• SSK DÖKÜMAN

  SSK’lı olmak günümüzde insanlarımıza birçok olanak sağlamaktadır. Her vatandaş SSK’lı olamaz. SSK’lı olmak için öncelikle bir kurumda veya bir işte çalışıyor olmanız gerekmektedir. SSK emeklisi vatandaşlar Aylık Sosyal Güvenlik Destek Primi ödemek şartıyla tekrar çalışabilir. İşe başladığınızda işveren size işe başladığınız tarihten itibaren sigortanızı yaptırmak zorundadır. Eğer sigortanızı yatırmaz ise gerekli yerlere başvurarak hakkınızı savunabilirsiniz. Eğer sigortanız yatırılmıyor ise; Sigorta Müdürlüklerine veya Sigorta İl Müdürlüklerine başvurabilirsiniz. Çalışmaya başladığınız yılın sonundan itibaren 5 yıl içinde yetkili mahkemelere başvurabilirsiniz.


  SSK döküman uygulaması iki şekilde yapılmaktaydı. Öncelikle SSK döküman uygulaması ile SSK hizmet bilgilerinizi, emekli aylık bilgilerinizi, emekli aylık kesintilerinizi, GSS tescil sorgulamanızı, isteğe bağlı emekli sandığı bilgilerinizi ve tescil kaydı tespitinizi yapabilirsiniz. E-SGM sistemi sayesinde sorgulama işleminizi yapabiliyordunuz ancak E-SGM sistemi süresiz kapatılmış olduğu için sizlere ikinci seçenek olan E-Devlet sistemi ile sorgulama işleminizi nasıl yapabilirsiniz aşağıda onu anlatmış bulunmaktayız.

  E-Devlet Şifresi İle SSK Döküman Sorgulama

  Sorgulama işleminizi E-Devlet sistemi ile de yapabilirsiniz. Ancak bunun için bir şifreye ihtiyacınız vardır. E-devlet şifresini almak gayet kolaydır. En yakın PTT şubesine nüfus cüzdanınızla birlikte giderek başvuru yapmanız gerekir. Başvurunuzun sonucunda size 2 TL karşılığında bir E-devlet şifresi verilecektir. Bu şifre ve T.C kimlik numaranız ile size vereceğimiz İnternet adresinden Döküman Sorgulamasını yapabilirsiniz.

  E-Devlet Şifresi İle SSK Döküman Sorgulama İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!  tıkla sorunu sor

  SSK DÖKÜMAN İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  1. muhammet aslantürk dedi ki:

   gecen ay ssk yatmışmı

  2. mehmet paksoy dedi ki:

   gün sayısı

  3. serkan bayrak dedi ki:

   prımlerın toplam ne tl oldugunu

  Sorunuzu Yazın