emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Kasko Poliçe Sorgulama

Kasko Poliçe Sorgulama

Devletin trafiğe çıkan araçlar için uyguladığı bazı kurallar vardır. Bu kurallardan bir tanesi de sigortalardır. Sigorta kişinin herhangi bir kaza durumunda hasarı karşılaması açısından önem taşıyan bir konudur. Devletin zorunlu kıldığı trafik sigortası haricinde araç sahiplerinin özel olarak yaptırabileceği sigortalarda bulunmaktadır. Özel sigortalar yani araca yaptırılan kaskolar kişi kazaya karışma durumunda bile olsa hasarı karşılama durumundadır. Yaptırılan kasko poliçelerinin ücretleri kaskonun özelliklerine ve şirketlere göre farklılık göstermektedir. Sigorta firmaları tarafından araç sahiplerine sunulan sigorta türü olan kasko belirli aralıklara yenilenerek devamlı olarak aracı korumaya yöneliktir. Her yıl sigorta gibi yenilenen kaskoların primleri de buna göre değişmektedir. Maddi açından aracı koruma altına alan kaskolar hakkında detaylı bilgilere internet üzerinden erişebilirsiniz. Kasko poliçe sorgulama işlemi yardımı ile arasın kaskosu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Kasko poliçe sorgulama işlemi online olarak dilerseniz Sigorta, Bilgi ve Gözetim Merkezi resmi sitesi üzerinden 3 farklı seçenek ile gerçekleştirilebilmektedir. SBGM üzerinden yapacağınız sorgulama işlemi için şifreye ihtiyacınız yoktur. Dilerseniz de pek çok kurum ile anlaşmalı olarak her türlü kamu işlemlerinden hizmet veren E-Devlet sistemi üzerinden sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Fakat bilindiği üzere E-Devlet sistemi üzerinden yapacağınız işlemler için E-Devlet şifresine ihtiyacınız olacaktır. E-Devlet şifresine sahip değilseniz en yakın PTT şubelerinden kimliğiniz ile başvuru yapmanız durumunda 2 TL işlem ücreti karşılığında edinebilirsiniz. Yazımızın devamında kasko poliçe sorgulama işleminizin nasıl yapılacağı konusunda bilgileri bulabilirsiniz.

Kasko Poliçe Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Sigorta, Bilgi ve Gözetim Merkezi resmi sitesi üzerinden sunulan online hizmet sayesinden kasko poliçe sorgulama işlemi T.C kimlik numarası, vergi kimlik numarası ve sigorta bilgileri olmak üzere üç farklı farklı yol ile yapılabilir. İşleminiz için öncelikle yazımızın sonunda bulunan ilgili bağlantı linkine tıklayınız. Ardından gelen sayfa ilk seçenekte sizden plakanız ve T.C kimlik numaranızı girmeniz istenir. İkinci seçenekte ise sorgulama yapılan aracın plakası ve vergi kimlik numarası bilgilerinin girilmesi istenir. Son seçenekte ise sigorta şirketi, acente numarası, poliçe numarası ve  yenileme numarası bilgilerin girilmesi istenir. Bu bilgileri doğru bir şekilde girdikten sonra resimdeki karakterleri ilgili alana yazılıp “Ara” butonuna basmanız işleminiz için yeterli olacaktır.

araç sigorta sorgulama

Kasko poliçe sorgulama işlemi için resimdeki örnekte olduğu gibi her üç seçenek için de aynı adımları gerçekleştirerek yapabilirsiniz.

Kasko Poliçe Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

E-Devlet Sistemi Üzerinden Kasko Poliçe Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Devlet sistemi üzerinden yapacağınız kasko poliçe sorgulama işlemi için sizden sizden istenen E-Devlet şifreniz olacaktır. Şifrenizi size anlattığımız şekilde temin edebilirsiniz. Şifrenizi aldıktan sonra ilk olarak yazımızın devamındaki ilgili bağlantı linkine tıklamanız gerekmektedir. Sorgulama işlemi için gelen sayfada ilk olarak “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayarak gerekli sayfaya yönlendirileceksiniz.

kasko poliçe sorgulama

Gelen sayfada sadece sizden T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi girmeniz istenir. Bunları resimde gösterilen alanlara doğru bir şekilde girerek  “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız.

e-devlet1111

Bu şekilde işleminiz tamamlanmış olacaktır.

E-Devlet Sistemi Üzerinden Kasko Poliçe Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.