• SSK GİRİŞ

  Sosyal Sigortalar Kurumu olarak bilinen SSK gerekli şartları yerine getiren vatandaşlarımıza birçok olanak sağlamaktadır. Sigortalı olmak kanunlarca desteklenmiş bir yükümlülüktür. İşe başladığınız günden itibaren bir ay içinde sigortasız çalışmanızı önlemek için Sigorta İl Müdürlüklerine ve Sigorta Müdürlüklerine başvurmalısınız. Çalışan ve işveren arasında sigorta yükümlülüklerini azaltan bir antlaşma yapılamaz. SSK emeklisi vatandaşlar Aylık Sosyal Güvenlik Destek Primi ödemek şartıyla tekrar çalışabilir. 


  SSK giriş için bazı evraklara ihtiyacınız bulunmaktadır. Nüfus cüzdanı fotokopiniz ve adres bilgilerinizle birlikte bir muhasebe bürosuna giderek ilk SSK işe girişinizi yaptırabilirsiniz. Bu belgelerin yanında sizden sağlık raporu ve özlük raporları isteyebilirler. Bunları istemelerinin nedeni aslında işveren kurum ve kuruluşların bu raporları istemiş olmasıdır. SSK girişinizi bilmek de sizin için önemlidir. Çünkü bu sayede ne zaman emekli olacağınızı doğru bir şekilde hesaplayabilirsiniz. Giriş tarihinizi artık internet üzerinden öğrenebilirsiniz. Giriş tarihinizi öğrenmekle ne zaman emekli olacağınızı, SSK toplam gün sayınızı ve ne kadar süre prim yatırdığınızı öğrenebilirsiniz. SSK işe giriş tarihi sorgulama işlemi E-SGM sistemi üzerinden de yapılabilmekteydi ancak E-SGM’nin resmi sitesi şu anda çalışmada ve hizmet veremediği için aşağıda sizlere E-Devlet üzerinden SSK giriş tarihi sorgulama nasıl yapılır anlatılmıştır.

  SSK Giriş Tarihi Sorgulama Nasıl Yapılır?

  1. Aşağıda size verdiğimiz internet adresine lütfen tıklayınız.
  2. Daha sonra kimlik doğrulama işleminizi gerçekleştiriniz.
  3. T.C. kimlik numaranızı giriniz.
  4. E-Devlet şifrenizi de eksiksiz bir biçimde giriniz.
  5. Sisteme giriş yapınız.
  6. Karşınıza gelen sayfada Hizmet Bilgisi kısmına girip 4A seçeneğini seçiniz ve Giriş Tarihinizi sorgulayınız.

  NOT: Bazı kurumlarda internet üzerinden çıktısı alınan SSK işe giriş tarihi yeterli olmayabilir. Böyle durumlarda SGK Müdürlüklerine giderek giriş tarihi belgenizi alabilirsiniz.

  SSK Giriş Tarihi Sorgulama İnternet Adresi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!  tıkla sorunu sor

  SSK GİRİŞ İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  1. Nureddin güleç dedi ki:

   1984 giriş aralıklı olarak 6 sene sigortalayım 52 yaşındayım ne zaman emekli olurum

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Nureddin Bey merhaba,

    – İşe başlama tarihi yani ilk sigortalı olma tarihi 24.11.1983 ile 23.05.1985 tarihleri arasında olan erkeklerin SSK emeklilik şartları; tamamlamaları gereken sigortalılık süresi 25, tamamlamaları gereken yaş 48 ve tamamlamaları gereken prim ödeme gün sayısı 5225’dir.

  2. ŞEVKET AKİL dedi ki:

   Merhabalar,

   1991/2 dönemine ait 2 adet aynı iş veren tarafından ödenmiş primlerim var.emeklilik hesaplanırken bununla ilgili sgk nasıl bir işlem yapar.Benim bi şey aypmama gerek var mı?

  3. OSMAN dedi ki:

   Ben 45596051364 TC kimlik hamili Osman Eryaşar. KKTC vatandaşıyım ayni zamanda. SSK kaydım eski kayıt olarak 21177731 idi. TC kimliğini yeni aldığımdan TC kimlik numaramla ssk kaydımın birleştirilmesi gerekmektedir. Konu ile ilgili yapmam gereken işlemler ile ilgili ve sonraki aşamalar ile ilgili bilgi verirseniz sevinirim.

  4. ERDOĞAN AHRAZOĞLU dedi ki:

   selamlar iyi günler 1987 1988 1989 tarihlerinde antalya kemerde dupont restaurantta çalıştım ilk siğorta girişim bu iş yerinde başlamıştı ama ssk numaramı bilmiyorum daha sonraki giriş tarihim ise 1996 önceki ssk numaramı nasıl bulurum yardımcı olurmusunuz

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    ilk sigorta başlangıcında verilen sigorta numarası üzerinden tüm primler devam eder. Yani tek sigorta numarası verilir. Ayrıca gün dökümünüzü T.C. kimlik numaranızla da alabilir ve görebilirsiniz.

  5. ESRA dedi ki:

   15.03.1997 TARİHİNDE İŞE BAŞLADIM SSK MIZIN YAPILACAĞINI SÖYLEMİŞLERDİ BEKLEDİM YAPILMASINI DAHA SONRA BİZDEN SSK
   YA GİRİŞİNİZİ YAPICAZ 2ADET FOTOĞRAF İKAMETGAH KAĞITI ,NUFUS CUZDAN SURATİ ,KİMLİK FOTOKOPİSİ ,KİMLİK FOTOKOPİSİNİN ALTINA İMZA ATTIRDILAR EVRAKLARI ALDILAR AMA GENE YAPMADIKLARINI ÖĞRENDİK , 1997 DE 18-19 YAŞLARINDA İDİM BİZİ YÖNLENDİRECEK, AKIL VERECEK KİMSE YOKTU BİRDE BAYAN OLDUĞUN İÇİN TOPLUM BASKISI VAR HAKKIMIZI ARIYAMIYORDUK ŞU ANDA MADDİYATIMIDA AYARLIYABİLİYORUM ŞİMDİ GERİYE YÖNELİK HER HANGİ BİR DAVA AÇABİLİRMİYİM SSK GİRİŞİMİ 1997 DEN YAPTIRABİLİRMİYİM BÖYLE KAZANILMIŞ DAVA VARMI

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Kanunen geriye dönük hizmet tespit davaları zaman aşımı süresi 5 yıldır.

    5510 Sayılı Kanun’un 86. maddesinde, “Aylık prim ve hizmet belgesi işveren tarafından verilmeyen veya çalıştıkları Kurumca tespit edilemeyen sigortalılar, çalıştıklarını hizmetlerinin geçtiği yılın sonundan başlayarak beş yıl içerisinde iş mahkemesine başvurarak, alacakları ilâm ile ispatlayabilirlerse, bunların mahkeme kararında belirtilen aylık kazanç toplamları ile prim ödeme gün sayıları dikkate alınır.” hükmü yer almaktadır.

  6. onur çelik dedi ki:

   ssk giriş tarihim

  Sorunuzu Yazın