emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Cumhurbaşkanı Açıkladı Kısa Çalışma Ödeneği 1 Ay Daha Uzatıldı!

Cumhurbaşkanı Açıkladı Kısa Çalışma Ödeneği 1 Ay Daha Uzatıldı!

Cumhurbaşkanı Açıkladı Kısa Çalışma Ödeneği 1 Ay Daha Uzatıldı! Gerçekleştirilen kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan tarafından önemli açıklamalar gerçekleştirildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamasında, Kısa Çalışma ödeneğinden yararlananların süresini bir ay daha uzattıklarını belirtti. İş fesih sınırlaması dolayısıyla nakdi destek ücret desteği de bir ay daha devam edecek dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, gerçekleştirilen kabine toplantısının ardından şu ifadelere yer verdi. Tamam diye ifade ettiğimiz temizlik, maske ve mesafeden taviz vermiyoruz dedi. Erdoğan, bu şekilde amaçlarının korona virüsünde vaka sayısını da vefat sayısını da sıfıra çekmek veya sıfır noktasına çekmek olmaktadır. Ülke olarak risk grubundan uzaklaşmaya kararlıyız açıklaması yaptı. Bu kapsamda normalleşme takvimi çerçevesinde birkaç alan dışında tüm sektörlerde hizmet ve üretimin önünü açtıklarını belirtti. Salgın sürecinde her kesime verdiğimiz destekle ayakta tuttuk dedi. Devletimizin tüm imkanlarını milletimize vermiş bulunuyoruz diye belirtti. Bu şekilde içerisinde bulunduğumuz olağanüstü dönemin sıkıntılarını herkes için en aza indirmeye çalıştıklarını belirtti. Ekonomik faaliyetler çerçevesinde adım adım Mart ayı seviyelerine yaklaştığımızı belirtmiş bulunmaktadır.

Kısa Çalışma Ödeneği 1 Ay Daha Uzatıldı!

Kısa Çalışma Ödeneği 1 Ay Daha Uzatıldı! Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, yarın 926 devlet korumasında bulunan gencimiz ile birlikte 274 şehit ve gazi yakınının kura ile kamu kuruluşlarına yerleştirileceğini belirtti. Sonuçların ise Aile, Çalışma Bakanlığı’nın web sayfasından açıklanacağını belirtti. Sosyal koruma kalkanı altında hanelere 6 milyarın üstünde yardım edildiğini belirtti. Kısa çalışma ödeneğinden mevcut durumda faydalananların süresini 1 ay daha uzattıklarını belirtti. İş fesih sınırlamasından dolayı da nakdi destek ücret desteğinin de 1 ay daha devam edileceğini açıkladı.

Avrupa coğrafyasının korona virüsü salgınını kontrol altına aldığını ve Güney ve Kuzey Amerika ile Asya’da da korona virüsü salgınının tüm hızıyla devam ettiğini belirtti. Dünya genelinde 10 milyonu aşkın vaka ve 500 bini aşan ölüm sayısı ile tarihi bir imtihan vermektedir. Salgının devam etmesi ülke olarak bizimde önümüzü görmemizi zorlaştırıyor dedi. Sağlık alanındaki altyapımız ve sağlık sigorta sistemimizin tartışılmaz olduğunu ve en zorlu şartlarda dahi pek çok sektörde çarkları döndürmeye devam ettirmemiz de üretim gücümüzü dünyaya ispatlamış bulunuyor diye ifade etti. Gelişmiş ülkelerin çaresiz kaldıkları her konuda Türkiye kendi kendine yetmenin ötesinde tüm dostları için ümit kapısı haline gelmiş bulunuyor. Cumhurbaşkanı sözlerine şu şekilde devam etmiş bulunuyor. Halkımızdan tek isteğim bu süreç içerisinde kurallara uyarak, işlerine, üretimlerine, ülkelerine sahip çıkarak bize destek olmasıdır. Sorumlu ve gayretli tavırları ile Türkiye’nin büyümesinde katkı sağlayan her vatandaşıma şükranlarımı sunuyorum dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.