emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Büyükşehirlerde Minibüslere Koronavirüs Zammı Yapıldı!

Büyükşehirlerde Minibüslere Koronavirüs Zammı Yapıldı!
31.05.2020

Büyükşehirlerde Minibüslere Koronavirüs Zammı Yapıldı! Korona virüs kapsamında uygulanan yeni taşıma sistemi için minibüs şoförleri zam talebinde bulundu. Kapasitelerinin yarısı kadar yolcu taşıdıklarını belirten İzmir minibüs şoförleri zam talebinde bulundu ve yolcu taşımacılığında % 25 oranında zam yapıldı. İzmir ilinde korona virüsü tedbirleri kapsamında araç yolcu kapasitesinin yarısı kadar yolcu taşıdıklarını ve bu durumda zarar ettiklerini belirten minibüs şoförlerinin isteği üzerinde tarife ücretlerinde % 25 zan uygulaması yapıldı.

Şoförler İstedi % 25 Oranına Zam Uygulaması Yapıldı!

Şoförler İstedi % 25 Oranına Zam Uygulaması Yapıldı! Ülke olarak korona virüsü kapsamında pek çok tedbirler alınırken, minibüslerde yolcu taşımacılığı işleminin yarısı kadar kapasite ile yolcu taşımaları minibüs şoförleri tarafından tepki gördü. İzmir genelinde korona virüsü nedeni ile birçok önlem alınmış ve minibüslerin % 50 kapasiteli yolcular ile taşımacılık yapması da sadece bunlardan birisi olmaktadır.

Bu kapsamda kent genelinde yolcu taşımacılığı yapan minibüsçüler, araç kapasitesinin yarısı kadar yolcu taşıdıklarını beyan ederek zarar ettiklerini belirtmiş bulunmaktadırlar. Bu kapsamda minibüs şoförleri tarife ücretlerine zam yapılmasını talep etmiş bulunmaktadır. Gelen bu talep üzerine minibüs ücretlerine % 25 oranında zam yapılmış bulunuyor. Yapılan zam ile tarife ücretleri ortalama olarak 1 TL armış bulunuyor. Gelen bilgi doğrultusunda minibüs ücretlerine yapılan % 25 zam uygulaması tedbirlerin kaldırılmasının ardından eski ücretlerine döndürüleceği belirtilmiş bulunuyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.