Sorgulanır?

SGK istirahat raporu parasının sorgulanması birçok farklı yöntem ile yapılabilmektedir. Ödemesini banka aracılığı ile alacak olan kişiler, ilgili bankanın mobil bankacılık, internet bankacılığı, ATM ya da şubelerinden sorgulama işlemini gerçekleştirebilmektedirler. PTT üzerinden ödeme alan kişiler, PTT şubelerinden bilgi edinebilmektedirler. Tüm bunlara ek olarak her çeşit SGK istirahat raporu ödemesi e-Devlet sistemi üzerinden sorgulanabilmektedir.

E-Devlet SGK İstirahat Raporu Nasıl Sorgulanır?

SGK istirahat raporu online olarak e-devlet sistemi üzerinden sorgulanabilmektedir. E-devlet sistemine giriş yapabilmek için kişilerin tanımlı bir e-devlet hesabına sahip olmaları gerekmektedir. Tanımlı bir hesap sahibi olmayan kişiler, PTT şubelerinden cüzi bir miktar karşılığında sisteme kayıt şifresi alabilmektedirler. Bu şifre tamamen kişiye özeldir ve güvenlik açısından başkaları ile paylaşılamamaktadır. E-devlet hesabını oluşturan ve hali hazırda hesaba sahip olan kişiler, hesaba giriş yaptıktan sonra arama butonuna “İstirahat Raporları Sorgulama” yazmalıdırlar. İlgili yere tıklandıktan sonra açılan sayfada istirahat raporları ile ilgili ayrıntılı sorgulama sonuçları görülecektir.

İstirahat Raporu Sorgulamak İçin TIKLAYINIZ

SGK İstirahat Raporu E-Devlet Üzerinden Nasıl Sorgulanır?

E-devlet sistemi üzerinden açılan ya da hali hazırda açık olan kişisel hesaplara giriş yapılarak SGK istirahat raporu sorgulaması yapılabilmektedir. Online olarak yapılabilen sorgulama işleminde hem rapor bilgilerine hem de ödeme bilgilerine ulaşmak mümkündür. SGK istirahat raporu sorgulama işlemi https://www.turkiye.gov.tr/saglik-e-imzali-istirahat-raporlari-sorgulama adresi üzerinden gerçekleştirilebilmektedir.

SGK Borç Sorgulama Nasıl Yapılır?
Sigorta İçin Gerekli Evraklar Nelerdir 
Kimler İsteğe Bağlı Sigortalı Olur?

Erhan KAÇAR

20 yıllık muhasebecilik ve sgk uzmanlığı, 10 yıllık mali müşavirlik deneyimi ile yıllardır SGK, Emeklilik, Bağkur, Engelli Hakları ve diğer kategoriler için deneyimlerimi sizlerle paylaşarak içerikler üretmeye çalışıyorum. Siz değerli okurlarımızın doğru bilgiye ulaşması için Editör ve Danışma ekibimizle kaliteli ve en güncel içeriklerle yolumuza devam ediyoruz. Sitemizi takip edin ve doğru bilginin adresinde kalın.

İlgili Makaleler

340 Yorum

 1. Ayakta başlama tarihi 08.04.2020 ayakta bitiş tarihi 17.04.2020 işbaşı kontrol tarihi 18.04.2020 rapor durumu çalışır yazıyor ben anlayamadım yardımcı olur musunuz ve rapor parası alır mıyım

 2. Slm
  04.10.2019….10.10.2019
  Tarıhleri arasında raporluyum
  Fakat iş verenim 10.10.2019 günü işe başlayacaksın diyor.
  Bende kendisine
  04.10.2019 rapor başlama alınan tarih..
  10.10.2019 rapor bitiş son günüm.
  11.10.2019 işe Başlama tarihim diyorum kim haksız bilgi verirmisiniz benı 10.10.2019 tarıhınde işe başlatacaklar.
  Bilgin verirseniz sevinirim teşekkürler.

  1. iş başı tarihi raporunda yazar ne yazıyorsa odur boşuna tartışma yaşama

 3. Mrb iyi geceler ben 16.07.2019 tarihinde rapor aldım 20 günlük raporum bitince iş başı yaptım ama hastane raporumu sgk sisteminde onaylatmamış hastaneye gittim onaylattırmak için ve bi hata yaptılar tekrar 20 günlük bi rapor yazmışlar ve bende bu raporu iptal etmek istiyorum ne yapmam gerekiyo tşk ederim şimdiden

 4. Merhaba ben Hasan 08.07.2019 dan 17.07.2019 tarihine kadar hastanefe yatarak 18.07.2019 tarihinden 07.08.2019 tarihine kadar ayakta rapor aldım ancak e devlette falan gözükmüyor neden olabilir ve rapor parası ne zaman yatar acaba şimdiden kolay gelsin.

 5. Merhabalar 20 günlük rapor aldim üniversite hastanesinden gögüs cerrahisi olarak bölüm yazıyor ama teşhis yazmiyor yinede rapor parası alabilirmiyim alamazsamda tekrar aynı doktora gidip düzelttirebilirmiyim.saygılar

 6. Merhaba ben temmuzun 1 den 3 kadar rapor aldım 3 günlük rapor ayın 8 deyiz e devlete gözükmiyo ayın 8 ben bunun parasını ala bilirmiyim ? Bide bireysel emeklik vardı benim 3 aylık 76 TL kesinti vardı işten çıktım ayın 8 de gün 6tıçı ayında bu parayı nasıl ala bilirim yardım

 7. Mrb ben rapor aldım ayakta başlama tarihi 02.08.2019 ayakta bitiş tarihi 04.08.2019 hangi gün iş başı yapmalıyım

 8. Ben 08.07.2019 tarihinden07.08.2019 tarihli rapor aldım.Ama e- devlette gözükmüyor neden olabilir acaba yada ne zaman görünür.

 9. merhaba, ben ağır bir ameliyat geçirdiğim için 24 nisan – 24 haziran arası raporluydum. iş yerimle konuştuğumda 15 gün önce raporun onaylandığını söylediler. fakat e-devlette ne e imzalı istirahat raporu ne de rapor ödeme bölümünde kaydınız bulunmuyor diyor. bir yerde hata mı var yoksa biraz zaman alıyor mu sisteme yansıması?

 10. Merhabalar ;
  17.07.2019 hastaneye yatış 21.07.2019 hastaneden çıkış.
  22.07.2019 ayakta rapor başlangıç , 10.08.2019 ayakta rapor bitiş tarihim var. E devletten raporumu görüntüleyemiyorum.Şirketim raporumu onaylamadıgı için mi yoksa başka bir sebebi mi var.
  Son olarak ta rapor ücretimi raporum bittikten sonra mı alabiliyorum ne zaman alabilirim?
  Teşekkür ederim kolay gelsin.

 11. Merhaba ben yaklasık 1 ay rapor aldım edevlet ten rapora baktıgımda tarih olarak sadece işbaşı kontrol tarihi yazıyor31.07.19 diye ben bu tarihtemi işe başlamalıyım yoksa ertesi günmü

 12. Merhaba. Cumartesi günü ritim holtere taktırdım. Rapor istediğim de sisteme giriş olamayacağı için rapor vermeyeceklerini söylediler. Şirketime ilettiğim de orginal raporun zaten sisteme düşecek dedi. Bu nasıl oluyor? Rapor vermediler sisteme nasıl düşecek?

 13. Merhaba hamileliğimin 32.haftasında çalışamaz raporu aldım.
  İş yerinin muhasebecisine mail olarak attım. Muhasebeci raporu en geç kaç gün içerinde SGK müdürlüğene başvurmalıdır.

 14. Merhaba;

  Rapor Sona Erme Tarihi 10/06/2019 üzerinden 10 gün geçti Kontrole gitmediğim için Rapor parası yatırılmamış.

  Bu parayı işveren kesmiş.Rapor parası almak için ne yapmalıyım ?

 15. Bugün rapor aldım e rapor olarak şirketinize gidiyo denildi nerede rapor aldığıma dair bi belge görebilirim

  1. Merhaba,

   Mevcut durumda işyeriniz 3 güne kadar sistemde görür ve onaylar. sonrasında E devletten görebilirsiniz.

 16. Merhaba elimde çatlak olduğu için 20 günlük raporum var 10 gün sonra firma değişikliği olucak çalıştığım yerde bu işe devam yada raporlu oldugum ıcın sıkıntı yaratırmı?

 17. Ayakta başlama 12.06.2019
  Ayakta bitiş 14 .06.2019
  Ben ne zaman iş başı yapmış olacağım ve şirket maaştan kesinti yapiyormu

 18. 15.05.2019 tarihinde 30 günlük rapor aldım ve iş yerinin muhasebesine bildirdim fakat e-devlet üzerinden baktığımda eski tarihli raporum görünüyor son aldığım rapor görünmüyor.

 19. Gece vardiyasında çalışıyorum 3 gün rapor aldım
  Ayın 22.başlangıç bitiş 24 hangi günün gecesi iş başı ypmam gerekli.

 20. Merhabalar ben 02 04 2019 da iş kazası geçirdim 30 05 2019 raporun bitiyor şirket bu raporu aylık boldum diyor bu mümkün mü ve 2500 TL maaş alıyorum ne kadar para yatar bı bilgi alabilirmiyim

 21. AYAKTA BAŞLAMA TARİHİ 09-05-2019
  AYAKTA BİTİŞ TARİHİ İSE.10-5-19
  BUŞEKLİDE OLUNCA İŞYERİ NE KADAR KESİCEK MAAŞINDAN
  bilgi alabilirmiyim rica etsem

  1. Merhaba,

   2 günlük bir rapor almışsınız. 2 günlük maaşınız kesilir.

  2. Merhaba ayakta başlama tarihi 26.09.2019 ayakta bitiş tarihi 27.09.2019 yazan rapor aldım.ise başlama tarihim nedir? Tskler ıtı calismalar

 22. 27.4.2019 dan 29.4.2019 kadar 3 gün acil doktoru rapor verdi 30.4.2019 doktor muayenesiyle 10 .4.2019 kadar 10 gün raporluyum calisma kısmında kontrol yazılı 11 4.2019 cumartesi oluyor kontrole ayın 10 damı gitmem gerekiyor yoksa pazartesi mi

 23. Iyi günler. Ben askerim ameliyat oldum izinliyken. Ameliyatım iznim biitiği gün oldum. ve iki gün hastahanede yattım ama bana rapor hastahane çıkiş tarihinden sonra yaziĺmiş napmam gerekiyor ve cezai işlem uygulanabilir.

 24. Merhaba ben işsizlik maaşi için başvurdum ve son 3 ayda eksigin var dediler ama hepsi raporlu dedim raporları istediler bu raporları nerden alabilirim geçmişe dönük raporlar yani nerden cıkarta bilirim?

 25. Merhabalar; Hastanede yatarak 7 günlük bir tedavi gördüm üzerinden 15 gün geçti fakat e devlet üzerinden raporumu sorguladığımda rapor gözükmüyor ne yapmam gerekir sizce? Teşekkürler saygılar.

 26. Online Protokol No Nereden Belirleniyor?
  Ve Örneğin İstirahat Raporunu Okula Devamsızlık İçin Verdiğimizde Online Protokol No’ya mı Bakıyorlar Yoksa Raporun Gününe mi?
  Cevaplarsanız Çok Memnun Olurum. Şimdiden Teşekkürler…

 27. emekliyim iş göremez rapor üçreti almıyorum bu rapor rapor sahibine bağlı kişi raporu iptal edebilirmi

 28. öğretmenim doktora gidiyor.doktor raporu sistemden görebilirler deyip rapor evrağını vermiyor.Şimdi öğretmenimin raporunu hangi sistemden çıkarabilirim.

 29. MERHABA

  İşyerinde çalışan personelim asönserde arkadaşına yetismeye çalışırken sendeleyip düşmüş kendi bir anlık dikkatsizliği yüzünden hastanenin acil servisinde ufakbir ezilme olduğunu söylemiş dokor rapor vermemiş aynı gün içinde çalıştı tekrar personel.
  fakat hastane kayıtlarına iş kazası girişmiş .Personele iş kazas tutanağı adli vaka raporu düzenlenip onaylatılmıyor.
  Kaza tarihi 13.01.2019 hastane kayıtlarında .İşvereninde bilgisi olmadığı için bildirim yapılmadı.
  hastane 20.04.2019 tutanak tutup personele imzalatıyor.
  İşvereninde dolayısıyla 20.042019 tarihinde haberi var.
  20.04.2019 tarihindeki tutanağa göre giriş yapsak ceza gelirmi?

 30. Merhaba ben duzceden ayakta baslama tarihi 19.04.2019 ve 20.04.2019 ayakta bitis tarihi yazan bir rapor aldim hangi hun isbasi olurum saygilar…

  1. Merhaba,

   Raporunuz 20/04/2019 tarihinde bitiyor. 21/04/2019 işyeri tatil ise 22/04/2019 tarihinde işbaşı yapmalısınız.

 31. Merhaba gebeyim grip oldum bundan dolayı rapor aldığımda rapor günümden düşer mi? Bununla ilgili araştırmalar yaptım net bir bilgi göremedim kadın doğumcum KBB den alabilirsin demişti.

 32. Merhaba 15.03.2019 29.03.2019 tarihleri arasında raporum var alo 170 ı aradım ısverenı arayın basvuru yapmısmı ogrenın dedı ısverenı aradım basvuru yaptıklarını soyledı tekrar 170 i aradım bugun basvuru olusturdum tahminen ne zman yatar rapor ucreti bilgilendirirsenız sevinirim

 33. Merhaba raporum 15 nisanda bitiyor raporumu uzatacağım ama raporu ayın 15 inde mi yoksa 16 sında mı almam gerekiyor teşekkür ederim

 34. Dün bana 4 gunluk rapor verildi acilden ama bana rapor ciktisi verilmedi e devlet uzerindende bunu goremiyorum is yerim sistemde bunu görebilir mi. Genelde rapor ciktisi verirlerdi is yerine onu iletirdim

 35. Merhaba Efendim 3 gün rapor aldım ve bidaki hafta da 3 gün rapor aldım aynı ay içinde 1 gün dha rapor aldım bunun hesabını nasıl yaparız efendm kaç para yatar maaşım agiyle birlikte 2550

 36. Merhaba onceki gun 4 gunluk bi rapor yazildi bana ama e devlette bunu göremiyorum bana ciktida verilmedi
  Is yerime hep cikti kagidi goturuyorum doktorum sistemde onlar görur dedi ne yapmaliyim

 37. Mart ayı içinde 3 gün ayrı bi 3gün daha rapor aldım ne kdar ücret alırım veya kaç günü verirler

 38. Martın 15 inden başlayan nisanın 15 inde biten raporum var ben ayın 16 sında mı işe başlamam gerekiyor teşekkür ederim şimdiden

  1. Merhaba,

   Rapor son günü 15 Nisan ise evet 16 sında işbaşı yapmanız gerekiyor.

 39. Merhaba 10 subatta dogum yaptin e devlette hala raporum gözükmüyor dogum sonrasi isyerim onaylama yapmiyor galiba nereye sikayet edebilirim 4 mayista bitiyor raporum

 40. Selam aleyküm kolay gelsin ben 27 02 2019 tarihinde rapor aldım ve raporun bitiş tarihi 31 03 2019 dur ben iş yerine raporumu verdim onlar bildirdi sgkya bu durumda ben nezaman rapor parasını alabilirim

 41. Merhaba
  Mart’ın 11i ile 18 arasi kontrollu rapor.18 i ile 25i arasi yine rapor bunların ucretleri ayrı ayrı tarihlerdemi yatar ne zaman yatar ve ikisi birliktemi yatar ?

  1. Merhaba,

   Daha yeni almışsınız bir kaç gün içinde düşer. Hafta sonu olduğu için düşmemiştir.

 42. Merhaba, benim 1 aylık raporum var işten çıkıp başka işe girmek istiyorum,raporu iptal etme hakkım varmı yada ne yapabilirim

 43. merhaba ,
  benim iş kazası raporum var 05.01.2019-03.02.2019 tarihleri arasında toplam 30 gün ama ödeme yapılmadı. 10 günlük 3 adet rapor var hepsinde iş kazası yazmasına rağmen ilk raporum hastalık olarak kayıtlara girmiş ve diğer 2 raporum onaylanmamış söylendi bunun için ne yapabilirim ???

 44. Merhaba 20 günlük rapor aldım sgk ya gidip sisteme girişini yaptırdım işverene göster demediler. Raporun bitiş tarihinde işverene yarın çalışabilirim diye bildirin sonrada bizi arayın ödemeyi konuşalım dediler . Bana kesin ödeme yapılır mı yada raporu inceleyip öylemi onay veriyorlar . Birde e devlette isgormezlik raporunu görmedim rapor un süresi bittikten sonra mı görünecek

 45. Mrb 14 /12 /2018 de işkazası geçirdim haftasonuna geldiği için doktor çalışmıyosan tatilse rapor almana gerek yok pazartesi yani haftabaşı 17 /12/2018de(2)günsonrada19/12/2018 (3)gün rapor aldım iki ayı geçti sonradan aldığım 3gün.sistemde var oda arşive alınmış hastaneden 2günü işkazası olarak. Düzelttik demesine rağmen hala durum aynı paramı. Alamıyorum ne. Yapmalıyım

 46. Marhaba benim 1 aylık raporum vardı raporum bitti rapor parasının ne zaman yatacağını nasıl öğrenebilirim

  1. Merhaba,

   Raporunuz şubat ayında bitti ise mart ayının 8-14 ünde ödenebilir.

 47. Merhaba. Ayakta bitiş tarihi olarak yazılan tarih ise başlama tarihi mi yoksa son istirahat günü müdür? Bu nerede yazar?

  1. Merhaba,

   Ayakta bitiş tarihinden sonra ki gün mesai başlangıcınızdır.

 48. Merhabalar,
  Aşağıdaki raporlarımı kimin ödemesi gerektiği hakkında bilgilendirirseniz çok memnun olurum.
  1- 02.01.2019 -.04.01.2019 (SGK TARAFINDAN ÖDENDİ.)
  2- 06.01.2019 – 07.01.2019 (2 GÜNLÜK RAPOR- İŞVEREN/SGK ÖDEMEDİ)
  3- 08.01.2019 (1 GÜNLÜK RAPOR- İŞVEREN/SGK ÖDEMEDİ)

  2 ve 3. Maddelerdeki raporlarım bir gün ve iki günlük ayrı ayrı raporlar olduğu için SGK ödemeyip, işverenin mi ödemesi gerekiyor?
  Yoksa raporların tarihi arka arkaya olduğu için 3 gün ediyor ve SGK mı ödemesi gerekiyor?

  Şimdiden Teşekkürler.

 49. Merhaba,
  10 günlük raporluyum ve işyerim SGK sisteminden raporu onayladı fakat e-devlet ile giriş yapınca raporu sorguladığım zaman istirahat raporunuz bulunmamaktadır diyor. Raporume e-devletten göremiyorum. Sebebi ne olabilir acaba? Teşekkürler

 50. Merhaba ben 3 kere rapor aldım 2 tanesi 2 günlük biri ise 1 günlük bunun ücretini sigortadan alabilirmiyim , iş yeri 5 günlük kesinti yapıyor cunku

  1. Merhaba,

   SGK 2 günden sonraki raporların ödemesini yapıyor. dolayısı ile rapor ödeneği yapılmaz.

 51. merhaba 3 adet raporum var tarihleri 12.01.2019-16.01.2019/17.01.2019-23.01.2019/23.01.2019-29.01.2019
  ödemelerini ne zaman alırım

  1. Merhaba,

   Yüksek ihtimalle Mart ayınının 8-14 ü arasında hesabınıza yatar.

  2. iyi günler benim 05.03.2019 dan 15.03.2019 bitiş tarihli rapor parası ne zaman alırım

 52. Merhaba 28.01.2019 tarihinde 45 günlük rapor aldım 30.01.2019 tarihinde heyet raporu olarak Raporun çıkacağını söyledi hastane Ben bu raporu nerede görebilirim rapor parasını nasıl alabilirim?

 53. 23.01.2019 da ayağımı kestim acile gittim 4 gün rapor aldım tedavi devam ettiğinden 20 günlük rapor aldım .05.02.2019 a kadar isgoremezlik odememi ne zamn alırım? Saygılar.

 54. Merhaba ben 07.01.2019 ile 16.01.2019 arası raporum vardı iş yerim bildirim yapmış ama ben kontrole gittmedigim için sisteme düşmemiş ne yapmalıyım

 55. İyi günler ben sgkli calisanim .32. haftalık hamileyim ve raporu aldım hastaneden ama bana başhekim.imzalayacak demediler . Sistemde görünüyor dediler . Ödenek almam için.sorun yaratır mı yoksa imzalatmam gerekir.mi ?

 56. Kolay gelsin 30 günlük heyet raporu sonucu çalışır olarak görünüyor. Rapor bitim tarihinde yeniden heyet raporu verilecek. Yazan durum çalışır olduğu için 1 gün işe gitmem gerekir mi? Direk yeniden rapor alabilir miyim?

 57. İyi günler el tarak kemiğim kırıldı 10.12.2018 tarihinde 30 gün rapor aldım sonrasında 9.1.2019 tarihinde bir hafta daha rapor aldım 16.01.2019 işe başladım raporum sistemde görünmüyor ve rapor parasını ne zaman alabilirim Tşk ederim

 58. İyi günler iş kazası geçirdim ayakta çatlak meydana geldi ve işyerine WhatsApp gonderdim raporu getirmene gerek yok dedi ve sonra bildirim yapmadı onaylamadı raporu ben rapor parası almadigim zaman iflas etmiş olurum bu parayı nasıl alırım ve işyeri için tazminat açabilir miyim dava yani 1 yıldır çalıyorum

  1. Merhaba,

   İşyerinin raporu onaylama zorunluluğu var. Siz bildirmemiş dahi olsanız SGK sisteminden raporun onaylanması ile ilgili bildirim geliyor iş yerinize onaylamazlar ise sgk ya şikayette bulunup onaylanmasını sağlayabilirsiniz.

 59. 10.12.2018 tarihinde 30 gün rapor aldım sonrasında 09.01.2019 tarihinde dr. 7 gün daha rapor verdi ayın 16 sında işe başladım e devletten baktığımda rapor sistemde görünmüyor ne yapmam gerekir ücret ne zaman yatar acaba tşkler

 60. Selamün aleyküm ben bir iş kazası geçirdim hastaneden verilen raporların üç tanesi iş kazası değilde hastalık olarak girilmiş ve bu raporlardan ödeme alamadım düzeltmek için hastaneye gittim ama geçmiş tarihli olduğu için olmadı üzerinden 7 ay gibi bir süre geçti bunun için ne yapmalıyım

 61. Merhabalar 03.12.2018 09.12.2018 tarinde rapor aldım 31.12.2018 de yattı iyi güzel 10.12.2018 de raporum yenilendi 18.12.2018 kadar ama hala ödeme olmadı iş yeri işledik diyor SSK ya gidiyorum iş yerine söyle işlesinler diyo napacagımı bilmiyorum yardım edermisiniz.

 62. 28.11.2018 tarihinde amelyat oldum yani 28.11.2018 tarihinde raporum başladı 29.12.2018 tarihinde raporum bitti ve 30.12.2018 de iş yerinden çıkış aldım yani işi bıraktım e devlette hiç birsey gozukmuyor ne zaman hesabima yatar ocak ayı içerisinde alırmıyım

 63. iyi gunler bu ayın 2 sınde rapor aldım 10 gnluk ıs yerınde sıstemde gozukmuyo dedıler ama hastaneyı aradım hastanenın sıstemınde gozukuyo dedı iş erındekı sısıtemde neden goukmuyor ne yapmayılım ??

 64. Iyi günler ben 11.11.2018-15.11.2018 tarifleri arasında yalancı doğum nedeniyle 1 gün hastanede yatış yapıp 12.11.2018 fe taburcu oldum, 13.11 2018 de işyerine 5 günlük rapor kağıdını verdim. Işveren sistemde raporu göremediği için manüel olarak raporumu işlemiş ama hastane raporu onaylamadığı için sgk sistemine düşmemiş 02.01.2019 tarihinde hastaneyle görüşüp raporumu sisteme işlettim. Işverenim cezalı ödeme olarak raporun sisteme düştüğünü söyledi. Sanki hastane değil de işveren raporu geç onaylamış gibi. Rapor paramı ne zaman alabilirim e devlette hala isgoremezlik odeme bilgisi bulunmamaktadır yazıyor. 19.11.2018 de dogum iznine ayrılmış olup,05.12.2018 tarihinde dogum yaptım. Diğer bütün raporlarım sistemde görünüyor. Raporlu gunlerin kesintisinj işveren yapmış ne zaman rapor paramı alabilirim. Nerden alabiirim?

 65. Rapor başlangıç tarihi 28.12.2018
  Rapor bitiş tarihi 29.12.2018
  İşbaşı tarihi 30.12.2018
  Raporda bu şekilde yazıyor ben işe nezaman gitmeliyim 29 bitiş tarihimi 30 undamı teşekkürler

  1. İyi akşamlar ben Nisan ayının 19’unda rapor aldım askerim 29 unda mı görev başında olmam gerekiyor yoksa 28 inde mi saygılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu