Genel

26 Haziran 2020 Güncel Koronavirüs Tablosu

26 Haziran Güncel Koronavirüs Tablosu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından açıklana güncel korona virüsü tablosu her gün düzenli olarak gelişmeleri takip etmek açısından paylaşılmaktadır. 26 Haziran 2020 Cuma günü olarak korona virüsü tablosunda yer alan bilgilere göre 24 saat içerisinde 19 kişi hayatını kaybetmiş bulunmaktadır. Son 24 saat içerisindeki can kaybı ile bu güne kadar Türkiye genelinde vefat eden sayısı toplam 5 bin 65 kişi olmaktadır. Son 24 saat içerisinde de korona virüs yeni vaka sayısı bin 396 kişi artarak bu güne kadarki toplam vaka sayısı da 194 bin 511’e yükselmiş bulunuyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, korona virüsü nedeni ile birlikte tüm Türkiye genelinde bu gün hastaneye yatırılan toplam hasta sayısının 113 olduğunu belirtti. Yine bu gün içerisinde toplam 24 saatte olmak üzere, yoğun bakım hasta sayısında 22 kişinin, entübe sayısında da 13 kişi artış görüldüğünü açıklamış bulunuyor. Bakan Koca, iyileşen hasta sayısının, yeni tanı konulan sayısından 96 kişi fazla olduğunu da sözlerine eklemiş bulunuyor.

26 Haziran İyileşen Hasta Sayısı Tanı Konanları Geçti!

26 Haziran İyileşen Hasta Sayısı Tanı Konanları Geçti! Sağlık Bakanı Fahrettin Koca güncel korona virüsü tablosunu sosyal medya üzerinden paylaşmış bulunuyor. Bakan Koca, yaptığı güncel paylaşımında korona virüsü nedeni ile güncel verileri şu şekilde açıklamış bulunuyor.

  • Son 24 saat içerisinde 19 kişi daha hayatını kaybetmiş bulunuyor. Bu günkü vakalarla birlikte toplam hayatını kaybedenlerin sayısı 5 bin 65’e ulaşmış bulunuyor.
  • Bu gün yapılan toplam test sayısı 51 bin 198 olmaktadır. Bu şekilde toplam bin 396 yeni vaka tespit edilmiş ve toplam vaka sayısı ise 194 bin 511’e yükselmiş bulunmaktadır.
  • Bakan Koca, yaptığı açıklamasında bu güne kadar toplam yapılan test sayısının da 3 milyon 186 bin 622’ye ulaştığını belirtti.
  • 26 Haziran 2020 Cuma bu gün iyileşen toplam sayısının da bin 492 kişi olduğunu ve bu güne kadar ki toplam iyileşen sayının da 167 bin 198 olduğunu bildirdi.
  • Toplam entübe sayısının 382 olduğu ve yoğun bakım hasta sayısının da 963 olarak açıklamış bulunuyor.
  • 26 Haziran için iyileşen hasta sayısının 24 saat içinde yeni tanı konan sayısından fazla olduğunu da sözlerine eklemiş bulunuyor. Bu gün iyileşen hasta sayısı 1.492 kişi olmaktadır.

Erhan KAÇAR

20 yıllık muhasebecilik ve sgk uzmanlığı, 10 yıllık mali müşavirlik deneyimi ile yıllardır SGK, Emeklilik, Bağkur, Engelli Hakları ve diğer kategoriler için deneyimlerimi sizlerle paylaşarak içerikler üretmeye çalışıyorum. Siz değerli okurlarımızın doğru bilgiye ulaşması için Editör ve Danışma ekibimizle kaliteli ve en güncel içeriklerle yolumuza devam ediyoruz. Sitemizi takip edin ve doğru bilginin adresinde kalın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu