emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

65 Yaş ve Üstü İçin Serbest Kartı Tekrar Ücretsiz Oldu!

65 Yaş ve Üstü İçin Serbest Kartı Tekrar Ücretsiz Oldu!
12.06.2020

65 Yaş ve Üstü İçin Serbest Kartı Tekrar Ücretsiz Oldu! Korona virüsü salgını dolayısı ile 65 yaş ve üstü vatandaşlar için sokağa çıkma yasağı ilan edilmişti. Aylar süren korona virüsü salgını ile mücadele kapsamında nihayet normalleşme çalışmaları başlamış bulunuyor. Normalleşme kapsamında 65 yaş ve üstü vatandaşlar için belirlenen saatlerde dışarı çıkma izninin gelmesi ile birlikte kısıtlama kaldırılmış bulunmaktadır. Anakara Büyükşehir Belediyesi 65 yaş ve üstü vatandaşlar için sunmuş bulunduğu ücretsiz ulaşım kartlarını yeniden uygulamaya açtığını belirtmiş bulunmaktadır.

Türkiye genelinde korona virüsü ile mücadele kapsamında 65 yaş ve üstü ile 20 yaş ve altı için sokağa çıkma kısıtlaması uygulamış bulunmaktadır. Aylar süren mücadele kapsamanın ardından normalleşme adımlarının atılmaya başlanması ile birlikte 20 yaş ve altı için yasak tamamen kalkmış bulunmaktadır. 20 yaş ve altı için kalkan yasağın ardından 65 yaş ve üstü vatandaşlara da yeni bir uygulama getirilmiş bulunmaktadır. 65 yaş ve üstü vatandaşlar için haftanın her günü sabah saat: 10.00 ve akşam 20.00 arasında sokağa çıkmalarına izin verilmiş bulunmaktadır.

Serbest Kartlarınızı Yeniden Kullanabilirsiniz!

Serbest Kartlarınızı Yeniden Kullanabilirsiniz! Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, konu ile alakalı olarak yaptığı açıklamasında şu ifadeleri belirtmiş bulunuyor. Mansur Yavaş yaptığı açıklamasında, Kıymetli hemşehrilerim, salgın nedeni ile geçici olarak askıya aldığımız 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanılması uygulaması yeniden başlamış bulunmaktadır. Yeni normalleşme sürecinde 10.00 – 20.00 saatleri arasında serbest kartlarınızı kullanabilirsiniz, diye açıklama yapmış bulunmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.