emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Son Dakika Gelişmesi 15 İl İçin Sokağa Çıkma Yasağı İptal Oldu!

Son Dakika Gelişmesi 15 İl İçin Sokağa Çıkma Yasağı İptal Oldu!

Son Dakika Gelişmesi 15 İl İçin Sokağa Çıkma Yasağı İptal Oldu! Gelen son dakika bilgisine göre Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan sosyal medya hesabı üzerinden gerçekleştirdiği paylaşıma göre sokağa çıkma yasağı uygulanacak olan 15 il için bu uygulamayı iptal kararı aldığını belirtmiş bulunmaktadır. Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, uygulanan yasak işlemleri için “Tek amacı hastalığın yayılmasını önlemek ve vatandaşımızı korumak olan bu kararın, farklı sosyal ve ekonomik sonuçlara yol açacağı anlaşılmış bulunmaktadır. 2,5 aylık bir aradan sonra yeniden günlük hayata dönmeye çalışan vatandaşlarımızın sıkıntıya düşmelerinde gönlüm razı gelmedi dedi. Cumhurbaşkanı olarak, 15 il için uygulanacak olan hafta sonu yasağının kaldırılması kararı almış bulunmaktayım” dedi.

Cumhurbaşkanı Açıkladı İptal Etme Kararı Aldım!

Cumhurbaşkanı Açıkladı İptal Etme Kararı Aldım! Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, dün akşam İçişleri Bakanı tarafından duyurulan sokağa çıkma yasağının kaldırıldığını duyurmuş bulunuyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Vatandaşlardan gelen bildirimler doğrultusunda insiyatif kullandım dedi ve hafta sonu uygulanacak olan sokağa çıkma yasağını kaldırdığını belirtti.

Cumhurbaşkanı recep Tayip Erdoğan, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamasında şunları belirtmiş bulunmaktadır. Bilindiği gibi salgın sürecinde, vatandaşların korona virüsünden korunması için çok sayıda tedbiri hayata geçirdiklerini belirtti. Bunlardan sadece bir tanesi belirli illerde ve uyguladığımız sokağa çıkma yasağı olmaktadır. Esasen son sınırlamanın ardından bu uygulamayı yeniden kullanmayı düşünmediklerini belirterek sözlerine şu şekilde devam etmiş bulunuyor. Bir zaman zarfında korona virüsü yeni vaka sayısı günlük 700’lü rakamlara kadar inmiş bulunmaktaydı. Ancak bu sayı şu anda binli rakamları bulmuş bulunuyor. Bu olumsuz gelişme sonrasında bu şekilde sokağa çıkma kısıtlaması uygulamak zorunda kaldık, dedi.

Sağlık Bakanlığı’nın önerisi ve İçişleri Bakanlığı genelgesi ile bu hafta sonu için sokağa çıkma genelgesi dün akşam geç saatlerde bildirilmiştir. Fakat vatandaşlar tarafından gelen değerlendirmeler sonucunda bu kararı yeniden gözden geçirmiş bulunuyoruz. Bunun için Cumhurbaşkanı olarak, 15 ili için düzenlenen sokağa çıkma sınırlamasını iptal etme kararı aldığını belirtti. Cumhurbaşkanı bu kapsamda vatandaşlardan, Maske-Mesafe ve Temizlik kurallarına bu süreçte uymalarını beklediğini belirtti.

Haziran 2020 Kira Artış Oranı Ne Kadar Oldu?

Dar Gelirli Vatandaşlara Geri Ödemesiz 40 Bin TL Ev Yardım Desteği

Bu İllerde Maskesiz Sokağa Çıkana Para Cezası Uygulanacak!

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.