Banka Kredileri

Geliri Olmayan Ev Hanımlarına Hangi Banka Ne Kadar Kredi Veriyor

Ekonomik zorluklar yüzünden özellikle ev hanımları kredi başvurusu yapmak istemektedirler. Fakat normal koşullarda bankalardan ihtiyaç kredisi almak için en önemli şartlar düzenli bir gelire sahip olmaktır. Ev hanımlarının ise düzenli bir gelirleri olmadığı için çoğu banka kredi sağlamamaktadır. Ancak belirli şartların sağlanması ile birlikte ev hanımları da kredi imkânı bulabilirler.

Ev Hanımlarına Kredi Verilir mi?

Ev hanımlara kredi kapsamında bankaların istemiş olduğu şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. Tüm bankalar için kredi kullanım koşulları neredeyse aynıdır. Başka bir deyişle, özellikle kredinin düzenli olarak ödenmesi için düzenli gelirin olması gerekmektedir. Ev hanımları bu açıdan dezavantajlı olan tarafta yer alsalar da belirli şartlar halinde kredi çekmeleri mümkündür.

Her bankanın ortak kararları olduğu kadar bankalara göre kredi verme koşulları da değişikliğe uğramaktadır. Bu bakımdan kredi notunun yüksek olması ya da daha önce bankalara ödenmiş borçlar kapsamında ev hanımları da kredi çekebilmektedir. Özellikle teminat ya da kefil gösterilmesi halinde bankalar bu noktada da kredi kolaylığı sağlayabilmektedirler.

Gelir belgesi ya da maaş bulunmuyorsa bu durumda bankalara sunulacak olan belgeler şu şekildedir;

  • Başvuru sahibinin kendisine ait olan kira geliri,
  • Mevsimsel çalışma sonucu elde edilmiş olan gelirler,
  • Şirket ortaklığı sonucunda elde edilmiş olan gelirler,
  • Çiftçilik faaliyetleri kapsamında elde edilen gelirler,
  • Emekli geliri, dul ya da yetim aylığı,
  • Ev ahalisinin gelirleri,
  • Başvuru sahibine kayıtlı olan bir taşınmazın ipoteği

Ev hanımlarına da kredi çekme imkânı yaratmaktadır. Bir diğer nokta ise çoğu bankanın mobil uygulaması kredi başvurularında gelir belgesi talep etmezler. Müşterisi olduğunuz bankanın mobil uygulaması sayesinde gerekli olan bilgileri girerek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Bu durumda da banka tarafından kredi verilmektedir.

ING Bank Ev Hanımlarına Kredi

Ev hanımlarına kredi veren bankalar arasında ING Bank sunduğu cazip fırsatlar ile öne çıkıyor. Özellikle mobil uygulaması üzerinden başvuru yapıldığında, gelir belgesi talep edilmeden kredi başvurusu kısa sürede sonuçlanıyor ve kredi hesaba yatırılıyor. Bu krediden yararlanmak için ise öncelikle ING Bank müşterisi olmak gerekiyor.

ING Bank müşterisi olunduğunda mobil uygulamasına girişi yapılıyor ve buradan kredi işlemleri bölümüne giriş yapılarak istenen tutar yazılarak kredi başvurusu yapılıyor. Kredi tutarı, kredi notuna göre değişmektedir. Eğer kredi notu ve uygulama tarafından istenen aylık gelir yüksek girilirse bu durumda kredi tanımlanacaktır. Bu kredide faiz oranları 1,69 oranından başlıyor ve kredi vadesi de 36 ay olarak belirlenmiş durumda.

Aktifbank Ev Hanımlarına Kredi

Diğer bir ev hanımlarına kredi veren banka Aktifbank olarak öne çıkıyor. Aktifbank tarafından düzenlenen N Kolay Kredi sayesinde pek çok kredinizi rahatlıkla çekebilirsiniz. İşlem ücreti, dosya masrafı ya da benzeri ek ödemeler olmadan çekilebilecek krediden ev hanımları da yararlanabiliyor. Özellikle kredi notu düşük olanlara dahi kredi sağlanabilmektedir. 3 aydan 36 aya kadar sunulan vade oranları ile birlikte krediyi kullanmak mümkün oluyor.

N Kolay Kredi için bankanın internet sitesindeki kredi başvuru formunun doldurulması gerekiyor. Form bilgilerini doldururken kimlik numarası, e-posta adresi ve cep telefonu numarası yazılmalı ve bilgiler tamamen doğru olarak sistemde yer almalıdır. Aynı şekilde krediye başvuru yapmak için 18 yaşından büyük olmak gerekmektedir. Kara liste olarak adlandırılan listede yer almadıkça banka krediyi kolay bir şekilde sağlamaktadır. Başvuru esnasında gelir belgesi talep edilmediği için ev hanımları da bu krediden rahatlıkla yararlanabilmekte ve binde 5 tahsis ücreti kesilerek istedikleri tutarı alabilmektedir.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir