emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Sağlık Çalışanlarına 3 Ay Daha Ücretsiz Olacak!

Sağlık Çalışanlarına 3 Ay Daha Ücretsiz Olacak!

Sağlık Çalışanlarına 3 Ay Daha Ücretsiz Olacak! Gelen son bilgiler doğrultusunda 1 Haziran 2020 Pazartesi gününden itibaren şehirler arası kısıtlamanın kaldırılmasının ardından yeni düzenlemeler tek tek gelmeye ve uygulanmaya başlanıyor. Sokağa çıkma kısıtlamasına dahil olan yaş gruplarının değiştiğini ve belirten Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, gelen yeni düzenlemeye göre yüksek hızlı tren seyahatlerinde HES kodunun tüm vatandaşlar için zorunlu olduğunu belirtmiş bulunmaktadır. 18 yaş ve altı ile 65 yaş ve üstü vatandaşlar için ayrı olarak Seyahat İzin Belgesi olmadan seyahat edemeyeceklerinin altını çizmiş bulunmaktadır. Bakan Karaismailoğlu, sağlık çalışanları içinde müjdeli bir haber vererek 1 Haziran 2020 Pazartesi gününden itibaren 3 ay süre ile daha Marmaray ve Başkentray seferlerinden ücretsiz olarak faydalanmaya devam edebileceklerdir, dedi.

Bakan Karaismailoğlu Sağlık Çalışanlarına Müjdeli Haber Verdi!

Bakan Karaismailoğlu Sağlık Çalışanlarına Müjdeli Haber Verdi! Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan liderliğinde vatandaşlarımızı sevdiklerine kavuşturmaya ve mesafeleri kısaltma çalışmalarımıza devam ediyoruz. Korona virüsü salgını döneminde olumsuz olarak etkilenen tüm ulaşım modlarımız ile Türkiye’yi ileriye taşıyacak yatırımlar yapmaya devam ediyoruz.

Tüm Marmaray trenlerinde yolcuların oturacağı ve ayakta bekleyeceği yerlerin sosyal mesafe kurallarına, uyarı ve yönlendirme etiketleri ile düzenlendiği ve her sefer sonrasında da dezenfekte edildiği bilgisi verilmiş bulunmaktadır. Bu kapsamda Marmaray trenleri yolcu yoğunluğu göz önünde bulundurularak iç ve dış döngü olarak planlanmış bulunuyor. 1 Haziran 2020 Pazartesi gününden itibaren 06.00 – 22.00 saatleri arasında 76 kilometrelik Halkalı – Gebze hattında toplam 285 sefer yapılacaktır. Zeytinburnu – Maltepe, Maltepe – Zeytinburnu arasında 8’er dakikalık aralar ile diğer istasyonlarda da 15’er dakikalık aralıklarla tren işletilecektir. Gerçekleştirilen bu düzenleme işlemi ile sefer sıklığının değil, yolcu kapasitesinin artırıldığı belirtildi.

Büyükşehirlerde Minibüslere Koronavirüs Zammı Yapıldı!

Şehirlerarası Seyehat İşlemleri Nasıl Yapılacak! Seyehat Genelgesi

Bakan Soylu Açıkladı 2500 Adet Bekçi Alımı Yapılacak!

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.