emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Poliçe Sorgulama

Poliçe Sorgulama

Hayatımızda olan pek çok şeyi korumak için bir güvence altına alırız. Bunların bazıları devlet tarafından zorunlu koşulsa da bazıları için de biz kendimiz özel olarak yaptırdığımız poliçe türleridir. Bu sigortalar sayesinde oluşabilecek herhangi bir kaza durumunda oluşan hasarın karşılanması sigorta şirketleri tarafından gerçekleştirilir. Yani sigortalar aslında bir nevi maddi olarak kayıplara önlem alma durumudur. Var olan poliçelerin takip edilmesi de önem arz etmektedir. Bu işlem için firmaya gitmenize gerek yoktur. İnternet üzerinden poliçe sorgulama işlemi ile poliçeniz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu sorgulama işlemi sayesinde karayolları taşımacılık poliçesi bilgileri, kasko ya da trafik poliçesi sorgulama, kaza mağduriyeti bilgileri, araç hasar kaydı gibi poliçenin sağladığı hizmetler ile ilgili her türlü bilgiye erişebilirsiniz. Poliçe sorgulama işlemi şifreli ve şifresiz olarak 2 farklı sistem üzerinden yapılabilir. Şifresiz olarak Sigorta, Bilgi ve Gözetim Merkezi web sitesi üzerinden 3 farklı sorgulama seçeneği ile yapılabilir. Şifreli olarak ise pek çok kurum ile anlaşmalı olarak hizmet veren E-Devlet sistemi üzerinden E-Devlet şifresi yardımı ile sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Yazımızın devamında  poliçe trafik sorgulama işleminizi her iki sistem üzerinden de nasıl yapacağınız anlatacağız.

E-Devlet Sistemi Üzerinden Poliçe Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Devlet sistemi bünyesindeki pek çok sorgulama işlemi ile internet üzerinden işlem yapmak isteyen vatandaşlara hizmet sunmaktadır. Poliçe sorgulama işlemi de sunulan hizmetlerdendir. Bu sorgulama işlemi için E-Devlet şifresine ihtiyacınız olacaktır. İşleminiz için ilk olarak yazımızın sonunda bulunan bağlantı linkine tıklayınız. Sonrasında gelen sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklamanız gerekir.

trafik poliçe

Sonrasında gelen sayfada ise T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi girmeniz istenir. Eğer ki E-Devlet şifreniz yok ise PTT şubesine gidip kimliğiniz ile başvuruda bulunmanız gerekir. Başvuru sonucunda 2 TL işlem ücreti karşılığında temin edebilirsiniz. İstenen bilgilerin girilmesinden sonra “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayarak sorgulamanızı tamamlayabilirsiniz.

e-devlet1111

E-Devlet Sistemi Üzerinden Poliçe Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Şifresiz Olarak Poliçe Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Sigorta, Bilgi ve Gözetim Merkezi resmi web sitesi ile şifresiz olarak 3 farklı şekilde poliçe sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Bu seçenekler T.C kimlik numarası, vergi kimlik numarası ve sigorta bilgileri gibi istenilen bilgilere göre ayrılmıştır. Sorgulama için ilk yapmanız gereken yazımızın sonunda bulunan ilgili bağlantı linkine tıklamaktır. Gelecek olan sayfada açık olan ilk seçenekte sizden plakanız ve T.C kimlik numaranızı resimde gösterilen ilgili kutucuğa girmeniz istenir. İkinci seçeneği tercih ettiğiniz de ise sorgulama yapılan aracın plakası ve vergi kimlik numarası bilgilerinin girilmesi beklenir. En altta bulunan seçenekte ise sigorta şirketi, acente numarası, poliçe numarası ve yenileme numarası bilgilerin girilmesi beklenir. İstenen bilgileri girmeniz ile resimdeki karakterleri ilgili alana yazılıp “Ara” butonuna basmanız gerekir.

araç sigorta sorgulama

Resimdeki örnekte olduğu gibi her üçü içinde aynı adımları yapmanız durumunda işleminiz tamamlanmış olur.

Şifresiz Olarak Poliçe Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.