emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

T.C. ile Ücretsiz Findeks Kredi Notu Sorgulama

T.C. ile Ücretsiz Findeks Kredi Notu Sorgulama

T.C ile findeks kredi puanını öğrenmek için ücretli ve ücretsiz yöntemler bulunmaktadır. Bahsi geçen yöntemler kullanılarak bankalar ile ilişkinizi düzenleyen kredi skorunuzu öğrenebilirsiniz. Findeks kredi notu sorgulama işlemleri, genellikle kredi başvurusu hemen öncesinde yapılır.

Kredi ihtiyacı olmadan önce sorgulama yapılması ise düşük olan notu yükseltmek için sorgulama yapan kişiye ek zaman kazandıracaktır.

Findeks Kredi Notu Sorgulama Adımları

Findeks kredi skoru öğrenme işlemleri dijital kanallar üzerinden yapılır. Kullanılan online sorgulama kanallarının tamamı ücretlidir. Ücretsiz olarak kredi notunu öğrenmenin yasal yolu bulunmamaktadır.

Kredi puanını sorgulamak için kullanabileceğiniz yerler şunlardır:

Findeks Kredi Notu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Findeks web sitesinden kredi puanı öğrenme işlemleri Findeks internet şubesi üzerinden yapılır. Bireysel kullanıcılar için kredi puanı öğrenme işlemlerine https://isube.findeks.com/ers/login.xhtml linki üzerinden ulaşılan sayfadan devam edilir.

Açılan sayfada aşağıda gösterildiği şekilde giriş bilgilerine ihtiyaç duyulur. T.C. kimlik numarası ile kredi notu sorgulama işlemleri için aşağıda gösterildiği şekilde bilgileri uygun alanlara girin ve devam tuşuna basın.

findeks giriş ekranı

Yukarıda gösterildiği şekilde yapılan giriş işlemleri ardından, Findeks’e kayıtlı cep telefonunuza kısa mesaj gelir. Kısa mesajda gönderilen doğrulama kodunu aşağıda gösterildiği şekilde ilgili alana girin ve “Devam” butonuna tıklayarak Findeks internet şubesine ulaşın.

findeks kredi notu sms ekranı

SMS doğrulaması ardından Findeks üzerindeki üyelik sayfanız alışır. Kredi puanınız öğrenmek için yandaki menüde “Findeks Kredi Notu” sekmesine giriş yapın.

Açılan sayfada aşağıda gösterildiği şekilde kredi skoru öğrenme ücreti için ödeme işlemini tamamlamanız gereklidir. Aşağıda gösterildiği şekilde tercihe bağlı olarak risk raporunu seçerek “Devam” tuşuna basın.

findeks risk raporu onay ekranı

Yukarıdaki işlemi tamamlamanın ardından ödeme sayfasına geçilir. Ödeme için Findeks tarafından 5 farklı yöntem kullanıcı tercihine sunulur. Aşağıda gösterildiği şekilde uygun ödeme yöntemi seçilerek, istenen bilgileri doldurmanın ardından “Ödemeyi Gerçekleştir” butonuna basılarak kredi skoru sorgulaması yapılır.

findeks kredi puanı seçi ekranı

Kredi skoru ve risk raporu, Findeks kayıtlı e-Posta adresinize mail yolu ile iletilir. Geçmiş tarihli sorgulamanızı Findeks internet ve mobil şube üzerinden yapabilirsiniz. Son yaptığınız sorgulama işlemi, Findeks giriş işlemi sonrası sizi karşılar. Açılış sayfanızda kredi puanınız ve kredi limitiniz gibi bilgilere ulaşabilirsiniz.

Findeks Mobil Üzerinden Kredi Notu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Findeks mobil uygulama üzerinden kredi puanı öğrenmek için cep telefonunuza “Findeks” uygulamasını indirmeniz gereklidir. Uygulamayı cep telefonu işletim sisteminiz için tanımlanan uygulama market üzerinden indirin ve çalıştırın. Aşağıda Google Play Store üzerinden indirilecek uygulama bilgisi için örneğe yer verilmiştir.

findeks mobil ekran

Yukarıda yer alan görselde gösterildiği uygulamayı cep telefonunuza indirin ve indirme işlemi tamamlanınca çalıştırın. Açılan uygulamada aşağıda gösterildiği şekilde “Bireysel” ya da “Ticari” seçimini yaparak kimlik doğrulama aşamasına geçin.

findeks bireysel ekran

Yukarıda kırmızı çerçeveye alınan “Bireysel” menüsüne dokunmanız ardından giriş işlemleri için “T.C. kimlik No” ve “Findeks şifresi” ilgili alanları yazılır.

Cep telefonunuza gelen SMS’te yer alan şifreyi girerek ve “Devam” butonuna tıklayarak uygulamaya giriş yapabilirsiniz. Açılan uygulamada aşağıda gösterildiği şekilde “Kredi Notunu Öğrenin” düğmesine dokunarak sorgulama yapabilirsiniz.

findeks kredi notu öğrenme mobil

Sorgulama için devam eden işlem basamakları, bir üst alt başlıkta anlatıldığı şekilde devam eder. Bir üst başlıkta anlatıldığı şekilde ödemenizi uygun yöntem ile yaparak, kredi notu sorgulama işlemini tamamlayabilirsiniz.

Bankadan Kredi Notu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Bankalardan kredi puanı öğrenmek için müşterisi olduğunuz bankanın mobil veya internet bankacılığı şubesini kullanabilirsiniz. Tüm bankalar Findeks kredi puanı öğrenme işlemleri için farklı tarifeler belirlemektedir.

Müşterisi olduğunuz bankanın fiyatlandırma tarifesine bağlı kalarak, güncel kredi skoru bilginize ulaşabilirsiniz. Aşağıda Vakıfbank için mobil uygulama üzerinden kredi notu öğrenme işlemleri gösterilmiştir.

Aşağıda gösterildiği şekilde “Vakıfbank Mobil” uygulamasını çalıştırın ve 6 haneli şifrenizi giriş yaparak mobil bankacılık hizmetine girişi tamamlayın.

findeks mobil şifre ekranı

Uygulamaya giriş yapmanın ardından ekranın en altında yer alan “Tüm İşlemler” menüsünü açarak “Başvurular” sekmesine dokunun. Açılan başvurular sekmesinde, aşağıda gösterildiği şekilde Findeks menüsü altında yer alan “Findeks Risk Raporu” menüsüne dokunun.

findeks mobil risk raporu ekranı

Yukarıda tamamlanan işlem ardından, aşağıda gösterildiği şekilde “Findeks Risk Raporu Alma” sekmesine dokunarak işleme devam edin.

findeks mobil kredi notu alma ekranı

Yukarıdaki işlemi tamamlamanın ardından işlem ücretini ödeyerek kredi skorunuzu öğrenebilirsiniz. İşlem ücreti için aşağıda gösterildiği şekilde vadesiz hesap seçimini yaparak “Devam” butonuna dokunmanız yeterlidir. Raporunuz, ödeme işlemi sırasında belirttiğiniz e-Posta adresine gönderilir.

findeks mobil kredi notu ödeme ekranı

Turkcell Kredi Notu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Turkcell’den kredi notu öğrenme işlemleri 1122 numarasına kısa mesaj gönderilerek yapılır. Sorgulama için aralarında birer boşluk bırakarak kimlik numaranız ve doğum yılınızı yazmanız yeterlidir. Hazırladığınız mesajı 1122’ye göndererek 14 TL ücret karşılığında kredi puanınızı öğrenebilirsiniz.

Vodafone Kredi Notu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Vodafone’da kredi notu öğrenmek için SMS göndermek yeterlidir. 1122’ye gönderilecek kısa mesajda kullanıcılar, T.C. kimlik numarası ve doğum yıllarını aralarında birer boşluk bırakarak hazırlamalıdır.

Türk Telekom Kredi Notu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Türk Telekom’da kredi puanı öğrenme işlemleri 14 TL ücretle yapılır. Sorgulama için T.C. Kimlik Numarasının yazılarak 1122’ye kısa mesaj gönderilmesi yeterlidir.

E-Devlet Kredi Notu Sorgulama Nasıl Yapılır?

E-Devlet’ten kredi notu sorgulaması yapılamamaktadır. E-Devlet üzerinden ücretsiz olarak “Risk Raporu” alınabilmektedir. Ayda 1 kez olmak üzere alınabilen risk raporu için “Risk Merkezi Raporu Başvurusu” sayfası kullanılır.

Türkiye Bankalar Birliği hizmetleri arasında yer alan sayfaya linki kullanılarak yapılan giriş ardından, aşağıda gösterildiği şekilde “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna basılarak işlemler başlatılır.

findeks edevlet uyarı ekranı

Yukarıda gösterildiği şekilde başlatılan süreçte, aşağıda gösterildiği şekilde kimlik doğrulama yapılması gereklidir. Aşağıda paylaşılan görselde, e-Devlet şifresi ile girişin nasıl yapılacağı gösterilmiştir.

findeks edevlet giriş ekranı

Yukarıda gösterildiği şekilde uygun bilgilerin girişi yapılarak ulaşılan sayfada, aşağıda kırmızı çerçeveye alınan “Yeni Başvuru” butonuna tıklanarak işlemlere devam edilir.

findeks edevlet kredi notu başvuru ekranı

Yeni başvurunun başlatılması ardından, yapılması istenen işlem tipinin seçilmesi gereklidir. Turuncu daire ile gösterilen “Kredi Limit ve Borç Bilgileri Raporu” kutucuğu işaretlenerek “Devam Et” butonuna basılır ve işleme devam edilir.

findeks edevlet kredi notu onay ekranı

Yapılan işlem sonrası aşağıda gösterilen ekrana ulaşılır. Ekranda bilgilerinizi kontrol etmeniz ardından başvurunuzu tamamlamak için “Başvur” butonuna tıklamanız yeterlidir.

findeks edevlet kredi puanı başvuru bilgi ekranı

Tıklamanız ardından başvurunuz tamamlanır ve tarafınıza kısa mesaj ile başvurunuza ait numara ve şifre gönderilir. Oluşturulan rapora ulaşmak için SMS ile gönderilen şifreye ihtiyacınız bulunmaktadır. Şifreyi aşağıda gösterilen alandan temin edebilirsiniz.

findeks edevlet SMS onay ekranı

Oluşturulan raporunuzu görüntülemek için, tamamlanan başvuru ekranında yer alan “Başvuru Bilgileriniz” bölümüne tıklamanız yeterlidir. İlgili işlem için kullanacağınız ekran aşağıdaki gibidir.

findeks edevlet kredi puanı başvuru sonuç ekranı

Başvuru bilgilerinize ulaşmanın ardından risk raporunuza ulaşmak için aşağıda gösterildiği şekilde “Raporu Görüntüle” butonuna tıklayın.

findeks edevlet başvuru görüntüleme ekranı

Otomatik olarak TBB sayfasına yapılan yönlendirmede, raporunuza ulaşmak için tarafınıza SMS ile gönderilen şifreyi kullanmanız gereklidir. Şifre ve güvenlik kodu girişini aşağıdaki gibi tamamlayarak, “Raporu Görüntüle” butonuna basmanı ardından raporunuz açılır.

findeks edevlet kredi puanı sorgulama

TBB tarafından gönderilen rapor da şifrelidir. Raporu açmak için karşınıza çıkan ekrana SMS ile gelen şifreyi girerek raporunuzu açabilirsiniz.

findeks edevlet şifre giriş ekranı

Açılan raporda bankalarda bulunan güncel hesap bilgileriniz ve kredi limitiniz gibi bilgiler yer alır. Kredi limitinize ait bilgilere ve güncel kredi ödemelerinize aşağıda gösterildiği şekilde raporun en altından ulaşabilirsiniz.

Oluşturulan raporda kredi puanı bilgisi yer almaz. Kredi notu sorgulama işlemleri için ücretli olarak sizlere anlattığımız yöntemleri kullanabilirsiniz.

Banka Kredi Sicili Nasıl Temizlenir? Resimli Anlatım

Kara Listeden Nasıl Çıkılır? En Hızlı Yöntemler

İş Kurma Kredisi KOSGEB ve Bankalar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.