SSK GİRİŞ | SSK | SGK | Sorgulama | Hizmet Dökümü | Gün Sayısı
 • SSK GİRİŞ  sgk

  Sosyal Sigortalar Kurumu olarak bilinen SSK gerekli şartları yerine getiren vatandaşlarımıza birçok olanak sağlamaktadır. Sigortalı olmak kanunlarca desteklenmiş bir yükümlülüktür. İşe başladığınız günden itibaren bir ay içinde sigortasız çalışmanızı önlemek için Sigorta İl Müdürlüklerine ve Sigorta Müdürlüklerine başvurmalısınız. Çalışan ve işveren arasında sigorta yükümlülüklerini azaltan bir antlaşma yapılamaz. SSK emeklisi vatandaşlar Aylık Sosyal Güvenlik Destek Primi ödemek şartıyla tekrar çalışabilir. 

  SSK giriş için bazı evraklara ihtiyacınız bulunmaktadır. Nüfus cüzdanı fotokopiniz ve adres bilgilerinizle birlikte bir muhasebe bürosuna giderek ilk SSK işe girişinizi yaptırabilirsiniz. Bu belgelerin yanında sizden sağlık raporu ve özlük raporları isteyebilirler. Bunları istemelerinin nedeni aslında işveren kurum ve kuruluşların bu raporları istemiş olmasıdır. SSK girişinizi bilmek de sizin için önemlidir. Çünkü bu sayede ne zaman emekli olacağınızı doğru bir şekilde hesaplayabilirsiniz. Giriş tarihinizi artık internet üzerinden öğrenebilirsiniz. Giriş tarihinizi öğrenmekle ne zaman emekli olacağınızı, SSK toplam gün sayınızı ve ne kadar süre prim yatırdığınızı öğrenebilirsiniz. SSK işe giriş tarihi sorgulama işlemi E-SGM sistemi üzerinden de yapılabilmekteydi ancak E-SGM’nin resmi sitesi şu anda çalışmada ve hizmet veremediği için aşağıda sizlere E-Devlet üzerinden SSK giriş tarihi sorgulama nasıl yapılır anlatılmıştır.

  SSK Giriş Tarihi Sorgulama Nasıl Yapılır?

  1. Aşağıda size verdiğimiz internet adresine lütfen tıklayınız.
  2. Daha sonra kimlik doğrulama işleminizi gerçekleştiriniz.
  3. T.C. kimlik numaranızı giriniz.
  4. E-Devlet şifrenizi de eksiksiz bir biçimde giriniz.
  5. Sisteme giriş yapınız.
  6. Karşınıza gelen sayfada Hizmet Bilgisi kısmına girip 4A seçeneğini seçiniz ve Giriş Tarihinizi sorgulayınız.

  NOT: Bazı kurumlarda internet üzerinden çıktısı alınan SSK işe giriş tarihi yeterli olmayabilir. Böyle durumlarda SGK Müdürlüklerine giderek giriş tarihi belgenizi alabilirsiniz.

  SSK Giriş Tarihi Sorgulama İnternet Adresi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!  tıkla sorunu sor

  SSK GİRİŞ İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  1. onur çelik dedi ki:

   ssk giriş tarihim

  Sorunuzu Yazın

  Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.