• Tüvtürk Muayene Sorgulama


  Araçlar trafiğe çıkarken bazı kontrolleri yapması ve bazı şartları sağlaması gerekmektedir. Gerekli işlemleri yaptıktan sonra trafiğe çıkabilirler. Devletin trafiğe çıkan araçlar için gerekli kıldığı bu şartlardan bir tanesi de araç muayenesidir. Araç muayenesi belirli aralıklarla düzenli olarak yapılması gerekir. Bunun periyodik takibi de araç sahipleri tarafından yapılmalıdır. Muayenesiz araçların trafiğe çıktığında muayenesiz olduğu fark edilmesi durumunda cezai yaptırımlar ile karşı karşıya kalabilirler. Araç muayenesi yaptırmak zorunluluktur. Düzenli olarak yapılan muayeneler sayesinde trafiğin sağlıklı bir şekilde akışı sağlanmış olur. Araç muayene işlemlerinizi Tüvtürk araç muayene istasyonlarında alanında uzman kişiler tarafında yaptırılır. Tüvtürk hariç hiçbir yerde yapılan muayenelerin geçerliliği yoktur. Muayene için önceden randevu alınması gerekir. Araç muayeneleri haftaiçi her şehre göre değişebilen istasyonun açık olduğu saatlerde gerçekleştirilebilir. Tüvtürk muayene sorgulama işlemi aracın muayenesi hakkında detaylı bilgilere erişebilirsiniz. Bu işlemi internet üzerinden 2 farklı sistem sayesinde gerçekleştirebilirsiniz. Bunlardan bir tanesi Tüvtürk resmi web sitesi üzerinden araç sahiplerine sunulan sorgulama hizmeti ile şifresiz olarak bazı bilgilerin girilmesi ile yapılabilir. Bir diğeri ise E-Devlet sistemi üzerinden E-Devlet şifresi yardımı ile muayene sorgusu gerçekleştirilebilir. E-Devlet sistemi üzerinden işleminize başlamadan önce E-Devlet şifrenizin varlığından emin olun. Eğer yoksa işlem yapamazsınız. Bunun için öncelikle en yakın PTT şubesine uğramanız gerekmektedir. Size kimliğiniz ile başvurduktan sonra 2 TL karşılığında şifreniz verilecektir. Tüvtürk muayene sorgulama işleminizi nasıl gerçekleştireceğiniz konusunda yazımızın devamında detaylı bilgilere erişebilirsiniz.


  Tüvtürk Muayene Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

  Tüvtürk resmi web sitesi üzerinden gerçekleştireceğiniz işlemlerde sizden bazı bilgiler istenir. Bu bilgiler yardımı ile Tüvtürk muayene sorgulama işleminizi şifresiz olarak kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Yapacağınız işlem için öncelikle yazımızın sonunda bulunan bağlantı linkine tıklamanız gerekmektedir. Gelen sayfada sizden ilk olarak sorgusunu yapacağınız aracın plakası ve muayene randevusunda verilen muayene numarasını resimde gösterilen alanlara doğru bir şekilde girmeniz gerekir. Sonrasında ise resimde bulunan karakterleri gösterilen alana girmeniz gerekir. Bu adımları gerçekleştirdikten sonra ise “Sorgula” butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

  TÜVTURK Muayene sorgulama

  Bu sorgulama işlemi sonucunda muayene yapılacak olan istasyonu, hizmet tipini, muayene tarihini ve muayene sonucu gibi bilgilere erişebilirsiniz.

  Tüvtürk Muayene Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

  E-Devlet Tüvtürk Muayene Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

  Sorgulama işlemlerinin birçoğu E-Devlet sistemi üzerinden bir kaç adımda gerçekleştirilmektedir. Tüvtürk muayene sorgulama işlemi de Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile anlaşmalı olan E-Devlet sistemi üzerinden E-Devlet şifresi ile gerçekleştirilebilir. Şifrenizi yazımızda anlattığımız gibi temin ettikten sonra sizin için yazımızın sonunda paylaştığımız bağlantı linkine tıklayınız. Sonrasında açılan sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız.

  Sponsorlu Bağlantılar


  araç muayene sor 1

  Bir sonraki sayfada sizden T.C kimlik numaranız ve E-Devlet şifreniz istenir. Bu bilgileri girdikten sonra “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız. Sorgulamanız bu adımlar ile tamamlanmış olur.

  araç2

  E-Devlet Tüvtürk Muayene Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!
  tıkla sorunu sor

  Tüvtürk Muayene Sorgulama İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  Henüz yorum yapılmamış.

  Sorunuzu Yazın