Genel

Dar Gelirli Vatandaşlara TOKİ’den Konut Fırsatı

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı TOKİ konut projesi hakkında yeni paylaşımda bulundu. Ağustos ayını işaret etti. Büyük müjdeyi Cumhurbaşkanı verecek. 81 ilde aynı anda başlatılacak olan satış projesinde asgari ücretli olarak çalışan ailelere özel koşullar tanınacak.

Yıllardır yeni bir ev sahibi olabilmenin hayali kuranlar için Ağustos ayına özel TOKİ konut projesi kampanyası büyük bir fırsat oluşturacak. Konutların inşaatı sürecinde oluşan maliyetler devlet tarafından desteklenecek. Özellikle asgari ücretle çalışan ailelere yönelik özel bir fırsat tanımlanacak.

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, yapılacak yeni toplu konut projesinde hiç evi olmayan vatandaşların başvuruda bulunabileceğini ve 20 yıla yakın vade süresi ile asgari ücret tutarına uygun ödemeler yapılabileceğini de ekledi.

Asgari Ücretle Çalışana Özel Kontenjan Verildi

TÜİK tarafından açıklanan son verilere göre inşaat maliyetlerinde %106 oranında artış görüldü. Merkez Bankası ise bunu doğrulayarak yıllık konut fiyat artışının %150’ye kadar yaklaştığını ifade etti. Özellikle dar gelirli ve orta gelirli ailelerin konut alabilmesi zorlaşırken TOKİ’nin kampanyaları büyük bir fırsat oluşturuyor.

Ağustos ayı içerisinde Cumhurbaşkanı tarafından detaylandırılacak olan konut projesi için büyük müjde ise asgari ücretle çalışan bir çiftin rahatlıkla alabileceği ve ödeyebileceği koşulların hazırlanıyor oluşu oldu. Konut satışındaki planlamada özellikle bu detaya dikkat edilecek.

Maddi İndirim Desteği Fiyatları Düşürüyor

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum: “Özellikle arsa satış sürecinde ve inşaat malzeme temininde Cumhurbaşkanının da onayladığı bir sürece girildi. İndirimler yapılarak maliyetler düşürülüyor. Bu da projenin daha uygun fiyatlarla ve cazip taksit fırsatları ile gündeme gelmesini destekliyor” dedi. Proje ile ilgili detaylar Ağustos ayında Cumhurbaşkanı tarafından daha da netleştirilecek.

TOKİ Proje Kapsamı Genişletildi

Bugüne kadar hiç evi olmamış olan kişiler aylık gelir seviyelerine göre konut projelerine başvurabilecek. Kura çekim yolu ile 81 ilde vatandaşlar ev sahibi olacak. 20 yıl vadeye kadar ödeme koşulları kurum tarafından sunulacak. Bu rakam satın alınacak evin miktarına göre değişebilecek. Özellikle yeni evlenecek çiftler, gençler, şehit ve gaziler, emekliler için özel bir proje uygulanacak. Ağustos ayının ilerleyen günlerinde başvuru yapmak için istenen şartlar, konutların detayları ve ödemeleri üzerine net bir bilgi verilecek.

Ziraat Bankası TOKİ Başvurusu Nasıl Yapılır?

E-Devlet Üzerinden TOKİ Borç Sorgulama Nasıl Yapılır ?

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir