emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Şehirlerarası Seyehat İşlemleri Nasıl Yapılacak! Seyehat Genelgesi

Şehirlerarası Seyehat İşlemleri Nasıl Yapılacak! Seyehat Genelgesi
31.05.2020

İçişleri Bakanlığı Seyahat Kısıtlamalı Genelge Yayımladı! İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il valiliğine Şehir Giriş – Çıkış Seyahat Kısıtlaması içerikli genelge göndermiş bulunmaktadır. İçişleri Bakanlığı 81 ilin valiliklerine gönderdiği genelge içeriği ile birlikte 15 ile uygulanan seyahat kısıtlama işleminin bu gece saat: 24.00’da sona ereceğini belirtmiş olmaktadır.

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il valiliğine şehir giriş ve çıkış seyahat kısıtlaması içeren konulu genelge göndermiş bulunuyor. 81 il valiliğine gönderilen genelge kapsamına göre korona virüsü tedbirleri kapsamında sosyal hareketliliği ve insanlar arası teması en aza indirgemek adına şehir giriş ve çıkış kısıtlaması il başlangıçta 30 büyükşehir ve Zonguldak ilimizde başlangıç göstermiş bulunmaktadır. Alınan karar doğrultusunda 30 büyükşehir ve Zonguldak il geneline hava, kara ve deniz yolu ile yapılacak olan tüm giriş ve çıkışlara sınırlandırılma getirilmiş bulunulmaktadır. Uygulanan şehirler arası giriş ve çıkış kısıtlama işlemlerinin de daha sonra bazı şehirlerde kaldırılarak 14 büyükşehir ve Zonguldak ili genelinde uygulanmaya devam edildi. 15 il genelinde de bir süre uygulanan şehirler arası giriş ve çıkış yasağı işlemine de 31 Mayıs Pazar saat:24.00 itibarı ile son verilmektedir.

Şehirlerarası Seyahat İşlemi Nasıl Yapılacaktır?

Şehirlerarası Seyahat İşlemi Nasıl Yapılacaktır? 28 Mayıs Perşembe günü, Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan Başkanlığı’nda gerçekleştirilen kabine toplantısının ardından toplantı genelinde alınan kararları Cumhurbaşkanı açıklamasını yaparak duyurmuş bulunmaktadır. Buna göre 28 Mayıs Perşembe günü gerçekleştirilen kabine toplantısında büyükşehir statüsünde bulunan 14 il ve Zonguldak il genelinde uygulanan seyahat kısıtlama işlemine Bilim Kurulu üyelerinin önerileri doğrultusunda 31 Mayıs Pazar günü saat:24.00’te sonlandırılmasına karar verilmiş bulunmaktadır.

31 Mayıs 2020 Pazar saat:24.00’te sonlandırılan seyahat kısıtlaması işleminin ardından, şehirler arası yolculuk işlemini toplu ulaşım araçları ile yapılacak olan seyahatlerde, Hayat Eve Sığar (HES) uygulaması üzerinden alınacak olan kod ile yapılacağı belirtilmektedir. Yapılan değerlendirmeler sonrasında ise şehirler arası toplu ulaşım araçları ile yapılacak olan seyahatlerde seyahat izin belgesi alma zorunluluğu ortadan kaldırılmış bulunmaktadır. Şehirler arası olarak yapılacak olan seyahatlerde HES uygulaması üzerinden alınacak kod sonrasında bilet kesim işlemi yapılacaktır. Ayrıca 65 yaş ve üzeri vatandaşlar için yapacakları seyahatlerde, Seyahat İzin Belgesi almaları ve gidecekleri illerde en az 1 ay süre boyunca kalmak koşulu ile tek yönlü olarak seyahat edebilmeleri uygulamasına devam edilecektir.

Bakan Soylu Açıkladı 2500 Adet Bekçi Alımı Yapılacak!

Özel Kreş, Çocuk Kulüpleri ve Gündüz Bakımevlerine Yeni Tedbirler Nelerdir?

18 Yaş ve Altı Çocuklar Ailesiyle Birlikte Tatile Gidebilecek!

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.