Genel

Bakan Soylu Açıkladı 2500 Adet Bekçi Alımı Yapılacak!

Son Dakika Haberi 2500 Adet Bekçi Alımı Yapılacak! İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından müjdeli haber açıklaması geldi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yapılan açıklamaya göre toplam 2500 adet Bekçi alımı yapılacak. Bakan Soylu, 2500 adet bekçi alımı yapacaklarını belirtirken, şu an için bekçi sayısının 26.000 bin olduğunu ve olması gereken bekçi kadrosunun 30.000 bin olduğunu belirtti. Bakan Soylu, Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın gerekli görmesi durumunda bekçi kadrosunu 40.000 bine çıkartılabileceğini belirtti. Bakan Soylu, diğer yandan da kadın polis sayısının az olduğunu belirtirken, yine bu şekilde alımlar yaparak bu sayısı yukarı çekmeye çalışacaklarını belirtti. Emniyete ek gösterge sözünü biz hükümet olarak salgın döneminin ortadan kalkmasının ardından gerçekleştireceklerini belirtti.

Bakan Soylu Açıkladı! 2500 Bekçi Alımı Yapılacak!

Bakan Soylu Açıkladı! 2500 Bekçi Alımı Yapılacak! Bakan Soylu gerçekleştirdiği açıklamasında, bekçilerin göreve başlaması ile ilgili olarak asayiş olaylarında azalmaların yaşandığını dikkat çekmektedir. Günlük hırsızlık olaylarının İstanbul’da % 79 oranından % 25 oranına, Ankara’da 2, İzmir de 5’li rakamlara indiğini belirtti. Belirtilen rakamlarda bekçilerinde muhakkak payı olduğunu vurgulamaktadır. Bekçiler ile ilgili kimlik sorma yetkisinin 1966’dan beri bu şekilde yetkilerinin olduğunu belirtti. Yönetmeliği bulunduğunu belirtirken polisin yaptıklarının bir kısmını yapamayacağını da belirtmektedir. Şu an için 26 bin bekçi bulunduğunu, 2500 adet daha bekçi göreve başlayacak, toplamda 30 bin kadronun olduğunu ve 28 bin 500 adetlik kadronun doldurulduğunu belirtti.

Bakan Soylu, yakın zamana kadar 3 bin kadar kadın polisin istihdam edildiğini fakat bu durumun Türkiye genelinde az olduğunu ve Avrupa ortalamasına göre oldukça düşük olduğunu belirtti. Bakan Soylu, bu nedenle 2 bin 500 kadın polis daha istihdam etmeyi düşündüklerini belirtti. Bakan Soylu, polislere 3600 ek göstergesi konusunda da hükümet olarak bunu gerçekleştireceklerini ve bu konuda sözleri olduğunu belirtti.

Erhan KAÇAR

20 yıllık muhasebecilik ve sgk uzmanlığı, 10 yıllık mali müşavirlik deneyimi ile yıllardır SGK, Emeklilik, Bağkur, Engelli Hakları ve diğer kategoriler için deneyimlerimi sizlerle paylaşarak içerikler üretmeye çalışıyorum. Siz değerli okurlarımızın doğru bilgiye ulaşması için Editör ve Danışma ekibimizle kaliteli ve en güncel içeriklerle yolumuza devam ediyoruz. Sitemizi takip edin ve doğru bilginin adresinde kalın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu