• Kredi Puanı Sorgulama


  Kredi Puanınız 2013 yılı öncesine kadar internet üzerinden sorgulanamazken günümüzde bu işlem internet üzerinden çok basit şekilde yapılabiliyor. Kredi Puanınızı, bir bankaya kredi ya da kredi kartı için başvurmadan önce öğrenmek vatandaş için çok büyük kolaylık olmuştur. Böylelikle puanınıza göre ne kadarlık krediye başvuracağınızı ya da kredi çıkıp çıkmayacağını biliyorsunuz. Kredi puanınız bankalar kredi verirken baktıkları ilk yerdir. Kredi Puan Sorgulaması sayesinde puanınızı öğrenebiliyor ve buna göre hareket edebiliyorsunuz. Kredi Puanı Sorgulama sonucunda kredi puanınız düşük çıkar ise kredi puanınızı düzeltmek için bazı hamleler yapabilirsiniz.


  Bankalar yaptığınız her işleme bir puan verirler. Bu puanlar, Kredi Kayıt Bürosu tarafından “Kredi Notu” olarak saklanmaktadır. Bankalar kredi verme aşamasındayken sizin kredi puanınızın yeterli olup olmadığını kontrol ederler. Kredi puanınız belli bir limitin altındaysa kredi çıkma ihtimali  bayağı düşebilir. Özet geçmek gerekirse; Kredi Puanınız kredinizin onaylanma sürecinden, kredi çıkarsa size uygulanacak faiz oranlarını belirlemeye kadar pek çok konuda belirleyici olan faktörler arasında yer alır.

  Kredi Puanım Neye Göre Belirleniyor?

  Kredi Puanınız, bankadan kredi çekmek istediğiniz zaman, bankanın size bu krediyi verebilmesi için geçmiş ödemelerinize göre verdiği nottur. Kredi puanı bir nevi geçmiş banka işlemlerimizin bir karnesidir. Bu karne ne kadar düzgün ise kredi puanımızda o kadar yüksek olur. Yani geçmiş ödemeleriniz ne kadar düzenli ve zamanında yapılmışsa kredi puanınız o kadar yüksek olur. Kredi puanınızın yüksek olmasında geçmiş ödemeleriniz dışında, aylık geliriniz, kullandığınız kredi kartının ya da kartlarının borcunun düzgün ödenmesi, daha önceden alınan  kredilerin düzgün ve zamanında geri ödenmiş olması gibi bir çok etmen vardır.

  Kredi Puanı Sorgulaması Nasıl Yapılır?

  Kredi Puanı Sorgulaması bir çok yerden yapılabilir. Yazımızda hepsinden bahsedeceğiz. Öncelikle bankalar tarafından kurulan Kredi Kayıt bürosunun açtığı Findeks internet sitesi hem şahısların hem de ticari kimliğe sahip olan kişilerin kredi puanını öğrenmesi için kurulan Kredi Puan Sorgulaması üzerine açılan özel bir sitedir. Sitenin linki aşağıda verilmiştir.

  Kredi Puanı Sorgulama için TIKLAYINIZ!

  Siteye giriş yaptıktan sonra bu site üzerinden Kredi Puan Sorgulama işlemini yapmak istiyorsanız önce site için gerekli kayıt işlemlerini tamamlamanız gerekir. Bunun için aşağıdaki fotoğrafta gösterilen ve sağ üstte bulunan “ÜYE OL” butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

  Sponsorlu Bağlantılar


  kredi puanı sorgulama

  Üye olmak için gerekli bilgileri eksiksiz girdikten sonra kredi puanını sorgulayabilirsiniz. Kimlik bilgileriniz ve şahıs bilgileriniz ile Findeks üyelik işlemlerinizi sonlandırdıktan sonra belirlediğiniz şifreniz ve kimlik numaranız ile sisteme giriş yaptıktan sonra kredi notu sorgulama butonuna tıklayarak sahip olduğunuz kredi puanı ortalamanızı dakikalar içinde öğrenebileceksiniz. İlk sorgulamanız ücretsiz olup daha sonraki sorgulamanız başına 4.50 TL + KDV olarak ücret kesilecektir.

  Turkcell Kredi Puanı Sorgulama

  Turkcell Kredi Puanı Sorgulama ne yazık ki Findekse göre biraz daha yüksek ücret talep etmektedir. Turkcell kredi Puanı Sorgulama hizmetinden yararlanmak isteyen üyelerinden bu işlem karşılığında 9 lira tahsil etmektedir. Turkcell kredi Puanı Sorgulama hizmetinden yararlanmak isteyen üyelerin cep telefonlarından SMS alanına girmeleri, ardından TC kimlik numaralarını yazmaları ve son olarak ta 4 haneli olacak şekilde doğum yıllarını ekleyerek oluşturdukları bu kısa mesajı 1122 numarasına göndermesi yeterli olacaktır.

  Bankalardan Kredi Puanı Sorgulama

  Kredi Puanı Sorgulaması yapabileceğiniz bir diğer yer ise bankaların internet sitesidir. Ancak bunun için kesinlikle üyesi olduğunuz bankanın internet şubesi bankacılığına da üye olmanız gerekmektedir. Bankadan kredi puanı sorgulama ücretleri farklılıklar göstermekle beraber her zaman için en düşük kredi puanı sorgulaması ücreti uygulayan yer Findeks internet sitesidir.Bu yüzden kredi puanını öğrenmek istiyorum diyen kişilerin öncelikle Findeks internet sitesini kullanmalarını tavsiye ederiz.
  tıkla sorunu sor

  Kredi Puanı Sorgulama İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  Henüz yorum yapılmamış.

  Sorunuzu Yazın