• Trafik Cezası Borç Sorgulama


  Kısa bir süre önceye kadar trafik ile ilgili her türlü işleminiz için bizzat kendiniz gidip yapabilme şansınız vardı. Bunun için ekstra vakit ayırmanız gerekiyordu. Artık öyle değil. Çoğu işleminizi online olarak dakikalar içerisinde gerçekleştirebilirsiniz. Trafik cezası borç sorgulama işlemi de internet üzerinden gerçekleştireceğiniz işlemler arasındadır. Trafik cezanızın olup olmadığı konusunda bilgi sahibi olmanız önemlidir. Çünkü trafik durağan halde yapacağınız kural ihlallerinde haberinizin olma imkanı yüksek iken seyir halinde yapacağınız kural ihlalleri sonucunda yazılan cezalardan haberiniz olmayabilir. Böyle bir durumda trafik cezası borcunuz gecikme zammı ile birlikte size yüksek maliyetlere patlayabilir. Başka bir durum ise yanlış yazılmış olan bir trafik ceza borcunuz varsa erken tespit etme olanağınız bulunur. Böyle bir durum ile karşı karşıya kalmamak adına işlemlerinizi düzenli olarak gerçekleştirmeniz her türlü sizin yararınıza olacaktır. Trafik cezası borcu sorgulama işlemi internet üzerinden iki farklı sistem üzerinden gerçekleştirilebilir. Bunlardan ilki Emniyet Genel Müdürlüğü resmi web sitesi üzerinden bir diğeri de Gelir İdaresi Başkanlığı’nın İnternet Vergi Dairesi sistemi üzerinden yapılabilir. Her iki sistemde de sizden bazı bilgiler istenir. Bu bilgileri girdiğiniz takdirde sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Yazımızın devamında trafik cezası borç sorgulama işleminizi nasıl gerçekleştireceğiniz konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz.


  EGM Trafik Cezası Borç Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

  Öncelikle trafik cezası borç sorgulama işleminizi gerçekleştirebilmek için ilk adım olarak aşağıda vereceğimiz bağlantı linkine tıklamanız yeterli olacaktır. Karşınıza gelecek olan sayfada sizden istenen adınızı ve soyadınızı, T.C kimlik numaranızı ve doğum yılınızı gösterilen alanlara doğru bir şekilde girmenizdir. Sonrasında “doğrula” yazan üzerine basmanız gerekmektedir.

  egm trafik borc1

  Belirtilen alanlarda kimlik bilgilerinizi doğrulayarak sisteme girişinizi yapmış olacaksınız. Ardından sayfada işleminizi  yapabilirsiniz.

  EGM Sistemi Üzerinden Trafik Cezası Borç Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

  Trafik Cezası Borç Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

  İnternet Vergi Dairesi sistemi üzerinden trafik cezası borcu sorgulama işleminizi yapabilmeniz için öncelikle aşağıda bulunan bağlantı linkine tıklamanız gerekmektedir. Gelen sayfada sorgulama yapılacak olan aracın plakasını giriniz. Sonra plaka özel bir plaka ise belirtmeniz istenir. Ardından T.C. kimlik numarası veya vergi kimlik numarasını ve tescil tarihini gösterilen alanlara girmeniz gerekir. Bu işlemlerin sonrasında “tamam” butonuna tıklayarak sisteme girişinizi tamamlamış olursunuz.

  Sponsorlu Bağlantılar


  trafik borc1

  Trafik cezası borcunuzu öğrenebilirsiniz.

  Trafik Cezası Borç Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!
  tıkla sorunu sor

  Trafik Cezası Borç Sorgulama İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  Henüz yorum yapılmamış.

  Sorunuzu Yazın