emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Halkbank Düğün Kredisi Ne Kadar, Nasıl Çekilir ?

Halkbank Düğün Kredisi Ne Kadar, Nasıl Çekilir ?

Tüm dünyayı olduğu kadar Türkiye’yi ekonomik anlamda etkileyen koronavirüs salgını nedeniyle, çeşitli alanlarda güçlük yaşayan kimselere Halkbank tarafından kredi paketleri sunuluyor. Evlenmek isteyenlere yönelik sunulan düğün kredisi ise gerekli şartların sağlanması halinde evlenecek çiftlere sunuluyor.

Halkbank Düğün Kredisi

Halkbank düğün kredisi olarak bilinen Sosyal Hayatı Destek Kredisi özellikle düğün yapacakları yakından ilgilendiriyor. Düğün yaparak dünya evine girecek çiftlerin temel gereksinimlerinin karşılanması ve mobilya, elektronik eşya, beyaz eşya, tekstil, çeyiz, küçük ev aletleri gibi alanlarda eşyaların alınması için kullanılacak olan kredi, bu sayede temel ihtiyaçların giderilmesini sağlamaktadır.

Bu kapsamda banka tarafından verilen destek kredisi, 60 aya varan vade süreleri ve 0,89’dan başlayan faiz oranları ile sunuluyor. 30.000 TL’ye kadar sunulan destek kredisi, bu sayede evlenmek isteyen çiftlerin de ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlıyor. Tutar ve ödeme koşullarıyla ilgili olarak ise bankanın sağladığı şartlar için öne çıkan etmen ise anlaşmalı firma ya da bayilerden alışverişleri yapmak oluyor. Buna göre anlaşmalı firma ya da bayilerden alınan proforma fatura ya da kesin faturalar ile krediyi 0,89 faiz oranı, anlaşmalı olmayan bayi ya da firmalardan alınan proforma fatura ya da kesin fatura ile aylık 1,19 faiz oranı ile krediyi kullanmak mümkün oluyor. Asgari olarak çekilecek tutar ise 3.000 TL olarak belirlendi.

Düğün Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Halkbank düğün kredisi başvurusu yapmak için Halkbank şubelerine gidilmeleri gerekmektedir. Başvurunun yapılması için satın alınmak istenen ürünlerin ve firmalarının isimlerinin bildirilmesi, toplam tutarının ne kadar olduğunun hesaplanması gerekmektedir. Buna göre anlaşmalı firmaysa, 0,89 faiz oranı üzerinden, anlaşmalı olmadığı halde ise 1,19 faiz oranı üzerinden toplam tutar kadar kredi kullanmak mümkün hale gelmektedir. Bu bakımdan örnek hesaplama yapılacak olursa, anlaşmalı firma kapsamında 10.000 TL’lik kredinin 60 ay vade süresi ile alınması durumunda aylık ödemesi 226,59 TL olmakta, anlaşmalı olmayan firmalar için çekilecek kredinin aylık ödemesi de 249,26 TL olmaktadır. Toplam ödeme ise 0,89 faiz oranı üzerinden 60 ay sonunda 13,856 TL olurken 1,19 faiz oranı üzerinden 18,548 TL olmaktadır.

Başvuruların değerlendirmesi için fatura ibrazlarının yapılması gerekmektedir. Çekilecek kredi satın alımlar dışında geçersiz olmakta ve ihtiyaç kredisi olarak kullanılmamaktadır. Ancak anlaşmalı firma ya da anlaşmalı olmayan firma – bayilerden yapılacak sosyal hayatı destekleme kampanyası çerçevesinde krediyi kullanmak mümkün olmaktadır. Bu bakımdan farklı alanlardaki ihtiyaçları gidermek için ihtiyaç kredisi başvurusu yapılacaktır. Banka aynı zamanda krediyi verme koşulları altında gelir durumunun gösterilmesi, belgeli halde ibraz edilmesi ve ödeme planının onaylanması gibi durumları da şart koşuyor.

Ev Bakım ve Onarım İçin de Kullanılabilir

Halkbank sosyal hayatı destekleme kredisi esasında sadece evlenecek çiftlere yönelik verilmemekte olup ev tamiri, ev bakımı ya da benzeri ihtiyaçlar için de verilmektedir. Bu yüzden yeni evlenmek ya da evli olmak gibi şartlar taşımamaktadır. Bu ihtiyaçlar için yapılacak malzeme masraflarının karşılanması için de aynı vade süreleri ve faiz oranları geçerli olmak üzere bankaya kredi başvurusu yapmak olanaklıdır. Bu noktada bilinmesi gereken ise eğer ev tadilatı ya da bakımı için kredi başvurusu yapılıyorsa işçilik ücretlerinin kredi üzerinden karşılanmayacağıdır. Kredi sadece bakım için gerekecek olan temel malzemelerin temin edilmesi için verilmektedir. Üst limit olarak yine 30.000 TL geçerlidir ve tutar yükselmemektedir. Bir kişi aynı zamanda birden fazla kredi başvurusu yapamamakta, sunulan kredi desteği tek seferlik geçerlilik taşımaktadır.

İşsizlik Maaşına Kredi Alınır Mı? Hangi Banka Veriyor?

Halk Bank Kefalet Kredisi Nasıl Alınır, Evraklar Nelerdir?

Kredi Sicili Kara Listeden Çıkmak İçin Ne Yapmalıyım?

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.