ref: refs/heads/v3.0
emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Multinet Bakiye Sorgulama ve Nakite Çevirme

Multinet Bakiye Sorgulama ve Nakite Çevirme
09.01.2022

Multinet bakiyesini öğrenmek ve paraya çevirmek isteyen kişiler çalıştıkları firmaların yönlendirmeleri ile birtakım merkezlere başvurmaktadır. Çalışan kişilere ayrıcalık olarak sunulan Multinet, farklı yerlerde paraya çevrilebilmekte ve o şekilde kullanılabilmektedir.

Multinet bakiye sorgulama ve paraya çevirme işlemleri için kişiler anlaşmalı küçük esnaflara müracaat edebilmektedir. Pek çok özel sektörün çalışanlarına yemek yemesi için verdiği Multinet kart, oldukça kullanışlı bir yapıya sahiptir. Kart yalnızca yemek alanlarında geçmekle kalmamakta aynı zamanda beyaz eşya, mobilya, giyim ve zücaciye gibi sektörlerde de kullanılabilmektedir. 

Multinet Bakiye Sorgulaması Multifit ile Nasıl Yapılır?

Multinet bakiyesini Multifit ile sorgulamak oldukça basittir. Kişilerin bu işlemi yapması için ilk olarak internet üzerinden Multifit uygulamasına kaydolması gerekmektedir. İş yerleri tarafından yemek amacı ile verilen Multinet kartın kullanımı için uygulamaya kaydolma zorunluluğu bulunmamaktadır.

Kişilerin kartları ile anlaşmalı iş yerlerine giderek kendilerine özgü bir şifre belirlemeleri kullanım için yeterlidir. Ancak kişilerin kart bakiyesini görüntüleyerek ona göre harcama yapması için internet sitesi ile kayıt önemli bir yer etmektedir.

İnternet üzerinden kayıt işlemi aşağıdaki şekilde ilerlemektedir:

 • Kişiler iş yerlerinden kendi isimlerine ait olan kartları almış olmalıdır.
 • Kart üzerinde yazan numara ile internet sitesine kayıt olunmalıdır.
 • Kişilerin hesaplarını kendi isimlerine açmaları gerekmektedir.
 • Kişiler Multinet internet sitesi üzerinden “kart bakiye sorgulama” kısmını kullanarak kart hareketlerini kontrol edebilmektedir.

Multinet Bakiye Sorgulaması Multipay ile Nasıl Yapılır?

Multinet bakiyesini Multipay ile sorgulamak isteyen bireylerin telefon ekranlarına Multipay uygulamasını yüklemesi gerekmektedir. Multipay uygulaması ücretsiz olup basit bir ara yüze sahiptir. Multipay uygulamasının kullanımı ile ilgili detaylar aşağıda yer almaktadır:

 • Android ya da IOS cihazlarınızdan mağaza kısmını bularak Multipay uygulamasını indirebilirsiniz.
 • Multipay uygulamasının indirilmesi internet hızına bağlı olarak yaklaşık bir dakika almaktadır.
 • Uygulama indikten sonra kişiler kart bilgilerini gerekli kutucuklara girmelidir.
 • Eğer Multinet’in internet sitesi üzerinde bir üyelik kaydı oluşturdu iseniz uygulama da sizi kartınızdan dolayı tanıyacak ve yeniden gerekli bir abonelik talep etmeyecektir.
 • Kullanılan mobil uygulama sayesinde iş veren karta para yükler yüklemez ekran üzerinden bildirim alabilirsiniz.
 • Kullanılan uygulama üzerinden kart bakiyenizi kontrol edebilirsiniz.
 • Multinet uygulaması yalnızca bildirim ya da bakiye ile ilgili işlemlere yaramamaktadır. Uygulama üzerinden kartı hangi restoranlarda kullanabileceğinize güncel bilgilere erişebilirsiniz.
 • Ayrıca uygulama, kartınızı nerelerde kullandığınız ve kaç lira harcadığınız gibi detayları da güncel olarak iletmektedir.

Multinet Bakiyesini Arayarak Öğrenme Nasıl Yapılır?

Multinet bakiyesini telefon ile sorgulamak isteyen kişiler Multinet kart çağrı merkezini arayabilmektedir. Çağrı merkezi ile yapılan konuşmalar sırasında sizden kimlik bilgileriniz talep edilecektir. Buna ek olarak Multinet kart bilgileriniz de Multinet personeli tarafından sizden istenecektir.

Çağrı merkezi çalışanı sizden aldığı bilgiler ışığında kartın gerçekten size ait olup olmadığını teyit etmekte ve ona göre cevap vermektedir. Multinet bakiye sorgulama işlemi sırasında personel tarafından sizlere birtakım sorular yönlendirilebilmektedir. Sorulara doğru yanıtlar vermeniz sonrasında personel sizlere kart bakiyenizi aktaracaktır.

Multinet Bakiyesini Görmek İçin Kart Nasıl Eklenir?

Multinet bakiyesi için kart eklemek oldukça kolay ve hızlı yapılabilecek bir işlemdir. Kart ekmek için ilk olarak Multinet mobil uygulamasını telefonunuza indirmeniz gerekmektedir. Uygulamanın indirilmesi için telefonun Apple ya da Google mağazaları kullanılabilmektedir.

Mağaza girişi sonrasında arama motoruna “Multinet” yazılarak aratılmalıdır. Mağazanın size ilk önerdiği uygulamayı telefonunuzu güvenli bir şekilde indirebilirsiniz.

Multinet uygulamasına kart eklemek için adımlar aşağıda anlatılmıştır:

 • Mağazalardan birinden yüklenen uygulama açılmalıdır.
 • Multinet uygulaması açıldıktan sonra bireylerin “Üye ol” bağlantısına tıklaması gerekmektedir.
 • Multinet uygulaması üyelerden kişisel bilgiler istemektedir. Bu bilgilerin eksiksiz doldurulması önemlidir.
 • Multinet uygulaması üyelerden sahip oldukları Multinet kartın numarasını istemektedir. Bu bilgiler doğru şekilde doldurulmalıdır.
 • Multinet kart üyelik işleminin tamamlanabilmesi için cep telefonu numaranıza bir SMS gelecektir. SMS üzerinde yer alan numaranın eksiksiz olarak sisteme girilmesi gerekmektedir.
 • Aktivasyon işleminin tamamlanmasının ardından kendi belirlediğiniz şifre ile uygulamaya giriş sağlayabilirsiniz.
 • Uygulama üzerinden “Üye Girişi” butonunu kullanarak hızlı bir giriş gerçekleştirebilirsiniz.
 • Üye girişi sonrasında 16 hanelik Multinet kartınıza dair tüm hareketleri görebilir ya da bakiyenizde ne kadar para kaldığına ulaşabilirsiniz.

Multinet Bakiyesi Nasıl Nakit Paraya Çevrilir?

Multinet bakiyesini paraya çevirmek Multinet anlaşmalı iş yerleri tarafından gerçekleştirilebilmektedir. Genel olarak yemek almak maksatlı kullanılan bu kart paraya çevrilerek farklı sektörlerde de harcanabilmektedir. Multinet içerisindeki bakiyeleri nakit paraya çevirerek kullanmak için birden fazla yöntem vardır.

İş yerlerinin çalışanları için verdikleri bu kartın para olarak kullanılmasına yardımcı olan kurumlar bulunmaktadır. Bu kurumlara erişerek kartınızı nakit olarak kullanmanız mümkündür. Aşağıda yemek kartınızı nakit paraya çevirmek ile ilgili uygulamanız gereken adımlar bulunmaktadır:

 • İş yerleri bünyesinde çalıştırdıkları kişiler için Multinet kart vermekte ve bu kartın içine her ay düzenli olarak bir tutar yüklemektedir.
 • Multinet kart içine yüklenen tutar part time çalışanlar ile full time çalışanlar arasında değişiklik göstermektedir.
 • Part time çalışanlar daha düşük bir ücret alır iken full time çalışanlar daha yüksek bir ödeme alabilmektedir.
 • Hem part hem de full çalışanlar için multinet kartın içindeki para nakite çevrilebilmektedir.
 • Bunun için kişilerin kartlarını yanlarında bulundurarak en yakın Multinet geçen iş yerine gitmesi gerekmektedir.
 • İş yeri kendi prosedürleri gereğince kartın içindeki parayı çekerek nakit olarak kişiye vermektedir.
 • Her iş yeri Multinet’i karta çevirme uygulamasını kabul etmemektedir. Doğru iş yerine ulaşabilmek için yetkililer ile görüşmek gerekmektedir.
 • Multinet kartı para şeklinde vermeyi kabul eden kişiler multinet kartın içindeki bakiye ile aynı tutarda ödeme yapmayabilmektedir. Kişilerin nakit olarak verdikleri tutar, Multinet içindeki bakiyeden daha az olabilmektedir. Kişiler eğer bu durumu kabul ediyor iseler Multinet bozdurma işlemi yapmalıdır.

Multinet Çevirmek İçin Nereye Gidilmelidir?

Multinet’in paraya çevrildiği yerler Multinet’in kullanılabildiği bazı iş yerleridir. Yalnızca yemek yeme amacı ile kullanılmayan Multinet kart, beyaz eşya satın almak ya da mobilya yaptırmak için de kullanılabilmektedir. Kartın farklı amaçlar ile kullanılabilmesi için içerisindeki bakiyenin nakit olarak alınması gerekmektedir. Bunun için yapmanız gereken şey Multinet kartı kullanan bir işletme bulmaktır.

Bunun için yapmanız gereken adımlar aşağıdadır:

 • Yakınınızda tanıdık bir Multinet geçen işletme ya da esnaf var ise işletme yetkilileri ile görüşerek kartınızın içindeki tutardan ve ne kadar nakit istediğinizden bahsedebilirsiniz.
 • İşyeri yetkilileri durumu kabul eder ise işyerinden Multinet ile alışveriş yapmışsınız gibi kartınızın içindeki para çekilmektedir.
 • Yetkili sizlere Multinet bakiyesinden biraz daha aşağıda olmak üzere nakit para vermektedir.

Multineti Nakite Paraya Çeviren Kurumlar Hangisidir?

Multinet bakiyesini paraya çeviren merkezler genel olarak küçük esnaf ve bakkallardır. Fazla esnaf kapasitesi olan şehirler, Multinet kartların sıklıkla nakit olarak alınabildiği yerlerdir. Kartınızı bozdurmak ister iseniz Multinet uygulaması üzerinden kartın geçtiği güncel iş merkezlerine ulaşabilirsiniz. Uygulama üzerinden ayrıca Multinet bakiye sorgulama işlemi yapabilir ya da Multinet harcama bilgilerinize ayrıntılı olarak kısa vadede ulaşabilirsiniz.

Sodexo Bakiye Para Sorgulama ve Nakite Çevirme

Ticket Kart Bakiye Para Sorgulama ve Nakite Çevirme

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.