Genel

65 Yaş ve Üstü Vatandaşlar İçin Sokağa Çıkma İzni Haftada 2 Gün!

65 Yaş ve Üstü Vatandaşlar İçin Haftada 2 Gün İzin! Kendilerine uygulanan sokağa çıkma yasağının kaldırılmasını dört gözle bekleyen 65 yaş ve üstü vatandaşlara Bilim Kurulu tarafından izin henüz çıkmadı. Fakat uygulanacak yeni formül ile 65 yaş ve üstü vatandaşların biraz daha fazla dışarıda vakit geçirmelerini sağlayacak haftada 2 gün sokak izin çalışmaları hızla devam ediyor. Yapılacak olan haftada 2 gün sokağa çıkma izni 65 yaş ve üstü vatandaşlar için belirtilen uygulamanın Haziran ayı sonunda da tamamen ortadan kaldırılması planlanmaktadır.

65 yaş ve üstü vatandaşlar için merakla beklenen Bilim Kurulu toplantı sonrasında bekledikleri haber henüz çıkmış değil. 65 yaş ve üstü vatandaşlara beklenen haber henüz gelmiş olmamakla birlikte, kendilerine uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasından oldukça daralan 65 yaş ve üstü vatandaşlara yönelik farklı bir çalışma gündeme taşınmış bulunuyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan başkanlığında toplanan MYK toplantıda “Büyüklerimiz bizim için çok değerli” dedi. Korona virüsünün onlara bulaş riskinin oldukça yüksek olduğunu da belirtti. Bu nedenledir ki risk grubunda bulunan vatandaşlarımıza özel ilgi gösteriyoruz sözlerinde bulundu. 65 yaş ve üstü vatandaşların evde kalmasının önemini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendileri için hazırlanan yeni düzenlemeyi paylaşmış bulunmaktadır.

65 Yaş Ve Üstü Vatandaşlara Yönelik Düzenlenen Yeni Çalışmalar Nelerdir?

65 Yaş Ve Üstü Vatandaşlara Yönelik Düzenlenen Yeni Çalışmalar Nelerdir? Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan tarafından açıklanan 65 yaş ve üstü vatandaşlara yönelik yeni çalışma içeriği şu şekilde olmaktadır. 65 yaş ve üstü vatandaşların haftalık sokağa çıkma izinleri 2 güne çıkartılacak ve Haziran ayı sonundan itibaren bu uygulamanın da tamamen kaldırılması planlanmaktadır. Uygulanan sokağa çıkma yasağının sonlandırılması 1 Temmuz 2020 tarihini bulması hedeflenmektedir.

Sokağa çıkma yasaklarının 65 yaş ve üstü vatandaşlara haftada bir gün uygulanan izin ile devam ettiği şu süreç yapılan yeni uygulama ile devam edecektir. Buna göre 65 yaş ve üstü vatandaş için haftada 2 gün sokağa çıkma izni uygulanacaktır. 65 yaş ve üstü vatandaşlar için hafta içi bir gün uygulanacak olan sokağa çıkma izninde vatandaşlar banka ve fatura gibi işlerini giderirken bir yandan da normalleşme sürecine kademeli olarak giriş yapacaklardır. 65 yaş ve üstü vakalarda artış olmaması durumunda uygulanan yasak tamamen ortadan kalkacaktır.

Haziran 2020 Kira Artış Oranı Ne Kadar Oldu?

Dar Gelirli Vatandaşlara Geri Ödemesiz 40 Bin TL Ev Yardım Desteği

Kamuda Çalışan Hamile Kadınlar İçin Önemli Karar Alındı!

Erhan KAÇAR

20 yıllık muhasebecilik ve sgk uzmanlığı, 10 yıllık mali müşavirlik deneyimi ile yıllardır SGK, Emeklilik, Bağkur, Engelli Hakları ve diğer kategoriler için deneyimlerimi sizlerle paylaşarak içerikler üretmeye çalışıyorum. Siz değerli okurlarımızın doğru bilgiye ulaşması için Editör ve Danışma ekibimizle kaliteli ve en güncel içeriklerle yolumuza devam ediyoruz. Sitemizi takip edin ve doğru bilginin adresinde kalın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu