• SSK İŞE GİRİŞ

  Sosyal Sigortalar Kurumu’nun kısaltması olan SSK Türkiye Cumhuriyeti Sosyal Güvenlik Kurumu’na bağlı bir yapıdır. SSK’nın amacı; sosyal sigortacılık ilkelerine dayalı, sigorta risklerine ve istatistiklerine dayanan, adil, kolay erişilebilir, etkin ve mali açıdan sürdürülebilir modern standartlarda sosyal güvenlik sistemini yürütmektir. Kamu idareleri arasında işbirliği ve koordinasyonu sağlamak, ulusal kalkınma politikaları ile yıllık uygulama programlarını dikkate alarak sosyal güvenlik politikalarını uygulamak, politikalarının geliştirilmesine yönelik çalışmalar yapmak, yabancı ülkelerle yapılacak olan sözleşmelere ilişkin çalışmaları yürütmek gibi görevleri bulunmaktadır. İşe başladığınızda size sigorta yapılması kanunlarca desteklenen bir yükümlülüktür. Bunun için işe başladığınızda sigorta yapılması zorunludur. Bir ay içinde sigorta yapılmazsa gerekli yerlere şikayet ederek hakkınızı savunabilir, sigorta yapmayan işverene belirli bir ceza uygulanmaktadır. SSK işe giriş tarihi sigortalılar için önemli bir yere sahiptir. Emeklilik hesaplama ve emeklilik ile ilgili birçok işlemi SGK işe giriş tarihini öğrenerek yapabiliriz. Bu nedenle işverenler SGK işe giriş bildirgesini mutlaka vermek durumundadırlar.


  E-Devlet SSK İşe Giriş Tarihi Sorgulama Nasıl Yapılır?

  E-Devlet üzerinden 4A işe giriş tarihi sorgulama için E-Devlet şifrenizin olması gerekir. E-Devlet şifresini PTT şubelerinden 2 TL ücret karşılığında alabilirsiniz. Şifrenizi aldıktan sonra aşağıdaki linke tıklayınız. Açılan sayfada kimlik doğrulama işleminizi yapınız. Ardından T.C. kimlik numaranızla birlikte E-Devlet şifrenizi giriniz. Bu işlemlerden sonra sisteme girişinizi yapınız ve SGK işe giriş tarihi sorgulamanızı yapınız.

  E-Devlet SSK İşe Giriş Tarihi Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

  SSK İşe Giriş Bildirgesi Nasıl Verilir ?

  SGK işe giriş bildirgesi iş veren tarafından verilmektedir. SGK işe giriş bildirgesinin verilememesi durumunda idari para cezası uygulanmaktadır. 4A işe giriş bildirgesi vermek için yazımızın sonunda sizlere vermiş olduğumuz linke tıklayınız. Açılan sayfada önce kullanıcı adınızı giriniz. Ardından sistem şifresini ve işyeri şifrenizi giriniz. Son olarak da güvenlik anahtarını yanda verilen kutuya giriniz. Giriş butonuna tıklayarak işleminizi yapabilirsiniz.

  SSK İşe Giriş Bildirgesi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!  tıkla sorunu sor

  SSK İŞE GİRİŞ İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  1. esra dedi ki:

   E-Devlet şifre paylaşımı yapılmamalıdır denilmesi üzerine iş verene sigorta için şifre verilmesi doğrumudur?

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Sigorta girişi için E-Devlet şifresi vermenize gerek yoktur.

  Sorunuzu Yazın