emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

İç Turizm Ne Zaman Başlayacak? Kültür ve Turizm Bakanı Açıkladı!

İç Turizm Ne Zaman Başlayacak? Kültür ve Turizm Bakanı Açıkladı!

İç Turizm Ne Zaman Başlayacak? Kültür ve Turizm Bakanı Açıkladı! Kültür ve Turizm Bakanı açıklama yaptı turizm 28 Mayıs 2020 tarihinden itibaren başlayacak. Gelen son dakika haberine göre Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy bir terslik olmaz ise 28 Mayıs 2020 tarihinden itibaren iç turizm inşallah başlar açıklamasında bulundu. Bakan Mehmet Nuri Ersoy, katıldığı bir televizyon programında korona virüsü ile ilgili olarak, salgının turizme etkilerini ve bu kapsamda beklentilerine yönelik açıklamalarda bulundu.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, korona virüsü salgını ile ilgili yaptığı açıklamalarında, dünya ülkeleri kadar Türkiye’nin de salgından etkilendiğini ve Türkiye’nin her kriz ortamından dersler çıkardığını belirtti. Buna karşılık pek çok ülkede korona virüsüne karşı düzelmelerinde başladığını belirtti. Bakan ayrıca bir terslik yaşanmadığı müddetçe 28 Mayıs 2020 tarihinde iç turizm hareketliliği ile turizm sektörü başlangıç yapacaktır dedi. Bakan ayrıca Haziran ayı ortalarından itibaren de olmak üzere dış turizminde belli ülkeler ile başlayacağını düşündüklerini belirtti.

Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un Turizm Açıklaması!

Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un Turizm Açıklaması! Bakan Mehmet Nuri Ersoy, konu ile ilgili yaptığı açıklamalarında otelleri kapatmadıklarını, hava ve kara trafikleri durduğu için tesisler kendilerinin kapatmak zorunda kaldıklarını belirtti. Genelgeler ve istenen kriterler konusunda gereken tüm adımları atmış olduklarının da altını çizdi. Bakan güvenli algının tamamen sağlanması gerektiğini belirtti. Bu durum için de detaylı sertifika programları başlattıklarını belirtti. Sertifikasyon programının dünya genelinde ilk olduğunu ve AB’de benzer bir çalışma başlatmayı düşündüğünü de belirtti.

Bakan Ersoy, iç hat uçuşları, benim öngörüm ve toplum disiplininde herhangi bir gevşeme yaşanmadığı takdirde, korona virüsü verileri de aşağıya doğru ilerlemeye devam eder ise turizm sektörünün Mayıs ayı sonu gibi açılacağını düşündüğünü belirtti. Yurt dışı uçuşları da aynı şekilde Haziran ortalarında pek çok noktada başlangıç yapacağına inandığını belirtti.

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Dönem Sonu Sınavları İnternetten Yapılacak!

17 Mayıs 65 Yaş ve Üstü Vatandaşların Sokağa Çıkma Saatleri Değişti!

Sanayi ve Teknoloji Bakanı M.Varank Koronavirüs İlacı İçin Açıklamada Bulundu!

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.