emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Koronavirüsü Nedeniyle İstanbul’un O İlçesine İzin Belgesi Olmayan Giremeyecek!

Koronavirüsü Nedeniyle İstanbul’un O İlçesine İzin Belgesi Olmayan Giremeyecek!
27.04.2020

Koronavirüsü Nedeniyle İstanbul’un O İlçesine İzin Belgesi Olmayan Giremeyecek! Bugün itibarı ile gelen bilgiler doğrultusunda İzin Belgesi olmayan vatandaşlarımız İstanbul’un o ilçesine giremeyecekler. Korona virüsü kapsamında İstanbul’un o ilçesine giriş ve çıkış işlemlerine kısıtlamalar getirildi. Öyle ki iskeleye gelerek vapura binmek isteyen vatandaşlar için iskelede bulunan görevliler tek tek evrak kontrolünde bulundular. Korona virüsü nedeni ile İstanbul’da Adalar’a giriş ve çıkışlarda kısıtlama işlemine başlandı. İskelede bulunan görevliler oturma izni ve çalışma belgesi olmayan vatandaşların vapura binmelerine izin vermediler.

Alınan kararlar neticesinde korona virüsü nedeni ile İstanbul’da Adalar için alınmış olan kısıtlama işlemi bu gün itibarı ile başlamış ve 31 Mayıs 2020 Pazar saat: 00.01’e kadar süreceği belirtilmiş bulunmaktadır. Belirtilen kısıtlama işleminin istisnalar dışında oldukça ciddi bir şekilde uygulandığı da bu gün yapılan denetlemelerden gözlemlenmektedir. Bu kapsamda istisnalar dışında Adalar’a giriş ve çıkış işlemleri yapılmayacaktır. Bu durumdan haberi olmayan bazı vatandaşların yine de iskeleye geldikleri gözlemlendi. İskeleye gelen vatandaşların çalışan görevliler tarafından çalışma belgelerinin ya da ikametgah belgelerinin olup olmadığı kontrol edildi. Sorgulanan belgeleri sunan vatandaşlara vapura binebildi fakat diğer vatandaşların vapura binilmesine izin verilmedi.

Adalar Vapurunda Koltuklar Boş Kaldı!

Adalar Vapurunda Koltuklar Boş Kaldı! Adalara geçemeyen vatandaşlardan bazıları çalışma izinleri olmadığını ve bu gün geçebilseydik şirketten alırdık, şimdi nasıl alabileceğini kendisinin de bilmediğini belirtti. Korona virüsü tedbirleri kapsamında uygulanan kısıtlama işlemlerine bir yenisi daha eklenmiş bulunmaktadır. Korona virüsü kapsamında günübirlik Adalar gezmesine giden vatandaşların bu durumun önüne geçilebilmesi adına kısıtlama getirilmiş bulunmaktadır. Alınan kararın bu sabah saatlerinden itibaren İstanbul’da uygulanmaya başlamasının ardından, Adalar’a sefer yapacak olan vapurlarda koltukların pek çoğunun boş olması gözlerden kaçmadı.

Toplam 150 Bin Firmaya Faturada Kolaylık Sağlanacak!

TÜBİTAK Koronavirüsü Aşısı ve İlacı İçin Tarih Verdi!

Koronavirüsüne Karşı Alınabilecek En Yeni Tedbirler Nelerdir?

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.