Genel

22 Haziran 2020 Koronavirüsü Tablosu Açıklandı!

22 Haziran 2020 Koronavirüsü Tablosu Açıklandı! Gelen son dakika haberine göre 22 Haziran 2020 Pazartesi günü için korona virüsü tablosu Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından açıklanmış bulunuyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca korona virüsü başlangıcından bu güne her gün, güncel olarak korona virüsü tablosunu düzenli bir şekilde vaka sayılarını açıklamaya devam ediyor. Sağlık Bakanı’nın yaptığı açıklamasına göre 22 Haziran 2020 Pazartesi günü için 1.212 yeki korona virüsü vakası belirlenmiş bulunmaktadır. Güncel olarak yapılan testlerde bu gün için 1.293 yeni vaka tespit edilmiş bulunuyor, ayrıca 24 kişi de bu gün için hayatını kaybetmiş bulunuyor. Diğer yandan toplam iyileşen vaka sayısı da 161.533 adet olmaktadır.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından son dakika açıklaması yapılmış ve 22 Haziran 2020 Pazartesi günü için Türkiye genelinde korona virüsü vaka sayısı ve vefat sayısını belirtmiş bulunmaktadır. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan açıklamaya göre Türkiye genelinde bu gün için 1.212 yeni vaka tespit edilmiş ve 24 kişi hayatını kaybetmiş bulunuyor.

Bakan Koca Koronavirüs Mücadelesine Aradaki Fark Yeterli Değil!

Bakan Koca Koronavirüs Mücadelesine Aradaki Fark Yeterli Değil! Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, günlük olarak vaka sayısının açıklandığı sosyal medya hesabı üzerinden iller genelindeki vaka sayılarını da açıklamış bulunuyor. Yapılan açıklamaya göre İzmir genelinde 28 vaka, Kocaeli’de 20 ve Sakarya ‘da da 3 vaka yoğun bakımda bulunmaktadır. Bu güne kadarki yapılan toplam test sayısı 3 milyon rakamlarını görmüş bulunuyor. 22 Haziran 2020 Pazartesi gününe göre iyileşen hasta sayısı, yeni vaka sayısının üstünde olmaktadır. Bakan Koca yaptığı açıklamasında korona virüsü ile mücadele için arada bulunan farkın yeterli olmadığı belirtilmiştir. Vaka sayısını tedbirlerle azaltmamız gerekmektedir.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca dünkü vakaların paylaşıldığı mesajında ise bazı illerdeki vaka sayısının artışına rağmen yoğun bakımda bulunan hasta sayılarının ise düşük olduğu açıklamasını yapmış bulunuyor. 22 Haziran 2020 Pazartesi günü için korona virüsü vaka sayıları aşağıdaki gibi olmaktadır.

  • Bugüne kadarki toplam test sayısı; 2.986.653
  • Toplam Vaka Sayısı; 188.897
  • Toplam Vefat Eden Sayısı; 4.974
  • Toplam Yoğun Bakım Hasta Sayısı; 846
  • Toplam Entübe Hasta Sayısı; 345
  • Toplam İyileşen Hasta Sayısı; 161.533
  • Bu günkü test sayısı; 41.413
  • Bu günkü vaka sayısı; 1.212
  • Bu günkü vefat eden sayısı; 24
  • Bu günkü iyileşen hasta sayısı; 1.293

Erhan KAÇAR

20 yıllık muhasebecilik ve sgk uzmanlığı, 10 yıllık mali müşavirlik deneyimi ile yıllardır SGK, Emeklilik, Bağkur, Engelli Hakları ve diğer kategoriler için deneyimlerimi sizlerle paylaşarak içerikler üretmeye çalışıyorum. Siz değerli okurlarımızın doğru bilgiye ulaşması için Editör ve Danışma ekibimizle kaliteli ve en güncel içeriklerle yolumuza devam ediyoruz. Sitemizi takip edin ve doğru bilginin adresinde kalın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu