Genel

17 Mayıs 65 Yaş ve Üstü Vatandaşların Sokağa Çıkma Saatleri Değişti!

17 Mayıs 65 Yaş ve Üstü Vatandaşların Sokağa Çıkma Saatleri Değişti! Gelen son dakika bilgilerine göre 65 yaş ve üstü vatandaşların 17 Mayıs Pazar günü olan sokağa çıkma saatleri hava sıcaklıkları göz önünde bulundurularak değiştirildi. İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklama ise şu şekilde oldu. Meteorolojik verilere göre 17 Mayıs Pazar günü hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği değerlendirilmiş, Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan talimatı ile birlikte 65 yaş ve üzeri vatandaşların sokağa çıkma saatleri değiştirilmiş bulunmaktadır. Buna göre 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşların sokağa çıkma saatleri 17 Mayıs 2020 Pazar günü 12.00 – 18.00 saatleri arasında uygulanmasına karar verildiği belirtildi.

65 Yaş ve Üzeri Vatandaşlar İçin Alınan Yeni Karar Nedir?

65 Yaş ve Üzeri Vatandaşlar İçin Alınan Yeni Karar Nedir? Bakanlık tarafından gerçekleştirilen yazılı açıklama neticesinde, Meteorolojik veriler çerçevesinde 17 Mayıs 2020 Pazar günü hava sıcaklıklarının yüksek seyredeceği değerlendirmesinin ardından, Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın talimatı üzerinde 65 yaş ve üzeri vatandaşların dışarı çıkma saatleri değiştirildi. Yapılan değişikliğin ardından 17 Mayıs 2020 Pazar dışarı çıkacak olan 65 yaş ve üstü vatandaşların, dışarı çıkma saatleri 12.00 – 18.00 olarak değiştirilmiş bulunulmaktadır.

65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın ihtiyaç duyması halinde, refakatçileri ile birlikte olmak kaydı ile 17 Mayıs 2020 Pazar günü 11.00 – 15.00 saatleri arasında sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulacakları açıklanmış bulunuyordu. Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın talimatı üzerine önümüzdeki günlerin meteorolojik verileri dikkate alındığında hava sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerinde seyredeceğinin belirtilmesi 17 Mayıs Pazar günü dışarı çıkacak olan 65 yaş ve üstü vatandaşların saatlerini 12.00 – 18.00 olarak değiştirilmesine karar alınmış bulunuluyor. Böylece 65 yaş ve üstü vatandaşların 17 Mayıs 2020 Pazar günü dışarı çıkma saatleri 12.00 – 18.00 olarak değiştirilmiş olmaktadır.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı M.Varank Koronavirüs İlacı İçin Açıklamada Bulundu!

İçişleri Bakanlığı 81 İle Türkiye Güven Huzur Genelgesi Gönderdi!

Bankalardan Bayram Kredisi Müjdesi! 3 Ay Ertelemeli Bayram Kredisi

Erhan KAÇAR

20 yıllık muhasebecilik ve sgk uzmanlığı, 10 yıllık mali müşavirlik deneyimi ile yıllardır SGK, Emeklilik, Bağkur, Engelli Hakları ve diğer kategoriler için deneyimlerimi sizlerle paylaşarak içerikler üretmeye çalışıyorum. Siz değerli okurlarımızın doğru bilgiye ulaşması için Editör ve Danışma ekibimizle kaliteli ve en güncel içeriklerle yolumuza devam ediyoruz. Sitemizi takip edin ve doğru bilginin adresinde kalın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu