Genel

Adalet Bakanlığı Tarafından Yeni Açıklama Geldi!

Adalet Bakanlığı Tarafından Yeni Açıklama Geldi!  Gelen son dakika bilgilerine göre Adalet Bakanlığı tarafından istihdam müjdesi duyurulmuş bulunmaktadır. Adalet Bakanlığı tarafından yapılan son dakika açıklaması içeriğinde Milli Eğitim Bakanlığı ile birlikte Türkiye genelinde yeteri derecede talebin olması ile birlikte her ceza ve infaz kurumuna kreş, anaokulu, lise ve mesleki ve teknik liselerin açılacağını ilan edildi. Bu alanda açılacak olan eğitim kurumları içinde yaklaşık olarak 2.500 adet öğretmen istihdam edileceği haberi de gelmiş bulunmaktadır. Gerçekleştirilen çalışmalar doğrultusunda Adalet Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı kapsamlı olarak bir eğitim ve öğretim protokolü imzalamaya hazırlanmaktadırlar.


Birlikte iki bakanın imzalamaya hazırlandığı çalışmanın, 9 Mart 2020 Pazartesi günü imzalanacağı ve işbirliği protokolü genelinde, Adalet Bakanlığı cezaevlerinde annesinin yanında bulunan 3 – 6 yaş grubu çocuklar için kreş ve anaokulu çalışması, cezaevlerinde tutuklu ve hükümlü bulunan çocuklar ve gençler için de lise ve meslek liseleri kurulacaktır. Diğer yandan açık cezaevinde ve çocuk eğitim evlerinde bulunan hükümlü vatandaşların faydalandığı mesleki eğitim merkezine devam etme imkanına, kapalı cezaevlerinde bulunan tutuklu hükümlüler de faydalanabilecekler.

Yapılan Açıklamaya Göre Sunulan İmkanlardan Binlerce Hükümlü Yararlanabilecek!

Yapılan Açıklamaya Göre Sunulan İmkanlardan Binlerce Hükümlü Yararlanabilecek! Düzenlenecek olan protokol kapsamına göre, açık ortaokul ve açık lise programına devam edecek olan tutuklu ve hükümlülerin, okudukları temel derler adına “Destekleme Yetiştirme Kursları” açılması ve her ders için de ceza infaz kurumuna gelecek olan branş öğretmenlerinin yüz yüze eğitim vermeleri sağlanacaktır. Bu şekilde yapılacak olan eğitim şekli ile örgün eğitim modelinin uygulanması sağlanarak öğretim kalitesinin artırılması sağlanacaktır.

Gelen haber detayına göre, imzalanacak olan protokole göre ceza ve infaz kurumlarında bulunan hükümlü ve tutuklulardan genel olarak 60 bin adedinin meslek eğitim merkezlerinde aktif olarak faydalanabileceği öngörülmektedir. Diğer yandan kalan 40 bin hükümlü ve tutuklularında diğer öğretim programlarından yararlanabileceği öngörülmüş olmaktadır.

Erhan KAÇAR

20 yıllık muhasebecilik ve sgk uzmanlığı, 10 yıllık mali müşavirlik deneyimi ile yıllardır SGK, Emeklilik, Bağkur, Engelli Hakları ve diğer kategoriler için deneyimlerimi sizlerle paylaşarak içerikler üretmeye çalışıyorum. Siz değerli okurlarımızın doğru bilgiye ulaşması için Editör ve Danışma ekibimizle kaliteli ve en güncel içeriklerle yolumuza devam ediyoruz. Sitemizi takip edin ve doğru bilginin adresinde kalın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu