emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Son Dakika 81 İle Yaz Mevsimi Trafik Tedbirleri Genelgesi Gönderildi!

Son Dakika 81 İle Yaz Mevsimi Trafik Tedbirleri Genelgesi Gönderildi!
17.05.2020

Son Dakika 81 İle Yaz Mevsimi Trafik Tedbirleri Genelgesi Gönderildi! Gelen son dakika haberine göre İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il geneline yeni genelge gönderilmiş bulunuyor. Gelen bilgiler doğrultusunda İçişleri Bakanlığı tarafından 81 İl Valiliğine Yaz Mevsimi Trafik Tedbirleri konusunu içine alan genelge gönderilmiş bulunmaktadır. Gönderilen genelge içeriğine göre 81 İl için 1 Haziran 2020 – 1 Ekim 2020 tarihleri arasında toplu taşıma araçları ve otobüslerde % 50 doluluk ve maske kullanımının takibi oldukça dikkatli bir şekilde takip edilecektir. Ayrıca 1 Haziran ve 1 Ekim 2020 tarihleri arasında trafik denetimlerinde sosyal mesafe kurallarına da oldukça yakından takip edileceği belirtilmektedir.

İçişleri Bakanlığı tarafından valiliklere gönderilen genelgeye göre, denetimlerin artırıldığı dönemlerde, trafik kazası olması sonucunda can kayıplarında azalma görüldüğü, denetimlerin azaldığı günlerde ise can kayıplarında artma görüldüğü belirtilmiştir. Yayımlanan genelgede trafik ekiplerinin özellikle şehirlerarası ve şehir içi ana güzergahlarda ekip ya da yaya olarak görünmesi trafik denetimine dönük olarak faaliyet göstermenin nedenli önemli olduğunu gösterdiği belirtildi. 81 İl geneline gönderilen genelge içerisinde önceki yıllardan farklı olarak 1 Haziran 2020 – 1 Ekim 2020 tarihleri arasında uygulanacak olan 2020 yılı Yaz Trafik Tedbirleri eklenmiş bulunmaktadır.

81 İle Gönderilen Yaz Trafik Tedbirleri Genelge İçeriği Neleri Kapsamaktadır?

81 İle Gönderilen Yaz Trafik Tedbirleri Genelge İçeriği Neleri Kapsamaktadır? Son dakika haberi olarak bildirilen ve 81 İl genelinde valiliğe gönderilen yeni genelge içeriği neleri kapsamaktadır. 81 İl geneline gönderilmiş olan genelge içeriği aşağıdaki gibi olmaktadır.

Yapılan Denetimlerde Sosyal Mesafe Ekstra Önemsenecek;

Yapılan Denetimlerde Sosyal Mesafe Ekstra Önemsenecek; Sosyal izolasyonu temel alındığı izolasyonların bir sonucu olarak şehir içi ve şehirler arası ana güzergahlar üzerinde araç sayısının azalması sonucunda, araçlarda oluşabilecek hız limitinin artması gözlemlenecektir. Yapılacak olan hız kontrollerinde emniyet kemeri takma, cep telefonu kullanma ve hatalı şerit kullanma gibi trafik denetimleri sıkılaştırılacaktır. Yapılan denetimlerde sosyal mesafe ekstra olarak gözlemlenecektir. Şehir içi ve şehirlerarası toplu taşıma araçlarında % 50 doluluk ve maske kullanımı takip edilecek.

Karma Denetim Ekipleri Oluşturulacak;

Karma Denetim Ekipleri Oluşturulacak; Ülke ve il genelinde polis ve jandarma trafik birimlerinin, imkan ve kabiliyetleri zaman zaman belirli trafik denetim amaçlarına yönelik olarak birleştirilecektir. Bu şekilde amaçlanan durum ise yol kullanıcılarının sürekli, ektili ve yoğun şekilde çok sayıda aracın denetlenmeleri hedeflenmektedir. Trafik polis ekipleri ve jandarma trafik timleri tarafından eş zamanlı yapılan denetimin şehirlerarası ve şehir içi köy yollarında devamlılığı sağlanacaktır.

Trafik Ekipleri Görünürde Olacak; 

Trafik Ekipleri Görünürde Olacak; Trafik ekiplerinin kaza riskinin yüksek olduğu alanlarda görünür olmaları sağlanacak. Burada amaçlanan ise Algılanan Yakalanma Riski Duygusu’nun geliştirilmesini sağlamak. Ayrıca bu amaca yönelik olarak hafta sonları idari birimlere ait olan resmi görevli araçların personeli ile birlikte önem taşıyan noktalarda sabit ve seyir halinde görevlendirilecektir.

Temmuz ve Ağustos Aylarında Denetimler Arttırılacak!

Temmuz ve Ağustos Aylarında Denetimler Arttırılacak! Korona virüsü salgınının etsini kontrol altına alarak etkisinin azalması ile birlikte Temmuz ve Ağustos aylarında tatil sezonunun başlaması kapsamında özel araçlar ile yapılacak olan seyahatlerin artması göze alınarak Temmuz ve Ağustos aylarında denetimler arttırılacak.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.