• SSK GİRİŞ TARİHİ BULMA


  Sizlere bu yazıda SSK giriş tarihi bulma uygulamasından bahsedeceğiz. SSK giriş tarihini bulma işlemi, sizin ilk olarak işe başladığınız ve ilk sigorta priminizin ödendiği zamanı belirler. Bu işlemle birlikte ne kadar süre çalıştığınızı, emekliliğinize ne kadar kaldığını ve benzer birçok sorunun cevabını bulabilirsiniz. Ek bilgi olarak, staj yapan öğrenciler için yapılan staj sigortası işe başlangıç olarak kabul edilmediğinden dolayı SSK giriş tarihini bulma sisteminde yer almayacaktır. Ayrıca rastlanan bir diğer sorun da sisteme girdiğinizde işe başlama tarihinizdeki primler gözükmüyorsa, bağlı bulunduğunuz SSK’ya giderek güncelleme yapmanız gerekmektedir. Şimdi de sizlere SSK giriş tarihini bulma işlemi nasıl yapılır ondan bahsetmek istiyoruz.


  Daha önce SSK giriş tarihi bulma işlemi ve bunun gibi birçok işlemi internet üzerinde iki resmi site üzerinden gerçekleştirebilmek mümkündü. Ancak bu sitelerden şifresiz işlem yapan E-SGM resmi internet sitesinin kapatılması nedeni ile artık işlemlerimizi şifreli olarak sadece E-Devlet üzerinden gerçekleştirebilmekteyiz. E-Devlet şifresini nereden ve nasıl alacağınızı yazımızdan öğrenebilirsiniz.

  E-Devlet Üzerinden E-Devlet Şifresi İle SSK Giriş Tarihi Bulma İşlemi Nasıl Yapılır?

  E-Devlet üzerinden SSK giriş tarihi bulma işlemi veya herhangi bir işlem gerçekleştirmek için E-Devlet şifresine sahip olmanız gerekmektedir. E-Devlet şifrenizi size en yakın merkez PTT şubesine nüfus cüzdanınız ile birlikte giderek E-Devlet şifresi alma başvurusunda bulunup, 2 TL işlem ücreti ödedikten sonra size özel kapalı bir zarf içerisinde teslim alabilirsiniz.

  E-Devlet şifrenizi aldıktan sonra veya zaten bir E-Devlet şifresine sahipseniz SSK giriş tarihi bulma işleminizi gerçekleştirebilmek için yazımızın sonunda vermiş olduğumuz bağlantı adresine tıklamanız gerekmektedir. Bağlantı adresine tıkladığınızda karşınıza çıkacak olan sayfada kimlik doğrulama işlemi yapmanız gerekecektir. Kimlik doğrulama işlemi için T.C. kimlik numaranıza ve E-Devlet şifrenize ihtiyacınız vardır. T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi ilgili alanlara eksiksşz ve doğru bir şekilde yazmanız gerekmektedir. Bilgilerinizi yazdıktan sonra aşağıda bulunan “Sisteme Giriş Yap” seçeneğine tıklayınız. Bu işlemleri sırasıyla uyguladığınızda açılan ekranda SSK giriş tarihi bilgilerinizi görebilirsiniz.

  E-Devlet Üzerinden SSK Giriş Tarihi Bulma İşlemi İçin TIKLAYINIZ!
  tıkla sorunu sor

  SSK GİRİŞ TARİHİ BULMA İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  1. Fatih kuş dedi ki:

   Merhaba ise ilk giriş tarihim staj zamanında 01.10.1998 sigorta yatırma zamanı 19.07.2005 askerlik tarihi 2003 yılı askerlik borçlanmama gerek varmı staj girişi sayilmiyorsa başlangıç 2003 olurmu

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Staj başlangıcı sayılmıyor. 2005 grişiniz borçlandığınız gün kadar geriye çekilir. askerlik yaptığınız güne çekilmez. 2003 e de çekilse emeklilik prim süre ve yaşınız değişmiyor. İleride prim eksiğiniz çıkar ise borçlanabilirsiniz. Şimdi borçlanmanın bir avantajı yok.

  2. emre güreş dedi ki:

   Merhaba 13.08.1997 tarihinde 40-45 gün ÇERKEZKÖY profilo telra elektronik san.tic.a.ş de de çalıştım fakat çalışmışlığım gözükmüyor nasıl ilerlemeliyim

  3. eray dedi ki:

   merhabalar ben ssk lı işte 8 gün boyunca çalıştım dün çıktım ve işverenede söyledim ne yüzden çıktığımı orda çalıştığım günlerin parasını alabilirmiyim birde babamın ssk sı üzerinden hastanelere gidiyordum çıktığım için yine benim sağlık sigortama babama geçermi

   1. Hürcan Karataş dedi ki:

    Çalıştığınız günlerin parasını alabilirsiniz. Ancak babanızın üzerinden sigortaya geçmek için SGK müdürlüklerine dilekçe vermelisiniz.

  4. Abdulkerim dedi ki:

   Merhaba 1988 yilinda ssk da calismisligim var nasil o belgeleri elde edebilirim ileride emekligim icin, yardimci olursaniz memnun olurun tesekurler saygilarimla.

   1. Hürcan Karataş dedi ki:

    Çalıştığınız yere ait kayıtlara ulaşmanız gerekir. Bu da eski çalıştığınız yerin arşivlerine ulaşmanız ile mümkün olacaktır.

  5. onur dedi ki:

   ssk ya borcum var mıdır

   1. Selahattin Demir dedi ki:

    17 i arayıp öğrenebilirsiniz.

  Sorunuzu Yazın