ref: refs/heads/v3.0
emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

İstanbul’da Ücretsiz Maskeleri Eczaneler Dağıtacak!

İstanbul’da Ücretsiz Maskeleri Eczaneler Dağıtacak!
09.04.2020

İstanbul’da Ücretsiz Maskeleri Eczaneler Dağıtacak! İstanbul’da alınan son dakika karına göre il genelinde ücretsiz maske dağıtımını eczaneler tarafından yapılacak. Buna göre gelen son dakika haberinin içeriği şu şekilde olmaktadır. İstanbul Eczacı Odası tarafından gelen son dakika açıklamasının içeriğine göre Sağlık Bakanlığı ve Türk Eczacılar Birliği’nin gerçekleştirdiği görüşmeler neticesinde alınan karara göre ücretsiz maske dağıtımını en hızlı ve güvenilir bir şekilde yapılabilmesinin eczaneler üzerinden olacağı kararına varılmıştır.

Korona virüsüne karşı önlemler ve tedbirler her geçen gün geliştirilerek artmaktadır. Yapılmak istenen ise her şekilde en iyisi olarak korona virüsüne karşı korunmak olmaktadır. Korona virüsüne karşı alınan önlemlere göre tüm yurt genelinde ücretsiz maske dağıtımı ilk olarak PTT üzerinden başlanmıştı. PTT şubelerinde yaşanan yoğunluklar ve sosyal mesafenin gerektiği gibi korunmamsı sonrasında bu uygulamada değişikliğe gidildi. Bu j-kapsamda özellikle İstanbul ilimizde ücretsiz maske dağıtımı yapacak birimlerin eczaneler olmasına karar verildi. Böylece İstanbul genelinde vatandaşlar maskelerini eczanelerden gidip alabileceklerdir.

İstanbul Eczacılar Odasından Maske İle İlgili Açıklama Geldi!

İstanbul Eczacılar Odasından Maske İle İlgili Açıklama Geldi! Biz eczacılar olarak pandemiyle mücadelede en ön safta kesintisiz ilaç hizmeti ve sağlık danışmanlığı sunarak, günlerdir fedakarca büyük bir çaba sarf etmekteyiz. Sağlık hizmetinin vazgeçilmez bir halkası olan bizlerin, birinci basamak sağlık sunucusu olarak halk sağlığını korumak adına bu süre zarfında yine özenli bir görev üstlenmekteyiz. Sağlık Bakanlığı ve Türk Eczacılar Birliği’nin yaptığı görüşmeler sonucunda vatandaşlara ücretsiz maske dağıtımının yapılacağı hızlı ve güvenli alanların eczaneler olduğuna kanaat getirilmiştir.

İstanbul’da Ücretsiz Maske Dağıtım Süreci Nasıl İşleyecek?

İstanbul’da Ücretsiz Maske Dağıtım Süreci Nasıl İşleyecek? Sağlık Bakanlığı tarafından temin edilecek olan maskelerin, İstanbul Ecza Koop, Selçuk Ecza ve Allianz Healthcare depolarına ulaşımını sağlayacaktır. Depolara ulaşımı sağlanan maskeler eczanelere dağıtılarak, dağıtım sürecinin ilk evresi gerçekleştirilmiş olacak. Eczanelerin sadece bir depo üzerinden 10 kutu maske talebinde bulunmaları mümkün olmaktadır. Maske talepleri bakanlık tarafından takip edilecektir. Bu nedenle tek depo üzerinden sipariş verilmesi gerekmektedir.

Böylece 20 – 65 yaş arasındaki vatandaşlarımız için 10 günlük zaman için kişi başına 5’er adet maske dağıtımı yapılacaktır. Vatandaşlarımıza Sağlık Bakanlığı tarafından cep telefonlarına gönderilecek olan mesaj ile içerisinde yer alan kodu eczanelere bildirerek, ücretsiz olan maskelerini alabileceklerdir. Eczasılar bu kodları, TİTCK tarafından ya da İTS veya Reçetem Sistemi üzerinden açılacak olan butona gireceklerdir. TİTCK tarafından hangi sistemin kullanılacağı belirlendikten sonra paylaşımı yapılacak ve ücretsiz maske uygulaması eczanelere maskelerin dağıtımından sonra başlayacaktır.

Özel Hastaneler Koronavirüslü Hastalardan Ücret Alamayacak!

Elektrik ve Doğalgaz Faturaları 3 Ay Okunmayacak!

Kredi Kartı Borcu Olanlara Müjde! Faiz Oranları Düşürüldü

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.