emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

SGK İstirahat Raporu Sorgulama E-Devlet

SGK İstirahat Raporu Sorgulama E-Devlet
SGK
27.10.2022

SGK istirahat raporu sorgulama, e-Devlet üzerinden yapılabilir. Her çalışan belirli dönemlerde istirahate ihtiyaç duyabilir. Bu durum genellikle sağlık sorunlarından ileri gelir. Aynı zamanda beklenmedik bir kaza ve iş kazası da iş göremezliğe neden olabilir. İyileşme ihtimali olan ve dinlenme ile daha iyiye gidecek olan sağlık sorunlarında hekimler tarafından istirahat raporu verilir. SGK istirahat raporu sorgulama e-Devlet üzerinden kolayca yapılabilir.

Çalışanların bazı hastalıkları işlerinden dolayı meydana gelebilir. Bu tür hastalıklar meslek hastalığı olarak nitelendirilir. Slikozis, akut alerjiler, kronik dermatit; meslek hastalıklarına örnek olarak gösterilebilir. Meslek hastalıkları nedeniyle rapor düzenlenebilir. Aynı zamanda bu tür ciddi hastalıkların uzun süreli olması ve kişinin çalışma hayatından çekilmesini gerektirecek bir nitelik taşıması da mümkündür.

SGK İSTİRAHAT RAPORU NEREDEN SORGULANIR?

SGK istirahat raporu sorgulama işlemi e-Devlet üzerinden yapılır. E-Devlet üzerinden yapılan sorgulama neticesinde rapor tarihi ve bu rapora bağlı olarak yapılan ödemelerin durumu öğrenilir. İstirahat raporunu sorgulanmasının birçok açıdan faydası vardır. Sorgulama işlemi neticesinde paranızın yatıp yatmadığını öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda rapor tarihlerini sorgulayarak ne zaman işe başlayacağınızı da görebilirsiniz.

SGK istirahat raporu sorgulamak için e-Devlet şifrenizi bilmeniz gerekir. e-Devlet şifrenizi bilmiyorsanız e-imza ya da mobil imza kullanarak sisteme giriş yapabilirsiniz. Girmeniz gereken adres turkiye.gov.tr’dir.

e-Devlet’ten SGK İstirahat Raporu Sorgulama

e-Devlet’ten SGK istirahat raporu sorgulama işlemi için ilk önce tarayıcınızdan turkiye.gov.tr adresine ulaşmanız gerekir. Bu adrese giriş yaptığınızda şifre ekranına ulaşmak için aşağıdaki kısımdan “Giriş Yap” bölümüne tıklamalısınız.

e-Devlet’te sunulan her hizmete kolayca ulaşabilmeniz için arama alanı bulunur. Bu alana rapor yazdığınız takdirde ilgili kısma ulaşmanız oldukça kolaydır. Arama alanına “Rapor” yazdığınız takdirde ilk sırada karşınıza 4A/4B İşgöremezlik Ödemesi Görme seçeneği çıkar. Bu kısma tıklamalısınız.

istirahat raporu sorgulama

Yukarıdaki ekranda görüldüğü üzere ulaşabileceğiniz bilgiler şu şekilde sıralanabilir:

 • Rapor parasının ödenme durumu
 • Rapor parasının miktarı
 • Evrakın işleme alındığı tarih
 • Raporun başlama ve bitme tarihleri
 • Rapor parasının hangi bankaya yatırıldığı

Bu bilgilerin yanı sıra rapora ilişkin detaylara da ulaşma şansınız vardır. 

istirahat raporu indir

Üst kısımda yer alan Ödemeler ve Raporlar seçenekleri arasından raporları tercih ettiğinizde karşınıza rapora ilişkin farklı detaylar çıkar. Buna göre raporun ayakta ya da yatarak tedavi için verilip verilmediği de bu kısımdan öğrenilebilir.

SGK İstirahat Raporu Ne İşe Yarar?

SGK istirahat raporu, çalışanların işe gidememelerine neden olan durumlarda işten çıkarılmasını ve gelir kaybı yaşamasını engeller. İstirahat raporu, doktor kontrolünden geçmeniz halinde size verilir. Bunun için hekimin sizi muayene etmesi ve ardından rapor gerekliliğini değerlendirmesi gerekir. Hekim uygun görmemesi halinde rapor vermeyebilir.

İstirahat raporu almak için sağlık probleminize bakan hekime ya da aile hekimine görünmeniz gerekir. Acil durumlarda sizinle ilgilenen hekim tarafından rapor yazılabilir. Raporu alan hastaların raporlu kaldıkları süreçte başka bir işte çalışmaları yasaktır. Aynı zamanda rekabet yasağına uygun olmayan durumlarda bulunmak da yasaktır.

SGK İstirahat Raporu Alanlara Ödeme Yapılır mı?

SGK istirahat raporu alanlara ödeme yapılması uzun zamandır süregelen bir uygulamadır. Raporunuzu aldıktan sonra size belirli bir gün üzerinden geçici iş göremezlik ödeneği verilir. Geçici iş göremezlik ödeneği sayesinde sigortalının çalışamadığı dönemlerde gelir kaybı yaşaması önlenir. Rapor alanların ödeme için sadece işverene raporlarını teslim etmesi yeterlidir. Bunun dışında herhangi bir işlem yapılmasına gerek yoktur.

SGK istirahat raporu alanlara yapılan ödeme miktarı, kişilerin kazancıyla doğru orantılıdır. Kazancınız ne kadar yüksekse alacağınız ödeme miktarı da o kadar artar. Aynı zamanda süre arttıkça alacağınız tutar da fazlalaşır. Ödenecek miktar sistem üzerinden otomatik olarak hesaplanır. Bu hesaplamayı siz de yaklaşık olarak yapabilirsiniz.

SGK İstirahat Raporu Ödemesi Kaç Günlük Yapılır?

SGK istirahat raporu ödemesi en az üç günlük bir rapor söz konusu olması halinde yapılır. SGK istirahat raporu sorgulama yapabilmeniz için en az üç gün rapor almanız gerekir. Üç günlük bir rapor alsanız bile bunun tamamı için ödeme almanız mümkün değildir. Rapor ödemeleri iki günden sonra yapıldığı için ilk iki gün ödeme alamazsınız. Örneğin on günlük bir raporunuz varsa ödeme alacağınız tutar 8 güne denk gelir.

SGK İstirahat Raporu Ödemesi Nereye Yapılır?

SGK istirahat raporu ödemesi PTT’ye yapılır. Bunun yanı sıra hesabınızın bulunduğu bir bankaya da ödemenizin yapılmasını isteyebilirsiniz. SGK istirahat raporu ödemesinin bankanıza yapılması için e-Devlet üzerinden başvuru yapabilirsiniz. E-Devlet sistemine şifrenizle giriş yaptıktan sonra arama alanına “Şahıs ödemeleri banka hesabı tanımlama” yazarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

istirahat raporu tanımalama

Yukarıdaki ekrandan “Yeni Hesap Tanımlama” seçeneğine tıkladığınızda banka bilgilerinizi paylaşarak tanımlama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

istirahat raporu banka seçimi

Yukarıda gösterilen alandan banka seçiminizi yapmanız gerekir. Banka seçimini yaptıktan sonra karşınıza hesap numaranız otomatik olarak çıkar. Farklı bankalarda hesabınız varsa bunların arasından birini tercih ederek geçici iş göremezlik ödeneğinin oraya yatmasını sağlayabilirsiniz.

SGK İstirahat Raporu Ödemesi Alma Şartları Nelerdir?

SGK istirahat raporu ödemesi alma şartları farklı durumlar açısından değişiklik gösterir. İş kazası ve meslek hastalığı söz konusu ise herhangi bir prim ödeme şartı olmadan geçici iş göremezlik ödeneği alınması mümkündür. Ancak hastalık ve analık hallerinde rapor parası alabilmek için geriye dönük doksan günlük prim ödenmesi şarttır.

4B yani BAĞ-KUR sigortalılarının geçici iş göremezlik ödeneğinden yararlanabilmesi için raporun iş kazası neticesinde alınmış olması gerekir. Hastalık halinde 4B’li sigortalılara geçici iş göremezlik ödemesi yapılmaz. Raporun yetkili sağlık kurumlarından alınması da bir diğer şarttır. Belirli bir süre ile sınırlı olmak üzere iş yeri hekimleri de rapor verme yetkisine sahiptir.

Analık Durumunda SGK İstirahat Raporu Alma

Analık durumunda SGK istirahat raporu alma koşulları farklılaşır. Normalde daha kısa süreler için öngörülen rapor süreleri analık halinde daha uzun sürelidir. Analık halinde olan kadın sigortalılar için belirli izin süreleri öngörülür. Bu süreler doğumdan önce 8 ve doğumdan sonra 8 hafta şeklindedir. Çoğul gebelik olması halinde fazladan iki hafta daha izin hakkı kullanılır.

Analık durumunda kadın sigortalı dilerse doğum öncesi izin haklarını doğum sonrasına aktarabilir. Doğumdan önce kadın sigortalı son üç haftaya kadar çalışma hakkına sahiptir. Bu süreler boyunca kadın sigortalıya rapor parası ödemesi yapılır. Kadın sigortalı doktor tarafından uygun görülmesi halinde daha fazla süre rapor alabilir. Bebeğin ya da annenin hastalanması, engelli doğum gibi durumlarda hekim tarafından izin sürelerinin bitiminde tekrar rapor verilebilir.

SGK İstirahat Raporu Ödemesi Nasıl Hesaplanır?

SGK istirahat raporu ödemesi hesaplama işlemi üç aylık brüt gelir üzerinden yapılır. Üç aylık brüt gelir miktarı toplanır ve ardından prim gün sayısına bölünür. Buradan çıkan sonuç ise raporlu kalınan gün sayısı ile çarpılmalıdır. Hasta ayakta tedavi görüyorsa elde edilen sonuç iki ile çarpılmalı ve ardından üçe bölünmelidir.

SGK İstirahat Raporu En Fazla Kaç Gün Alınabilir?

SGK istirahat raporu alınabilecek en fazla gün sayısından bazı sınırlamalar söz konusudur. İş yeri hekimleri tarafından yazılan raporlar en fazla 2 günlük olabilir. Bir doktordan tek seferde en fazla 10 günlük rapor alabilirsiniz. Rapor bitiminde doktor tarafından hasta tekrar kontrol edildiğinde, gerek görülmesi halinde tekrar rapor düzenlenebilir. Tekrarlayan rapor süreleri de toplamda 20 günü aşmamalıdır.

Rapor süresinin 20 günden fazla olması halinde sağlık kurullarının onay vermesi gerekir. Bunun yanı sıra aynı doktordan bir yıl içerisinde alabileceğiniz raporun gün sayısına ilişkin sınırlamalar da vardır. Aynı doktordan bir takvim yılı içerisinde en fazla 40 gün rapor alabilirsiniz.

SGK İstirahat Raporu Alan İşçi İşten Çıkarılabilir mi?

SGK istirahat raporu alan işçinin işten çıkarılması sadece rapor almasına bağlı olarak mümkün değildir. İstirahat raporu, bir hastalığa ya da çalışmaya engel olacak bir sağlık sorununa bağlı olarak alınır. Ancak bazı çalışanlar gereksiz yere rapor almakta ve işini aksatmaktadır. Bu durumun işveren tarafından tespiti işten çıkarılmaya sebep olabilir.

Bazen istirahat raporu hastalığa bağlı olarak alınsa bile işten çıkarmaya sebebiyet verebilir. Örneğin, hastalık süreklilik arz eden ve hastanın çalışmasını engelleyen bir nitelik taşıyorsa işveren için haklı nedenlerle fesih koşulları oluşabilir. Fesih işlemi çalışan tarafından da yapılabilir. Çalışmasına engel bir hastalığı olan kişiler, geçerli sebeple işten ayrılabilir.

SGK İstirahat Raporu Alan İşçi Ne Zaman İş Başı Yapar?

SGK istirahat raporu alan işçi, rapor tarihinin bitimi ile iş başı yapması gerekir. Rapor tarihleri hem size teslim edilen belge üzerinde hem de e-Devlet’te yer alır. Bu nedenle iş başı yapacağınız tarihi kaçırmamak ve işvereninizle problem yaşamamak için SGK istirahat raporu sorgulama işlemi yapmalısınız. Sorgulama işleminin neticesinde işinize ne zaman başlamanız gerektiğini öğrenebilirsiniz. Hafta sonuna ve resmi tatillere denk gelen iş başı tarihleri için işvereninizle görüşmenizle fayda vardır.

T.C ile SGK Rapor Parası Sorgulama

SGK Rapor Parası Ne Zaman Yatar, Nereden Alınır?

SGK Rapor Parası Hesaplama

Yorumlar

 1. Hilmi Bayram dedi ki:

  Ayakta başlama tarihi 08.04.2020 ayakta bitiş tarihi 17.04.2020 işbaşı kontrol tarihi 18.04.2020 rapor durumu çalışır yazıyor ben anlayamadım yardımcı olur musunuz ve rapor parası alır mıyım

 2. Taner dedi ki:

  Slm
  04.10.2019….10.10.2019
  Tarıhleri arasında raporluyum
  Fakat iş verenim 10.10.2019 günü işe başlayacaksın diyor.
  Bende kendisine
  04.10.2019 rapor başlama alınan tarih..
  10.10.2019 rapor bitiş son günüm.
  11.10.2019 işe Başlama tarihim diyorum kim haksız bilgi verirmisiniz benı 10.10.2019 tarıhınde işe başlatacaklar.
  Bilgin verirseniz sevinirim teşekkürler.

  1. hamit dedi ki:

   iş başı tarihi raporunda yazar ne yazıyorsa odur boşuna tartışma yaşama

 3. sercan dedi ki:

  merhaba benim 05.07.2019 18.08.2019 arasında bir raporum var rapor param ne zaman yatar

 4. Sedat dedi ki:

  Mrb iyi geceler ben 16.07.2019 tarihinde rapor aldım 20 günlük raporum bitince iş başı yaptım ama hastane raporumu sgk sisteminde onaylatmamış hastaneye gittim onaylattırmak için ve bi hata yaptılar tekrar 20 günlük bi rapor yazmışlar ve bende bu raporu iptal etmek istiyorum ne yapmam gerekiyo tşk ederim şimdiden

 5. Hasan Dursun dedi ki:

  Merhaba ben Hasan 08.07.2019 dan 17.07.2019 tarihine kadar hastanefe yatarak 18.07.2019 tarihinden 07.08.2019 tarihine kadar ayakta rapor aldım ancak e devlette falan gözükmüyor neden olabilir ve rapor parası ne zaman yatar acaba şimdiden kolay gelsin.

 6. Selçuk alıcı dedi ki:

  Merhabalar 20 günlük rapor aldim üniversite hastanesinden gögüs cerrahisi olarak bölüm yazıyor ama teşhis yazmiyor yinede rapor parası alabilirmiyim alamazsamda tekrar aynı doktora gidip düzelttirebilirmiyim.saygılar

 7. Erkan dedi ki:

  Merhaba ben temmuzun 1 den 3 kadar rapor aldım 3 günlük rapor ayın 8 deyiz e devlete gözükmiyo ayın 8 ben bunun parasını ala bilirmiyim ? Bide bireysel emeklik vardı benim 3 aylık 76 TL kesinti vardı işten çıktım ayın 8 de gün 6tıçı ayında bu parayı nasıl ala bilirim yardım

 8. CAN dedi ki:

  Mrb ben rapor aldım ayakta başlama tarihi 02.08.2019 ayakta bitiş tarihi 04.08.2019 hangi gün iş başı yapmalıyım

 9. Hasan dedi ki:

  Ben 08.07.2019 tarihinden07.08.2019 tarihli rapor aldım.Ama e- devlette gözükmüyor neden olabilir acaba yada ne zaman görünür.

 10. mustafa dedi ki:

  merhaba, ben ağır bir ameliyat geçirdiğim için 24 nisan – 24 haziran arası raporluydum. iş yerimle konuştuğumda 15 gün önce raporun onaylandığını söylediler. fakat e-devlette ne e imzalı istirahat raporu ne de rapor ödeme bölümünde kaydınız bulunmuyor diyor. bir yerde hata mı var yoksa biraz zaman alıyor mu sisteme yansıması?

 11. Uğur dedi ki:

  Merhabalar ;
  17.07.2019 hastaneye yatış 21.07.2019 hastaneden çıkış.
  22.07.2019 ayakta rapor başlangıç , 10.08.2019 ayakta rapor bitiş tarihim var. E devletten raporumu görüntüleyemiyorum.Şirketim raporumu onaylamadıgı için mi yoksa başka bir sebebi mi var.
  Son olarak ta rapor ücretimi raporum bittikten sonra mı alabiliyorum ne zaman alabilirim?
  Teşekkür ederim kolay gelsin.

 12. Onur dedi ki:

  Merhaba ben yaklasık 1 ay rapor aldım edevlet ten rapora baktıgımda tarih olarak sadece işbaşı kontrol tarihi yazıyor31.07.19 diye ben bu tarihtemi işe başlamalıyım yoksa ertesi günmü

 13. Çiçek acar dedi ki:

  Merhaba. Cumartesi günü ritim holtere taktırdım. Rapor istediğim de sisteme giriş olamayacağı için rapor vermeyeceklerini söylediler. Şirketime ilettiğim de orginal raporun zaten sisteme düşecek dedi. Bu nasıl oluyor? Rapor vermediler sisteme nasıl düşecek?

 14. Serpil dedi ki:

  Merhaba hamileliğimin 32.haftasında çalışamaz raporu aldım.
  İş yerinin muhasebecisine mail olarak attım. Muhasebeci raporu en geç kaç gün içerinde SGK müdürlüğene başvurmalıdır.

 15. Ersan dedi ki:

  Ben temmuz ayı 10 nunda rapor aldım iş kazası olarak geçip geçmediğini nasıl öğrenirim

 16. ayhan dedi ki:

  Merhaba;

  Rapor Sona Erme Tarihi 10/06/2019 üzerinden 10 gün geçti Kontrole gitmediğim için Rapor parası yatırılmamış.

  Bu parayı işveren kesmiş.Rapor parası almak için ne yapmalıyım ?

 17. şafak dedi ki:

  Bugün rapor aldım e rapor olarak şirketinize gidiyo denildi nerede rapor aldığıma dair bi belge görebilirim

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Mevcut durumda işyeriniz 3 güne kadar sistemde görür ve onaylar. sonrasında E devletten görebilirsiniz.

 18. Samet dedi ki:

  Merhaba elimde çatlak olduğu için 20 günlük raporum var 10 gün sonra firma değişikliği olucak çalıştığım yerde bu işe devam yada raporlu oldugum ıcın sıkıntı yaratırmı?

 19. Hamdullah barman dedi ki:

  Ayakta başlama 12.06.2019
  Ayakta bitiş 14 .06.2019
  Ben ne zaman iş başı yapmış olacağım ve şirket maaştan kesinti yapiyormu

 20. Sercan dedi ki:

  15.05.2019 tarihinde 30 günlük rapor aldım ve iş yerinin muhasebesine bildirdim fakat e-devlet üzerinden baktığımda eski tarihli raporum görünüyor son aldığım rapor görünmüyor.

 21. Mücahit sancak dedi ki:

  Gece vardiyasında çalışıyorum 3 gün rapor aldım
  Ayın 22.başlangıç bitiş 24 hangi günün gecesi iş başı ypmam gerekli.

 22. Ramazan dedi ki:

  Merhabalar ben 02 04 2019 da iş kazası geçirdim 30 05 2019 raporun bitiyor şirket bu raporu aylık boldum diyor bu mümkün mü ve 2500 TL maaş alıyorum ne kadar para yatar bı bilgi alabilirmiyim

 23. Murat dedi ki:

  06.04.2019
  05.05.2019 tarihinde 30 gunluk heyet raporu aldim rapor odemesini ne zaman alabilirim

 24. CANAN dedi ki:

  AYAKTA BAŞLAMA TARİHİ 09-05-2019
  AYAKTA BİTİŞ TARİHİ İSE.10-5-19
  BUŞEKLİDE OLUNCA İŞYERİ NE KADAR KESİCEK MAAŞINDAN
  bilgi alabilirmiyim rica etsem

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   2 günlük bir rapor almışsınız. 2 günlük maaşınız kesilir.

  2. Ethem dedi ki:

   Merhaba ayakta başlama tarihi 26.09.2019 ayakta bitiş tarihi 27.09.2019 yazan rapor aldım.ise başlama tarihim nedir? Tskler ıtı calismalar

 25. Mesut dedi ki:

  Rapor bitiş tarihimi öğrenmek istiyorum

 26. Fatma dedi ki:

  Aldığım rapor iş kazası raporu toplam 13 gün

 27. Fatma dedi ki:

  27.4.2019 dan 29.4.2019 kadar 3 gün acil doktoru rapor verdi 30.4.2019 doktor muayenesiyle 10 .4.2019 kadar 10 gün raporluyum calisma kısmında kontrol yazılı 11 4.2019 cumartesi oluyor kontrole ayın 10 damı gitmem gerekiyor yoksa pazartesi mi

 28. Habib dedi ki:

  Iyi günler. Ben askerim ameliyat oldum izinliyken. Ameliyatım iznim biitiği gün oldum. ve iki gün hastahanede yattım ama bana rapor hastahane çıkiş tarihinden sonra yaziĺmiş napmam gerekiyor ve cezai işlem uygulanabilir.

 29. Musa dedi ki:

  Merhaba ben işsizlik maaşi için başvurdum ve son 3 ayda eksigin var dediler ama hepsi raporlu dedim raporları istediler bu raporları nerden alabilirim geçmişe dönük raporlar yani nerden cıkarta bilirim?

 30. Ekrem Altın dedi ki:

  Merhabalar; Hastanede yatarak 7 günlük bir tedavi gördüm üzerinden 15 gün geçti fakat e devlet üzerinden raporumu sorguladığımda rapor gözükmüyor ne yapmam gerekir sizce? Teşekkürler saygılar.

 31. Şükrü dedi ki:

  Online Protokol No Nereden Belirleniyor?
  Ve Örneğin İstirahat Raporunu Okula Devamsızlık İçin Verdiğimizde Online Protokol No’ya mı Bakıyorlar Yoksa Raporun Gününe mi?
  Cevaplarsanız Çok Memnun Olurum. Şimdiden Teşekkürler…

 32. salih özer dedi ki:

  emekliyim iş göremez rapor üçreti almıyorum bu rapor rapor sahibine bağlı kişi raporu iptal edebilirmi

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Maalesef raporu iptal edebilme hakkınız bulunmuyor.

 33. Ümit pekgoz dedi ki:

  Ne zaman işbaşi

 34. adnan kırımlı dedi ki:

  öğretmenim doktora gidiyor.doktor raporu sistemden görebilirler deyip rapor evrağını vermiyor.Şimdi öğretmenimin raporunu hangi sistemden çıkarabilirim.

 35. berke can dedi ki:

  Aldığım istirahat raporunu kaybettim nerden çıkartırım tekrar bi sistem falan varmi

 36. seyhan dedi ki:

  MERHABA

  İşyerinde çalışan personelim asönserde arkadaşına yetismeye çalışırken sendeleyip düşmüş kendi bir anlık dikkatsizliği yüzünden hastanenin acil servisinde ufakbir ezilme olduğunu söylemiş dokor rapor vermemiş aynı gün içinde çalıştı tekrar personel.
  fakat hastane kayıtlarına iş kazası girişmiş .Personele iş kazas tutanağı adli vaka raporu düzenlenip onaylatılmıyor.
  Kaza tarihi 13.01.2019 hastane kayıtlarında .İşvereninde bilgisi olmadığı için bildirim yapılmadı.
  hastane 20.04.2019 tutanak tutup personele imzalatıyor.
  İşvereninde dolayısıyla 20.042019 tarihinde haberi var.
  20.04.2019 tarihindeki tutanağa göre giriş yapsak ceza gelirmi?

 37. Mikail dedi ki:

  Merhaba ben duzceden ayakta baslama tarihi 19.04.2019 ve 20.04.2019 ayakta bitis tarihi yazan bir rapor aldim hangi hun isbasi olurum saygilar…

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Raporunuz 20/04/2019 tarihinde bitiyor. 21/04/2019 işyeri tatil ise 22/04/2019 tarihinde işbaşı yapmalısınız.

 38. Kadriye dedi ki:

  Merhaba gebeyim grip oldum bundan dolayı rapor aldığımda rapor günümden düşer mi? Bununla ilgili araştırmalar yaptım net bir bilgi göremedim kadın doğumcum KBB den alabilirsin demişti.

 39. Halil007 dedi ki:

  Merhaba 15.03.2019 29.03.2019 tarihleri arasında raporum var alo 170 ı aradım ısverenı arayın basvuru yapmısmı ogrenın dedı ısverenı aradım basvuru yaptıklarını soyledı tekrar 170 i aradım bugun basvuru olusturdum tahminen ne zman yatar rapor ucreti bilgilendirirsenız sevinirim

 40. Şerife dedi ki:

  Merhaba raporum 15 nisanda bitiyor raporumu uzatacağım ama raporu ayın 15 inde mi yoksa 16 sında mı almam gerekiyor teşekkür ederim

 41. Nurcihan dedi ki:

  Dün bana 4 gunluk rapor verildi acilden ama bana rapor ciktisi verilmedi e devlet uzerindende bunu goremiyorum is yerim sistemde bunu görebilir mi. Genelde rapor ciktisi verirlerdi is yerine onu iletirdim

 42. Veysel Ertürk dedi ki:

  Merhaba Efendim 3 gün rapor aldım ve bidaki hafta da 3 gün rapor aldım aynı ay içinde 1 gün dha rapor aldım bunun hesabını nasıl yaparız efendm kaç para yatar maaşım agiyle birlikte 2550

 43. Nur dedi ki:

  Merhaba onceki gun 4 gunluk bi rapor yazildi bana ama e devlette bunu göremiyorum bana ciktida verilmedi
  Is yerime hep cikti kagidi goturuyorum doktorum sistemde onlar görur dedi ne yapmaliyim

 44. Veysel Ertürk dedi ki:

  Mart ayı içinde 3 gün ayrı bi 3gün daha rapor aldım ne kdar ücret alırım veya kaç günü verirler

 45. Şerife dedi ki:

  Martın 15 inden başlayan nisanın 15 inde biten raporum var ben ayın 16 sında mı işe başlamam gerekiyor teşekkür ederim şimdiden

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Rapor son günü 15 Nisan ise evet 16 sında işbaşı yapmanız gerekiyor.

 46. Burcu dedi ki:

  Merhaba 10 subatta dogum yaptin e devlette hala raporum gözükmüyor dogum sonrasi isyerim onaylama yapmiyor galiba nereye sikayet edebilirim 4 mayista bitiyor raporum

 47. Ersan dedi ki:

  Selam aleyküm kolay gelsin ben 27 02 2019 tarihinde rapor aldım ve raporun bitiş tarihi 31 03 2019 dur ben iş yerine raporumu verdim onlar bildirdi sgkya bu durumda ben nezaman rapor parasını alabilirim

 48. Ahmet dedi ki:

  Merhaba
  Mart’ın 11i ile 18 arasi kontrollu rapor.18 i ile 25i arasi yine rapor bunların ucretleri ayrı ayrı tarihlerdemi yatar ne zaman yatar ve ikisi birliktemi yatar ?

 49. ömer maya dedi ki:

  23 03 2019 10 gun istirahat aldim sistemde gozukmuyor diyorlar ne yapmaliyim

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Daha yeni almışsınız bir kaç gün içinde düşer. Hafta sonu olduğu için düşmemiştir.

 50. Fatih dedi ki:

  Merhaba, benim 1 aylık raporum var işten çıkıp başka işe girmek istiyorum,raporu iptal etme hakkım varmı yada ne yapabilirim

 51. celal dedi ki:

  merhaba ,
  benim iş kazası raporum var 05.01.2019-03.02.2019 tarihleri arasında toplam 30 gün ama ödeme yapılmadı. 10 günlük 3 adet rapor var hepsinde iş kazası yazmasına rağmen ilk raporum hastalık olarak kayıtlara girmiş ve diğer 2 raporum onaylanmamış söylendi bunun için ne yapabilirim ???

 52. Rıdvan dedi ki:

  Merhaba 20 günlük rapor aldım sgk ya gidip sisteme girişini yaptırdım işverene göster demediler. Raporun bitiş tarihinde işverene yarın çalışabilirim diye bildirin sonrada bizi arayın ödemeyi konuşalım dediler . Bana kesin ödeme yapılır mı yada raporu inceleyip öylemi onay veriyorlar . Birde e devlette isgormezlik raporunu görmedim rapor un süresi bittikten sonra mı görünecek

 53. Ali rıza Akdemir dedi ki:

  Mrb 14 /12 /2018 de işkazası geçirdim haftasonuna geldiği için doktor çalışmıyosan tatilse rapor almana gerek yok pazartesi yani haftabaşı 17 /12/2018de(2)günsonrada19/12/2018 (3)gün rapor aldım iki ayı geçti sonradan aldığım 3gün.sistemde var oda arşive alınmış hastaneden 2günü işkazası olarak. Düzelttik demesine rağmen hala durum aynı paramı. Alamıyorum ne. Yapmalıyım

 54. Mustafa dedi ki:

  Marhaba benim 1 aylık raporum vardı raporum bitti rapor parasının ne zaman yatacağını nasıl öğrenebilirim

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Raporunuz şubat ayında bitti ise mart ayının 8-14 ünde ödenebilir.

  2. Kaan dedi ki:

   Kardeşim +devamsızlık mı aldın

 55. Betül ozdemir dedi ki:

  Merhaba. Ayakta bitiş tarihi olarak yazılan tarih ise başlama tarihi mi yoksa son istirahat günü müdür? Bu nerede yazar?

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Ayakta bitiş tarihinden sonra ki gün mesai başlangıcınızdır.

 56. RUYA LOC dedi ki:

  Merhabalar,
  Aşağıdaki raporlarımı kimin ödemesi gerektiği hakkında bilgilendirirseniz çok memnun olurum.
  1- 02.01.2019 -.04.01.2019 (SGK TARAFINDAN ÖDENDİ.)
  2- 06.01.2019 – 07.01.2019 (2 GÜNLÜK RAPOR- İŞVEREN/SGK ÖDEMEDİ)
  3- 08.01.2019 (1 GÜNLÜK RAPOR- İŞVEREN/SGK ÖDEMEDİ)

  2 ve 3. Maddelerdeki raporlarım bir gün ve iki günlük ayrı ayrı raporlar olduğu için SGK ödemeyip, işverenin mi ödemesi gerekiyor?
  Yoksa raporların tarihi arka arkaya olduğu için 3 gün ediyor ve SGK mı ödemesi gerekiyor?

  Şimdiden Teşekkürler.

 57. ceren dedi ki:

  Is veren sistem uzerunden verilen raporu kabul etmiyo cikti olarak istiyo benden nerden bulabilirim

  1. Nebi Muş dedi ki:

   İstirahat rapor hakkinda

 58. Meltem dedi ki:

  Merhaba,
  10 günlük raporluyum ve işyerim SGK sisteminden raporu onayladı fakat e-devlet ile giriş yapınca raporu sorguladığım zaman istirahat raporunuz bulunmamaktadır diyor. Raporume e-devletten göremiyorum. Sebebi ne olabilir acaba? Teşekkürler

  1. Ayse dedi ki:

   Merhaba 2 günlük istirahat raporu iptal edilebilirmi

  2. VEDAT dedi ki:

   Aynı durum bende de var

 59. Rumeysa dedi ki:

  Merhaba ben 3 kere rapor aldım 2 tanesi 2 günlük biri ise 1 günlük bunun ücretini sigortadan alabilirmiyim , iş yeri 5 günlük kesinti yapıyor cunku

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   SGK 2 günden sonraki raporların ödemesini yapıyor. dolayısı ile rapor ödeneği yapılmaz.

 60. sevval dedi ki:

  merhaba 3 adet raporum var tarihleri 12.01.2019-16.01.2019/17.01.2019-23.01.2019/23.01.2019-29.01.2019
  ödemelerini ne zaman alırım

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Yüksek ihtimalle Mart ayınının 8-14 ü arasında hesabınıza yatar.

  2. Ömer dedi ki:

   iyi günler benim 05.03.2019 dan 15.03.2019 bitiş tarihli rapor parası ne zaman alırım

 61. Hasan dedi ki:

  Merhaba 28.01.2019 tarihinde 45 günlük rapor aldım 30.01.2019 tarihinde heyet raporu olarak Raporun çıkacağını söyledi hastane Ben bu raporu nerede görebilirim rapor parasını nasıl alabilirim?

 62. Hamit dedi ki:

  23.01.2019 da ayağımı kestim acile gittim 4 gün rapor aldım tedavi devam ettiğinden 20 günlük rapor aldım .05.02.2019 a kadar isgoremezlik odememi ne zamn alırım? Saygılar.

 63. Hakan dedi ki:

  Merhaba ben 07.01.2019 ile 16.01.2019 arası raporum vardı iş yerim bildirim yapmış ama ben kontrole gittmedigim için sisteme düşmemiş ne yapmalıyım

 64. Fatma uslu dedi ki:

  İyi günler ben sgkli calisanim .32. haftalık hamileyim ve raporu aldım hastaneden ama bana başhekim.imzalayacak demediler . Sistemde görünüyor dediler . Ödenek almam için.sorun yaratır mı yoksa imzalatmam gerekir.mi ?

 65. Mahire kesici dedi ki:

  Kolay gelsin 30 günlük heyet raporu sonucu çalışır olarak görünüyor. Rapor bitim tarihinde yeniden heyet raporu verilecek. Yazan durum çalışır olduğu için 1 gün işe gitmem gerekir mi? Direk yeniden rapor alabilir miyim?

 66. Selim dedi ki:

  İyi günler el tarak kemiğim kırıldı 10.12.2018 tarihinde 30 gün rapor aldım sonrasında 9.1.2019 tarihinde bir hafta daha rapor aldım 16.01.2019 işe başladım raporum sistemde görünmüyor ve rapor parasını ne zaman alabilirim Tşk ederim

 67. Şahin dedi ki:

  İyi günler iş kazası geçirdim ayakta çatlak meydana geldi ve işyerine WhatsApp gonderdim raporu getirmene gerek yok dedi ve sonra bildirim yapmadı onaylamadı raporu ben rapor parası almadigim zaman iflas etmiş olurum bu parayı nasıl alırım ve işyeri için tazminat açabilir miyim dava yani 1 yıldır çalıyorum

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   İşyerinin raporu onaylama zorunluluğu var. Siz bildirmemiş dahi olsanız SGK sisteminden raporun onaylanması ile ilgili bildirim geliyor iş yerinize onaylamazlar ise sgk ya şikayette bulunup onaylanmasını sağlayabilirsiniz.

 68. Selim dedi ki:

  10.12.2018 tarihinde 30 gün rapor aldım sonrasında 09.01.2019 tarihinde dr. 7 gün daha rapor verdi ayın 16 sında işe başladım e devletten baktığımda rapor sistemde görünmüyor ne yapmam gerekir ücret ne zaman yatar acaba tşkler

 69. Bekir dedi ki:

  Selamün aleyküm ben bir iş kazası geçirdim hastaneden verilen raporların üç tanesi iş kazası değilde hastalık olarak girilmiş ve bu raporlardan ödeme alamadım düzeltmek için hastaneye gittim ama geçmiş tarihli olduğu için olmadı üzerinden 7 ay gibi bir süre geçti bunun için ne yapmalıyım

 70. Onur dedi ki:

  Merhabalar 03.12.2018 09.12.2018 tarinde rapor aldım 31.12.2018 de yattı iyi güzel 10.12.2018 de raporum yenilendi 18.12.2018 kadar ama hala ödeme olmadı iş yeri işledik diyor SSK ya gidiyorum iş yerine söyle işlesinler diyo napacagımı bilmiyorum yardım edermisiniz.

 71. Kürşat kılıç dedi ki:

  28.11.2018 tarihinde amelyat oldum yani 28.11.2018 tarihinde raporum başladı 29.12.2018 tarihinde raporum bitti ve 30.12.2018 de iş yerinden çıkış aldım yani işi bıraktım e devlette hiç birsey gozukmuyor ne zaman hesabima yatar ocak ayı içerisinde alırmıyım

 72. esra dedi ki:

  iyi gunler bu ayın 2 sınde rapor aldım 10 gnluk ıs yerınde sıstemde gozukmuyo dedıler ama hastaneyı aradım hastanenın sıstemınde gozukuyo dedı iş erındekı sısıtemde neden goukmuyor ne yapmayılım ??

 73. Neslihan dedi ki:

  Iyi günler ben 11.11.2018-15.11.2018 tarifleri arasında yalancı doğum nedeniyle 1 gün hastanede yatış yapıp 12.11.2018 fe taburcu oldum, 13.11 2018 de işyerine 5 günlük rapor kağıdını verdim. Işveren sistemde raporu göremediği için manüel olarak raporumu işlemiş ama hastane raporu onaylamadığı için sgk sistemine düşmemiş 02.01.2019 tarihinde hastaneyle görüşüp raporumu sisteme işlettim. Işverenim cezalı ödeme olarak raporun sisteme düştüğünü söyledi. Sanki hastane değil de işveren raporu geç onaylamış gibi. Rapor paramı ne zaman alabilirim e devlette hala isgoremezlik odeme bilgisi bulunmamaktadır yazıyor. 19.11.2018 de dogum iznine ayrılmış olup,05.12.2018 tarihinde dogum yaptım. Diğer bütün raporlarım sistemde görünüyor. Raporlu gunlerin kesintisinj işveren yapmış ne zaman rapor paramı alabilirim. Nerden alabiirim?

 74. Ali Zeki dedi ki:

  Rapor başlangıç tarihi 28.12.2018
  Rapor bitiş tarihi 29.12.2018
  İşbaşı tarihi 30.12.2018
  Raporda bu şekilde yazıyor ben işe nezaman gitmeliyim 29 bitiş tarihimi 30 undamı teşekkürler

  1. Burak kara dedi ki:

   İyi akşamlar ben Nisan ayının 19’unda rapor aldım askerim 29 unda mı görev başında olmam gerekiyor yoksa 28 inde mi saygılar