• İSTİRAHAT RAPORU SORGULAMA


  GSS BORC ITIRAZ

  İstirahat raporu, Sosyal Sigortalar Kurumu’na bağlı olarak kişilerin rahatsızlanması, hastalanması, iş kazası geçirmesi, durumlarında sağlık kurulu raporlarında belirtilen istirahat süresince geçici olarak çalışamama halidir. İstirahat raporunun diğer bir adı da geçici iş göremezlik belgesidir. İstirahat raporu sorgulama işlemini anlatmadan önce istirahat parası alma işleminden bahsetmek istiyorum.

  İstirahat ücreti işveren tarafından verilmez. SGK tarafından çalışana ödenir. İnternet üzerinden yapılan başvuru incelenerek elektronik ortamdan ödeme yapılır ve bu ödemeler TC Ziraat Bankası üzerinden yapılır. Yaptığınız istirahat ücreti başvuru işlemi gerçekleştirildikten sonra başvurunuz değerlendirmeye alınır. Bu başvurunun kabul edilmesi durumunda sosyal güvenlik kurumu tarafından TC Ziraat Bankası’na ödemeleriniz yapılır. Şimdi biraz da istirahat raporu sorgulama işleminden bahsedelim. Ayrıca istirahat ücreti alabilmek için öncelikle aşağıdaki şartlar yerine getirilmelidir.

  • İş kazası ya da mesleki rahatsızlıklar geçiren kimselere verilen istirahat raporu sonucu ödenen,
  • Belirli bir hastalık sonucu alınan istirahat raporuna göre ve rapor alınan tarihinden önce 90 gün prim ödemiş şartı dahilinde yapılan ödeme,
  • Kadın sigortalıların ise doğum nedeni ile almış olduğu rapordan 90 gün önce prim ödemiş olma şartı dahilinde istirahat parası temin edilebilir.

  Bu şartları sağlayan kimseler istirahat parası alabilirler.

  Sponsorlu Bağlantılar

  İstirahat Raporu Sorgulama Nasıl Yapılır?

  İstirahat raporu sorgulama işlemleri internet üzerinden E-Devlet aracılığı ile yapılmaktadır. Günümüzde resmi yapılan işlemlerin neredeyse tamamı E-Devlet sistemi üzerinden yapılabilir bir hale gelmiştir. Bu nedenle de istirahat raporu sorgulama işlemlerini yapmak isteyen kişilerin E-Devlet şifresine ihtiyaçları bulunmaktadır. Eğer E-Devlet şifreniz bulunmuyorsa tek yapmanız gereken şey en yakın PTT merkez şubesine gitmek ve 2 TL karşılığında E-Devlet şifresi talep etmektir. Bunun için PTT merkez şubelerine bizzat gitmeli ve yanınızda kimlik kartınızı da götürmelisiniz. Ardından PTT görevlisinin size vereceği şifre ile birlikte E-Devlet sistemine giriş yapabilir ve geçici şifrenizi değiştirerek kalıcı bir şifre elde edebilirsiniz. E-devlet ya da diğer şifrelerinizi başkalarıyla paylaşmamanız güvenliğiniz açısından yapılacak en doğru davranış olacaktır.

  Devam edecek olursak, istirahat raporu sorgulama işlemlerini gerçekleştirmek isteyen kişilerin öncelikle yazımızın sonunda yer alan bağlantıya tıklaması gerekecektir. Ardından karşınıza E-Devlet giriş ekranı gelecektir. Bu aşamada TC ile rapor parası sorgulama işlemlerini gerçekleştirmeniz mümkündür. Zira SGK rapor sorgulama ekranına devam edebilmek için E-Devlet sistemine giriş yollarından biri olan TC Kimlik numarası ve E-Devlet şifrenizi girmeniz gerekecektir.

  Bu aşamada siteye giriş yaptığınızda karşınıza SGK rapor sorgulama ekranı gelecektir. SGK rapor sorgulama ekranı iki farklı şekilde karşınıza çıkabilir. Bunlardan ilki, istirahat raporunuz bulunmaması halinde gerçekleşecektir. Bu gibi bir durumda “Sisteme kayıtlı işgöremezlik ödeme bilginiz bulunmuyor.” şeklinde bir uyarı ile karşılaşırsınız. Bununla birlikte eğer istirahat raporunuz bulunuyorsa buna ilişkin bilgileri tüm detayları ile birlikte öğrenmeniz mümkün olacaktır.

  Rapor Parası Sorgulama Ziraat Bankası

  Rapor Parası Sorgulama Ziraat Bankası üzerinden yapılmak isteniyorsa yazımızın sonunda yer alan linke tıklanılmalıdır. Bu aşamada karşınıza ilk olarak E-Devlet sistemi giriş ekranı gelecektir. TC ile rapor parası sorgulama işlemlerinden biri olan bu aşamada yine aynı şekilde TC Kimlik numarası ve E-Devlet şifresi girilmelidir. Ardından karşınıza şöyle bir ekran gelecektir.

  Bu noktada yapmanız gereken şey “Onayla” seçeneğine basmak olacaktır.

  Bu noktada yapmanız gereken şey ise gerekli bilgileri doğru bir şekilde girmek ve “Borç Sorgula” seçeneğine basmak olacaktır.

  Rapor Parası Ne Zaman Yatar?

  Rapor parası ne zaman yatar ve rapor parası yattı mı soruları sıklıkla merak edilen sorulardan birkaçıdır. Rapor parası her ayın 8’i ve 14’ünde Ziraat Bankası’na yatırılmaktadır. Üç gün ve üzeri alınan tüm raporlarda SGK çalışanları işe gitmedikleri gün sayısı başına brüt ödeme alırlar. Kişiler rapor paralarını genel olarak işlerinin başına döndüğü zamanlarda yani ayağa kalktıkları zamanda alırlar. Rapor bitim tarihinden 20 ila 45 gün arası bir dönem için her ayın 8’i ve 14’ü arasında rapor parasını Ziraat Bankası’ndan almanız mümkündür. “Rapor Parası Ne Zaman Yatar?” sorusuna kesin bir şekilde cevap almak istiyorsanız SGK Alo 170 Danışma Hattını aramanız gerekmektedir.

  SGK Rapor Sorgulama Ekranına Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ!

  Ziraat Bankası Rapor Parası Sorgulama İşlemleri İçin TIKLAYINIZ!  tıkla sorunu sor

  İSTİRAHAT RAPORU SORGULAMA İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  1. ozkan dedi ki:

   selamın aleykum doktordan 1 günlük istirahat raporu yazdırdım ama yazıcısı çalışmadı için çıktı veremedı ben çıkarta bılırymıyım acaba çıktısını alabılırmıyım e devletten ve nerden almalıyım cıktıyı

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Rapor aldığınız günü işyeri sistemde görebilir.

  2. Özlem dedi ki:

   Merhabalar ben 30 gunluk rapor aldim ve rapor bitimi isten ayrilmak istiyorum bu durumda rapor parasi alabiliyor muyum ?

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Özlem Hanım merhaba,

    İşten çıksanız da rapor paranız ödenecektir.

  3. Yusuf kocakuzu dedi ki:

   Rapor bas lama bitis tarihlerinin tamamini ogrene bilirmiyim ve ucretim yatmismi ogrenmek istiyorum

  4. Yusuf kocakuzu dedi ki:

   Merabalar ben yusuf kocakuzu rapor ucretim yatmismi ogrenmek istiyorum.ve heyet raporu bittikce alabiliyormuyum

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Yusuf Bey merhaba,

    Raporlarınızın durumunu E devlte şifresi ile rapor sorgulama modülünden öğrenebilirsiniz.

  5. İLKNUR TAŞAN dedi ki:

   Ayakta başlama tarihi :13.11.2017
   Ayakta bitiş tarihi :14.11.2017
   Ne zaman işe baslamam lazım

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    15/11/2017 tarihinde işe başlamalısınız.

  6. Özlem dedi ki:

   Merhaba bugun dokyor bana 2 gunluk rapor yazdi Ayakta başlama tarihi 09.11.2017 Ayakta Bitiş tarihi 10.11.2017 hangi tarihte işbaşi yapmalıyım.

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Özlem Hanım Merhaba,

    İşe başlangıç tarihiniz 11/11/2017 dir.

  7. Sinan dedi ki:

   Merhaba.29 Ekim 2017 pazar gunu motorsiklet kazasi gecirdim ve 10 gun rapor aldim.Raporda is basi tarihinin hangi gun olduguna bakamadik.Ayin kacinda is basi yaparim.Pazar gunu 29 ekim oldugu icin o gun haricmi sayilmistir rapor gunu.Ona gore raporu uzatmaya gidecegim cunku.

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Sinan Bey merhaba

    10 günlük raporunuza tatil günleri dahildir. Raporlar iş günü değil gün olarak verilir. 29 Ekim i de sayarak 8 Kasımda işbaşı yapmalısınız. İş yeri de bu şekilde rapor girişinizi yapmıştır. Eğer raporunuzda kontrol gözüküyor ise 8 Kasımda kontrole gitmeniz gerekir.

    1. Sinan dedi ki:

     Sagolun tesekkurler.

  8. ahmet dedi ki:

   28.09 tarihinde 30 gün rapor aldım ameliyat oldum 30.09 tarihinde iş yerinden çıkışım verildi.kaç gün rapor ücreti alabilirim ilaveten rapor odeneğim halen e devlette gözükmüyor

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Ahmet bey merhaba,

    30 gün rapor aldıysanız 28 günlük rapor ücreti alırsınız. İş yerinizin raporu onaylayıp onaylatmadığını kontrol edin. Onaylamadılar ise İş yerinin bağlı bulunduğu SGK ya raporunuzla müracaat edin

  9. Aynur dedi ki:

   Merhaba benim raporum ekimin 12sinde bitti rapor param ne zaman yatar 170 arayıp sordugumda raporun hangi aşamada oldugunu göremediklerini söylüyorlar sistem çalışması varmış e devlettede bir şey görünmüyor.

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Aynur Hanım merhaba,

    Rapor paraları genellikle raporun bittiği ayı takip eden ayın 8-14 ü arasında ödenmektedir.

  10. Celil YILDIZ dedi ki:

   29.07.2017 Tarihi ile rapor baslangıcım ve 101 gün raporluyum nezam işe baslaya bilirim

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    7 Kasımda iş başı tarihiniz görünüyor. Zaten raporunuzda da çalışacağınız tarih yazar.

  11. taner dedi ki:

   merhaba is yerimle görüştüm biz onayladık dedi aca sizin dediginiz gibi 8-14 arasımı yatar son bisey daha 170 aldığım raporu nasil göremez sistemde gözükmezmi

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    İşyeri onayladığı takdir de Alo 170 hattının görmesi gerekiyor. Kasım ayının 8-14 ü arasını bekleyin. sonuç çıkmaz ise rapor aldığınız hastaneden sisteme işlenip işlenmediğine dair teyit alın. Sorun ya hastanededir yada işyerinde.

  12. taner dedi ki:

   merhaba 25.09.2017 baslangıc 05.10.2017 bitis nezaman alırım parayı bide 170 aradım rapor gözükmüyor dedi sistemde nasıl oluyor böle

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    İşyeri insan kaynakları servisiyle irtibata geçin raporu onaylayıp onaylamadıklarını sorgulayın. Raporunuz onayladıktan sonra Kasım ayı 8-14 ü arası rapor paranız yatar.

  13. Umuthan dedi ki:

   Merhaba 09.10.2017 tarihinden itibaren 1 aylık rapor verildi rapor ne iş yerimde nede e devletten görüntüleniyor ne yapmam gerekiyo rapor sonunda kontrolüm var

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Rapor aldığınız hastane ile görüşün giriş yapmış mı? Giriş yaptı ise işyerinin sistemden görmesi gerekiyor.

  14. Muh9arrem dedi ki:

   14.09.2017 20.09.2017 raporluydum. E devlette gorunmuyor suan ne zaman alabirim e devlette ne zama gorunur

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    İşyerinin rapor girmesi için bitiminden itibaren 5 gün süresi mevcut. Giriş yaptıktan sonra Kurum onayını takiben ay sonuna kadar görebilirsiniz.

  15. Metin dedi ki:

   18/07/2017 tarihinde iş kazasından özel hastaneye yatışım yapıldı aynı gün ameliyat oldum 19/07/2017 tarihinde taburcu oldum doktorum kontröl lü 60 gün rapor verdi rapor param ne zaman yatar bilgilendirirseniz çok memnun olurum ayın 08/ 14 arasında ödeme yapıldığı söyleniyor benim rapor da 15/09/2017 tarihinde bitiyor ödeme 10 cu aya sarkarmı

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Metin Bey,

    Rapor ödemeleri rapor bitim tarihini takip eden ayın 8-14 ü arası atmaktadır. Sizin ödemeniz de 10. ayda yatacaktır.

  16. Merve dedi ki:

   Ayakta baslama tarihi 25.08.2017
   Ayakta bitis tarihi 26.08.2017
   Ne zaman is basi yaparim

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merve Hanım merhaba,

    İşbaşı tarihiniz 27/08/2017 tarihidir.

  17. Ayşegül dedi ki:

   Merhaba.
   Rapor paramı zamanında almadığım için emanete alındı. 170 i arayarak talep oluşturdum. Talebimin sonçlandığına dair mesaj geldi. Bankaya gönderildiğini banka ise paranın hesapta olmadığını söylüyor. Edevletten baktığımda hala emanette görünüyor. 1 aydır bu işlem için banka ve 170 i her gün arıyorum.

  18. ismail aras dedi ki:

   Selamun aleykum ben 14.06.2017 tarinde is kazasi gecirdim ve 3 ay rapor aldim ayri ayri ama 2 ay gecti halen maas alamadim ne zaman alirim

  19. ss dedi ki:

   Rapor başlangıç tarihi 10.08.2017 ayakta bitiş tarihi 12.08.2017 olan bir kişi işe ne zaman başlamalı. Ayakta bitiş tarihi işe başlama tarihi mi ?
   Teşekkürler

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Raporlar ayakt ve yatarak olmak üzere iki şekilde hazırlanır. Raporlarda çalıabilir tarihi ayrıca belirtilir. Eğer belirtilmemiş ise rapor bitiş tarihinden 1 gün sonrası işbaşı tarihidir. Yani sizin raporunuza göre işbaşı tarihiniz 13/08/2017 tarihidir.

  20. Ahmet dedi ki:

   07.08.2017 tarihinde rapor aldim raporda ayakda baslama tarihi 07.08.2017 ayakda bitis tarihi 12.08.2017 yaziyor 12.08.2017 tarihinde is basi yapmam gerekiyormu ?

  21. Ayşe dedi ki:

   03.08.2017 de raporum bitiyor ve yeni rapor almam gerekiyor du.ameliyat için 01.08.2017 de hastaneye yatış yapıldı.ameliyat ertelenince 03.08.2017 de tekrar hastaneden çıkış yapılarak rapor yazıldı çıkış tarihi olan 03.08.2017 ye.şimdi hastane raporu işleyemediğini söyledi.sgk ya gönderecekmiş.rapor ödemesi ve kaydı için sıkıntı yaşar mıyım?e devlette işlenmiş görünmüyor.yardımcı olurmuşsunuz sıkıntı yaşarmıyız

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Ayşe Hanım,

    Bazı rapor işlemlerinin merkezden düzeltilmesi gerekebiliyor. Düzeltme işlemini 01/08/2017 tarihinden çalışabilir tarihine kadar tek rapor şeklinde düzelteceklerdir. Bu yüzden raporunuz e devlette gözükmüyor olabilir. Takip edip sonucu yazarsanız konu hakkında yardımcı olmaya çalışalım

  22. Hakan dedi ki:

   Merhaba.
   1- 03.07.2017-13.07.2017 10 gün rapor aldım. 13’ü iş başı. 18.400 TL 3 aylık brüt maaş. 90 gün çalışma. Ne kadar para alırım.
   2- Raporu edevlet üzerinden göremiyorum. Aile hekimi ve iş yeri girişleri 4 Temmuz’da yaptı. Nereden takip edebilirim.
   3- Bir de raporu ilk 2 günü kesinti olmaz deniyor, doğru mudur?
   Teşekkürler.

  23. Meryem dedi ki:

   Merhaba 04.07.2017 de hastane yatışım 10.07.2017 itibari ile de taburcu ve 45 gün istirahat raporum var ne kadar ücret alırım. 3 aylık prim gün 69 gün 3 aylık brüt maaş 11.500 ikramiye3 aylık 5000 tl

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    3 aylık maaşınıza ikramiyeleri ekleyerek aylık ortalama ücretiniz bulunur. Bu bulunan ücret 30 güne bölünüp günlük ücret bulunur. bu günlük ücretin 7 günlük hastanedeki süreniz yatarak geçtiğinden 1/2 sini çarparak, kalan 45 günü ise 2/3 oranında çarparak bulabilirsiniz.

  24. burak dedi ki:

   merhaba haziran 14’ünde 5 gün istirahat aldım ama e devlet üzerinden göremiyorum ne yapmam gerekiyor

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Rapor aldığınız hastanenin sisteme girip girmediğini kontrol edin. Daha sonra işyerinizin bilgi girişi yapıp yapmadığını kontrol ettirin.

  25. Ahmet yilmaz dedi ki:

   Merhaba ben devlet memuruyum. Ayagimdaki kiriktan ötürü 30 gun rapor aldim ve istirahatimi memelekettimde gecirdim. Ancak raporum haftasonu bittigi icin 2 gün önce 15 gün daha rapor aldım. Şuan çalıştığım kurum e-rapor getirmemi istedi. Hastaneyle iletisime gectigimde ise hastane calisani raporun bitmeden rapor aldigin icin e-rapor verilemiyor diyor. Boyle bisey mumkun mu ? Mumkunse eger neden bana o zaman rapor verildi ?

  26. Gökçe Odabaş dedi ki:

   Ayağım çatladığı için ilk olarak 02.07.2017-11.07.2017 (10 gün) daha sonraki muayenede 12.07.2017-02.07.2017 (21 gün) daha rapor aldım. Bu ay maaş alamadım. SGK ödemeyi ne zaman yapar. Yardımcı olursanız sevinirim.

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    02/07/2017-11/07/2017 tarihli raporunuz Ağustos ayının 8-14 ü arasında sonraki 21 günlük raporunuz 8. aya sarktığından ödemeniz de eylül ayına sarkabilir.

  27. tuncer kuş dedi ki:

   12 mayıs 2016 tarihinde iş kazası geçirdim ve elimde ciddi derecede yanıklar meydana geldi plastik cerrahi doktoru 16mayıs 2016 günü bana 25 gün rapor verdi ve ondan öncesinde 3 gün rapor verilmişti acil serviste iş yeri zamanında iş kazası bildirimi yapmadağından rapor parasını almamda sıkıntı yaşarmıyım..ve halen çalışamıyor durumdayım.

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    İşyeri iş kazası bildirimi yapmamış olsa da hastalık istirahatinden dolayı rapor paranızı alırsınız.

  28. yucel dedi ki:

   Merhaba ben yakın zamanda bir fıtık ameliyatı geçirdim. Hastaneden bana 2 ay rapor yazdılar. Yaptığım is çok ağır bir iş olmadığından 2. hafta iş yerine gitttim raporlu olduğum için çalışamayacağımı söylediler. Doktorla görüştüğümde bir ay sonra muayene ye gel iyileşmişsen kalan bir ayı iptal ederiz dedi, bir ay sonra gittiğimde doktorum iptal edip yazı yazdı, ben raporum iptal olacak diye beklerken sekreterlikten bana bunun sgk ya girildiğini iptal olamayacağını söylediler. Emekli çalışan olduğum için çalışmadığım güne ödeme de alamıyorum. Raporun kalan kısmını iptal edebilmek için ne yapmam gerekir?

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Hastane sekreterliği mi iptal etmedi. Eğer çalışabilir raporu aldıysanız işyeriniz çalışabilir tarihinden itibaren sigortanızı devam ettirmesi gerekir

    1. yucel dedi ki:

     Evet hastane sekreterliği raporumu iptal etmedi. Bana Ankara’ ya ulaştı gibilerinden birşeyler söyledi ve iptal edilemeyeceğini söyledi.
     İptal edebilmemin bir yolu var mı?

  29. Filiz Deniz dedi ki:

   Merhaba . İstirahat raporum ilk olarak 10 gün daha sonra da 2 kez olmak üzere 7 şer gün daha verildi.2.raporda bitiş tarihinin altında kontrol yazıyordu 3.rapora da işbaşı yazılmış ve heyet yaziyordu. rapor yazildiktan bir kac gun sonra doktora gittim ve 2 haftaya kadar anca iyilesebilicegimi soyledi bu yuzden bi rapor daha almam gerekiyor ancak son raporumda işbaşı yazdigi icin isyerim beni is cizelgesinde çalışmak üzere belirtmiş ve raporu yazanlarda 3 rapordan sonra mecburen işbaşı diye yazıldığını daha sonra tekrar rapor alabileceğimi söyledi bu durumu pek anlayamadım yardimci olursaniz sevinirim.

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Hastalıktan dolayı Rapor düzenlenirken raporun bitiş tarihinden itibaren iş başı yapılacak tarih belirtilir. Hastalık devam ediyorsa tekrar rapor düzenlenir. Herhangi birşey yapmanıza gerek yok Hastane rapor yazmak zorunda ve siz de yazılan raporu iş yerinize bildireceksiniz.

  30. Gokhan dedi ki:

   Ben 03.05.2017 tarıhınde ıs kazası gecırdım.sol kolum kesıldı amelıyat oldum.tentom amelıyatı.raporum parca parca verıldı.10 gun 10 gun toplamda 1 ay raporluydum.bnkadan rapor paramı almaya gttıgımde kaydın gozukmuo yatmamıs dedıler.170 aradım ordada herangı bı kaydım gozukmuyormus.ıs yerıyle gorustum kaynarca ssk yı ara dedıler raporların otonatık blgısardan olmadıgı ocın manuel olarak verıldıgı ıcın gorunmuyor dedıler.kayıtlara ıs kazası dglde atlı vaka dıe yazdırdılar.senı magdur etmıcez dedıler kbul ettım. Sımdı ıse maasıda vermıyorlar sureklı bahane arıyorlar.yardımcı olurmusunuz ne yapmam gerekıyor.

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Raporlarınızın bir nüshası elinizde ise Kuruma durumu bildirin. Normalde iş yerinizin sistemden giriş yapması gerekiyordu girmemişlerdir. Elinizde raporunuz yok ise Tedavi gördüğünüz hastaneden talep edebilirsiniz. Sistemden tekrar çıkarabilirler. iş kazası ilgili durumu en yakın iş kura şikayette bulunabilirsiniz. Alo 170 SGK şikayet ve danışma hattına da şikayetinizi bildirebilirsiniz.

  31. Sezin dedi ki:

   Merhaba ben şuan çalışmıyorum herhangi bir gelirim yok. Çalıştığım dönemde 09.03.2014 – 14.03.2014 tarihleri arasında istirahat raporu almıştım. Şuan bana daha geçen gün istirahat raporunuz işvereninizce “Çalıştı” olarak onaylandığı için 74,60TL borcunuz çıkmıştır 30gün içinde ödeyin diye Sgkdan yazı geldi. Bunu ödeyecek durumum yok şuan. Nasıl itiraz edebilirim. İtiraz hakkım varmı? Bilgi verip yardımcı olursanız çok sevinirim.

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Size yazı gelen kuruma eğer çalışma yapmadıysanız. Bu yazıyı ekine koyarak çalışmadığınıza dair dilekçe ile müracaat ediniz.

  32. Umit dedi ki:

   2016 aralık ayından 1 ay 5 günlük raporum var ve halen yatmadı işverene soruyorum biz bildirdik,sgk ya soruyorum bildirim olmamış diyor ne yapmam gerekiyor kaymakamlığa gitsem onlar çözüm bulurmu acaba..!

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    İşyeriniz bildirdiği konusunda ısrar ediyorsa bildirim evraklarını talep edip sgk ya dilekçe ile ibraz edin. İşyeriniz evrak konusunda zorluk çıkarıyorsa sgk nın bildirim evraklarını istediğini belirtin. Çözüme ulaşamazsanız enyakın iş kur müdürlüğünden yardım alabilirsiniz.

  33. Muhammet dedi ki:

   Kolay gelsin öncelikle ben 17.03.2017 23.03.2017 tarihleri arası rapor aldım ama doktor bana sözlü olarak 5 gün istiharat verdi rapor kağıdını istediğim sekreter bana raporu bilgisayardan girdiğini çalıştığın yer göre bilir dedi ve ben 22.03.2017 iş başı yaptım iş başı yaptığım gün bana iş yüzünden tutanak tutuldu para cezası kesildi ve raporumun sistemde gözükmedigini söyleyip raporu getirmemi istediler raporu aldığım hastaneye gidip verilen raporun sistemden gözükmedigini söyleyip kağıt olarak vermesini istedim ve raporu aldığımda raporumun devam ettiğini gördüm ertesi gün 23.03.2017 ise gitmedim bana tutulan tutanak bilmeden çalıştığım raporlu güne yani 22.03.2017 tarihine denk geliyor acaba tutulan tutanağın geçerliliği varmı raporlu çalıştığım günün bildirildiğini nasıl öğrenirim 7 gün için nekadar rapor parası yatar brüt maaşım 2800 TL ilginiz için teşekkür ediyorum

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    İşyeri mi size tutanak tutup para cezası kesti ? Eğer öyle ise tutulan tutanak hükümsüzdür. ayrıca işyerinin size ceza kesme gibi bir kanuni hakkı yoktur. Çünkü raporunuzu rapor gün sonununda bildirebilirsiniz. Kanun bu konuda ”Raporun onaylanıp işverene düşmesi ve istirahatin bitiminden 5 iş günü içerisinden çalışılmadığı bildirilmezse İdari Para Cezası uygulanmaktadır” der. Size raporu zamanında bildirmediğiniz bahane ederek vaya gelmediğinizi sebep göstererek ceza kesme hakkı yoktur. Alacağınız rapor parası ise ilk 2 günü kurum ödemez 5 günlük 2800/30 : 93,33 93,33 ün 2/3 ü :62,22 tl yapar. Sonuç olarak 62,22*5 gün : 311,11 tl rapor parası alırsınız.

    1. Muhammet dedi ki:

     Bana doktor 5 gün raporlu sun dedi Raporum bitti sanıp iş başı yaptim ama benim raporun sistemden gözükmedigini söyledi Şef iş cıkışı raporu kağıt olarak çıkarmaya gittiğimde 7 gün olduğunu gördüm yani ben 24 ünde iş başı yakacakken 22 sinde iş başı yaptım raporumun devam ettiğini görünce 23 undede işe gitmedim tutulan tutanak raporlu olduğum gün yani 22 sinde performans yüzünden tutuldu savunma olarak belimdeki rahatsızlığın neden olduğunu yazdım ayrıca tutulan tutanağın raporlu bilmeden çalıştığım güne denk geldiğini İnsan kaynaklarına söylemiştim şuan ne yapmam gerekiyor

     1. Danışma Birimi dedi ki:

      Merhaba,

      Sizin hiç bir şey yapmanıza gerek yok. Tutanak yok hükmündedir. Tutanakları sebep gösterip işten çıkarırlarsa dava açıp her türlü kazanırsınız. Canınızı sıkacak bir durum yok.

  34. batu dedi ki:

   sağlık ocağından aldığım raporu kaybettim bu ekrandan görebilirmiyim

  35. Ahmet dedi ki:

   Merhaba ben 10+10+10 şeklinde rapor aldım… İst. Üniversite den.. ama en son rapordan daha sonra hastaneye gitmedim. Acaba bu sorun olur mu.?

  36. Mustafa civelek dedi ki:

   Az once 2 gun rapor aldim fakat persembe gununden cuma gunune kadar istirahatlidir yaziyor fabrikayla bi sorun yasarmiyim

  37. MUSTAFA KOÇ dedi ki:

   MRB. BEN HASTANEDEN 10 GÜNLÜK RAPOR ALDIM AMA RAPORU KAYBETTİM HASTANEDEN YENİDEN ALABİLİRMİYİM

  38. MEHMET KAYNAR dedi ki:

   Eşim doğum raporu aldı iki parçada ilk olarak 06.02.2017 tarihinde doğum izni başladı ikinci raporun bitiş tarihi ise 31.05.2017 işe başlama 01.06.2017 doğum raporları benim bildiğim kadarıyla 112 gün olması gerekirken bu raporların toplamı 115 oluyor benim anladığım kadarıyla 19.02.2017 tarihinde hastaneye yatış 21.02.2017 tarihinde de hastaneden çıkış yapıldı doğum için bu aradaki giriş ve çıkış tarihleri ikinci raporda gözüküyor bu hastanede gecen üç günlük kısım doğum raporundan sayılmıyor ise ne olarak geçiyor bana yardımcı olabilirmisiniz

  39. Esma dedi ki:

   merhaba ben tarım ilçe müdürlüğünde sözleşmeli mühendis olarak çalışıyorum.11.01.2017 tarih başlangıçlı 13.01.2017 bitişli üç günlük rapor aldım. Yalnız sistemde halen raporum gözükmüyordu. Bugün 01.03.2017 tarihinde dairedeki arkadaşlar manuel olarak raporumun girİşini yaptılar ancak görüştüğümüz yetkililer raporun belli bir zaman aralığında girilmesi gerektiğini ,bu zaman aralığında girilmediği için ceza kesilebileceğini söylediler. Bu konu hakkında ne yapmamız gerekir? Ceza kesilebilir mi?

  40. ŞAFAK dedi ki:

   MRB. BEN ŞAFAK BAYSAL AYIN 7SİNDEN 17SİNEKADAR RAPORLUYDUM RAPOR PARAMI NEZAMAN YATAR ACABA VE NEREYE YATAR

   1. SGK Merkezi dedi ki:

    Raporunuzun içeriğini bilmediğimizden dolayı lütfen Alo 170 SGK DANIŞMA HATTI nı arayarak bilgi alınız.

  41. İbrahim dedi ki:

   Raporun 4 Şubat’ta bitiyor.8 Şubat’ta kadar parayı bankadan alabilirmiyim

   1. SGK Merkezi dedi ki:

    Detaylı bilgi için lütfen ALO 170 SGK DANIŞMA HATTI nı ARAYINIZ

  42. Ahmet dedi ki:

   Merhaba,
   3 hafta önce rahatsızlandım ve poliklinik doktoru 5 gün rapor verdi aynı gün içinde rahatsızlığım arttı ve başka bir hastanede yoğun bakımda 4 gün yattım hastaneden çıkınca yoğun bakımda yattığım hastanede beş gün rapor verdi fakat iki raporda ne e devlette görünüyor ne de iş yerim görebiliyor. sebebi nedir acaba yardımcı olabilirmisiniz

   1. SGK Merkezi dedi ki:

    Özel durumunuzdan dolayı lütfen ALO 170 SGK DANIŞMA HATTI nı ARAYINIZ

  43. durmuş dedi ki:

   bügün gittim açile doktara dedim 2 gün rapor ver bilgi işlemdeki bayan ayakta başlama tarihi 15.1.2017.ayakta bitiş tarih 16.1.2017 n zaman iş başlıyacagım

   1. SGK Merkezi dedi ki:

    Detaylı bilgi için lütfen ALO 170 SGK DANIŞMA HATTI nı ARAYINIZ

  44. Ahmet dedi ki:

   Raporun sistemden onaylanıp onaylanmadığını nasıl öğrenebilirim

   1. SGK Merkezi dedi ki:

    İSTİRAHAT RAPORU SORGULAMA sayfasına gidiniz
    Diğer sorularınız için lütfen ALO 170SGK DANIŞMA HATTI nı ARAYINIZ

  45. sami çalışkan dedi ki:

   Merhaba acilden 3 günlük rapor aldım ve raporun bittiği gün tekrar 10 günlük rapor aldım ve raporumu uzattım. Normalde 3 günlük aldığım rapor için ödemede 2 günlük ücret kesilir. Acaba10 günlük raporumdan da 2 günlük ücret kesilir mi?

   Teşekkürler

   1. SGK Merkezi dedi ki:

    İSTİRAHAT RAPORU SORGULAMA sayfasına gidiniz.
    AYRICA Detaylı bilgi için lütfen ALO 170 SGK DANIŞMA HATTI ‘nı ARAYINIZ

  46. ilhan yılmaz dedi ki:

   ben ilhan yılmaz 100/44 raporum var 3910 gün prim var 18 ssk yasına marta gırıyom gecici veya sürekli işgörmezli geliri baglanırmı cvp

  47. Turgut dedi ki:

   Acık istırahat aldım hastaneden bunu ben iyileşmeden sonlandırılırmı raporum devam ediyormu

   1. SGK Merkezi dedi ki:

    Rapor takibiniz için ALO 170 SGK danışma hattını ARAYINIZ

  48. Emine dedi ki:

   13.07.2016 – 16.08.2016 arası doğum öncesi çalışır raporum var hastane tarafından ekrana işlenmiştir.17.08.2016 dan sonra çalışamaz raporuma başlatmam gerekirken o gün erken doğum yaptım ve raporum 17.08.2016-06.12.2016 arasında doğum sonrası olarak işlendi ve işyerinden onaylandı.Ama doğum öncesi rapor ssk ekranında işyeri onaylayamadığı için rapor paramı alamamaktayım.Bunun için nasıl bir yol çizmem hakkında yardımcı olabilir misiniz.
   iyi çalışmalar

  49. Mert Durmaz dedi ki:

   Iyi günler 15.12.2016 tarihinde rapor aldim bitis tarihi 16.12.2016 yazıyor bu rapor 16 sını kapsıyor mu iş başı ne zaman olur

   1. SGK Merkezi dedi ki:

    16 Aralıkta başlar

  50. Gül dedi ki:

   Merhaba ben doğum için rapor aldım 32. Haftada. Raporluyken sigorta yatarmı ? Yatarsa iş yerimi yatırır ?

  51. Barış dedi ki:

   Eylül ayında 20 günlük heyet raporu aldım ve aynı gün raporun çıktısını işyerime teslim ettim. Ancak edevlet üzerinde rapor bilgilerini göremiyorum. İşyeri de giriş yapıldığını söylüyor. Ne yapmam gerekir?

  52. mustafa dedi ki:

   Benim babam 10 aydır yatalak ve 10 aydir raporlu.raporu 12. Ayda bitecek işe gidemez durumda rapor suresini uzatirlarmi

  53. Recep aslan dedi ki:

   Önceden rapor parası alınmış beye emanete alınmış durumlar iş görmemezlikten bakıma biliniyordu ama şuan sayfaya baktığım zaman sisteme kayıtlı iş göremezlik ödemesi bulunmuyor diyo

  54. Emine pala dedi ki:

   Merhabaa ben eylül ayında ameliyat oldum 1 haftalık raporum vardı daha sonra uzatıldı o bi hafta sistemde ziraat bankasına yatırıldı diye gözüküyordu diğerine sadece ücreti yazıyordu ziraat bankasına gittim eve kart göndereceğiz dediler şimdi sistemde iki raporumda gözükmüyor e devlette sisteme kayıtlı ödemem yok yazıyor bikaç gün önce vardı nasıl oluyo bu iş anlamadım?

  55. Ayseeee dedi ki:

   Raporum 22 ekim de bitiyor 22 ekim cumartesi gününe geldiği için ben ise pazar günümü başlamak lazım yoksa pazartesimi özel sektörde calisiyorum

  56. Satı eker dedi ki:

   Haziran ayında ameliyat oldum o zamandan beri rapor paramı anlamıyorum ne yapmalıyım

   1. Satı eker dedi ki:

    Hazirandan beri rapor paramı alamıyorum ne yapmam gerek

  57. Fuat Gül dedi ki:

   Kalp ameliyatından sonra iki aylık iş görmezlik raporunu hastane elden vermediğinden ve sistem üzerinden SGK ya bildireleceğinden dolayı, şahsıma işverenemin tarafından ödeme yapılamıyor. SGK nın sisteminden E Devlet üzerinden rapor görünmüyor. İşverenim de raporu sistemde görmeden maaşımı çıkaramıyor. Ne yapmam gerekir, lütfen beni yönlendirebilmisiniz. Saygılarımla.

  58. Emre dedi ki:

   Merhaba ben 2 hafta önce ameliyat oldum 2 ayrı rapor aldim ilkinde hasta yatış tarihi 19.08.2016 yazıyor ayakta baslama tarihi 24.08.2016 bitis tarihi 01.09 ikinci rapor baslama 02.09 bitis 11.09
   Rapor baslama tarihi 24.08.2016 ama yatış tarihi 19.08 benim rapor parası yatıs tarihi 19.08.2016 dan itibaren mi islenecek yoks 24 den mi başlıyacak

  59. Nusrettin dedi ki:

   31 08 de rapor aldım fakat bitiş tarihini göremiyorum.

  60. süleyman erol dedi ki:

   iki adet raporum var biri 30 günlük digeri 15 günlük bunların parasını alamadım hastaneye gidiyorum hersey normal dıyor muhasebecı sıstemde göremıyorum onun ıcın onaylıyamıorum dıyor sgk ya gıtım bıldırım yapılmamıs diyor sorun nerde ben cözemedim e devletten bakıyorum bırşey göremıyorum
   rapor tarıhleri 20.05.2016_19.06.2016
   20.06.2016_04.07.2016

  61. Yasin Yılmaz dedi ki:

   bu gün için raporluyum internetten nasıl görüntülerim e devlet vs. ?

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    E-Devlet üzerinden rapor durumunuzu öğrenebilirsiniz.

    1. duran karaarslan dedi ki:

     rapor tariini nasıl ogrenırım

  62. Ümit dedi ki:

   Merhaba ben 13.05.2016 ile 13.06.2016 arasi raporum vardi bitti hastane uzatti raporu 20 gun daha 13.06.2016 ile 03.07.2016 arasi fakat diger raporumun odemesi e devlette gozukmuyor acaba sonradan aldigim 20 gunluk raporun ucreti ile beraber mi yatacak acaba sorumu cevaplarmisiniz tesekkurler

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    E-Devlete raporların işlenmesi uzun sürebiliyor. Raporunuz ile ilgili detaylı bilgi için Alo 170 SGK hattını arayabilirsiniz.

  63. Recep dedi ki:

   20.06.2016-30.06.2016 tarihleri arası 10 gün istiraht yazıyor 30.06.2016 kontor işarateli.bu durumda 30 unda ben işbaşı mı yapmam gerekli

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Detaylı bilgi için Alo 170 SGK hattını arayabilirsiniz.

  64. Esat baykal dedi ki:

   Merhabalar 01/06/2016——20/06/2016 tarihleri aradında 20 gün is göremezlik raporum var raporum bitti ayın 21 inde işbaşı yaptım lakin edevlette göremiyorum bu konuda beni bilgilendikirmisiniz

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Detaylı bilgi için Alo 170 SGK hattını arayabilirsiniz.

  65. fatih dedi ki:

   09.05.2016 Tarihinde Menisküs Ameliyatı Oldum Ve 1 Aylık Rapor Verildi.. İş Görmezlik Ücretim E-Devlet Sistemine Halen Düşmemiş Sürekli Bakıyorum Nezaman Alabilcem Çok Merak Ediyorum

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Rapor bitiminden sonra 1 ay içerisinde yatmaktadır. Detaylı bilgi için Alo 170 SGK hattını arayabilirsiniz.

  66. hatice dedi ki:

   merhabalar ben özelde çalışıyorum şuan gebeyim doktorum çalışabileceğimi söylediği için 32 haftada çalışabilir raporu aldım ancak daha sonrasında tahmini 10 gün sonra bir risk yaşadım ve bunun üzerine doktorum bana heyet raporu verdi şimdi merak ettiğim husus bu heyet raporu benim doğum öncesi izin hakkımdan mı düşecek yoksa ayrımı değerlendirilecek bu husus da beni bilgilendirebilirseniz çok memnun olucam .Şimdi den çok teşekkürler iyi çalışmalar

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Doğum öncesi izniniz düşmez. Yani 34.haftada izne çıkarsanız kalan izin süreniz doğum sonrasına eklenir.

  67. ferahim dedi ki:

   30.03.2015 ile 05.04.2015 tarihleri arasında e-devlet sisteminde 300,67 tl işgörememezlik ödeneği görünmektedir.fakat emanete alınmış.ödeme varmı ve nasıl alabilirim.teşekkürler

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    SGK müdürlüklerine giderek talep etmeniz halinde ödeneği alabilirsiniz.

  68. Sadullah dedi ki:

   05.05.2016 tarihinde 30 günlük raporum vardı bitiş tarihi 03.06.2016 şuan yeni bir rapor yazıldı 30 günlük lakin bir oncekinin rapor parası gözükmüyor e devletten.. 170 hattinida aradım rapor gorunuyor ama sisteme henüz yatmamis dediler..
   Bu konuda bilgi alabilir miyim?

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Bu konuda en detaylı bilgiyi alo 170 SGK hattında alabilirdiniz. İlgili SGK müdürlüğü ile iletişime geçebilirsiniz.

  69. Vedat dedi ki:

   iyi günler elimde başlama 02.032016 bitiş 27.04.2016 ve baslama 28.04.2016 bitiş 25.05.2016 olmak üzere 2 rapor var bitmiş. fakat hala ücret bankaya gönderilmedi? daha önceki raporlarımda örneğin 1inde bitiyosa 8inde bankaya gönderiliyordu param. bu aksamanın nedeni nedir?

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Detaylı bilgi için Alo 170 SGK hattını arayabilirsiniz.

  70. Emine dedi ki:

   28.01.2013 ve 09.08.2013 evrak tarihli rapor ücretleri e devlet te emanete alındı olarak görünüyor. size telefon ile ulaşamıyorum. bankaya yatırılması konusunda bana yardımcı olabilir misiniz?
   teşekkürler iyi çalışmalr

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    İlgili SGK müdürlüğüne giderek durumunuzu belirtmeniz gerekmektedir.

  71. CİHAN dedi ki:

   MERHABA,
   MAYIS AYINDA 5 GUN RAPOR ALDIM ANCAK RAPORUM ONAYLANMAMIŞ GÖZÜKÜYOR..

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Detaylı bilgi için Alo 170 SGK hattını arayabilirsiniz.

  72. Furkan dedi ki:

   01.03.2016 hastane yatış 06.03.2016-15.03.2016 arası rapor verildi fakat rapor parası hâlâ yatmadı ne yapmam lazım

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Hata yapılmış olabilir. İlgili SGK müdürlüğüne giderek durumunuzu belirtebilirsiniz.

  73. Murat Can Kuru dedi ki:

   Merhaba,

   Babam emekli fakat gemide çalışıyor. Bir kaza sonucunda rapor aldı raporların çıktısını firmaya göndermem gerekiyor nereden temin edebilirim.

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Hastaneden almanız gerekir.

  74. Mert dedi ki:

   Aldıgımız raporu işyerine bildirmemiz gerekiyor mu ?

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Evet bildirmeniz gerekir.

  75. Mert dedi ki:

   10 günlük rapor aldım e-devlette görünmüyor nasıl bakabilrim rapora?

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Durumunuzu Alo 170 SGK hattından detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

  76. Ali fuat hatip dedi ki:

   İs görmezlikten raporu aldim fakat hastane bana cikti vermedi işyeri raporu gorebilirmi yada daha sonra cikti alabilirmiyim

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Hastane SGK’ya bildirmektedir. Ancak iş yerininde bilgilendirilmesi gerekir. Detaylı bilgi için Alo 170 SGK hattını arayabilirsiniz.

  77. Meryem dedi ki:

   Merhaba ben 01.02.2016 tarihinde dogum iznine çıktım dogum bitiş tarihini e devletten nasıl görebilirim ? Teşekkürler

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Toplam 16 hafta izniniz bulunmaktadır.

  78. Hadis dedi ki:

   2015 şubat ayında ameliyat olmuştum 18 günlük rapor verdiklerini söylemişti şişli kolan hastanesi rapor sistemde gözükmüyor ne yapmam gerekiyor.teşekkür ederim

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Hastanede sisteme işlenmemiş olabilir. Raporu veren doktor ile görüşmeniz gerekir.

  79. muhsin dedi ki:

   12.05.2016..baş31.05.2016.bitiş rapor aldım rapor parası ne zaman alırım verapor bitiminde ben neyapmam gerekiyor 20 günlügün sgk danparasını alacam ….teşekkür ederim

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Rapor bittikten sonra rapor paranızı alabilirsiniz.

  80. mehmet dedi ki:

   ayın 1 nden 27 sine kadar rapor aldım ama ödemede toplamda 6 gün raporlu gözüküyorum nedeni nedir?

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Detaylı bilgi için Alo 170 SGK hattını arayabilirsiniz.

  81. mehmet dedi ki:

   iş kazasi raporu aldım 36 gün biteli 9 gün oldu ama e devlette sigorta parası gözükmüyor neden acaba bilen varmı

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Raporun geçmesi uzun sürebilmektedir. E-Devletten kontrol edebilirsiniz.

  82. soner dedi ki:

   nisanın 25 de 10günlük rapor aldım bu raporumun ne zaman bittini nasıl ogrene bılırım

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    E-Devlette rapor ile alakalı detaylar görünmektedir.

  83. funda dedi ki:

   hastaneden dktor bana 2 gunluk rapor verdi fakat yazıcı bozuk oldgu ıcın cıktı alamadık.doktor raporun ışlendiğini soyledi ama şirketın ekranında gozukmuyor.raporu nasıl öğrenebilirim

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    SGK müdürlüklerine iletilmişse E-Devletten görebilirsiniz.

  84. Ahmet dedi ki:

   10 martta 20 günlük rapor aldım raporum 29 martta bitti rapor paramı ne zamn alabilirim raporum hala görüüyor

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Rapor bittikten sonra 45 günlük bir süre içerisinde alabilirsiniz, Ahmet Bey.

  85. cihan dedi ki:

   10 günlük bir istirahat aldım istirahat raporum dün bitti türkiye.govdan iş görmezlik ödemem gözükmüyor yardımcı olurmusunuz

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    E-Devletten görebilirsiniz, Cihan Bey.

  86. önder peker dedi ki:

   22.03.2016 – 31.03 .2016 tarihi 10 gün rapor aldım rağor parası için başvurdum mayısta gel dediler çok uzun süre değilmi başvuru süresi

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    1 aylık süreyi geçtiği için mayıs demeleri normaldir.

  87. safiye huyver dedi ki:

   Ameliyat dan dolayı 30 gun rapor aldım ancak raporumu uzatacak rapor bitis tarihi 07.04.2016 ise. Baslama tarihi 8 nisan 1 aylik rapor parasini almak icin ise gitmem gerekiyomu yoksa gitmeden raporu uzatip sonradan mi alacam tsk

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Rapor bittikten sonra 1 aylık bir süre içerisinde alabilirsiniz.

  88. emrah altundağ dedi ki:

   işgörememzlık ucretı emanete alındı dıyo nasıl bı yol ızlemem gerekıyo

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    SGK Müdürlüklerine başvurabilirsiniz.

  89. Alper dedi ki:

   60 gün raporluyum 20.03.2016 da bitiyor raporum dakat E devlet iş görmezlik ödeme de göremiyorum rapor bitince mi sisteme düşüyor acaba

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Rapor bittikten sonra görünecektir, Alper Bey.

    1. Hidayet dedi ki:

     Raporları e-devletde 1 haftadır göremiyorum geçmiş raporları görüyordum hiçbiri gözükmüyor

    2. Hidayet dedi ki:

     1 ekimde doğum rapor bitti doğum parası yatması hala

  90. MEMET YILMAZ dedi ki:

   İŞÇİ DOĞUM SONRASI İŞE BAŞLAYACAK İŞ GÖREMEZLİK RAPORU 01,02,2016 TARİHİNDE BİTİYOR 02/02/2016 İŞE BAŞLAYACAK BUNUNLA İLGİLİ E BİLDİRİM NASIL YAPACAĞIM

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Detaylı bilgi için Alo 170 SGK hattını arayabilirsiniz, Mehmet Bey.

  Sorunuzu Yazın

  Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.