Genel

Büyükşehirlerde Minibüslere Koronavirüs Zammı Yapıldı!

Büyükşehirlerde Minibüslere Koronavirüs Zammı Yapıldı! Korona virüs kapsamında uygulanan yeni taşıma sistemi için minibüs şoförleri zam talebinde bulundu. Kapasitelerinin yarısı kadar yolcu taşıdıklarını belirten İzmir minibüs şoförleri zam talebinde bulundu ve yolcu taşımacılığında % 25 oranında zam yapıldı. İzmir ilinde korona virüsü tedbirleri kapsamında araç yolcu kapasitesinin yarısı kadar yolcu taşıdıklarını ve bu durumda zarar ettiklerini belirten minibüs şoförlerinin isteği üzerinde tarife ücretlerinde % 25 zan uygulaması yapıldı.

Şoförler İstedi % 25 Oranına Zam Uygulaması Yapıldı!

Şoförler İstedi % 25 Oranına Zam Uygulaması Yapıldı! Ülke olarak korona virüsü kapsamında pek çok tedbirler alınırken, minibüslerde yolcu taşımacılığı işleminin yarısı kadar kapasite ile yolcu taşımaları minibüs şoförleri tarafından tepki gördü. İzmir genelinde korona virüsü nedeni ile birçok önlem alınmış ve minibüslerin % 50 kapasiteli yolcular ile taşımacılık yapması da sadece bunlardan birisi olmaktadır.

Bu kapsamda kent genelinde yolcu taşımacılığı yapan minibüsçüler, araç kapasitesinin yarısı kadar yolcu taşıdıklarını beyan ederek zarar ettiklerini belirtmiş bulunmaktadırlar. Bu kapsamda minibüs şoförleri tarife ücretlerine zam yapılmasını talep etmiş bulunmaktadır. Gelen bu talep üzerine minibüs ücretlerine % 25 oranında zam yapılmış bulunuyor. Yapılan zam ile tarife ücretleri ortalama olarak 1 TL armış bulunuyor. Gelen bilgi doğrultusunda minibüs ücretlerine yapılan % 25 zam uygulaması tedbirlerin kaldırılmasının ardından eski ücretlerine döndürüleceği belirtilmiş bulunuyor.

Erhan KAÇAR

20 yıllık muhasebecilik ve sgk uzmanlığı, 10 yıllık mali müşavirlik deneyimi ile yıllardır SGK, Emeklilik, Bağkur, Engelli Hakları ve diğer kategoriler için deneyimlerimi sizlerle paylaşarak içerikler üretmeye çalışıyorum. Siz değerli okurlarımızın doğru bilgiye ulaşması için Editör ve Danışma ekibimizle kaliteli ve en güncel içeriklerle yolumuza devam ediyoruz. Sitemizi takip edin ve doğru bilginin adresinde kalın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu