ref: refs/heads/v3.0
emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

En Uygun Taşıt (Araç) Kredisi Hangi Bankalar Veriyor?

En Uygun Taşıt (Araç) Kredisi Hangi Bankalar Veriyor?

Araç sahibi olmak isteyenler için çok önemli olan araç kredisi farklı bankalar tarafından değişen faiz oranları ve vade süreleri ile sunulmaktadır. Özellikle araç fiyatlarının son zamanlarda artış göstermesi üzerine araç kredisi çekmek isteyenlerin sayısında da artış görülmektedir.

Taşıt Kredisi Nasıl Alınır?

Sıfır ya da ikinci araç almak isteyenlerin nakit paralarının bulunmaması halinde sıklıkla kullanılan bir yöntem olarak taşıt kredisine yönlendirilmektedirler. Taşıt kredisi temelde aracın ödemesinin banka tarafından yapılmasını ve bankaya da borcun bitinceye kadar aracın ipotekli olmasını içermektedir. Sıfır araçlar kadar belirli yaşa kadar olan ikinci el araçlar için de kredi verilmektedir. Taşıt kredisini çekebilmek için bankalara göre şartlar değişebilmektedir.

Taşıt Kredisi Veren Kamu Bankaları

Pek çok kredi türünde olduğu gibi kamu bankaları taşıt kredisi için de uygun faiz oranlarını vermektedirler. Vakıfbank, 48 aya varan vade süreleri ile taşıt almak isteyenlere kredi imkânı sunmaktadır. Aracın kasko değerinin 120.000 lirasına kadar kredi imkânı sunan Vakıfbank aynı zamanda ikinci el araçlar için de kredi olanakları tanıyor. Buna göre 5 yaşını aşmamış araçlar için kredi vadesi 60 aya kadar çıkabilmektedir. 5 ve 8 yaş arasındaki araçlar için ise bankanın vermiş olduğu vade süresi 36 ay olmaktadır. 3 ayda bir ödemeli araç kredisi imkânı ise kişilerin daha kolay bir şekilde araç sahibi olmalarını tanımaktadır. Göz önünde tutulması gereken nokta taşıt kredisinin tıpkı konut kredisinde olduğu gibi tamamının verilmediğidir. Araç değerinin yüzde 70’i ve ikinci el araçlarda da yüzde 50’si kadar taşıt kredisi verilmektedir.

Ziraat Bankası Taşıt Kredisi; 60 aya varan vade süreleri ile birlikte araç sahibi olmak isteyenlere kolaylık sunan Ziraat Bankası taşıt kredisi faiz oranlarında 0,89 oranını kullanmaktadır. Sıfır araçların yanında 5 yaşına kadar olan ikinci el araçlar için de kredi imkânı sunan banka, satış bedelinin tamamını kapsamamakta, yüzde 75 oranında kredi imkânı sunmaktadır. Sunduğu vade oranları yükseldikçe faiz oranları da daha fazla yükselebilmektedir.

Halkbank Taşıt Kredisi; 3 ay ödemesiz dönemli aylık eşit taksitli taşıt kredisi imkânları ile öne çıkan Halkbank’ın faiz oranları 0,94 olarak belirlenmiştir. En üst limit olarak 200.000 belirmiş olup bu üst limit üzerinden 60 aya kadar vade süresi bulunmaktadır. Ancak 120.000 TL kredi başvurusunda bulunanlar için ise vade tutarı 48 ay ile sınırlı tutulmuştur. İkinci el araçların alımında ise 5 yaşa kadar kredi imkânı bulunmaktadır. İkinci el araçlar için çekilecek kredi tutarlarında kredi yüzdesi düşüş gösterebilmektedir.

Taşıt Kredisi Veren Özel Bankalar

Denizbank Taşıt Kredisi; Yüksek kredi imkanları ile öne çıkan Denizbank, ikinci el araçların alımında dahi 150.000 TL’ye kadar kredi verebilmektedir. Nihai fatura değerinin yüzde 70’lik kısmına kadar kredi sunan Denizbank, ikinci el araçların alımında ise yüzde 50 değerinde kredi imkânı uygulamaktadır. Aynı zamanda faiz oranları da 1,21 olarak belirlenmiştir. Değişmeyen taksit oranları üzerinden de ödemek mümkün kılınmaktadır. Başvuru yapabilmek için şubelerden ya da mobil uygulamayı kullanmak yeterli olmaktadır.

Akbank Taşıt Kredisi; Akbank için taşıt kredisi çekilmesi için gelir belgesine ihtiyaç duyulmaktadır. Gelir belgesinin olmaması halinde taşıt kredisi çekmek mümkün değildir. Gereken şartların sağlanması halinde 60 aya kadar vade süreleri ile birlikte hem sıfır hem de ikinci el taşıtlarda kullanılmak üzere kredi imkânı sunulmaktadır. Aylık 1,10 faiz oranlarından başlayan tutarlar vade oranına göre değişiklik gösterebilmektedir. Krediler için internet bankacılığı ve şubeleri kullanılabilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.