emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Sokağa Çıkmanın Cezası 3.186TL Olacak!

Sokağa Çıkmanın Cezası 3.186TL Olacak!
11.04.2020

Sokağa Çıkmanın Cezası 3.186TL Olacak! Korona virüsü kapsamında dün akşam saat: 21.45’te gelen son dakika açıklamasıyla 48 saat süre ile sokağa çıkma yasağı ilan edildi. 2 gün sürmesi planlanan sokağa çıkma yasağının ihlal edilmesi durumunda vatandaşlara uygulanacak olan nakdi para cezası da 3.186TL olmaktadır. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu korona virüsü ile ilgili bazı açıklamalarda bulunmuştur. Bakan Soylu açıklamalarında şu konulara yer vermiş bulunmaktadır. Korona virüsü kapsamında Dört temel meseleyi kaçırmadıklarını belirtirken, bunları da şöyle ifade etmektedir.

  • Birincisi kamu düzeni,
  • İkincisi Sağlık sistemini ayakta kalması,
  • Üçüncüsü üretimin devam etmesi,
  • Dördüncü ve en önemlisinin de sosyal izolasyon olduğunu belirtmektedir.

Belirtilen durumlara karşın ise Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan tarafından talimat ile onaylanan sokağa çıkma yasağı 11.04.2020 – 12.04.2020 tarihlerinde geçerli olacaktır. Alınan sokağa çıkma yasağının uygulanacağı yerler ise 30 Büyükşehir ve Zonguldak ilimiz olmaktadır. Bakan Soylu vatandaşlara seslenerek, herhangi bir telaşa gerek olmadığının da altını çizmektedir.

Sokağa Çıkana 3.186TL Nakdi Para Cezası Uygulanacak!

Sokağa Çıkana 3.186TL Nakdi Para Cezası Uygulanacak! Bakan Soylu yaptığı açıklamalar neticesinde uygulanan sokağa çıkma cezasını ihlal eden vatandaşlar için 3.186TL nakdi para cezasının uygulanacağını belirtmiştir. Ayrıca sokağa çıkana birde Türk Ceza Kanunu’nun 195. Maddesi gereğince 2 aydan başlayan ve 1 yıla kadar sürebilen sokağa çıkma cezalarının bulunduğunu belirtmektedir. Bakan Soylu vatandaşlara seslenerek milletimiz müsterih olsun, ülke olarak buna ihtiyacımızın olduğunu belirtmektedir.

Bakan Soylu ayrıca alınan sokağa çıkma yasağının tek başına alınmış bir karar olmadığını ve kararların sırası ile gereken zamanlarda uygulamaya konulduğunu belirtti. Bakan Soylu ilk olarak 65 yaş ve üstü için sokağa çıkma yasağı getirildiğini, sonra da 212 bin işyerinin kapatıldığını, daha sonra ilk olarak 31 şehrimize giriş ve çıkış yasağı getirildiğini ve son olarak da sosyal mesafe ile ilgili olarak kısıtlamalar getirildiğini belirtmektedir. Dün akşam saat: 00.01’den itibaren de geçerli olmak kaydı ile 48 saat sürecek sokağa çıkma yasağının başlatıldığını belirtmiş bulunmaktadır. Sokağa çıkma yasağını ihlal eden vatandaşlara ise uygulanacak olan cezalar ise aşağıda belirtilmektedir.

  • Sokağa çıkma cezasını ihlal edene, 3.186TL Para Cezası ve

Türk Ceza Kanunu’nun 195. Maddesi gereğince de 2 Aydan başlayan ve 1 Yıla kadar sokağa çıkma cezası uygulanacaktır.

Sokağa Çıkma Yasağında Fırın, Market, Kargo, Eczane Açık mı ?

Hükümetten Meclise 62 Maddelik Yeni Yasa Teklifi Geldi!

İstanbul’da Ücretsiz Maskeleri Eczaneler Dağıtacak!

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.