emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Bankalardan Düşük Faizli Kira Kredisi, Kira Kredisi Nasıl Alınır

Bankalardan Düşük Faizli Kira Kredisi, Kira Kredisi Nasıl Alınır

Özellikle sermayesiz ya da düşük sermaye ile işyeri açmak isteyenler için işyeri kira kredisi büyük bir avantaj sağlıyor. Çeşitli bankalar tarafından verilen kira kredisi ile birlikte kendi işyerinizi açabilir ve açılış masraflarını azaltabilirsiniz.

İşyeri Kira Kredisi Veren Bankalar Hangileri?

Kendi işyerini kuracak olanlar ya da sektöre yeni adım atmış olanlar için özellikle kira masrafları büyük bir sorun olabilmektedir. İşyerlerinin satın alma fiyatları yüksek olduğu için işyeri açacak olanların öncelikli tercihi dükkan kiralamak olmaktadır. Ancak düşük sermayeler ile iş yapmaya başlandığında özellikle kira masrafları önemli bir masraf oluşturabilmektedir. Bu bakımdan işyeri kira kredisi veren bankalar başlangıçta maddi açıdan zorlukların önüne geçiyorlar ve işlerin daha rahat bir şekilde yürütülmesine neden oluyorlar. Özellikle metrekare olarak geniş olan işyerlerinin aylık kiraları çok yüksek bedeller olduğundan bu açıdan işyeri kira kredisi çekmek yarar sağlayacaktır.

İş Bankası İşyeri Kiralama Kredisi Şartları

İş Bankası işyeri kiralama kredisi vererek ticari faaliyetler için açılacak olan işletmelere büyük bir avantaj sunuyor. Bu krediden yararlanmak için ise belirli şartların yerine getirilmesi gerekiyor.

Buna göre;

  • Dükkan sahibi işyeri kirasını aylık almak yerine peşin talep ederse,
  • Dükkan sahibi işyeri kirasının peşin ödenmesi sonrasında indirim yapıyorsa,
  • Başvuru sahibi ticari kimliğe sahip bir esnaf ise krediden yararlanılmaktadır.

Başvuru sahibinin esnaf tüccar olması halinde bu finansman imkânından yararlanmak mümkün olmaktadır. Başka bir deyişle krediden yararlanmak için aylık taksit ödemesi yerine yıllık olarak peşin kira ödemesi seçilmelidir. Bu durumda toplam kira tutarından indirim de söz konusu oluyorsa en az 1 yıllık meblağa denk gelecek şekilde banka kiralama kredisi vermektedir. Kira kredisi için ise banka güncel faiz oranları üzerinden hesaplama yapmaktadır. Çekilecek olan kredi doğrudan mülk sahibinin hesabına aktarılmaktadır.

kira kredisi

Türkiye Finans Kira Kredisi Şartları

Türkiye Finans kira kredisi veren bankalar arasında uygun faiz oranları ile öne çıkıyor. Kredi kapsamında esnafın senelik olarak ödemesi gereken kira miktarı, senelik aidatlar ve emlakçıdan kiralama sonucunda emlakçının da talep ettiği komisyon tutarları da kredi kapsamında değerlendiriliyor. Başvuru yapmak için ise Türkiye Finans şubelerine gitmek yeterli oluyor.

Krediden yararlanmak için gereken şartlar;

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • Gelir durumunu gösteren belge,
  • İşletmeye ait vergi levhası, gelir tablosu,
  • İmza sirküleri ya da ticaret sicil gazetesi sureti,
  • Proforma fatura,
  • Kiralanacak olan dükkana ait tapu,
  • Bankanın diğer talep edeceği belgeler ile başvuru yapılmaktadır.

Krediden yararlanmak için en kolay şekilde şube açma başvuruları kabul ediliyor. Bu durumda halihazırda geliri olan ve işlerini büyütmek isteyen esnaf, başvuru yaptıktan sonra şube açılışı işlemleri için daha kolay kredi kabulü alabilmektedir.

Garanti Bankası İşyeri Kira Kredisi Şartları

Garanti Bankası işyeri kira kredisi farklı ödeme yöntemleri ile sunuluyor. Bu kapsamda kira kredisinden yararlanmak isteyenler ara ödemeli, artan taksitli, azalan taksitli, özel ödemeli, sabit faizli ve daha sonra ödemeli seçeneklerden yararlanarak kira kredisi çekebiliyorlar. Bu kredi şartları her bir dükkan başına sağlanıyor ve gelir durumu iyi olması koşuluyla aynı kişiye ait olacak farklı kiralama durumlarında da yararlanılabiliyor. Aynı zamanda ödemeler için uygun vade süresi oranları da sağlanıyor ve böylece işyeri açmak daha kolay hale geliyor. Banka tarafından standart kredi çekme esnasında istenen belgelerin yanında ayrıca bazı durumlarda kefil de talep edilebiliyor. Bankanın uyguladığı faiz oranları ise kira bedeline ve seçilen ödeme vade sürelerine göre değişiklik gösteriyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.