• SSK Emeklilik Kaydı


  Memur Emeklilik Yaşı

  Sosyal Güvenlik Kurumu kendi içerisinde 3 farklı kola ayrılmış olup sigorta türleri belirli özelliklere göre ayrılık göstermektedir. SGK’yı oluşturan SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı kurumları aracılığı ile kişilerin işlerine göre sigortaları yapılmaktadır. Yaptırılan bu sigorta ile sağlanan pek çok sosyal ve sağlık hizmetlerinden kolaylıkla yararlanabilme imkanı verilmiştir. Bu imkan ile birlikte artık sigortalı kişiler ve bu kişilerin bakmakla yükümlü olduğu yakınları için devlet kurumlarında yapacakları işlemlerde kolaylıklar sağlanmaktadır. Bu şekilde ekstra ücret talebi bulunulmaz. Sağlanan bu hizmetlerin sorunsuz bir şekilde alınabilmesi ve bunun yanında emeklilik işlemleri için yerine getirilmesi gereken bazı şartlar bulunmaktadır. Özellikle çalışma hayatınıza alacağınız hizmetler için adınıza yatırılan primin düzenli olarak ödenmesi önemli olup gerekirse kişiler prim borcu kontrolünü düzenli olarak gerçekleştirmelidir. Emeklilik işlemleri için de benzer şartlar bulunmaktadır. Özellikle kişilerin adına ödenecek olan primler hem emekli olmak için hem de ödenen miktar ile emeklilik döneminde alınacak olan aylık miktarı belirlenmektedir. Ayrıca emekli olmak için gerekli şartlardan bir tanesi de hizmet süresidir. Hizmet süresini tamamlamak önemli emeklilik şartlarındandır. Emeklilik için bir diğer unsur ise emekli olacak kişinin yaş şartını doldurmuş olmasıdır. Bu şartların eksiksiz bir şekilde tamamlanması emeklilik için istenmektedir. Kişiler düzenli olarak bu şartların hangi aşamasında olduğunu ya da ne kadarını gerçekleştirdiklerini görme imkanına sahip olurlar. SSK’lı bireyler için sağladıkları bu şartlar sonucunda SSK emeklilik kaydı imkanı tanınır. Yapacakları kayıt ile birlikte emekliliğe giden yolda ilk adımı atmış olurlar. Sosyal Güvenlik Kurumu’nun sunduğu imkanlar dahilinde sigortanız ile ilgili pek çok işlemi online olarak gerçekleştirebilirsiniz. İnternet üzerinden gerçekleştireceğiniz işlemlerden bir tanesi de SSK emeklilik kaydı işlemidir. SGK ile anlaşmalı olarak sigortalar konusunda da hizmet sunan E-Devlet sistemi üzerinden SSK emeklilik kaydı işleminizi güvenli bir şekilde yapabilirsiniz. İşleminiz için bilindiği üzere E-Devlet sistemi üzerinden yapılan bütün işlemlerde olduğu gibi E-Devlet şifresine ihtiyacınız olacaktır. Yazımızın devamında SSK emekli kaydının nasıl yapılacağı konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz.


  E-Devlet SSK Emeklilik Kaydı İşlemini Nasıl Yapılır?

  E-Devlet sistemi üzerinden yapacağınız SSK emeklilik kaydı işlemi için SSK’ya bağlı olan kişilerin ilk olarak E-Devlet şifreleri yok ise temin etmelerini isteyeceğiz. E-Devlet şifresi için en yakın PTT şubesine giderek başvuruda bulunulması gerekir. 2 TL işlem ücreti karşılığında şifreyi temin edebilirsiniz. Sonrasında işlemi gerçekleştirebilmeleri için yapmaları gereken öncelikle yazımızın sonunda sizler için paylaşmış olduğumuz bağlantıya tıklamak olacaktır. Bağlantı linkine tıkladıktan sonra kimlik doğrulama için “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız.

  4A Emeklilik Kaydı

  Sonrasında ise TC kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz. E-Devlet SSK emeklilik kaydı için son olarak “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız.

  154

  Sponsorlu Bağlantılar

  E-Devlet sistemi üzerinden güvenli ve kolay bir şekilde SSK emeklilik kaydı işleminizi yazımızda da görsel olarak da belirttiğimiz adımları uygulamanız durumunda tamamlamanız sağlanır.

  E-Devlet Sistemi Üzerinden SSK Emeklilik Kaydı İşleminiz İçin TIKLAYINIZ!  tıkla sorunu sor

  SSK Emeklilik Kaydı İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  Henüz yorum yapılmamış.

  Sorunuzu Yazın