emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

23 Nisan’da Sokağa Çıkma Yasağı Olacak mı? 3 Farklı Formül Değerlendiriliyor!

23 Nisan’da Sokağa Çıkma Yasağı Olacak mı? 3 Farklı Formül Değerlendiriliyor!
20.04.2020

23 Nisan’da Sokağa Çıkma Yasağı Olacak mı? 3 Farklı Formül Değerlendiriliyor! Korona virüsü kapsamında her geçen gün yeni bir yasak ve uygulama yöntemi işleme alınmaktadır. Korona virüsü ile ilgili olarak son dakika gelişmeleri ve tedbirleri alınmaya devam ediyor. Korona virüsü kapsamında ise en son merak edilen ve tartışmaya alınan konu ise 23 Nisan 2020 Perşembe günü sokağa çıkma yasağının uygulanıp uygulanmayacağı olmaktadır. 24 Nisan Cuma günü de 2020 yılının Ramazan başlangıcı ve orucun ilk günü olmaktadır. Bu kapsamda çeşitli değerlendirmeler ele alınmış ve ortak bir karar alınmaya çalışılmaktadır.

23 Nisan 2020 Perşembe Günü Sokağa Çıkma Yasağı Uygulanacak mı?

23 Nisan 2020 Perşembe Günü Sokağa Çıkma Yasağı Uygulanacak mı? Konu hakkında ele alan değerlendirmeler devam etmektedir. Korona virüsü kapsamında havaların güzel oluşuna yönelik olarak iki hafta sonu boyunca uygulanan sokağa çıkma yasağının bu hafta nasıl ve ne şekilde uygulanacağı ise merak unsuru oluşturmuş bulunmaktadır. Toplum olarak sosyal mesafenin korunması ve izolasyonun sağlanması yönünden 4 günlük sokağa çıkma yasağının uygulanıp uygulanmayacağı son derece merak edilmektedir.

Bakanlar Kurulu bugün toplanma kararı almış bulunmaktadır. Bu kapsamda toplantı sonunda alınacak kararlar ülke olarak merakla beklenmektedir. Kabine toplantısının ana gündemi 23 Nisan 2020 Perşembe günü sokağa çıkma yasağının uygulanıp, uygulanmayacağı oluşturmaktadır. Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan alınan kararı toplantı sonrası canlı yayında açıklamasını yapması planlanmaktadır. Fakat gelen bilgiler doğrultusunda 23, 24, 25 ve 26 Nisan tarihlerinin Ramazan öncesine denk gelmesi marketlerde oluşacak yoğunluk nedeni ile sokağa çıkma yasağın asıcak bakılmadığı belirtilmektedir.

Konu üzerine düşünülen diğer bir çözüm yolu ise 23 ve 24 Nisan tarihlerinde yoğunluğu azaltmak adına marketlerin ve fırınların açık olması ve diğer iş yerlerinin kapatılması olarak belirtilmektedir. Belirtilen uygulama gerçekleşir ise 23 Nisan Perşembe ve 24 Nisan Cuma sadece marketlerin açık olacağı bir uygulamanın ardından ise 25 ve 26 Nisan Cumartesi ve Pazar günleri yine 30 Büyükşehir ve Zonguldak’ta yine sokağa çıkma yasağı ilan edilecektir.

Kabine Toplantısında yer alan diğer bir kavram ise 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda tatil olması ve 24 Nisan Cuma gününde iş yerlerinin normal mesai yapması olma yönünde olmaktadır. Ayrıca hafta sonu 30 Büyükşehir ve Zonguldak’ta sokağa çıkma yasağı uygulanması yönünde olmaktadır. Alınacak olan kararı Cumhurbaşkanı canlı olarak açıklama yapacak.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.