Haberler

YAŞLILARA ÜCRETSİZ ŞEHİR İÇİ SEYAHAT!

Yaşlılara Müjde !

65 yaş üstü için müjdeli haber geldi! 65 yaş üstü tüm vatandaşlarımız için ülke çapında ücretsiz şehir içi seyahat etme imkanı sunuldu. Türkiye Emeklilik Kurulu Derneği 2. başkanı İlhan Erzin’in verdiği bilgiye göre 5 Mart 2014 tarihinde yürürlüğe girecek olan yönetmelikle birlikte şehit yakınlar, gaziler, emekliler ve 65 yaş üstü vatandaşlarımız şehir içi seyahatlerini ücretsiz olarak gerçekleştirecekler. TEKD 2. başkanı Erzin; şehit ve gazi yakınlarımız, 65 yaş üstü vatandaşlarımız, engelli ve engelli yakını olan vatandaşlarımız ücretsiz şehir içi uygulamasına girecekler. Tüm Türkiye kapsamında olacak olan bu uygulama için gerekli şartlar onaylandı. Engelli vatandaşlarımızın yakınları ise Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının İl Müdürlüklerine giderek engelli kimlik kartı başvurusu yapmaları gerekmektedir. Sonrasında şehir içi seyahatlerinde herhangi bir ücret ödemeyecekler.”

65 yaş üstü için gelen yeni düzenleme şehirlerarası denizyolları ve demiryolları seyahatlerini de içeriyor. 65 yaş üstü vatandaşlarımız her biri şehirlerarası deniz ve demiryollarıyla seyahat etmek isterse yüzde 50 indirimli olarak yapacaklar. Bu şehir içi ve şehirlerarası seyahat için herhangi bir saat düzenlemesi bulunmamaktadır. Ayrıca uymayanlar için ise bir adli para cezası mevcut. Uymayanların şikayeti esnasında mülki idari amir 50 tam bilet tutarında ceza verebilecek. Bu tutar ise uymayanları caydıracak cinsten.

Erhan KAÇAR

20 yıllık muhasebecilik ve sgk uzmanlığı, 10 yıllık mali müşavirlik deneyimi ile yıllardır SGK, Emeklilik, Bağkur, Engelli Hakları ve diğer kategoriler için deneyimlerimi sizlerle paylaşarak içerikler üretmeye çalışıyorum. Siz değerli okurlarımızın doğru bilgiye ulaşması için Editör ve Danışma ekibimizle kaliteli ve en güncel içeriklerle yolumuza devam ediyoruz. Sitemizi takip edin ve doğru bilginin adresinde kalın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu