E-Devlet

E-DEVLET ADLİ SİCİL KAYDI SORGULAMA

E-DEVLET ADLİ SİCİL KAYDI SORGULAMA

Adli Sicil Kaydı Nedir?

Sabıka kaydı olarak da bilinen adli sicil kayıtları resmi kurumlara bizzat başvurunuzda kamu kurumundan daha önce adli ceza alıp almadığınızı anlatan bir belgedir. Adli sicil kaydınızda herhangi bir suçtan ceza almanız, hakim karşısına çıkmanız, hapis cezası aldıysanız ne kadar hapis cezası aldığınıza kadar bütün geçmişiniz bilinmektedir. Sabıka kayıtları resmi kurum ve kuruluşlara girişlerde istenen bir belgedir.


E-Devlet Adli Sicil Kaydı Sorgulama Nasıl Yapılabilir?

Adli Sicil Kaydı, adli kamu ve kuruluşlardan talep üzerine, belirli bir ücret karşılığında alınan bir belgeydi. Ancak devlet bu zaman alıcı ve uğraştırıcı işlemlerden vatandaşları kurtardı ve E-Devlet Adli Sicil Kaydı Sorgulama sistemini getirdi. Böylelikle adli sicil kaydı sorgulama E-Devlet Adli Sicil Kaydı Sorgulama ile hem ücretsiz hemde kolay hale geldi. E-Devlet sistemine girebilmek için T.C. kimlik numaranıza ve e-devlet şifrenize ihtiyacınız vardır. E-Devlet şifrenizi bilmiyorsanız size en yakın PTT şubelerine giderek müracaat etmeniz gerekmektedir. E-devlet şifrenizi aldıktan sonra size vereceğimiz linke tıklayarak E-Devlet Adli Sicil Kaydı Sorgulamanızı kolaylıkla yapabilirsiniz.

Adli Sicil Kaydı Tercümesi Nerede Yaptırılır?

E-Devlet üzerinden veya adliyeden alacağınız adli sicil kaydınızın tercümesine, yurtdışına giderken vize işlemleri esnasında veya konsolosluktaki vatandaşlık vs. gibi işlemler sırasında ihtiyaç duyabilirsiniz. Pek çok konsolosluk yeminli ve noterli adli sicil kaydı tercümesi istemekte. Yeminli adli sicil kaydı tercümesi için Protranslate.net gibi bu konuda hizmet veren ve kargoyla hem yeminli tercümenizi hem de noter işlemlerinizi halleden bir firmadan faydalanarak bu ihtiyacınızı giderebilirsiniz.

E-Devlet Adli Sicil Kaydı Sorgulama İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu