emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Dar Gelirli Vatandaşlara Geri Ödemesiz 40 Bin TL Ev Yardım Desteği

Dar Gelirli Vatandaşlara Geri Ödemesiz 40 Bin TL Ev Yardım Desteği
04.06.2020

Dar Gelirli Vatandaşlara Geri Ödemesiz 40 Bin TL Ev Yardım Desteği Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yapılan açılamaya göre ihtiyaç sahibi vatandaşlara 40 bin TL’ye kadar destek ödemesi yapılacaktır. Bakan Selçuk tarafından yapılan açıklamaya göre ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara verilecek olan betonarme ev yapımı yardımının 25 bin TL’den 40 bin TL tutarına, ev yardımı ve desteğinin de 15 bin TL’den 20 bin TL tutarına çıkarttıklarını belirtti.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, konu ile ilgili yaptığı açıklamasında şunları ifade etmiş bulunuyor. Buna göre “İhtiyaç sahibi olan vatandaşlarımıza yönelik barınma yardımlarımız kapsamında betonarme ev yapımında yönelik olarak bir hanenin alabileceği azami destek tutarını 25 bin TL’den 40 bin TL’ye, ev onarımı içinde 15 bin TL’den 20 bin TL’ye çıkardık” olarak ifade etmiş bulunuyor.

Destek Ödemeleri ve Bakan Selçuk Tarafından Yapılan Açıklama Detayları!

Destek Ödemeleri ve Bakan Selçuk Tarafından Yapılan Açıklama Detayları! Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk destek ödemeleri ile ilgili açıklamalarında şu ifadelere yer vermiş bulunmaktadır. İhtiyaç sahibi ailelere yönelik olarak barınma yardımlarımız kapsamında betonarme ev yapımına yönelik olarak, bir hanenin alabileceği destek tutarında artış uyguladıklarını belirtmiş bulunmaktadır. Bir ailenin alabileceği azami destek tutarını 25 bin TL’den 40 bin TL’ye, ev onarım destek tutarını da 15 bin TL’den 20 bin TL’ye çıkardıklarını belirmiş bulunmaktadır.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, açıklamalarına şu ifadelere de yer vermiş bulunmaktadır. Bakan Selçuk, korona virüsü ile mücadele kapsamında miktar artışı aldığımız barınma yardımlarımız normalleşme süreci ve sonrasında da belirtilen bu oranlar ile devam edecektir. Bakanlık olarak farklı yardım programlarımız ile ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yanında olmayı sürdüreceklerini belirtmiştir.

Dar Gelirliye 40 Bin TL Ev Yapım Desteği Başvurusu Nasıl Yapılır?

40.000 TL ev yapımı ve onarımı desteği için bulunduğunuz il veya ilçedeki Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı olan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına giderek başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Başvurular internet üzerinden alınmamaktadır, şahsi olarak gerekli evraklarla yapılan başvurular kabul edilmektedir.

40 Bin TL Ev Yapım ve Onarım Yardımını Kimler Alabilir, Şartları Nelerdir?

[highlight color=”red”]Ev yapım ve onarım yardımı alabilmek için şartlar şu şekilde belirlenmiştir:[/highlight]

  • 18 yaşından büyük olmak.
  • Onarımı yapılacak evin ya da ev yapımında kullanılacak arsanın hisseli tapusuna sahip olmak.
  • Yaşlı, engelli, tek ebeveynli aile ya da dul olmak.
  • Hane içerisinde kişi başına düşen gelirin net asgari ücretin 3’te 1’i oranında olması. Yani, kişi başına düşen gelirin 701,32 TL’nin altında olması şartı aranır.

Ev Yapım ve Onarım Yardımı Ne Kadar?

[highlight color=”red”]Ev yapım ve onarım yardımı miktarı yapılacak işin niteliklerine göre şöyle belirlenmiştir:[/highlight]

  • Ev onarımı: 20.000 TL
  • Prefabrik ev yapımı: 30.000 TL
  • Betonarme ev yapımı: 40.000 TL

40.000 TL Ev Yapım Desteğinden Kimler Faydalanabilir?

40 Bin TL ev yapım ve onarım yardımından sadece dar gelirli vatandaşlarımız faydalanabilir. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından belirlenen dar gelir ölçütü hane bireylerine düşen kişi başı gelirin net asgari ücretin üçte biri oranından az olmasıdır. Bu şartları taşıyan herkes ev yapım ve onarım desteğine başvuruda bulunabilir.

Kaymakamlık Para Yardımı Nasıl Alınır, Dilekçe Örneği

Devletten Kira Yardımı Nasıl Alınır, Şartları Nelerdir ?

Sosyal Yardımlaşma Para Yardımı Nasıl Alınır?

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.