SSK

SSK KEY SORGULAMA Nasıl Yapılır?

Sizlere bu yazıda SSK key sorgulama işleminden bahsedeceğim. Ancak bahsetmeden önce SSK key ödemesinin ne olduğunu açıklamak istiyorum. Key kelimesini açarsak konut edindirme yardımı anlamına gelmektedir. Yani sizin aldığınız maaştan isteğiniz doğrultusunda aylık olarak belirlenen miktarlarda yapılan kesintilerin bir fon altında biriktirilmesi ve siz emekli olduktan sonra bu fondaki parayı konut temini için kullanmanız hizmetidir. Bu fonda biriken parayı emekli olduktan sonra ister nakit ister hisse senedi olarak geri alabilirsiniz. Key hak sahipleri ödemelerini Ziraat Bankası üzerinden TC kimlik kartlarıyla birlikte belirlenen ödeme günlerinde alabilirler. Ziraat Bankası’nda hesabı ve hesap kartı bulunan vatandaşlar bu ödeme günlerini beklemeden direkt olarak ödemelerini temin edebilirler. Key hak sahibinin ölmüş olması durumunda ise yasal mirasçılarına bu ödeme yapılır.

Peki SSK Key Sorgulama işlemi nasıl yapılır?

  • SSK key sorgulama işlemi için aşağıda verilecek adrese tıklayınız.
  • Açılan sayfada SSK key sorgulama için “GÜNCEL LİSTEYİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ” butonuna basınız.
  • Ardından SSK key sorgulama için sizden TC kimlik numaranız ve sosyal güvenlik numaranız istenecektir.
  • Belirtilen yerlere sırasıyla TC kimlik numaranızı ve sosyal güvenlik numaranızı yazınız.
  • Yazılan bilgilerin doğruluğundan emin olduktan sonra “Sorgula” butonuna basınız.

Bu işlemleri yaptıktan sonra SSK key sorgulama işlemini başarıyla tamamlamış olup eğer key hak sahibiyseniz ödeme detaylarına kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Erhan KAÇAR

20 yıllık muhasebecilik ve sgk uzmanlığı, 10 yıllık mali müşavirlik deneyimi ile yıllardır SGK, Emeklilik, Bağkur, Engelli Hakları ve diğer kategoriler için deneyimlerimi sizlerle paylaşarak içerikler üretmeye çalışıyorum. Siz değerli okurlarımızın doğru bilgiye ulaşması için Editör ve Danışma ekibimizle kaliteli ve en güncel içeriklerle yolumuza devam ediyoruz. Sitemizi takip edin ve doğru bilginin adresinde kalın.

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. Biriken nemalarımı nasıl alabilirim
    1986 beri aktif inşaat’a olarak çalışmaktayım

    1. Sgk’ya gidin hangi Ülkeden emekli olacaksanız örneğin ALMANYA o büroyu bulun Sgk’da size form veriyorlar doldurup (Üzerinde göndereceğiniz adreste yazıyor)adrese yollayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu